Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-21, 19:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Kromka chleba dla sąsiada". W 12 opolskich sklepach zbierana jest żywność

"Kromka chleba dla sąsiada" - akcja Caritasu [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Kromka chleba dla sąsiada" - akcja Caritasu [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Kromka chleba dla sąsiada" pod takim hasłem wolontariusze Caritasu rozdawali dziś (21.09) opolanom pieczywo. Celem akcji było zachęcenie przechodniów do udziału w zbiórce pieniędzy. Datki będą przeznaczone na przygotowanie paczek dla najbiedniejszych rodzin w diecezji opolskiej.
Ponadto dziś i jutro żywność dla ubogich można zostawiać w opolskich sklepach, w których czuwają wolontariusze - Trafi on do kuchni dla bezdomnych - mówi Artur Wilper z Caritasu. - Zbiórki żywności w sklepach w Opolu i całej diecezji zawsze cieszą się niesamowitym poparciem społeczeństwa. Są oczywiście te główne akcje zbierania żywności w czasie Wielkanocy i Bożego Narodzenia, ale ta wrześniowa w ramach kampanii "Kromki chleba" także już na stałe wpisuje się kalendarz wydarzeń dobroczynnych w mieście i w całej diecezji - dodaje.

W promocji akcji "Kromka chleba dla sąsiada" wzięła udział młodzież ze szkolnego koła Caritas, które działa w LO nr 2 w Opolu.

- Myślę, że pomaganie potrzebującym to fajna inicjatywa - mówi wolontariusza Paulina Fryszkiewicz. - Warto promować takie akcje, które są dość często organizowane. To pozwala organizować je później na jeszcze większą skalę - dodaje.

- Podoba mi się taka pomoc ludziom - mówi Kasia Wacławczyk ze szkolnego koła Caritasu. - Dostrzegam bezdomnych i myślę, że to jest bardzo pomocne i przyjemne dla wszystkich ludzi, dla których to robimy - dodaje.

W piątek zbiórka żywności dla ubogich w opolskich sklepach ruszyła o godz. 15:00. W sobotę (22.09) będzie kontynuowana przez cały dzień.
Artur Wilpert
Paulina Fryszkiewicz i Kasia Wacławczyk

Wiadomości z regionu

2019-01-17, godz. 21:30 Prezydent Opola pojedzie na pogrzeb Pawła Adamowicza Władze Opola pojadą jutro (18.01) do Gdańska na uroczystości pogrzebowe prezydenta Pawła Adamowicza. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, a prezydent Gdańska spoczn ... » więcej 2019-01-17, godz. 20:45 Jest wniosek do burmistrza Kluczborka ws. "zakazu cyrkowego". Mistrzowie sztuki cyrkowej protestują - To zwierzęta świadczą o nas. Nigdy nie wystawilibyśmy chorych, czy niedożywionych stworzeń na scenie - tak Związek Pracodawców Cyrku i Rozrywki odpowiada na ... » więcej 2019-01-17, godz. 19:41 Recydywista przed sądem. "Działał" w Strzelcach Opolskich Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces mężczyzny oskarżonego o rozbój. Sześć zarzutów postawionych Adamowi Z. dotyczy jego rzekomej działalności przestęp ... » więcej 2019-01-17, godz. 18:45 Nyscy policjanci szukają świadków wypadku Nyska policja poszukuje świadków wypadku, do którego doszło 20 grudnia rano w centrum Nysy. » więcej 2019-01-17, godz. 17:54 Wypadek na Prószkowskiej w Opolu Dwa auta osobowe zderzyły się na ul. Prószkowskiej w Opolu. Do wypadku doszło około godz. 17:00. » więcej 2019-01-17, godz. 17:00 Trzeba wyburzyć budynek socjalny zniszczony przez pożar Budynek socjalny w Zdzieszowicach, w którym w listopadzie ubiegłego roku wybuchł pożar, trzeba będzie wyburzyć. Koszt poniesie gmina. Cały czas trwa policyjne ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:15 Na Spychalskiego w Opolu wraca buspas W piątek (18.01) na ulicę Spychalskiego w Opolu wraca buspas. Wcześniej taka organizacja ruchu od mostu na kanale Ulgi w stronę ulicy Wrocławskiej już funkcjo ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:00 Opolskie wcześniaki mogą obronić się przed wirusem RSV Tylko do końca lutego opolskie wcześniaki mogą skorzystać z tego sezonu realizacji programu lekowego 'Profilaktyka zakażeń wirusem RS'. Poradnia Neonatologicz ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:00 Weekendowe studniówki dwóch szkół z Opola bez zmian. "Bardzo trudno przełożyć ten bal" Zgodnie z planem odbędą się studniówki w Liceum Ogólnokształcącym numer 1 i Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu, mimo piątkowo-sobotniej żałoby narodowej. » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Ciężarówka z dziurawą tarczą hamulcową zatrzymana przez ITD Ciężarówkę zagrażającą bezpieczeństwu ruchu drogowego zatrzymali podczas rutynowej kontroli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Ins ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »