Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-21, 19:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Kromka chleba dla sąsiada". W 12 opolskich sklepach zbierana jest żywność

"Kromka chleba dla sąsiada" - akcja Caritasu [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Kromka chleba dla sąsiada" - akcja Caritasu [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Kromka chleba dla sąsiada" pod takim hasłem wolontariusze Caritasu rozdawali dziś (21.09) opolanom pieczywo. Celem akcji było zachęcenie przechodniów do udziału w zbiórce pieniędzy. Datki będą przeznaczone na przygotowanie paczek dla najbiedniejszych rodzin w diecezji opolskiej.
Ponadto dziś i jutro żywność dla ubogich można zostawiać w opolskich sklepach, w których czuwają wolontariusze - Trafi on do kuchni dla bezdomnych - mówi Artur Wilper z Caritasu. - Zbiórki żywności w sklepach w Opolu i całej diecezji zawsze cieszą się niesamowitym poparciem społeczeństwa. Są oczywiście te główne akcje zbierania żywności w czasie Wielkanocy i Bożego Narodzenia, ale ta wrześniowa w ramach kampanii "Kromki chleba" także już na stałe wpisuje się kalendarz wydarzeń dobroczynnych w mieście i w całej diecezji - dodaje.

W promocji akcji "Kromka chleba dla sąsiada" wzięła udział młodzież ze szkolnego koła Caritas, które działa w LO nr 2 w Opolu.

- Myślę, że pomaganie potrzebującym to fajna inicjatywa - mówi wolontariusza Paulina Fryszkiewicz. - Warto promować takie akcje, które są dość często organizowane. To pozwala organizować je później na jeszcze większą skalę - dodaje.

- Podoba mi się taka pomoc ludziom - mówi Kasia Wacławczyk ze szkolnego koła Caritasu. - Dostrzegam bezdomnych i myślę, że to jest bardzo pomocne i przyjemne dla wszystkich ludzi, dla których to robimy - dodaje.

W piątek zbiórka żywności dla ubogich w opolskich sklepach ruszyła o godz. 15:00. W sobotę (22.09) będzie kontynuowana przez cały dzień.
Artur Wilpert
Paulina Fryszkiewicz i Kasia Wacławczyk

Wiadomości z regionu

2018-11-22, godz. 12:30 Dwaj mężczyźni wpadli z narkotykami na parkingu w Niemodlinie Opolscy kryminalni zabezpieczyli ponad 100 tabletek MDMA, marihuanę i trzy suszące się krzaki konopi indyjskiej. W poniedziałek (19.11) kryminalni z Opola peł ... » więcej 2018-11-22, godz. 12:00 "Zamiast dobrej zmiany, dobra kontynuacja". Marszałek województwa o planach na nową kadencję - Dobra kontynuacja, zamiast dobrej zmiany? Można tak powiedzieć, bo musimy kontynuować zadania z zakresu infrastruktury oraz pilnować naszych zobowiązań wobe ... » więcej 2018-11-22, godz. 11:11 Rockowo i tanecznie na Sylwestrze w Opolu. Na scenie przy NCPP wystąpi Perfect i DJ One Brother Zespół Perfect będzie gwiazdą tegorocznej imprezy sylwestrowej w Opolu. Scena będzie ustawiona na parkingu przy wejściu do Narodowego Centrum Polskiej Piosenk ... » więcej 2018-11-22, godz. 11:00 Trudny czas dla kierowców. Zimą szczególnie dbajmy o światła i opony Zima coraz bliżej, warunki jazdy z dnia na dzień robią się coraz gorsze. Mieliśmy już pierwszy śnieg i pierwsze przymrozki, ale najtrudniejszy czas dopiero pr ... » więcej 2018-11-22, godz. 10:55 Kluczbork: zginął mężczyzna przygnieciony przez wagon kolejowy W Kluczborku przy ul. Kolejowej został śmiertelnie przygnieciony przez wagon towarowy mężczyzna. Do tego tragicznego zdarzenia doszło przed 9.30 w zakładzie n ... » więcej 2018-11-22, godz. 10:15 Opolanie zatrzymani ws. organizacji siatkarskich mistrzostw świata nie trafili do aresztu Nie ma aresztu dla Anny S. i Waldemara K. z Opola, którzy zostali zatrzymani w tym tygodniu w sprawie nieprawidłowości przy realizacji zleceń podczas siatkars ... » więcej 2018-11-22, godz. 08:00 W Otmuchowie możliwe przerwy w dostawach wody W Otmuchowie spodziewane są przerwy w dostawie wody do mieszkań znajdujących się w budynkach w Rynku, przy placu Jana Pawła II, a także przy ulicach: Szkolnej ... » więcej 2018-11-21, godz. 21:15 Mieszkańcy Strobic ponownie zablokowali drogę. Walczą o "zebrę" Mieszkańcy Strobic w powiecie nyskim po raz kolejny zablokowali drogę krajową nr 46, która przecina ich miejscowość. W ten sposób domagali się jak najszybszej ... » więcej 2018-11-21, godz. 21:15 Korfantów: bez rewolucji na czele rady gminy Bez większych zmian na czele rady gminy Korfantów. Dotychczasowy przewodniczący Ryszard Duś, podobnie jak jeden z jego wcześniejszych zastępców, zachowali sta ... » więcej 2018-11-21, godz. 20:30 Protest "socjalnych" również w Kędzierzynie-Koźlu. Żądają godnej zapłaty Ogólnopolski czarny tydzień pracowników pomocy społecznej dotarł również do Kędzierzyna-Koźla. Protestujący postulują o szereg zmian w pomocy społecznej ale p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »