Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-05, 16:50 Autor: Maciej Stępień

Wypadek przy pracy w Brzegu. Mężczyzna spadł z pięciu metrów, jego stan jest krytyczny

Wypadek przy pracy w Brzegu. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego [fot. Maciej Stępień]
Wypadek przy pracy w Brzegu. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego [fot. Maciej Stępień]
Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 15 na terenie jednego z przedsiębiorstw przy ulicy Włościańskiej. 63-letni mężczyzna w trakcie prac na wysokościach nagle runął na ziemię. Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Opole, poszkodowany to Ukrainiec. Na miejsce wezwano pogotowie oraz śmigłowiec LPR.
- Na miejscu zastaliśmy mężczyznę, który spadł z dachu z wysokości co najmniej pięciu metrów w pomieszczeniach garażowych. Był zakrwawiony, nieprzytomny i bez akcji serca - mówi szef brzeskiego pogotowia Mariusz Baran, który brał udział w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. – Wspólnie z drugim zespołem ratowników udało się pacjenta zreanimować. Wezwaliśmy na miejsce śmigłowiec LPR, który przetransportował poszkodowanego do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Na razie nie wiadomo, jak doszło do tego wypadku. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratury. Sprawę wyjaśni również Państwowa Inspekcja Pracy.
Mariusz Baran

Wiadomości z regionu

2018-11-17, godz. 22:43 Biegali świecąc przykładem. Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [ZDJĘCIA] Biegacze uzbrojeni w żółtopomarańczowe kamizelki, latarki i opaski przekonywali opolan, że posiadanie elementów odblaskowych jest konieczne także podczas akty ... » więcej 2018-11-17, godz. 19:45 Likwidacje i łączenia. Nowa burmistrz Byczyny zdradza pierwsze działania w ratuszu - Musimy tak zreformować pracę urzędu, by ten służył mieszkańcom, ale w odchudzonej formie. Od oszczędności w magistracie rozpocznie swoje rządy nowa burmistr ... » więcej 2018-11-17, godz. 18:38 Strefa Chwały Festiwal to okazja do rozmów i szukania rozwiązań Wzmacnianie rodziny jako podstawowej jednostki społecznej to główne założenie wydarzenia Strefa Chwały Festiwal organizowanego w Opolu. Impreza jest także oka ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:51 Koalicja w powiecie prudnickim bez zmian. Ma już 12 lat i nadal „rozdaje karty” Dotychczasowa koalicja nadal będzie rządzić powiatem prudnickim. Jej radni obsadzili najbardziej eksponowane stanowiska w tym samorządzie lokalnym. Zdecydował ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:32 Baza rodzin otwarta. Ulicami Opola przeszedł marsz Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA] Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości przeszedł ulicami Opola. Wolontariusze komunikowali w ten sposób, że internetowa baza rodzin została otwarta. ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:45 Mali studenci rozpoczęli nowy rok nauki. Ruszyła Dziecięca Politechnika Opolska Około 500 dzieci rozpoczęło naukę w Dziecięcej Politechnice Opolskiej. Podczas wykładu inauguracyjnego w auli 'Łącznika' przy ul. Mikołajczyka w Opolu dzieci ... » więcej 2018-11-17, godz. 14:45 W Korfantowie odbyła się III Halowa Spartakiada Seniorów [ZDJĘCIA] Kilkudziesięciu seniorów z różnych zakątków Opolszczyzny wzięło udział Halowej Spartakiadzie, która już po raz trzeci odbyła się w Korfantowie. » więcej 2018-11-17, godz. 13:30 Sprawdzają swoją wiedzę o sporcie. W Lewinie Brzeskim trwa coroczna impreza integracyjna W budynku tamtejszej szkoły podstawowej o 9.30 rozpoczął się Wojewódzki Integracyjny Konkurs Wiedzy - Historia Sportu. To ósma edycja tej regionalnej imprezy, ... » więcej 2018-11-17, godz. 13:28 Służba w policji ma wiele wymiarów. "Dołącz do nas" - spotkanie mundurowych ze studentami WSB w Opolu O tym, że praca w policji może mieć różny charakter przekonywali przedstawiciele pododdziału prewencji, laboratorium kryminalistycznego i pododdziału antyterr ... » więcej 2018-11-17, godz. 13:00 Nowy parking w centrum Strzelec Opolskich Prawie dwieście nowych miejsc parkingowych przybyło w centrum Strzelec Opolskich. Parking powstał na porośniętej chwastami działce między ulicami Piłsudskiego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »