Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-30, 14:30 Autor: Witold Wośtak

Zmieni się organizacja ruchu wokół dwóch krapkowickich cmentarzy. Będą dodatkowe parkingi

Cmentarz przy ulicy Staszica w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Cmentarz przy ulicy Staszica w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Cmentarz przy ulicy Mickiewicza w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Cmentarz przy ulicy Mickiewicza w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Zmiany organizacji ruchu wokół cmentarzy w Krapkowicach będą obowiązywać od jutra (31.10). Na ulicach pojawi się więcej policjantów niż zazwyczaj, bo miejscowych funkcjonariuszy wspomoże Samodzielny Pododdział Prewencji Policji z Opola.
Odwiedzający groby na nekropolii przy ulicy Mickiewicza będą mieć do dyspozycji dodatkowe parkingi. - Chodzi o place przy bibliotece oraz byłej hurtowni materiałów budowlanych - mówi aspirant sztabowy Eugeniusz Adamkiewicz, kierownik ogniwa ruchu drogowego w krapkowickiej komendzie powiatowej.

- Będzie czasowa zmiana organizacji ruchu poprzez wprowadzenie drogi jednokierunkowej od skrzyżowania ulicy 3 Maja z Mickiewicza do skrzyżowania Mickiewicza i Ligonia. To potrwa od 31 października do 4 listopada.

Zmiany dotyczą też cmentarza przy ulicy Staszica. Na ulicy Krasińskiego będzie obowiązywać zakaz postoju po prawej stronie, patrząc w kierunku nekropolii.

- Nie można korkować przejazdu, a należy zatrzymać się tylko przy podwiezieniu osób starszych lub niepełnosprawnych i dostarczeniu wieńców oraz podobnych rzeczy. Wtedy dozwolony jest krótki postój, wysadzenie pasażerów czy wypakowanie przedmiotów. Później trzeba odjechać na wskazane parkingi - zaznacza Adamkiewicz.

Do dyspozycji będą parkingi dwóch pobliskich marketów wzdłuż ulicy Prudnickiej.
Eugeniusz Adamkiewicz 1
Eugeniusz Adamkiewicz 2

Wiadomości z regionu

2019-03-23, godz. 22:15 Szlachetna Paczka świętuje. Gala w Szkole Muzycznej w Opolu Wyróżnienia dla wolontariuszy i darczyńców, a także podsumowanie sukcesów i całorocznej pracy wręczono na Gali Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w Państwowej Sz ... » więcej 2019-03-23, godz. 21:17 Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy - Chcemy Europy opartej na tradycyjnych, chrześcijańskich wartościach - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Nysy Sławomir Kłosowski, kandydat na europosła z ram ... » więcej 2019-03-23, godz. 20:45 Jutro bieg na powitanie wiosny z Kędzierzynie-Koźlu Prawie 250 zawodników stanie jutro (24.03) na starcie I Biegu na Powitanie Wiosny w Kędzierzynie-Koźlu. Zawodnicy zmierzą się z trasą długości 10 kilometrów, ... » więcej 2019-03-23, godz. 19:09 Wielkie ślizganie w szczytnym celu Po raz 14. na lodowisku Toropol w Opolu odbyło się Wielkie Ślizganie. Tę sportowo-charytatywną imprezę wymyślili i organizują członkowie Związku Młodzieży Nie ... » więcej 2019-03-23, godz. 18:29 Spotkanie eurokandydatów PiS z mieszkańcami Otmuchowa. Pytania o Brexit i transport lokalny Zarówno o sprawy lokalne, jak nocna opieka lekarska w Paczkowie, jak i europejskie - np. Brexit, pytali mieszkańcy kandydatów na europosłów z ramienia Prawa i ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:37 Modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu coraz bliżej. Niebawem podpisanie umowy z wykonawcą Pod koniec stycznia tego roku spółka Wodociągi i Kanalizacja wyłoniła wykonawcę prac, firmę WTE Wassertechnik. Umowa zostanie podpisana na przełomie marca i k ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:15 Ponad 200-letni spichlerz dworski ze Sławięcic doczekał się remontu Mający ponad 200 lat spichlerz dworski ze Sławięcic przechodzi gruntowny remont. Budynek w latach 70-tych został przeniesiony na teren Muzeum Wsi Opolskiej w ... » więcej 2019-03-23, godz. 15:46 Eurokandydaci PiS w Opolu rozpoczęli kampanię wyborczą Politycy Prawa i Sprawiedliwości konferencją w Opolu rozpoczęli kampanię przed majowym wyborami do Europarlamentu. Wraz z grupą członków i sympatyków tej part ... » więcej 2019-03-23, godz. 14:13 - Zaraz po konwencji ruszamy do ciężkiej pracy - zapowiadają opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski to opolscy kandydaci na listach Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Swoją drużynę do tej instytucji P ... » więcej 2019-03-23, godz. 13:48 Jarosław Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu: Teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie - Tylko zwycięstwo pozwoli nam kontynuować obraną drogę rządzenia - powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyńsk ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »