Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-23, 19:00 Autor: Piotr Wójtowicz

PSL w sejmiku regionu straciło sześciu radnych. Wybory przegrał lider partii w regionie

[fot. Jacek Pelczar]
[fot. Jacek Pelczar]
Antoni Konopka [fot. Paula Hołubowicz]
Antoni Konopka [fot. Paula Hołubowicz]
Polskie Stronnictwo Ludowe w sejmiku województwa będzie miało tylko dwóch radnych. Ponadto lider tego ugrupowania na Opolszczyźnie Stanisław Rakoczy przegrał wybory.
Antoni Konopka, który z okręgu nyskiego dostał się do sejmiku tłumaczy, że obecne sytuacja nie jest łatwa, ponieważ teraz w samorządzie województwa PSL będzie reprezentował tylko on oraz Norbert Krajczy. - Dzisiaj (23.10) na temat wyniku wyborczego będziemy rozmawiać podczas posiedzenia prezydium. Myślę, że każdy z nas przedstawi swój punkt widzenia i jakieś wnioski zostaną wypracowane. Jeśli chodzi o Polskie Stronnictwo Ludowe to tutaj potrzebne jest działanie, działanie i jeszcze raz działanie - zaznaczył Antoni Konopka.

Stanisław Rakoczy na razie chce komentować wyników niedzielnych rozstrzygnięć. Zapowiada, że do tematu odniesie się w najbliższych dniach.

Natomiast w tym tygodniu mają odbyć się rozmowy PSL z przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej na temat utworzenia nowej koalicji w zarządzie regionu. Do tej pory PSL miało dwóch z pięciu stanowisk. Dzisiaj na konferencji prasowej marszałka województwa Andrzej Bułę pytaliśmy, czy nowy zarząd będzie składał się z przedstawiciela PSL. - Nie wiem - odpowiedział samorządowiec.

Marszałek nie chciał także mówić o przyszłości przewodniczącego sejmiku Norberta Krajczego (PSL). - Pyta mnie pan o personalia, a ja próbuję się wymiksować z tych pytań.

Przypomnijmy, w niedzielnych wyborach na Polskie Stronnictwo Ludowe zagłosowało 38 tysięcy osób, czyli o 3 tysiące mniej niż 4 lata temu. Natomiast w przeliczeniu na radnych ich klub zmniejszył się do dwóch osób.
Antoni Konopka

Wiadomości z regionu

2018-11-14, godz. 06:30 Solarna ławka XXI wieku jest testowana w Gogolinie Ławka solarna stanęła obok pomnika Karolinki i Karlika w centrum Gogolina. Ten element małej infrastruktury ma zasilanie słoneczne, a jego dodatkową funkcją j ... » więcej 2018-11-14, godz. 06:00 Rusza pierwszy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Opolu. W programie liczne prelekcje i warsztaty Warsztaty, spotkania, wymiana doświadczeń, czy wspólne projekty - to składa się na organizowany po raz pierwszy w Opolu Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. O ... » więcej 2018-11-14, godz. 05:45 Na gogolińskim składowisku nie było nielegalnych odpadów niebezpiecznych. Tak wynika ze śledztwa Umorzone zostanie najpewniej śledztwo w sprawie nielegalnego składowania odpadów niebezpiecznych przez Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe w Gogolinie. P ... » więcej 2018-11-13, godz. 20:15 W regionie zawyją syreny alarmowe. Ruszają ogólnopolskie ćwiczenia wojskowe Przez trzy najbliższe dni w całej Polsce, w tym również na terenie województwa opolskiego zawyją syreny alarmowe. Od środy (14.11) do piątku (16.11) Dowództwo ... » więcej 2018-11-13, godz. 19:45 Biskup i prezydent Opola zapraszają ubogich do wspólnego stołu W najbliższą niedzielę w Opolu będzie obchodzony Światowy Dzień Ubogich. Święto rozpocznie się w samo południe mszą świętą w opolskiej katedrze, natomiast o 1 ... » więcej 2018-11-13, godz. 19:15 Wilki wróciły do opolskich lasów? Nadleśniczy Marek Bocianowski uspokaja - Wilki są widywane na otwartej przestrzeni, przemieszczając się muszą czasem przejść przez jezdnię - powiedział w Loży Radiowej Marek Bocianowski, nadleśnicz ... » więcej 2018-11-13, godz. 17:45 Wojsko zachęca młodych nysan do podjęcia służby. "Większość młodych ludzi nie wie, że może wstąpić w nasze szeregi" Armia zachęca młodych ludzi do wstępowania w swe szeregi. Po wizycie w Kluczborku, żołnierze z Brzegu zawitali do Nysy, gdzie przez cały tydzień prowadzić będ ... » więcej 2018-11-13, godz. 17:15 Chcą wybudować garaż na samochód gaśniczy. Brakuje im jednak pieniędzy Zimą ze starej więźniarki zrobili wóz strażacki. Dzisiaj zbierają fundusze na budowę garażu. Strażacy Ochotnicy z Graczy koło Niemodlina przymierzają się do p ... » więcej 2018-11-13, godz. 15:30 Bułgar, który miał śmiertelnie potrącić kobietę na pasach, niedługo trafi do Polski 37-letni obywatel Bułgarii, który w maju miał śmiertelnie potrącić 69-letnią kobietę na pasach w Opolu, odpowie za swoje czyny przed opolskim sądem i niedługo ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:59 Ruszył proces ws. wypadku samochodu niedaleko Ozimka, którego pasażerem był prezes TVP Jacek Kurski Przesłuchanie świadków i wyjaśnienia obwinionych - do tego ograniczyła się pierwsza rozprawa w sprawie wypadku samochodu, którym prezes TVP Jacek Kurski - jak ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »