Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-23, 19:00 Autor: Piotr Wójtowicz

PSL w sejmiku regionu straciło sześciu radnych. Wybory przegrał lider partii w regionie

[fot. Jacek Pelczar]
[fot. Jacek Pelczar]
Antoni Konopka [fot. Paula Hołubowicz]
Antoni Konopka [fot. Paula Hołubowicz]
Polskie Stronnictwo Ludowe w sejmiku województwa będzie miało tylko dwóch radnych. Ponadto lider tego ugrupowania na Opolszczyźnie Stanisław Rakoczy przegrał wybory.
Antoni Konopka, który z okręgu nyskiego dostał się do sejmiku tłumaczy, że obecne sytuacja nie jest łatwa, ponieważ teraz w samorządzie województwa PSL będzie reprezentował tylko on oraz Norbert Krajczy. - Dzisiaj (23.10) na temat wyniku wyborczego będziemy rozmawiać podczas posiedzenia prezydium. Myślę, że każdy z nas przedstawi swój punkt widzenia i jakieś wnioski zostaną wypracowane. Jeśli chodzi o Polskie Stronnictwo Ludowe to tutaj potrzebne jest działanie, działanie i jeszcze raz działanie - zaznaczył Antoni Konopka.

Stanisław Rakoczy na razie chce komentować wyników niedzielnych rozstrzygnięć. Zapowiada, że do tematu odniesie się w najbliższych dniach.

Natomiast w tym tygodniu mają odbyć się rozmowy PSL z przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej na temat utworzenia nowej koalicji w zarządzie regionu. Do tej pory PSL miało dwóch z pięciu stanowisk. Dzisiaj na konferencji prasowej marszałka województwa Andrzej Bułę pytaliśmy, czy nowy zarząd będzie składał się z przedstawiciela PSL. - Nie wiem - odpowiedział samorządowiec.

Marszałek nie chciał także mówić o przyszłości przewodniczącego sejmiku Norberta Krajczego (PSL). - Pyta mnie pan o personalia, a ja próbuję się wymiksować z tych pytań.

Przypomnijmy, w niedzielnych wyborach na Polskie Stronnictwo Ludowe zagłosowało 38 tysięcy osób, czyli o 3 tysiące mniej niż 4 lata temu. Natomiast w przeliczeniu na radnych ich klub zmniejszył się do dwóch osób.
Antoni Konopka

Wiadomości z regionu

2019-01-17, godz. 15:00 Weekendowe studniówki dwóch szkół z Opola bez zmian. "Bardzo trudno przełożyć ten bal" Zgodnie z planem odbędą się studniówki w Liceum Ogólnokształcącym numer 1 i Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu, mimo piątkowo-sobotniej żałoby narodowej. » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Ciężarówka z dziurawą tarczą hamulcową zatrzymana przez ITD Ciężarówkę zagrażającą bezpieczeństwu ruchu drogowego zatrzymali podczas rutynowej kontroli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Ins ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Żałoba miejska w Opolu. Odwołano wiele imprez kulturalnych, jutro msza św. w intencji Pawła Adamowicza Opole dziś w żałobie. To decyzja po wydarzeniach do których doszło w niedzielę w Gdańsku. Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Paweł ... » więcej 2019-01-17, godz. 13:30 Trwa Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego. Jakim zainteresowaniem cieszy się ten język wśród uczniów? - Frekwencja jest duża, my już tradycyjnie wspieramy stronę organizacyjną i techniczną konkursu - przyznał w rozmowie 'W cztery oczy' Rafał Bartek, przewodnic ... » więcej 2019-01-17, godz. 12:53 Wypchnął kompana przez balkon, odpowie za zabójstwo Nyska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. 43-latek miał wypchnąć znajomego przez okno balkonowe na trzecim piętrze. » więcej 2019-01-17, godz. 11:25 Policjanci z Grodkowa przygotowali paczki dla Polaków na Kresach Grodkowscy policjanci i pracownicy cywilni tamtejszego komisariatu kolejny raz zaangażowali się w akcję 'Wesprzyj polskich Kombatantów na Kresach'. » więcej 2019-01-17, godz. 10:00 W Rudnikach czekają z otwarciem lodowiska Samorząd Rudnik czeka na ujemne temperatury, aby uruchomić lodowisko na kompleksie boisk 'Orlik'. » więcej 2019-01-17, godz. 09:00 Głuchołazy: Arriva odchodzi, gmina zadba o przewozy pasażerskie Mieszkańcom Głuchołaz gmina zabezpieczy transport publiczny. Tym samym nie grozi im komunikacyjne wykluczenie. Niebezpieczeństwo takie pojawiło się, gdy firma ... » więcej 2019-01-17, godz. 07:35 Wkrótce powstanie Stal Nysa SA. Większościowym udziałowcem miasto i spółki gminne. "To da nam kontrolę nad klubem" Siatkarska Stal Nysa ma wkrótce trafić w ręce miasta. Nyscy radni zgodzili się na utworzenie spółki akcyjnej, w której 60% udziałów będzie posiadać gmina oraz ... » więcej 2019-01-17, godz. 07:00 Laury Umiejętności i Kompetencji rozdane. Uroczysta gala w Filharmonii Opolskiej Kryształowe, Platynowe, Złote i Srebrne Laury zostały przyznane. Już po raz 28. Opolska Izba Gospodarcza przyznała nagrody dla samorządowców, przedsiębiorców ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »