Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-19, 13:45 Autor: Joanna Matlak

Wiśniewski podsumowuje kampanię i ostatnie 4 lata. "Mam dług wdzięczności wobec opolan"

Wiśniewski podsumowuje kampanię. "Mam dług wdzięczności wobec opolan" [fot. Joanna Matlak]
Wiśniewski podsumowuje kampanię. "Mam dług wdzięczności wobec opolan" [fot. Joanna Matlak]
Ubiegający się o reelekcję prezydent Opola podsumował kampanię wyborczą.

– Czuję, że mam wielki dług wdzięczności wobec mieszkańców Opola, którzy zagłosowali na mnie 4 lata temu – mówi Arkadiusz Wiśniewski i podkreśla, że bez nich nie byłoby możliwe osiągnięcie tego, co się działo w mieście w ciągu ostatnich lat.
- Jestem osobą bezpartyjną, która musi polegać na sobie i moich współpracownikach. Opole jest w najlepszej sytuacji w historii - mówi Wiśniewski.

- Opole jest dzisiaj dumną stolicą województwa, jest miastem o wielkim, ponad miliardowym budżecie, do którego udało mi się przyciągnąć ponad 600 milionów różnych dotacji, w tym dotacji europejskich, co jest ogromną kwotą. Mamy niskie bezrobocie, pełną strefę ekonomiczną, świetnie radzą sobie nasi opolscy przedsiębiorcy, którzy zdobywają świat. Prowadzimy ważne inwestycje i te np. związane z komunikacją miejską, widać nowe autobusy, budujemy nowe centra przesiadkowe. Ale są też inwestycje związane z nauką - dodaje Wiśniewski.

- Opole także wypiękniało i to jest dorobek tej kadencji – mówi prezydent Wiśniewski. - Proszę się przejść dzisiaj ulicą Krakowską, a przypomnieć sobie, jak ten obraz wyglądał parę lat temu. Inwestujemy w zabytki, modernizujemy je, modernizujemy place miejskie. Pamiętamy też o tych, którzy na co dzień korzystają z aut, szukają miejsc parkingowych, budujemy wielki parking podziemny na placu Kopernika. Bardzo dobrze czuje się też opolski sport.

Arkadiusz Wiśniewski zaapelował do mieszkańców do poparcia nie tylko jego osoby, ale też kandydatów do rady miasta z jego komitetu wyborczego. – Nie marnujcie głosu, to są ludzie, którzy gwarantują zgodną współpracę prezydenta z radą miasta – mówi Wiśniewski.
Arkadiusz Wiśniewski
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2019-10-14, godz. 20:41 PKW podała oficjalne wyniki wyborów do sejmu. 5 mandatów dla PiS, 4 dla KO, po jednym dla SLD, PSL i MN - tak wybrała ... Prawo i Sprawiedliwość (43,59%), Koalicja Obywatelska (27,40%), SLD (12,56%), PSL/Kukiz15 (8,55%) i Konfederacja (6,81%) - to pięć ugrupowań, które w nowej ka ... » więcej 2019-10-14, godz. 20:30 Areszt dla zabójcy z Charbielina. Bratobójstwo następstwem rodzinnego konfliktu, który trwał do dłuższego czasu Podejrzany o zabójstwo w Charbielinie pod Głuchołazami usłyszał prokuratorskie zarzuty. Arkadiusz S. w miniony piątek, w południe postrzelił swojego brata, by ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:45 Uczniowie podstawówki z Głuchołaz wygrali w konkursie "uDOSTĘPniacze" Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach zdobyli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie 'uDOSTĘPniacze'. Brali w nim uczniowie ze 100 s ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:01 Frekwencja wzrosła o 10 punktów procentowych, ale nadal jest najniższa w kraju W wyborach parlamentarnych frekwencja w województwie opolskim wyniosła 52,91%. To najsłabszy wynik w kraju. Przypomnijmy, w całej Polsce frekwencja wyborcza w ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:00 "To fenomenalny wynik, jestem nieprawdopodobnie zadowolona". Violetta Porowska podsumowuje zwycięstwo PiS na Opolszczy ... - Historyczne zwycięstwo PiS-u na Opolszczyźnie - taki jest komentarz powyborczy liderki Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim Violetty Porowskiej. » więcej 2019-10-14, godz. 18:15 Ryszard Wilczyński ponownie z mandatem posła. "Wynik naszych kandydatów do senatu budzi szacunek" - Jesteśmy tą reprezentacją Koalicji Obywatelskiej, która w całości odnawia mandaty, bo Leszek Korzeniowski już nie kandydował. To praca kandydatów od miejsca ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:52 Tomasz Kostuś zadowolony ze swojego wyniku, ale rozczarowany poparciem dla PiS Tomasz Kostuś zdobył ponad 17 tysięcy głosów i ten wynik daje mu miejsce w sejmie. Jednak polityk Koalicji Obywatelskiej podkreśla, że jest rozczarowany wynik ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:13 Osoby po zabiegu usunięcia krtani uczą się mowy zastępczej. To pozwala na normalne funkcjonowanie Podsumowano pierwszy etap opolskiej rehabilitacji społecznej dla osób po zabiegu usunięciu krtani. Sybilla Fusiarz, prezes stowarzyszenia Ambasada Sukcesu, uc ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:10 Janusz Kowalski z trzecim wynikiem na liście PiS. "To ogromny kredyt zaufania" Janusz Kowalski zdobył prawie 21 tysięcy głosów, co daje mu trzeci wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył mandat posła na Opolszczyźnie. - Nie spodzi ... » więcej 2019-10-14, godz. 16:15 Opolska lewica ma posła. To Marcelina Zawisza Marcelina Zawisza będzie reprezentowała opolską lewicę w parlamencie. 30-letnia działaczka Lewicy Razem przekonała do siebie 19 tysięcy 200 wyborców na Opolsz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »