Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-19, 13:45 Autor: Joanna Matlak

Wiśniewski podsumowuje kampanię i ostatnie 4 lata. "Mam dług wdzięczności wobec opolan"

Wiśniewski podsumowuje kampanię. "Mam dług wdzięczności wobec opolan" [fot. Joanna Matlak]
Wiśniewski podsumowuje kampanię. "Mam dług wdzięczności wobec opolan" [fot. Joanna Matlak]
Ubiegający się o reelekcję prezydent Opola podsumował kampanię wyborczą.

– Czuję, że mam wielki dług wdzięczności wobec mieszkańców Opola, którzy zagłosowali na mnie 4 lata temu – mówi Arkadiusz Wiśniewski i podkreśla, że bez nich nie byłoby możliwe osiągnięcie tego, co się działo w mieście w ciągu ostatnich lat.
- Jestem osobą bezpartyjną, która musi polegać na sobie i moich współpracownikach. Opole jest w najlepszej sytuacji w historii - mówi Wiśniewski.

- Opole jest dzisiaj dumną stolicą województwa, jest miastem o wielkim, ponad miliardowym budżecie, do którego udało mi się przyciągnąć ponad 600 milionów różnych dotacji, w tym dotacji europejskich, co jest ogromną kwotą. Mamy niskie bezrobocie, pełną strefę ekonomiczną, świetnie radzą sobie nasi opolscy przedsiębiorcy, którzy zdobywają świat. Prowadzimy ważne inwestycje i te np. związane z komunikacją miejską, widać nowe autobusy, budujemy nowe centra przesiadkowe. Ale są też inwestycje związane z nauką - dodaje Wiśniewski.

- Opole także wypiękniało i to jest dorobek tej kadencji – mówi prezydent Wiśniewski. - Proszę się przejść dzisiaj ulicą Krakowską, a przypomnieć sobie, jak ten obraz wyglądał parę lat temu. Inwestujemy w zabytki, modernizujemy je, modernizujemy place miejskie. Pamiętamy też o tych, którzy na co dzień korzystają z aut, szukają miejsc parkingowych, budujemy wielki parking podziemny na placu Kopernika. Bardzo dobrze czuje się też opolski sport.

Arkadiusz Wiśniewski zaapelował do mieszkańców do poparcia nie tylko jego osoby, ale też kandydatów do rady miasta z jego komitetu wyborczego. – Nie marnujcie głosu, to są ludzie, którzy gwarantują zgodną współpracę prezydenta z radą miasta – mówi Wiśniewski.
Arkadiusz Wiśniewski
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2019-03-19, godz. 15:15 Opolska prokuratura nadzoruje śledztwo w sprawie firmy, która miała oszukać rolników. Spółka ogłosiła upadłość Rolnicy płacili za sztuczne nawozy, ale towaru mieli nie zobaczyć. Do Prokuratury Rejonowej w Opolu spływają zawiadomienia od pokrzywdzonych przez firmę ze st ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:45 Ścieki z Otmuchowa w Jeziorze Nyskim. WIOŚ: to zaniedbania przy pracach budowlanych Tak wykazała kontrola gospodarki ściekowej gminy Otmuchów przeprowadzona przez WIOŚ. Jak tłumaczył Krzysztof Gaworski, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:00 Zamknięcie ul. Przyjaźni w Kędzierzynie-Koźlu. Utrudnienia potrwają 3 tygodnie Przez trzy tygodnie kierowcy w Kędzierzynie-Koźlu będą musieli pamiętać o dodatkowych utrudnieniach w ciągu drogi krajowej numer 40. Na ulicy Przyjaźni trwa b ... » więcej 2019-03-19, godz. 13:00 Budżet obywatelski Kędzierzyna-Koźla. Głosowanie do końca marca Ponad 1,7 mln złotych przeznaczono w tym roku na realizację zadań budżetu obywatelskiego Kędzierzyna-Koźle. Każde osiedle będzie realizowało przynajmniej jedn ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:45 Wezwał policjantów do domu, ci znaleźli u niego dopalacze 25-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla wezwał policję z powodu awantury, jaką zrobił mu ojciec. W czasie interwencji mundurowi znaleźli w mieszkaniu sporą ilo ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:05 Wyłudzały pieniądze na symulowaną ciążę. Odpowiedzą też za przygotowanie do handlu ludźmi. Akcja opolskich cyberkrymin ... Przygotowanie do handlu ludźmi, nielegalna adopcja, oszustwo oraz wyłudzanie pieniędzy to zarzuty z którymi muszą liczyć się dwie mieszkanki powiatu nyskiego ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:00 350 milionów złotych dla szpitali powiatowych. "Ten wzrost naprawdę będzie znaczący" Szpitale otrzymają więcej pieniędzy na leczenie. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział wzrost wyceny świadczeń w internie i chirurgii. Przeznaczono n ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:00 MDK w Kluczborku do likwidacji? "Uprzedzałem, że działania naprawcze będą bolesne" Likwidacja 40 miejsc pracy w powiecie i zamknięcie domu kultury - to pokłosie audytu, który prowadzi w powiatowych placówkach w Kluczborku Regionalna Izba Obr ... » więcej 2019-03-19, godz. 10:11 Ginekologia, ale bez porodówki w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku Prawdopodobnie 1 kwietnia ruszy tylko oddział ginekologiczny szpitala powiatowego w Kluczborku. Starosta Mirosław Birecki zaznacza, że prowadzenie oddziału po ... » więcej 2019-03-19, godz. 09:50 Dziwnej substancji na polach wokół Strzelec Opolskich może być więcej. Urzędnicy twierdzą, że jest niebezpieczna, roln ... Kilkadziesiąt ton szkodliwych odpadów ma się znajdować na polach w okolicy osiedla Piastów Śląskich w Strzelcach Opolskich. Rolnik, który je tam przywiózł uwa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »