Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-19, 21:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Violetta Porowska przewiduje, że będzie w drugiej turze. PiS apeluje o udział w wyborach

PiS apeluje o udział w wyborach
PiS apeluje o udział w wyborach
Na kilka godzin przed zakończeniem kampanii wyborczej kandydatka na prezydenta Opola Violetta Porowska mówi o tym, że podczas spotkań z mieszkańcami osobiście rozdała 15 tysięcy ulotek. Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości jest przekonana, że z programem, który zaprezentowała przejdzie do drugiej tury, a klub w radzie miasta wzrośnie do nawet 10 radnych.
Violetta Porowska przypomniała, że podczas kampanii zaproponowała tanie ciepło z ECO, budowę mostu na Odrze, dokończenie obwodnicy Opola, utworzenie Centrum Leczenia Dziecięcego i w każdej dzielnicy stworzenie przychodni.

Na konferencji prasowej pytaliśmy także o przewidywania dotyczące frekwencji podczas niedzielnego głosowania. Arkadiusz Szymański, który będzie się ubiegał o miejsce w radzie Opola uważa, że frekwencja nie przekroczy 50 procent.

- Widziałem to zniechęcenie do wyborów, dlatego osoby, z którymi rozmawiałem, namawiałem ich: idźcie do wyborów i zagłosujcie bo ci, którzy nie głosują nie mają racji i nie mają nic do powiedzenia - apelował radny wojewódzki Arkadiusz Szymański.

Poseł Antoni Duda przewiduje, że Violetta Porowska zdobędzie 33 procent głosów w wyborach na prezydent Opola. Sama kandydatka dodała, że nie są ważne liczby, ale trendy, które przewidują, że będzie druga tura z jej udziałem.

Obecna wicewojewoda opolski oceniając kadencję Arkadiusza Wiśniewskiego stwierdziła, że to co się stało w ostatnich czterech latach to tylko nadrabianie rzeczy, które się nie wydarzyły w poprzednich kadencjach. - Nie stanęliśmy na progu XXI wieku i nadal wyprzedzają nas Wrocław i Katowice.
Violetta Porowska
Arkadiusz Szymański

Wiadomości z regionu

2019-10-13, godz. 23:50 "Sondaże dawały nam dwa razy gorszy wynik". PSL zadowolone z prawie 10-procentowego poparcia Polskie Stronnictwo Ludowe w regionie zadowolone z sondażowych wyników niedzielnych wyborów. Według sondażu exit poll przygotowanego przez IPSOS, ludowcy zdob ... » więcej 2019-10-13, godz. 23:30 Mniejszość Niemiecka musi czekać na oficjalny wynik wyborów. "Założeniem przynajmniej 1 mandat senatora i dwóch dla po ... - Wysoka frekwencja jest dużym zaskoczeniem, zgadzam się ze zdaniem, że to były najważniejsze wybory po 1989 roku. Jesteśmy komitetem regionalnym, więc na ofi ... » więcej 2019-10-13, godz. 23:20 "Szósty mandat na horyzoncie". Radość w opolskim sztabie Prawa i Sprawiedliwości po ogłoszeniu sondażowych wyników wyb ... Prawie 44 procent to sondażowy wynik Prawa i Sprawiedliwości, a to pozwala na kontynuację rządów przez następne 4 lata. Wieczór wyborczy partia zorganizowała ... » więcej 2019-10-13, godz. 22:55 Kandydat Konfederacji po wyniku exit poll: 13 posłów to wynik zadowalający 13 miejsc w sejmie dla kandydatów Konfederacji według exit poll autorstwa Ipsos. » więcej 2019-10-13, godz. 22:40 Politycy Koalicji Obywatelskiej komentują sondażowe wyniki wyborów [FILM, ZDJĘCIA] 27,4 procent głosów zdobyła Koalicja Obywatelska w dzisiejszych (13.10) wyborach parlamentarnych według exit poll Ipsos. Gdyby taki wynik potwierdził się po p ... » więcej 2019-10-13, godz. 22:20 Lewica wraca do sejmu. Marcelina Zawisza: "Będziemy odważną opozycją" Po czterech latach przedstawiciele środowisk lewicowych wracają do polskiego parlamentu. Przypomnijmy, według sondażowych wyników wyborów KW Sojuszu Lewicy De ... » więcej 2019-10-13, godz. 21:50 Exit poll na Opolszczyźnie: 5 mandatów dla PiS, 4 dla KO, po jednym dla Lewicy, PSL z Kukizem i Mniejszości Niemieckiej Według sondażowych wyników wyborów Prawo i Sprawiedliwość na Opolszczyźnie uzyskało 35,4 procent, Koalicja Obywatelska - 27,7, Lewica - 12,6, PSL - 11,3, Konf ... » więcej 2019-10-13, godz. 21:45 Ratownicy symbolicznie pogrzebali SOR przy Katowickiej. "Chcemy zwrócić uwagę, że nie jest za późno, by uratować oddzi ... Przed Szpitalem Wojewódzkim w Opolu odbył się dziś (13.10) symboliczny pogrzeb tamtejszego SOR-u. Zniczami i żałobnymi wiązankami, ratownicy medyczni chcieli ... » więcej 2019-10-13, godz. 21:15 Sondaż exit poll dla Prawa i Sprawiedliwości. W sejmie też Konfederacja Prawo i Sprawiedliwość zdobyło największe poparcie w wyborach do Sejmu - tak wynika z sondażu IPSOS, przeprowadzonego na zlecenie TVP, TVN24 i Polsat News. » więcej 2019-10-13, godz. 19:00 Kolejna zmiana organizacji ruchu w rejonie budowy centrum przesiadkowego Opole Wschodnie Jutro (14.10) wyłączony zostanie zewnętrzny pas na ulicy Batalionów Chłopskich. Chodzi o fragment na odcinku pomiędzy Poniatowskiego a Dąbrowskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »