Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-19, 21:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Violetta Porowska przewiduje, że będzie w drugiej turze. PiS apeluje o udział w wyborach

PiS apeluje o udział w wyborach
PiS apeluje o udział w wyborach
Na kilka godzin przed zakończeniem kampanii wyborczej kandydatka na prezydenta Opola Violetta Porowska mówi o tym, że podczas spotkań z mieszkańcami osobiście rozdała 15 tysięcy ulotek. Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości jest przekonana, że z programem, który zaprezentowała przejdzie do drugiej tury, a klub w radzie miasta wzrośnie do nawet 10 radnych.
Violetta Porowska przypomniała, że podczas kampanii zaproponowała tanie ciepło z ECO, budowę mostu na Odrze, dokończenie obwodnicy Opola, utworzenie Centrum Leczenia Dziecięcego i w każdej dzielnicy stworzenie przychodni.

Na konferencji prasowej pytaliśmy także o przewidywania dotyczące frekwencji podczas niedzielnego głosowania. Arkadiusz Szymański, który będzie się ubiegał o miejsce w radzie Opola uważa, że frekwencja nie przekroczy 50 procent.

- Widziałem to zniechęcenie do wyborów, dlatego osoby, z którymi rozmawiałem, namawiałem ich: idźcie do wyborów i zagłosujcie bo ci, którzy nie głosują nie mają racji i nie mają nic do powiedzenia - apelował radny wojewódzki Arkadiusz Szymański.

Poseł Antoni Duda przewiduje, że Violetta Porowska zdobędzie 33 procent głosów w wyborach na prezydent Opola. Sama kandydatka dodała, że nie są ważne liczby, ale trendy, które przewidują, że będzie druga tura z jej udziałem.

Obecna wicewojewoda opolski oceniając kadencję Arkadiusza Wiśniewskiego stwierdziła, że to co się stało w ostatnich czterech latach to tylko nadrabianie rzeczy, które się nie wydarzyły w poprzednich kadencjach. - Nie stanęliśmy na progu XXI wieku i nadal wyprzedzają nas Wrocław i Katowice.
Violetta Porowska
Arkadiusz Szymański

Wiadomości z regionu

2019-03-26, godz. 19:00 Mieszkańców regionu najbardziej interesuje Emerytura+ W Izbicku, Kamieniu Śląskim, na Górze św. Anny, a także w Leśnicy i Strzelcach Opolskich można było dzisiaj (26.03) spotkać pracowników urzędu wojewódzkiego, ... » więcej 2019-03-26, godz. 19:00 Zmieni się wygląd zabytkowego parku w Skarbiszowie. Gmina planuje rewitalizację Zainstalowane zostanie oświetlenie, odtworzone alejki, wykonane zostaną nowe nasadzenia oraz montaż ławek. Dąbrowa przygotowuje się do rozpoczęcia rewitalizac ... » więcej 2019-03-26, godz. 18:00 Na Politechnice obchodzono Opolskie Dni Elektryki. "Rozwój jest niesamowity i musimy za nim nadążyć" Roboty, drukarki 3D, drony oraz nowoczesne jedno i dwuślady. To można było zobaczyć na kampusie Politechniki Opolskiej. Okazją do tego były Opolskie Dni Elekt ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:30 Prudnik: szpital szuka pieniędzy na wymianę karetek. "Pacjenci mogą być spokojni" Najstarsza karetka prudnickiego pogotowia ma 12 lat i przebieg ponad 450 tysięcy kilometrów. Ostatni ambulans dla tego szpitala zakupiono w 2009 roku. Tymczas ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:15 W Byczynie odkryto dwie tony nielegalnego mięsa. Kluczborska prokuratura wszczęła śledztwo Około dwóch ton wołowiny niewiadomego pochodzenia ujawniono w jednym z zakładów przetwórstwa mięsnego w Byczynie. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku wszczęła ś ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:15 Zaginął Paweł Surdyga z Kędzierzyna-Koźla Paweł Surdyga z Kędzierzyna-Koźla tydzień temu wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. Osoby, które wiedzą, gdzie może być zaginiony mężczyzna, proszone są o ko ... » więcej 2019-03-26, godz. 16:30 "Dobro dziecka jest najważniejsze". Beata Kempa o planowanym strajku ZNP - Myślę, że to porozumienie będzie wśród osób, które są odpowiedzialne i o tę odpowiedzialność apeluję. Mam nadzieję, że egzaminy szkolne odbędą się w sposób ... » więcej 2019-03-26, godz. 16:30 Policyjny pies odnalazł mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo Po kłótni z żoną zagroził, że odbierze sobie życie i wyszedł z domu. Mężczyznę w porę odnaleźli policjanci, z pomocą tropiącego psa. » więcej 2019-03-26, godz. 15:15 Gdańsk uczy się od Nysy, jak walczyć z reklamowym chaosem. "Nysa jest bardziej zaawansowana od naszego miasta" Delegacja z Gdańska odwiedziła Opolszczyznę. Od wczoraj (25.03) goście z Pomorza pytają o doświadczenia Nysy w zakresie funkcjonowania miejskiej uchwały krajo ... » więcej 2019-03-26, godz. 15:00 Pijany jechał w odwiedziny do siostry, po drodze staranował znak drogowy. Wpadł dzięki zgłoszeniu świadka Dzięki czujności zgłaszającego, brzescy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »