Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-19, 12:15 Autor: Justyna MaćkowiakBogusław Kalisz

Wiśniewski kontra Porowska - według najnowszego sondażu dla NTO w Opolu będzie druga tura wyborów samorządowych

Violetta Porowska i Arkadiusz Wiśniewski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska i Arkadiusz Wiśniewski [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Bardzo dobrze oceniam najnowszy sondaż wyborczy przygotowany dla Nowej Trybuny Opolskiej - powiedziała w rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Opola. Urzędującego prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego poparło w sondażu nieco ponad 41 procent pytanych, Violettę Porowską niespełna 22 procent, na trzecim miejscu jest Barbara Kamińska z Koalicji Obywatelskiej z poparciem 17 procent.
- Sondaż pokazuje, że ponad połowa opolan uznaje, że zarządzanie miastem przez Arkadiusza Wiśniewskiego nie spełnia ich oczekiwań - dodaje Porowska. - Zarówno w tym sondażu, jak i sondażu, który wczoraj (18.10) ukazał się w opolskiej telewizji, jest druga tura, w której walczę o fotel prezydenta z panem Wiśniewskim. Unikanie debat wyborczych, które są standardem, jasno dowodzi tego, że pan prezydent nie potrafi prowadzić dialogu. Nawet, jeśli obawiał się takich debat, to trzeba odważnie stanąć i ścierać się z kontrkandydatami, a przede wszystkim prezentować swoje poglądy.

- W mojej kampanii wyborczej postawiłam na bezpośrednie spotkania z mieszkańcami - podkreśla kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Opola. - Ja osobiście wręczyłam mieszkańcom 15 tysięcy ulotek, czyli osobiście minimum z taką liczbą mieszkańców się spotkałam, nie licząc tych ulotek, które trafiły do państwa domów czy były dystrybuowane w jakiś inny sposób. Dlaczego to podkreślam? Ponieważ mój program jest konkretny i ukuty ze spotkań z państwem, z państwa wniosków. Od państwa dostałam informację, co jest najważniejsze w Opolu.

- Mój program jest konkretny, realny do zrealizowania, a przede wszystkim korzystny dla Opola - dodaje Violetta Porowska.

4,5 procent poparcia w sondażu dla NTO uzyskał natomiast Paweł Grabowski z ruchu Kukiz'15. - Moi konkurenci wydali ogromne pieniądze na kampanię wyborczą. Ja nie powiesiłem ani jednego plakatu, postawiłem na kontakt bezpośredni z wyborcami - powiedział w porannej rozmowie "Poglądy i osądy" Paweł Grabowski, kandydat na urząd prezydenta Opola z KWW Kukiz'15.

- Cieszą mnie te wyniki. Z tego prostego względu, że to potwierdza, jak bardzo niewygodny jest Grabowski. To potwierdza, jak bardzo niewygodny jest Kukiz'15 i jego kandydaci. W toku kampanii położyłem nacisk na kontakt bezpośredni. Chodziłem po Opolu, rozmawiałem, rozdawałem naszą "ciasteczkową" gazetkę, rozdawaliśmy ulotki. Byłem zaskoczony tym, jak pozytywny jest odbiór Kukiz'15 czy konkretniej mojej osoby - powiedział Grabowski.

Wybory samorządowe już w niedzielę 21 października, ewentualna druga tura wyborów prezydenta Opola za dwa tygodnie.

Według sondażu przeprowadzonego przez Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego dla NTO, do opolskiej rady miasta wejdą tylko trzy ugrupowania - klub Arkadiusza Wiśniewskiego (ok. 28%), Koalicja Obywatelska (21,5%) i Prawo i Sprawiedliwość (ok. 20%).
Violetta Porowska cz. 1
Violetta Porowska cz. 2
Paweł Grabowski

Wiadomości z regionu

2019-02-16, godz. 20:10 Przedszkolaki z Kędzierzyna-Koźla "buźkami" monitorują jakość powietrza W Kędzierzynie-Koźlu nawet dzieci wiedzą, jak rozpoznać, czy powietrze jest dobrej jakości, czy zanieczyszcza je smog. W placówkach oświatowych, zaczynając od ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:59 Opolscy strażacy ratowali turystów uwięzionych na wyciągu w czeskim ośrodku narciarskim Filipovice Służby ratunkowe naszych południowych sąsiadów o pomoc poprosiły Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Głuchołaz. W akcji brał też udział helikop ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:40 Dwa autobusy i osobówka zderzyły się na DK 40 w Łące Prudnickiej. Cztery osoby są poszkodowane Mogą być jeszcze utrudnienia na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Łąka Prudnicka. Około 17:40 na trasie z Prudnika do Głuchołaz doszło do zderzenia trzech ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:41 5-letni chłopiec przygnieciony przez konar drzewa w lesie koło Niemodlina. Jego stan jest ciężki Chłopiec w ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Do wypadku doszło w piątkowe popołudnie - poinformował Radio Opole Darius ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:21 Bezpłatnie zaczipuj i wysterylizuj psa. Akcja w Kędzierzynie-Koźlu Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mają okazję za darmo zaczipować swojego psa. W ten sposób właściciele czworonogów mogą być spokojniejsi, że ich pupil wróci do do ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:10 Malują dziecięce przychodnie. "Największą nagrodą jest dla nas ich uśmiech" Zwierzęce, barwne postaci pojawiły się na ścianach przychodni dziecięcych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Od samego rana grupa Murki, specjalnie ... » więcej 2019-02-16, godz. 14:41 Od poniedziałku w Dobrzeniu Wielkim ruszają konsultacje w sprawie zmiany granic gminy 18 lutego rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic gminy Dobrzeń Wielki. W konsultacjach będzie mógł wziąć każdy mieszkaniec gminy, niezale ... » więcej 2019-02-16, godz. 12:01 Dachowanie w Przysieczy Do wypadku doszło w Przysieczy. Dachował tam samochód osobowy marki Mercedes. » więcej 2019-02-16, godz. 11:19 Sprawdzali, gdzie w Kędzierzynie-Koźlu żyją bezdomni Prawie stu mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, to osoby bezdomne. Pracownicy opieki społecznej, strażnicy miejscy i policjanci wiedzą dokładnie, gdzie bezdomni prz ... » więcej 2019-02-16, godz. 08:12 Nowe jednostki i huczne rozpoczęcie sezonu - to plany Mariny Ujazd na ten rok Nowe łodzie, w tym jedna przerobiona na muzeum, pojawią się w tym roku na Kanale Gliwickim. Wejść na ich pokład będzie można w Marinie Ujazd. Właściciele mari ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »