Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-17, 12:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Norbert Honka wspiera Arkadiusza Wiśniewskiego, bo Marcin Gambiec "poszedł w stronę lewicy". Od poparcia odcina się TSKN

Norbert Honka popiera Arkadiusz Wiśniewskiego
Norbert Honka popiera Arkadiusz Wiśniewskiego
Norbert Honka, działacz Mniejszości Niemieckiej oficjalnie popiera Arkadiusza Wiśniewskiego w walce o fotel prezydenta Opola. Na kilka dni przed pójściem do urn na konferencji prasowej Norberta Honkę pytano, dlaczego takiego gestu nie uczynił w stronę Marcina Gambca. Honka tłumaczy, że jego kolega z mniejszości poszedł w stronę lewicy, a tego nie może zaakceptować.
- Dla nas, czyli dla osób z którymi mam kontakt, jest to kwestia nie do zaakceptowania. To powoduje ferment w społecznościach lokalnych, które są związane z mniejszością niemiecką. Dlatego też z tego powodu postanowiłem wesprzeć prezydenta - tłumaczył Norbert Honka.

Arkadiusz Wiśniewski tłumaczył, że zbliżyło ich wspólne spojrzenie na miasto.

- Rozmawialiśmy o sytuacji w Opolu i o tym jak wykorzystać potencjał, który tkwi w dzielnicach, i w społeczności mniejszości niemieckiej. Dla mnie to cenne wsparcie - powiedział Arkadiusz Wiśniewski.

Przypomnijmy, Norbert Honka to rywal Arkadiusza Wiśniewskiego z ostatnich wyborów samorządowych. W 2014 roku Honka był oficjalnym kandydatem na prezydenta miasta z Mniejszości Niemieckiej. Podczas tegorocznych wyborów Marcin Gambiec kandyduje z własnego komitetu KWW Marcina Gambca.

W sprawie zabrał głos TSKN.

- Opinia wygłoszona dzisiaj przez pana dr. Norberta Honkę jest tylko i wyłącznie jego prywatną opinią - informuje w oświadczeniu nadesłanym do naszej redakcji Zarząd Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. To komentarz do publicznego poparcia jakiego Norbert Honka udzielił dziś prezydentowi Arkadiuszowi Wiśniewskiemu.

Jednocześnie zarząd TSKN przypomina, że 3 września podjął demokratycznie uchwałę o udzieleniu poparcia Marcinowi Gambcowi, kandydatowi na prezydenta Opola, startującemu pod własnym „szyldem”. W posiedzeniu, gdzie zapadła taka decyzja uczestniczył również Norbert Honka.

- Jako nauczyciel akademicki z pewnością jest świadomy demokratycznych reguł, na których opiera się działalność Mniejszości Niemieckiej, w ramach których klarownie zostały również określone i wskazane osoby upoważnione do reprezentowania Mniejszości Niemieckiej na zewnątrz - czytamy w oświadczeniu.


Norbert Honka,Arkadiusz WIśniwski

Wiadomości z regionu

2019-02-23, godz. 08:52 W najbliższym tygodniu będzie trudniej o wymianę dowodu osobistego w starej wersji Mniej czasu na złożenie wniosku o wymianę dowodu osobistego w starej formie. Utrudnienia, które wynikają z wprowadzenia e-dowodów, dotyczą nadchodzącego tygod ... » więcej 2019-02-23, godz. 08:30 Po 75 latach szukają śladów pradziadka w strzeleckim więzieniu Dwie studentki dziennikarstwa z Belgii - Linte Provost i Michelle Paas - odwiedziły Strzelce Opolskie. Kręcą film o poszukiwaniach śladów pradziadka jednej z ... » więcej 2019-02-22, godz. 20:00 Nyscy aktywiści mają dość smogu i domagają się rozszerzenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza Nyski Alarm Smogowy po raz kolejny zwraca uwagę na złą jakość powietrza w mieście. Podczas dzisiejszej (22.02) manifestacji przed nyskim magistratem zbierano ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:15 Grodków: z karetki ma zniknąć lekarz. "Bezpieczeństwo mieszkańców nie ulegnie pogorszeniu" Mieszkańcy Grodkowa chcą, by w jedynej stacjonującej w mieście karetce pogotowia pozostał lekarz. Opolski Urząd Wojewódzki planuje, by od kwietnia w grodkowsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 To nie była odra. Dziecko z przedszkola nr 23 w Opolu nie było chore U dziecka, które chodzi do przedszkola nr 23 w Opolu, nie stwierdzono odry - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 Policjantka wracała po pracy do domu, zatrzymała pijanego rowerzystę Prawie 4 promile alkoholu miał 56-letni rowerzysta, którego zatrzymała wracająca po pracy do domu strzelecka policjantka. Mężczyzna próbował jechać na rowerze ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »