Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-14, 18:22 Autor: Witold Wośtak

Pięcioro kandydatów na prezydenta Opola solidarnie zrezygnowało z udziału w debacie akademickiej. Arkadiusz Wiśniewski nie stanął do dyskusji

Debata prezydencka w Studenckim Centrum Kultury nie doszła do skutku
Debata prezydencka w Studenckim Centrum Kultury nie doszła do skutku
Konferencja prasowa kandydatów na prezydenta Opola [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa kandydatów na prezydenta Opola [fot. Witold Wośtak]
Pięcioro kandydatów na prezydenta Opola zrezygnowało z udziału w akademickiej debacie w Studenckim Centrum Kultury. Solidarną decyzję motywowali nieobecnością urzędującego prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego oraz brakiem możliwości relacjonowania rozmowy przez media inne niż akademickie.
Violetta Porowska, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, zaznacza, że celem debat jest prezentowanie się szerokiemu gronu, a nie wąskiej grupie kilku sztabów wyborczych. - To trochę przykre, że właśnie Uniwersytet Opolski, jako organizator debaty, niestety nie dopuścił mediów do uczestniczenia w spotkaniu. Tak naprawdę rezygnujemy z debaty, poniekąd solidaryzując się z mediami.

- Trochę tak mówimy do siebie, nie mamy możliwości skonfrontowania wielu rzeczy z obecnie urzędującym prezydentem. Niewątpliwie my mamy po kilka niezłych pomysłów, które sprzedamy Państwu, być może przy innej okazji - mówi Apolonia Klepacz, kandydatka Komitetu Wyborczego Wyborców Sojusz Lewicy Demokratycznej - Lewica Razem.

Marcin Gambiec, kandydujący na prezydenta z własnego komitetu, przypomniał swoje hasło "Opole jest dla wszystkich". - Cały czas powtarzamy, że jesteśmy otwarci na dialog. Brakuje nam jednak uczestników tej rozmowy. Apelujemy do mieszkańców Opola o udział w takich dyskusjach i do osób decyzyjnych o organizację debat w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej.

Barbara Kamińska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej, uważa, że brutalnie złamano tradycję prezentacji programów wyborczych. - Niestety zapowiadana forma prowadzenia debaty nie pozwoliłaby poznać mieszkańcom tego, co chcemy im przekazać. Chodzi o rzeczy najważniejsze w perspektywie najbliższych pięciu lat. Ktoś powinien przeprosić mieszkańców naszego miasta, skoro czekali na tę debatę, a zostali rozczarowani.

Z kolei Paweł Grabowski, kandydat ruchu Kukiz'15, jest zdania, że prezydent Wiśniewski bierze udział w spotkaniach, gdzie przeważają jego sympatycy lub osoby z nim związane. - Nie wszyscy są zadowoleni z ruchów czy decyzji zapadających w magistracie. Czas najwyższy, aby prezydent zreflektował się, że przez ignorowanie kolejnych debat nie ignoruje jedynie nas jako kontrkandydatów. Kiedy nie przychodzi na trzecią debatę, daje wyraźny sygnał, gdzie ma mieszkańców miasta, którzy zatrudniają go.

Atmosfera była nerwowa. Dla przykładu, Szymon Wolf, administrator SCK-u, nie podał ręki wicewojewodzie Violetcie Porowskiej, która podeszła do niego z pytaniem odnośnie debaty.

Organizatorzy debaty zapowiedzieli, że skomentują całą sprawę jutro (15.10).

Oficjalne oświadczenie Radia Opole:

Radio Opole zgodziło się spełnić prośbę przedstawicieli studentów UO, by dziennikarze rozgłośni poprowadzili debatę w SCK, ale w czwartek rano wycofało się z projektu z powodu nieprofesjonalnego podejścia drugiej strony.
Apolonia Klepacz
Marcin Gambiec
Violetta Porowska
Barbara Kamińska
Paweł Grabowski

Wiadomości z regionu

2019-01-21, godz. 08:00 Przezorny zawsze ubezpieczony. Kietrz udrażnia odpływy przed wiosennymi roztopami Kietrz już przygotowuje się do wiosny. Nie czekając na pierwsze górskie roztopy, gmina udrażnia najważniejsze odpływy na polach i łąkach. » więcej 2019-01-21, godz. 07:19 Zła jakość powietrza utrzymuje się na południu Opolszczyzny Stacje pomiarowe w Zdzieszowicach i Kędzierzynie-Koźlu wskazują, że powietrze jest bardzo złej jakości. Normy dotyczące pyłów PM 10 i PM 2,5 przekroczone są n ... » więcej 2019-01-20, godz. 23:27 Drugie Światełko do Nieba w Opolu. Mieszkańcy upamiętnili prezydenta Gdańska i wyrazili poparcie dla Owsiaka Mieszkańcy Opola wyrazili poparcie dla Jerzego Owsiaka i uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza. O 19:30 spotkali się na Rynku, bo po zabójstwie prezydent ... » więcej 2019-01-20, godz. 23:06 Znamy wyniki wyborów uzupełniających do Rady Gminy Turawa Aneta Buczek i Artur Pikos wygrali w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Turawa. » więcej 2019-01-20, godz. 22:59 W Nysie dziecko podtruło się tlenkiem węgla podczas kąpieli Do zdarzenia doszło przed godz. 22:00 (20.01), w budynku przy ul. Komisji Edukacji Narodowej. » więcej 2019-01-20, godz. 22:17 Tragedia w Gogolinie. Policja znalazła zwłoki kobiety i mężczyzny w domu jednorodzinnym Dwa ciała znaleźli policjanci w jednym z domów jednorodzinnych w Gogolinie. Jak dowiedziało się Radio Opole, to 53-letnia lekarka i 57-letni optyk. » więcej 2019-01-20, godz. 20:00 Czy straż miejska w Namysłowie przestanie istnieć? Pomysł burmistrza będą musieli poprzeć radni Namysłowska straż miejska może wkrótce przestać istnieć. Chce tego nowy włodarz miasta, który likwidację formacji zapowiadał jeszcze w kampanii wyborczej. » więcej 2019-01-20, godz. 19:00 Sieć szkół się nie zmieni, za to powstaną nowe boiska Samorząd gminy Krapkowice przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Nie są planowane żadne zmiany w sieci placówek oświatowych, ale za to w budżecie zapisano ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Opolscy politycy rozmawiali o reakcji całej Polski na zabójstwo prezydenta Adamowicza Zabójstwo Pawła Adamowicza i żałoba towarzysząca temu tragicznemu zdarzeniu, to temat Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy rozmawiali, co zrobić, by ws ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Edukacja, pieniądze i rozrywka. Grupa AZOTY ZAK S.A. dla głubczyckiej młodzieży Stypendia dla najlepszych uczniów, poznawanie procesów produkcyjnych, wyjazdy na mecze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, czy pomoc przy organizacji ważnych szkolnych wy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »