Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-14, 18:22 Autor: Witold Wośtak

Pięcioro kandydatów na prezydenta Opola solidarnie zrezygnowało z udziału w debacie akademickiej. Arkadiusz Wiśniewski nie stanął do dyskusji

Debata prezydencka w Studenckim Centrum Kultury nie doszła do skutku
Debata prezydencka w Studenckim Centrum Kultury nie doszła do skutku
Konferencja prasowa kandydatów na prezydenta Opola [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa kandydatów na prezydenta Opola [fot. Witold Wośtak]
Pięcioro kandydatów na prezydenta Opola zrezygnowało z udziału w akademickiej debacie w Studenckim Centrum Kultury. Solidarną decyzję motywowali nieobecnością urzędującego prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego oraz brakiem możliwości relacjonowania rozmowy przez media inne niż akademickie.
Violetta Porowska, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, zaznacza, że celem debat jest prezentowanie się szerokiemu gronu, a nie wąskiej grupie kilku sztabów wyborczych. - To trochę przykre, że właśnie Uniwersytet Opolski, jako organizator debaty, niestety nie dopuścił mediów do uczestniczenia w spotkaniu. Tak naprawdę rezygnujemy z debaty, poniekąd solidaryzując się z mediami.

- Trochę tak mówimy do siebie, nie mamy możliwości skonfrontowania wielu rzeczy z obecnie urzędującym prezydentem. Niewątpliwie my mamy po kilka niezłych pomysłów, które sprzedamy Państwu, być może przy innej okazji - mówi Apolonia Klepacz, kandydatka Komitetu Wyborczego Wyborców Sojusz Lewicy Demokratycznej - Lewica Razem.

Marcin Gambiec, kandydujący na prezydenta z własnego komitetu, przypomniał swoje hasło "Opole jest dla wszystkich". - Cały czas powtarzamy, że jesteśmy otwarci na dialog. Brakuje nam jednak uczestników tej rozmowy. Apelujemy do mieszkańców Opola o udział w takich dyskusjach i do osób decyzyjnych o organizację debat w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej.

Barbara Kamińska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej, uważa, że brutalnie złamano tradycję prezentacji programów wyborczych. - Niestety zapowiadana forma prowadzenia debaty nie pozwoliłaby poznać mieszkańcom tego, co chcemy im przekazać. Chodzi o rzeczy najważniejsze w perspektywie najbliższych pięciu lat. Ktoś powinien przeprosić mieszkańców naszego miasta, skoro czekali na tę debatę, a zostali rozczarowani.

Z kolei Paweł Grabowski, kandydat ruchu Kukiz'15, jest zdania, że prezydent Wiśniewski bierze udział w spotkaniach, gdzie przeważają jego sympatycy lub osoby z nim związane. - Nie wszyscy są zadowoleni z ruchów czy decyzji zapadających w magistracie. Czas najwyższy, aby prezydent zreflektował się, że przez ignorowanie kolejnych debat nie ignoruje jedynie nas jako kontrkandydatów. Kiedy nie przychodzi na trzecią debatę, daje wyraźny sygnał, gdzie ma mieszkańców miasta, którzy zatrudniają go.

Atmosfera była nerwowa. Dla przykładu, Szymon Wolf, administrator SCK-u, nie podał ręki wicewojewodzie Violetcie Porowskiej, która podeszła do niego z pytaniem odnośnie debaty.

Organizatorzy debaty zapowiedzieli, że skomentują całą sprawę jutro (15.10).

Oficjalne oświadczenie Radia Opole:

Radio Opole zgodziło się spełnić prośbę przedstawicieli studentów UO, by dziennikarze rozgłośni poprowadzili debatę w SCK, ale w czwartek rano wycofało się z projektu z powodu nieprofesjonalnego podejścia drugiej strony.
Apolonia Klepacz
Marcin Gambiec
Violetta Porowska
Barbara Kamińska
Paweł Grabowski

Wiadomości z regionu

2018-11-19, godz. 16:01 Zamknięte ulice, zmiana pierwszeństwa ruchu. Kierowcy - uwaga na opolskim Zaodrzu W związku z budową obwodnicy Piastowskiej drogowcy zamykają ul. Cmentarną, Zbożową i 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. » więcej 2018-11-19, godz. 16:00 Rewolucja w powiecie nyskim. Zmiany we władzach powiatu i prezydium rady Duże zmiany we władzach powiatu nyskiego. Podczas dzisiejszej (19.11) inauguracyjnej sesji rady powiatu wybrano nowy zarząd oraz prezydium rady. » więcej 2018-11-19, godz. 15:09 Szedł pobić i nastraszyć, dźgnął nożem i zabił. Ruszył proces ws. morderstwa na Armii Krajowej w Opolu Przed opolskim Sądem Okręgowym ruszył proces w sprawie głośnego zabójstwa w kamienicy przy ul. Armii Krajowej w Opolu. Miłoszowi Cz., oskarżonemu o spowodowan ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:54 Zaatakowany w Kadłubie mały Mikołaj w najbliższych dniach może opuścić szpital. Jego stan ustabilizował się 10-miesięczny Mikołaj, zaatakowany w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi, najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu opuści szpital. Dziecko zostało przeniesione ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:45 Poradnia laktacyjna w Strzelcach Opolskich jest bezpłatna dla wszystkich pacjentek Poradnia laktacyjna w szpitalu w Strzelcach Opolskich już nie tylko dla pacjentek z powiatów strzeleckiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. Od listopada możliwe ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:00 Policjanci odnotowują coraz więcej zdarzeń związanych z cyberprzestępczością - Dziś hakerzy nie działają w pojedynkę, te działania niezgodne z prawem są teraz prowadzone raczej przez zorganizowane grupy - powiedział w porannej rozmowy ... » więcej 2018-11-19, godz. 13:49 Z jednej strony profesjonalizm, z drugiej wypalenie zawodowe. Pielęgniarki rozmawiają o sytuacji w środowisku pracy Ponad 40% pielęgniarek w Polsce zmaga się z wypaleniem zawodowym. W Opolu spotkali się przedstawiciele tego środowiska, żeby dyskutować o wyzwaniach, a także ... » więcej 2018-11-19, godz. 13:00 W Kolonowskiem już można sprawdzić jakość powietrza W Kolonowskiem ruszył pilotażowy monitoring jakości powietrza. W tej gminie, jako jednej z nielicznych, nie było jeszcze urządzenia sprawdzającego, czym oddyc ... » więcej 2018-11-19, godz. 11:45 Debatują o możliwościach, jakie daje Unia Europejska. Konferencja na UO Chcą uświadamiać młodych ludzi o wartości przynależności do wspólnoty Europejczyków. Na Uniwersytecie Opolskim trwa konferencja 'Europa broni, chroni i wspier ... » więcej 2018-11-19, godz. 11:30 Wracają kontrole na granicach. Nie oznacza to, że pojawią się szlabany Od czwartku przywrócone będą tymczasowo kontrole na granicach z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją. Ma to związek z odbywającym się w Katowicach szczytem kl ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »