Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-16, 12:55 Autor: Joanna Matlak

Barbara Kamińska i kandydatki z Koalicji Obywatelskiej o sile kobiet w samorządzie

Barbara Kamińska i kandydatki z Koalicji Obywatelskiej o sile kobiet w samorządzie [fot. Joanna Matlak]
Barbara Kamińska i kandydatki z Koalicji Obywatelskiej o sile kobiet w samorządzie [fot. Joanna Matlak]
„Kobieta jest siłą!” - z takim hasłem i przekonaniem, że kobiety powinny uczestniczyć aktywnie w każdym samorządzie wystąpiła dziś (16.10) Barbara Kamińska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Opola. Dziękowała kobietom, które pójdą na wybory.
- My nie potrzebujemy tworzyć dodatkowego gremium, np. Forum Kobiet, specjalistów czy pełnomocników ds. kobiet, bo my będziemy w tych strukturach i my będziemy je reprezentować – mówi Barbara Kamińska, kandydatka na prezydenta Opola.

- Sami wiemy, ile ról kobiety pełnią w swoim życiu: córki, matki, przedsiębiorcy, pracodawcy, aktywistki, można by wymieniać tego bardzo dużo. Kobieta to faktycznie nieskończone możliwości. W tej chwili prowadząc bardzo intensywnie tę kampanię i spotykając się z wieloma ludźmi, ja z dumą patrzę na wspaniałe opolanki, piękne i odważne kobiety, ale często są to kobiety, którym trudno jest przebić ten "szklany sufit" - mówi Kamińska.

- W tym roku mija 100 lat odkąd kobiety otrzymały prawa wyborcze – przypomniała Monika Ożóg, kandydatka na radną sejmiku województwa. - Zachęcam wszystkie panie, aby realizowały się naukowo, zawodowo i rodzinnie, tak jak każda sobie wymarzyła. My jesteśmy kobietami czynu, a Margaret Thatcher powiedziała: "Jeśli chcesz coś powiedzieć, zawołaj mężczyznę, jeśli chcesz coś zrobić, zawołaj kobietę" - mówi Ożóg.

- Kobiety 60 + w dalszym ciągu nie maja karty seniora. Dlaczego? Bo weszły w wiek emerytalny, a karta seniora w Opolu jest dla kobiet od 65 roku życia. To musimy zmienić - dodaje Jolanta Kawecka, radna Opola ubiegająca się o reelekcję.

Kandydatki z ramienia Koalicji Obywatelskiej zakończyły konferencję okrzykiem „Opole miastem kobiet!”
Barbara Kamińska
Monika Ożóg i Jolanta Kawecka

Wiadomości z regionu

2019-03-26, godz. 22:45 Opolski "Ekonomik" podpisał porozumienie o współpracy z opolskim oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych Staże i praktyki dla uczniów, do tego konkursy o podatkach i warsztaty. Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu podpisał porozumienie o współpracy z opolskim oddzi ... » więcej 2019-03-26, godz. 22:30 Przeciwnicy i zwolennicy deklaracji LGBT+ manifestowali w centrum Opola Fundacja Pro-Prawo do życia pojawiła się dziś (26.03) na placu Wolności w Opolu w towarzystwie przedstawicieli Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej, by ... » więcej 2019-03-26, godz. 22:00 Prudnik: minister dał zielone światło dla likwidacji dwóch szkół średnich Minister edukacji uznał racje władz powiatu prudnickiego, które wystąpiły z zażaleniem na postanowienie Opolskiego Kuratora Oświaty. Chodzi o likwidację dwóch ... » więcej 2019-03-26, godz. 21:00 Jest szansa, że w gminie Reńska Wieś powstaną trzy OSY Urzędnicy z Reńskiej Wsi liczą, że w tym roku OSY pojawią się w całkiem sporej grupie. Mowa oczywiście nie o owadach, ale o Otwartych Strefach Aktywności. Sił ... » więcej 2019-03-26, godz. 20:00 Przedszkolaki z opolskiej "szóstki" mistrzami gry w "kółko i krzyżyk". Za nami I międzyprzedszkolny turniej w Opolu Na popularnej grze 'kółko i krzyżyk' uczyli się zasad logicznego myślenia i gry fair play. Najmłodsi opolanie spotkali się na I Międzyprzedszkolnym Turnieju K ... » więcej 2019-03-26, godz. 19:45 Kulturalne centrum Tułowic zostanie wyremontowane. Inwestycja oczekiwana od lat Sala widowiskowa w Tułowicach przejdzie gruntowną modernizację. To miejsce na inwestycję tej skali czekało blisko 25 lat. » więcej 2019-03-26, godz. 19:00 Mieszkańców regionu najbardziej interesuje Emerytura+ W Izbicku, Kamieniu Śląskim, na Górze św. Anny, a także w Leśnicy i Strzelcach Opolskich można było dzisiaj (26.03) spotkać pracowników urzędu wojewódzkiego, ... » więcej 2019-03-26, godz. 19:00 Zmieni się wygląd zabytkowego parku w Skarbiszowie. Gmina planuje rewitalizację Zainstalowane zostanie oświetlenie, odtworzone alejki, wykonane zostaną nowe nasadzenia oraz montaż ławek. Dąbrowa przygotowuje się do rozpoczęcia rewitalizac ... » więcej 2019-03-26, godz. 18:00 Na Politechnice obchodzono Opolskie Dni Elektryki. "Rozwój jest niesamowity i musimy za nim nadążyć" Roboty, drukarki 3D, drony oraz nowoczesne jedno i dwuślady. To można było zobaczyć na kampusie Politechniki Opolskiej. Okazją do tego były Opolskie Dni Elekt ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:30 Prudnik: szpital szuka pieniędzy na wymianę karetek. "Pacjenci mogą być spokojni" Najstarsza karetka prudnickiego pogotowia ma 12 lat i przebieg ponad 450 tysięcy kilometrów. Ostatni ambulans dla tego szpitala zakupiono w 2009 roku. Tymczas ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »