Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-16, 12:55 Autor: Joanna Matlak

Barbara Kamińska i kandydatki z Koalicji Obywatelskiej o sile kobiet w samorządzie

Barbara Kamińska i kandydatki z Koalicji Obywatelskiej o sile kobiet w samorządzie [fot. Joanna Matlak]
Barbara Kamińska i kandydatki z Koalicji Obywatelskiej o sile kobiet w samorządzie [fot. Joanna Matlak]
„Kobieta jest siłą!” - z takim hasłem i przekonaniem, że kobiety powinny uczestniczyć aktywnie w każdym samorządzie wystąpiła dziś (16.10) Barbara Kamińska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Opola. Dziękowała kobietom, które pójdą na wybory.
- My nie potrzebujemy tworzyć dodatkowego gremium, np. Forum Kobiet, specjalistów czy pełnomocników ds. kobiet, bo my będziemy w tych strukturach i my będziemy je reprezentować – mówi Barbara Kamińska, kandydatka na prezydenta Opola.

- Sami wiemy, ile ról kobiety pełnią w swoim życiu: córki, matki, przedsiębiorcy, pracodawcy, aktywistki, można by wymieniać tego bardzo dużo. Kobieta to faktycznie nieskończone możliwości. W tej chwili prowadząc bardzo intensywnie tę kampanię i spotykając się z wieloma ludźmi, ja z dumą patrzę na wspaniałe opolanki, piękne i odważne kobiety, ale często są to kobiety, którym trudno jest przebić ten "szklany sufit" - mówi Kamińska.

- W tym roku mija 100 lat odkąd kobiety otrzymały prawa wyborcze – przypomniała Monika Ożóg, kandydatka na radną sejmiku województwa. - Zachęcam wszystkie panie, aby realizowały się naukowo, zawodowo i rodzinnie, tak jak każda sobie wymarzyła. My jesteśmy kobietami czynu, a Margaret Thatcher powiedziała: "Jeśli chcesz coś powiedzieć, zawołaj mężczyznę, jeśli chcesz coś zrobić, zawołaj kobietę" - mówi Ożóg.

- Kobiety 60 + w dalszym ciągu nie maja karty seniora. Dlaczego? Bo weszły w wiek emerytalny, a karta seniora w Opolu jest dla kobiet od 65 roku życia. To musimy zmienić - dodaje Jolanta Kawecka, radna Opola ubiegająca się o reelekcję.

Kandydatki z ramienia Koalicji Obywatelskiej zakończyły konferencję okrzykiem „Opole miastem kobiet!”
Barbara Kamińska
Monika Ożóg i Jolanta Kawecka

Wiadomości z regionu

2019-10-13, godz. 23:50 "Sondaże dawały nam dwa razy gorszy wynik". PSL zadowolone z prawie 10-procentowego poparcia Polskie Stronnictwo Ludowe w regionie zadowolone z sondażowych wyników niedzielnych wyborów. Według sondażu exit poll przygotowanego przez IPSOS, ludowcy zdob ... » więcej 2019-10-13, godz. 23:30 Mniejszość Niemiecka musi czekać na oficjalny wynik wyborów. "Założeniem przynajmniej 1 mandat senatora i dwóch dla po ... - Wysoka frekwencja jest dużym zaskoczeniem, zgadzam się ze zdaniem, że to były najważniejsze wybory po 1989 roku. Jesteśmy komitetem regionalnym, więc na ofi ... » więcej 2019-10-13, godz. 23:20 "Szósty mandat na horyzoncie". Radość w opolskim sztabie Prawa i Sprawiedliwości po ogłoszeniu sondażowych wyników wyb ... Prawie 44 procent to sondażowy wynik Prawa i Sprawiedliwości, a to pozwala na kontynuację rządów przez następne 4 lata. Wieczór wyborczy partia zorganizowała ... » więcej 2019-10-13, godz. 22:55 Kandydat Konfederacji po wyniku exit poll: 13 posłów to wynik zadowalający 13 miejsc w sejmie dla kandydatów Konfederacji według exit poll autorstwa Ipsos. » więcej 2019-10-13, godz. 22:40 Politycy Koalicji Obywatelskiej komentują sondażowe wyniki wyborów [FILM, ZDJĘCIA] 27,4 procent głosów zdobyła Koalicja Obywatelska w dzisiejszych (13.10) wyborach parlamentarnych według exit poll Ipsos. Gdyby taki wynik potwierdził się po p ... » więcej 2019-10-13, godz. 22:20 Lewica wraca do sejmu. Marcelina Zawisza: "Będziemy odważną opozycją" Po czterech latach przedstawiciele środowisk lewicowych wracają do polskiego parlamentu. Przypomnijmy, według sondażowych wyników wyborów KW Sojuszu Lewicy De ... » więcej 2019-10-13, godz. 21:50 Exit poll na Opolszczyźnie: 5 mandatów dla PiS, 4 dla KO, po jednym dla Lewicy, PSL z Kukizem i Mniejszości Niemieckiej Według sondażowych wyników wyborów Prawo i Sprawiedliwość na Opolszczyźnie uzyskało 35,4 procent, Koalicja Obywatelska - 27,7, Lewica - 12,6, PSL - 11,3, Konf ... » więcej 2019-10-13, godz. 21:45 Ratownicy symbolicznie pogrzebali SOR przy Katowickiej. "Chcemy zwrócić uwagę, że nie jest za późno, by uratować oddzi ... Przed Szpitalem Wojewódzkim w Opolu odbył się dziś (13.10) symboliczny pogrzeb tamtejszego SOR-u. Zniczami i żałobnymi wiązankami, ratownicy medyczni chcieli ... » więcej 2019-10-13, godz. 21:15 Sondaż exit poll dla Prawa i Sprawiedliwości. W sejmie też Konfederacja Prawo i Sprawiedliwość zdobyło największe poparcie w wyborach do Sejmu - tak wynika z sondażu IPSOS, przeprowadzonego na zlecenie TVP, TVN24 i Polsat News. » więcej 2019-10-13, godz. 19:00 Kolejna zmiana organizacji ruchu w rejonie budowy centrum przesiadkowego Opole Wschodnie Jutro (14.10) wyłączony zostanie zewnętrzny pas na ulicy Batalionów Chłopskich. Chodzi o fragment na odcinku pomiędzy Poniatowskiego a Dąbrowskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »