Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-16, 09:57 Autor: Marzena Śmierciak

Oszust w rękach policji. Na A4 handlował "fałszywym złotem" [FILM, ZDJĘCIA]

Oszust w rękach policji. Na A4 handlował "fałszywym złotem" [FILM: Policja Opolska]
Najpierw próbował sprzedać nic nie wartą biżuterię, potem poturbował mężczyznę, który chciał temu zapobiec. Teraz obywatelowi Rumunii zatrzymanemu w powiecie brzeskim grozi do 8 lat więzienia za usiłowanie oszustwa i narażenie na utratę życia bądź zdrowia.
- Do zdarzenia doszło 7 października, około godziny 12:00, na jednej ze stacji paliw w rejonie autostrady A4 - mówi mł.asp. Patrycja Kaszuba, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

- Jak ustalili policjanci, właściciel audi oferował do sprzedaży innemu podróżującemu biżuterię, którą chciał sprzedać jako złotą. Na całą sytuację zareagował świadek. Chciał ostrzec mężczyznę przed pochopnym zakupem łańcuszka, który może okazać się nic nie wart. Wówczas między mężczyznami wywiązała się sprzeczka. Kierowca audi wsiadł do samochodu i odjeżdżając ze stacji poturbował 48-latka, który chciał go zatrzymać. Dodatkowo kierowca uderzył w ścianę stacji paliw powodując uszkodzenia na budynku.

Poszkodowany 48-letni mężczyzna z obrażeniami nóg trafił do szpitala. Przybyli na miejsce funkcjonariusze rozpytali osoby będące świadkami zdarzenia i zabezpieczyli monitoring. Już 3 dni później, podejrzewanego wypatrzył jeden z brzeskich policjantów, który był wówczas po służbie. Śledczy zatrzymali 37-letniego obywatela Rumunii w rejonie jednego z marketów w Brzegu.

Zatrzymany usłyszał 4 zarzuty. Dotyczą one narażenia na utratę życia bądź zdrowia, naruszenie czynności ciała, a także usiłowania oszustwa. Podejrzany odpowie także za zniszczenie mienia. Śledczy zabezpieczyli też kilkadziesiąt sztuk podrobionej biżuterii. 37-latek został aresztowany na 2 miesiące.

Wszystkie osoby, które na opolskim odcinku autostrady A4, mogły zostać oszukane w podobny sposób, proszone są o kontakt z policjantami z Brzegu.
Patrycja Kaszuba
Oszust w rękach policji [fot. policja]
Oszust w rękach policji [fot. policja]
Oszust w rękach policji [fot. policja]
Oszust w rękach policji [fot. policja]
Oszust w rękach policji [fot. policja]
Oszust w rękach policji [fot. policja]

Wiadomości z regionu

2018-11-17, godz. 22:43 Biegali świecąc przykładem. Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [ZDJĘCIA] Biegacze uzbrojeni w żółtopomarańczowe kamizelki, latarki i opaski przekonywali opolan, że posiadanie elementów odblaskowych jest konieczne także podczas akty ... » więcej 2018-11-17, godz. 19:45 Likwidacje i łączenia. Nowa burmistrz Byczyny zdradza pierwsze działania w ratuszu - Musimy tak zreformować pracę urzędu, by ten służył mieszkańcom, ale w odchudzonej formie. Od oszczędności w magistracie rozpocznie swoje rządy nowa burmistr ... » więcej 2018-11-17, godz. 18:38 Strefa Chwały Festiwal to okazja do rozmów i szukania rozwiązań Wzmacnianie rodziny jako podstawowej jednostki społecznej to główne założenie wydarzenia Strefa Chwały Festiwal organizowanego w Opolu. Impreza jest także oka ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:51 Koalicja w powiecie prudnickim bez zmian. Ma już 12 lat i nadal „rozdaje karty” Dotychczasowa koalicja nadal będzie rządzić powiatem prudnickim. Jej radni obsadzili najbardziej eksponowane stanowiska w tym samorządzie lokalnym. Zdecydował ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:32 Baza rodzin otwarta. Ulicami Opola przeszedł marsz Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA] Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości przeszedł ulicami Opola. Wolontariusze komunikowali w ten sposób, że internetowa baza rodzin została otwarta. ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:45 Mali studenci rozpoczęli nowy rok nauki. Ruszyła Dziecięca Politechnika Opolska Około 500 dzieci rozpoczęło naukę w Dziecięcej Politechnice Opolskiej. Podczas wykładu inauguracyjnego w auli 'Łącznika' przy ul. Mikołajczyka w Opolu dzieci ... » więcej 2018-11-17, godz. 14:45 W Korfantowie odbyła się III Halowa Spartakiada Seniorów [ZDJĘCIA] Kilkudziesięciu seniorów z różnych zakątków Opolszczyzny wzięło udział Halowej Spartakiadzie, która już po raz trzeci odbyła się w Korfantowie. » więcej 2018-11-17, godz. 13:30 Sprawdzają swoją wiedzę o sporcie. W Lewinie Brzeskim trwa coroczna impreza integracyjna W budynku tamtejszej szkoły podstawowej o 9.30 rozpoczął się Wojewódzki Integracyjny Konkurs Wiedzy - Historia Sportu. To ósma edycja tej regionalnej imprezy, ... » więcej 2018-11-17, godz. 13:28 Służba w policji ma wiele wymiarów. "Dołącz do nas" - spotkanie mundurowych ze studentami WSB w Opolu O tym, że praca w policji może mieć różny charakter przekonywali przedstawiciele pododdziału prewencji, laboratorium kryminalistycznego i pododdziału antyterr ... » więcej 2018-11-17, godz. 13:00 Nowy parking w centrum Strzelec Opolskich Prawie dwieście nowych miejsc parkingowych przybyło w centrum Strzelec Opolskich. Parking powstał na porośniętej chwastami działce między ulicami Piłsudskiego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »