Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-13, 18:35 Autor: Jacek Pelczar

Mistrzowie ratownictwa wodnego pływali w Kędzierzynie-Koźlu

Grand prix zmagania kobiet [fot. Jacek Pelczar]
Grand prix zmagania kobiet [fot. Jacek Pelczar]
Grand prix zmagania mężczyzn [fot. Jacek Pelczar]
Grand prix zmagania mężczyzn [fot. Jacek Pelczar]
Uroczyste otwarcie [fot. Jacek Pelczar]
Uroczyste otwarcie [fot. Jacek Pelczar]
Najlepsi ratownicy w Polsce konkurowali ze sobą na pływalni w Kędzierzynie-Koźlu. Zawody odbyły się w ramach grand prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym. Wzięło w nich udział prawie 170 zawodników z 13 klubów.
Poza zwykłym współzawodnictwem był też powód do świętowania.

– Dzisiejsze zawody jest to taki sprawdzian po sezonie letnim, który w Polsce w różnych rejonach zakończył się różnymi wynikami. Także na naszym terenie, w powiatach kędzierzyńsko-kozielskim, głubczyckim, strzeleckim i krapkowickim, lato mieliśmy bez utonięć - poinformował Tadeusz Witko, prezes oddziału rejonowego WOPR w Kędzierzynie-Koźlu i naczelnik zawodów.

Pośród startujących znaleźli się medaliści z zeszłorocznych The World Games 2017 np. Adam Dubiel i Alicja Tchórz. W zawodach wzięli również udział zawodnicy, którzy będą reprezentować Polskę na tegorocznych mistrzostwach świata w Australii.

– Zobaczymy dzisiaj jak się przygotowują, nie oczekujemy rewelacyjnych wyników. Ponieważ cykl przygotowań jest tak ustawiony, żeby te najlepsze wyniki osiągali w listopadzie. Natomiast teraz to będzie sprawdzian dla tych zawodników. Liczymy też, że pokażą młodzieży, na jakim poziomie należy pływać w ratownictwie sportowym i do czego młodzież powinna dążyć – wyjaśniał Krzysztof Skrzyniarz, wiceprezes zarządu głównego WOPR.

Ratownicy zmagali się ze sobą w czterech kategoriach i sztafecie 4 razy po 50 metrów z przeszkodami.

Grand prix było objęte patronatem medialnym Radia Opole.
Tadeusz Witko, prezes oddziału rejonowego WOPR w Kędzierzynie-Koźlu i naczelnik zawodów
Krzysztof Skrzyniarz, wiceprezes zarządu głównego WOPR.

Wiadomości z regionu

2018-10-17, godz. 21:30 "Doświadczenie jest po mojej stronie". Marcin Ociepa odpowiada Zbigniewowi Kubalańcy - Personalne wycieczki są tylko potwierdzeniem bezsilności polityków Platformy Obywatelskiej - tak Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologi ... » więcej 2018-10-17, godz. 20:00 Pielęgniarka nyskiego szpitala miała dwa promile alkoholu w organizmie 2 promile alkoholu miała w organizmie pielęgniarka z oddziału noworodkowego Szpitala Powiatowego w Nysie. Jak powiedział nam dyrektor placówki Norbert Krajczy ... » więcej 2018-10-17, godz. 19:30 Brzeg doczeka się obwodnicy wraz z nowym mostem. Jest program inwestycyjny Wczoraj w Ministerstwie Infrastruktury uzgodniono program inwestycyjny na rozpoczęcie prac przygotowawczych dotyczących budowy obwodnicy Brzegu, w ciągu drogi ... » więcej 2018-10-17, godz. 19:15 KWW Mniejszość Niemiecka wygrała w sądzie z KWW Macieja Sonika. Chodzi o kolportaż ulotek wyborczych Na materiałach wyborczych Norberta Walczyka, kandydata KWW Macieja Sonika do Rady Miasta Krapkowice, znalazły się nazwiska kandydatów Mniejszości Niemieckiej ... » więcej 2018-10-17, godz. 19:00 Nauczyciele z Kędzierzyn-Koźla nagrodzeni z okazji Dnia Edukacji Narodowej Za swoje osiągnięcia na polu kształcenia 28 nauczycieli odebrało nagrody od prezydent miasta Kędzierzyna-Koźla Sabiny Nowosielskiej. » więcej 2018-10-17, godz. 18:45 Prokurator zaskarżył wyrok ws. banerów antyaborcyjnych. Sąd Okręgowych odrzucił zażalenie Sąd Okręgowy w Opolu odrzucił zażalenie prokuratury na decyzję sądu rejonowego, który 27 czerwca skazał działaczy fundacji pro-life za antyaborcyjne banery pr ... » więcej 2018-10-17, godz. 18:30 Specjaliści Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN odnaleźli w Łambinowicach 30 nieśmiertelników nieznanej armii Historycy pracujący na terenie dawnego majątku Scharfenbergów w gminie Łambinowice natrafili na 30 przedmiotów przypominających nieśmiertelniki. Specjaliści B ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:37 Nowy rok akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu pod znakiem fuzji z UO? Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu zainaugurowała oficjalnie nowy rok akademicki. Rekrutacja w porównaniu do ubiegłego roku wzrosła o ponad 7%. ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:30 Marcin Ociepa poparł kandydatów w Kluczborku Podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Marcin Ociepa udzielił poparcia kluczborskim kandydatom Prawa i Sprawiedliwości do rady m ... » więcej 2018-10-17, godz. 16:45 Barbara Kamińska chce utworzenia parku kulturowego ze szklaną ekspozycją w Opolu Ekspozycja pod szkłem prezentująca piastowską osadę, czyli park kulturowy, który stałby się atrakcją turystyczną Opola - to propozycja Barbary Kamińskiej, kan ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »