Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-13, 18:35 Autor: Jacek Pelczar

Mistrzowie ratownictwa wodnego pływali w Kędzierzynie-Koźlu

Grand prix zmagania kobiet [fot. Jacek Pelczar]
Grand prix zmagania kobiet [fot. Jacek Pelczar]
Grand prix zmagania mężczyzn [fot. Jacek Pelczar]
Grand prix zmagania mężczyzn [fot. Jacek Pelczar]
Uroczyste otwarcie [fot. Jacek Pelczar]
Uroczyste otwarcie [fot. Jacek Pelczar]
Najlepsi ratownicy w Polsce konkurowali ze sobą na pływalni w Kędzierzynie-Koźlu. Zawody odbyły się w ramach grand prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym. Wzięło w nich udział prawie 170 zawodników z 13 klubów.
Poza zwykłym współzawodnictwem był też powód do świętowania.

– Dzisiejsze zawody jest to taki sprawdzian po sezonie letnim, który w Polsce w różnych rejonach zakończył się różnymi wynikami. Także na naszym terenie, w powiatach kędzierzyńsko-kozielskim, głubczyckim, strzeleckim i krapkowickim, lato mieliśmy bez utonięć - poinformował Tadeusz Witko, prezes oddziału rejonowego WOPR w Kędzierzynie-Koźlu i naczelnik zawodów.

Pośród startujących znaleźli się medaliści z zeszłorocznych The World Games 2017 np. Adam Dubiel i Alicja Tchórz. W zawodach wzięli również udział zawodnicy, którzy będą reprezentować Polskę na tegorocznych mistrzostwach świata w Australii.

– Zobaczymy dzisiaj jak się przygotowują, nie oczekujemy rewelacyjnych wyników. Ponieważ cykl przygotowań jest tak ustawiony, żeby te najlepsze wyniki osiągali w listopadzie. Natomiast teraz to będzie sprawdzian dla tych zawodników. Liczymy też, że pokażą młodzieży, na jakim poziomie należy pływać w ratownictwie sportowym i do czego młodzież powinna dążyć – wyjaśniał Krzysztof Skrzyniarz, wiceprezes zarządu głównego WOPR.

Ratownicy zmagali się ze sobą w czterech kategoriach i sztafecie 4 razy po 50 metrów z przeszkodami.

Grand prix było objęte patronatem medialnym Radia Opole.
Tadeusz Witko, prezes oddziału rejonowego WOPR w Kędzierzynie-Koźlu i naczelnik zawodów
Krzysztof Skrzyniarz, wiceprezes zarządu głównego WOPR.

Wiadomości z regionu

2018-12-14, godz. 14:00 Wyprzedzała na łuku i omal nie doprowadziła do tragedii. Pirat spod Namysłowa ukarany grzywną [FILM] Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 39 między Namysłowem, a Rychtalem. Kierująca audi na jednym z zakrętów podjęła manewr wyprzedzania, omal nie spychaj ... » więcej 2018-12-14, godz. 14:00 Jeden z najgroźniejszych opolskich przestępców Michał K. ps. "Pasek" ponownie przed opolskim sądem Lata temu był doprowadzany na salę rozpraw przez antyterrorystów, miał status więźnia niebezpiecznego, a wstęp na parking przed sądem był mocno ograniczony. D ... » więcej 2018-12-14, godz. 13:00 Śledczy ustalili prawdopodobną rodzinę mężczyzny, który dokonał samopodpalenia Prokuratura i policja wytypowały potencjalną rodzinę mężczyzny, który dokonał samopodpalenia przy jednym z bloków na opolskim Zaodrzu dwa dni temu. Pobrano od ... » więcej 2018-12-14, godz. 12:30 Choinka za elektrośmieci - to propozycja dla mieszkańców Strzelec Opolskich Mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie mogą wymienić elektrośmieci na choinki. Po raz trzeci przed ratuszem odbędzie się wymiana starych suszarek, laptopów czy te ... » więcej 2018-12-14, godz. 11:45 Wraca ruch na DK 45 między Większycami i Reńską Wsią Jeszcze przed świętami kierowcy będą mogli korzystać z krajowej 45 między rondami w Większycach i Reńską Wsią. Mimo, że remont drogi zakończy się w przyszłym ... » więcej 2018-12-14, godz. 11:00 Szukamy genetycznego bliźniaka dla Magdy i Olivera W ten weekend w kilku lokalizacjach w Kędzierzynie-Koźlu, Walcach, Krapkowicach oraz Zdzieszowicach, przy okazji odwiedzin świątecznych jarmarków będzie można ... » więcej 2018-12-14, godz. 10:51 Samorządowcy z całej Opolszczyzny w jednym miejscu. Rozmawiają o dotacjach z RPO Samorządowcy z wszystkich gmin Opolszczyzny w jednym miejscu. W urzędzie marszałkowskim odbywa się regionalna konferencja, podczas której zostanie podsumowane ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:30 Miało być studio nagrań i nowa kurtyna będą... wyremontowane łazienki W planach było stworzenie studia nagrań i zamontowanie nowoczesnej kurtyny, skończy się na remoncie łazienki. Gmina chce wprowadzić zmiany i poprawki w projek ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:30 Pies lub kot to nie zabawka. TOZ odradza dawanie żywych prezentów na święta Działacze opolskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami apelują - psy lub koty nie są dobrym pomysł na prezent pod choinkę. Co roku, już kilka dni po ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:13 Zarzut zabójstwa dla matki z Ciecierzyna. - Mówiła nam, że jest chora - komentują mieszkańcy wsi [AKTUALIZACJA] W Ciecierzynie pod Byczyną na terenie jednej z posesji znaleziono zwłoki noworodka. Nieoficjalnie mówi się, że to nie jedyne makabryczne odkrycie w tym miejsc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »