Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-04, 13:00 Autor: Witold Wośtak

"Bardzo udane lata dla Opola". Komitet Arkadiusza Wiśniewskiego podsumował działania w sferze kultury

KWW Arkadiusza Wiśniewskiego [fot. Witold Wośtak]
KWW Arkadiusza Wiśniewskiego [fot. Witold Wośtak]
"4 minione lata były bardzo udane w sferze kultury". Tak Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, ocenia kończącą się kadencję. Za największe wydarzenie uważa otwarcie Muzeum Polskiej Piosenki, choć zdaje sobie sprawę, że przygotowania rozpoczęły się wiele lat temu.
Zwraca uwagę na bogaty program obchodów 800-lecia miasta, udaną, jego zdaniem, współpracę z organizacjami pozarządowymi i tegoroczny koncert "Przebojowe Opole - Jedziemy na Wakacje".

- Za kilka lub kilkanaście tygodni do dyspozycji będzie też studio nagrań - zapowiada Wiśniewski. - W tej chwili ono jest budowane w Muzeum Polskiej Piosenki. Inwestycja jest możliwa między innymi dzięki pozyskanym pieniądzom zewnętrznym. 1,7 miliona złotych trafiło na ten cel. Chodzi o w pełni profesjonalne studio, dające naprawdę duże możliwości pod kątem nagrań. Mamy piękną historię muzyki z Opola, a w oparciu właśnie o studio nagrań, można tę muzyczną markę tworzyć dalej.

Na konferencji prasowej obecni byli też kandydaci Komitetu Wyborczego Arkadiusza Wiśniewskiego.

Andrzej Trybuła mówi, że Opole ma szansę na organizację ogólnopolskiego zlotu miłośników fantastyki w 2020 roku. - Takiej imprezy jeszcze nigdy nie było w Opolu. Środowisko związane z fantastyką, między innymi ja, dostaliśmy propozycję i będziemy zabiegać o organizację zlotu. Wymagany jest współudział władz miasta, środowiska fantastyki oraz Uniwersytetu Opolskiego. Rozmawiałem już z profesorem Masnykiem, rektorem uniwersytetu, który wyraził wstępne zainteresowanie.

Jacek Kasprzyk zaznacza z kolei, że trwają starania o transmisję okołofestiwalowych koncertów: Hip-Hop Opole i Rock Opole w ogólnopolskiej telewizji.
Arkadiusz Wiśniewski
Andrzej Trybuła

Wiadomości z regionu

2020-09-25, godz. 09:00 Zwiększono liczbę karetek wymazowych w regionie. Jest zakaz odwiedzin w Domach Pomocy Społecznej. Na Opolszczyźnie… - Kombinezony ochronne, rękawice, płyny do dezynfekcji, maseczki i fartuchy - te środki ochrony na bieżąco trafiają do opolskich DPS-ów - informuje wojewoda… » więcej 2020-09-25, godz. 09:00 Opolska rada miasta jednogłośnie za skargą na RIO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Chodzi o dotacje dla szkół… Opolscy radni na czwartkowej (24.09) sesji znów pochylili się nad finansowaniem szkół. Na początku lipca przyjęto uchwałę określającą zasady dotacji… » więcej 2020-09-25, godz. 08:30 Są pieniądze dla rodzin z gminy Głubczyce, których domy zalała woda. To ponad 60 tysięcy złotych z rezerwy celowej… Jeszcze dziś (25.09) na konto gminy Głubczyce trafić mają pieniądze z rezerwy celowej budżetu państwa. Chodzi o 63 tysiące złotych z przeznaczeniem na… » więcej 2020-09-25, godz. 08:30 Mieszkańcy dzielnicy Świerkle od lipca walczą o naprawę oświetlenia. "Dzieci po zmroku muszą wracać do domu w c… Mieszkańcy dzielnicy Świerkle w Opolu od połowy lipca walczą o naprawę oświetlenia przy drodze zniszczonego przez burzę. Według ich wyliczeń koszt wymiany… » więcej 2020-09-24, godz. 21:30 Raport dnia: 1 ofiara śmiertelna i 19 nowych zakażeń na Opolszczyźnie. Powiat głubczycki i brzeski na liście stref… 75. zgon w związku z koronawirusem, 19 nowych zakażeń i 26 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (24.09) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:45 Opole dopłaci do in vitro. Ruszył miejski program leczenia niepłodności tą metodą Rusza 'Miejski program leczenia niepłodności metodą in vitro' w Opolu. Placówką, która będzie prowadzić zabiegi jest opolska klinika Parens. Miasto podpisało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:30 Sześć jednostek OSP z powiatu opolskiego otrzymało pakiety ochronne Kolejne pakiety z zestawami środków ochronny osobistej trafiły do strażaków ochotników. Tym razem otrzymały je jednostki OSP z gmin: Turawa, Murów, Łubniany… » więcej 2020-09-24, godz. 19:30 Bogdan Wyczałkowski chce przystąpić do partii Porozumienie Jarosława Gowina Bogdan Wyczałkowski, były burmistrz Paczkowa, a obecnie przewodniczący rady powiatu nyskiego zdecydował się przystąpić do partii Porozumienie Jarosława… » więcej 2020-09-24, godz. 19:27 Opole: w kolejnych dwóch szkołach potwierdzono pojedyncze przypadki koronawirusa Koronawirus w kolejnych szkołach w stolicy regionu. Zakażony jest jeden z pracowników Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego. Decyzją sanepidu… » więcej 2020-09-24, godz. 18:30 Liceum z Opola przez co najmniej dwa dni ma wyłącznie zdalny tryb nauki. 3 uczniów z koronawirusem, a klasy mieszają… Pierwsza na Opolszczyźnie szkoła zdecydowała o przejściu do nauczania w trybie wyłącznie zdalnym. II Liceum Ogólnokształcące w Opolu będzie tak działać… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***