Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-04, 13:00 Autor: Witold Wośtak

"Bardzo udane lata dla Opola". Komitet Arkadiusza Wiśniewskiego podsumował działania w sferze kultury

KWW Arkadiusza Wiśniewskiego [fot. Witold Wośtak]
KWW Arkadiusza Wiśniewskiego [fot. Witold Wośtak]
"4 minione lata były bardzo udane w sferze kultury". Tak Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, ocenia kończącą się kadencję. Za największe wydarzenie uważa otwarcie Muzeum Polskiej Piosenki, choć zdaje sobie sprawę, że przygotowania rozpoczęły się wiele lat temu.
Zwraca uwagę na bogaty program obchodów 800-lecia miasta, udaną, jego zdaniem, współpracę z organizacjami pozarządowymi i tegoroczny koncert "Przebojowe Opole - Jedziemy na Wakacje".

- Za kilka lub kilkanaście tygodni do dyspozycji będzie też studio nagrań - zapowiada Wiśniewski. - W tej chwili ono jest budowane w Muzeum Polskiej Piosenki. Inwestycja jest możliwa między innymi dzięki pozyskanym pieniądzom zewnętrznym. 1,7 miliona złotych trafiło na ten cel. Chodzi o w pełni profesjonalne studio, dające naprawdę duże możliwości pod kątem nagrań. Mamy piękną historię muzyki z Opola, a w oparciu właśnie o studio nagrań, można tę muzyczną markę tworzyć dalej.

Na konferencji prasowej obecni byli też kandydaci Komitetu Wyborczego Arkadiusza Wiśniewskiego.

Andrzej Trybuła mówi, że Opole ma szansę na organizację ogólnopolskiego zlotu miłośników fantastyki w 2020 roku. - Takiej imprezy jeszcze nigdy nie było w Opolu. Środowisko związane z fantastyką, między innymi ja, dostaliśmy propozycję i będziemy zabiegać o organizację zlotu. Wymagany jest współudział władz miasta, środowiska fantastyki oraz Uniwersytetu Opolskiego. Rozmawiałem już z profesorem Masnykiem, rektorem uniwersytetu, który wyraził wstępne zainteresowanie.

Jacek Kasprzyk zaznacza z kolei, że trwają starania o transmisję okołofestiwalowych koncertów: Hip-Hop Opole i Rock Opole w ogólnopolskiej telewizji.
Arkadiusz Wiśniewski
Andrzej Trybuła

Wiadomości z regionu

2020-01-29, godz. 14:30 "Musimy wiedzieć, co się dzieje na świecie". Uczniowie LO nr 3 w Opolu podsumowują 2019 rok w polityce międzynarodowej Wybory do Parlamentu Europejskiego i zakończenie wstępnym porozumieniem amerykańsko-chińskiej wojny handlowej - to między innymi wydarzenia, według Regionalnego… » więcej 2020-01-29, godz. 13:30 Prudnicka policja zatrzymała kolejnych piratów drogowych Dwóm kierowcom prudniccy policjanci zatrzymali prawo jazdy. Obydwaj przekroczyli o ponad 50 km/h dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Do ich zatrzymania… » więcej 2020-01-29, godz. 13:30 Stawki za śmieci, odwołanie wiceprzewodniczącego i łączenie poradni - jutro sesja Rady Miasta Opola Dlaczego mieszkańcy Opola zapłacą więcej za śmieci i czy Arkadiusz Szymański straci stanowisko wiceprzewodniczącego rady miasta? Odpowiedzi na te pytania mamy… » więcej 2020-01-29, godz. 13:00 Coraz lepsze warunki narciarskie w czeskich ośrodkach. Na Pradziada pojedzie więcej autobusów Coraz lepsze warunki narciarskie u naszych południowych sąsiadów Czechów. Tuż przy granicy z województwem opolskim czynnych jest kilkanaście ośrodków narciars… » więcej 2020-01-29, godz. 12:30 Poszukiwany listem gończym 36-latek zatrzymany na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Z wyrokiem sądowym przez kilka lat ukrywał się za granicą. Gdy wrócił do kraju, został zatrzymany przez policjantów z Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2020-01-29, godz. 12:14 Dzień Otwartych Drzwi na opolskiej onkologii. Będą badania, warsztaty i dyżur specjalistów Dzień Otwartych Drzwi organizuje w najbliższa sobotę (1.02) Opolskie Centrum Onkologi. Od godziny 9 do 14 chętni będą mogli skorzystać z pomocy szeregu specja… » więcej 2020-01-29, godz. 11:45 Piraci na opolskich drogach. Kolejne zatrzymania Dwóch kierowców z 'ciężką nogą' zatrzymali policjanci z Prudnika. Rekordzistą był 49-latek, który jechał osobową skodą z prędkością 114 km/h, na trasie gdzie obowiązuje… » więcej 2020-01-29, godz. 11:45 Liderzy społeczni z Opola zostaną nagrodzeni. Trwa nabór do konkursu im. Jana Całki Opole po raz trzeci nagrodzi osoby i podmioty zasłużone w działalności społecznej na rzecz miasta i mieszkańców. Trwa nabór do nagrody im. Jana Całki przyznawanej… » więcej 2020-01-29, godz. 11:15 3500 złotych "na rękę" dla policjanta po szkoleniu podstawowym. Policja czeka na chętnych - Na Opolszczyźnie mamy coraz mniej przestępstw, a jednocześnie mamy coraz wyższą wykrywalność - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' nadinsp. Jarosław Kaleta… » więcej 2020-01-29, godz. 10:22 Poranne zderzenie dwóch aut w Źlinicach Do zderzenia dwóch aut osobowych doszło o poranku na trasie krajowej 45 w Źlinicach. Autami podróżowało w sumie 6 osób. Żadna nie wymagała hospitalizacji. Ruch… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »