Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-22, 12:21 Autor: Jacek Rudnik

Koalicja Obywatelska liczy na utrzymanie władzy w sejmiku województwa

Borys Budka [fot. Marcin Skomudek]
Borys Budka [fot. Marcin Skomudek]
Kamila Gasiuk-Pihowicz [fot. Marcin Skomudek]
Kamila Gasiuk-Pihowicz [fot. Marcin Skomudek]
- Wierzę w to, że utrzymamy naszą przewagę w samorządzie i będziemy nadal rządzić, chcemy też dla samorządu większych kompetencji - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka.
Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej stwierdził, że jego ugrupowanie traktuje wybory samorządowe jak wstęp do tego, co będzie się działo za rok.

- Znamy problemy, wiemy jak dużo jeszcze przed nami do zrobienia, ale przede wszystkim rozumiemy samorząd i dlatego jesteśmy antytezą obozu rządzącego, który chce Polski centralistycznej - mówił na antenie RO wiceprzewodniczący PO Borys Budka. - My mówimy samorząd to przyszłość, samorząd to największe dokonanie Polski od 1989 roku - dodał gość rozmowy "W cztery oczy".

W sferze podstawowych potrzeb mieszkańców Koalicja Obywatelska stawia na sześć filarów.

- Między innymi na wspieranie ludzi młodych, a mówię o bezpłatnej komunikacji dla dzieci oraz uczącej się młodzieży, wspieraniu seniorów, osób opiekujących się seniorami, mówię o bonach i urlopach "wytchnieniowych". Są to również kwestie związane z edukacją, chcemy szkoły wolnej od ideologii, przyjaznej i takiej która pomaga organizować czas wolny - wyjaśniał wiceprzewodniczący PO.

W Opolu zdaniem Borysa Budki w wyborach na prezydenta będzie konieczna druga tura, do której - jak mocno wierzy - trafi kandydatka Koalicji Obywatelskiej Barbara Kamińska.

Dla wiceprzewodniczącej Nowoczesnej październikowe wybory są niezwykle ważne.
- To są nasze pierwsze wybory samorządowe, a kluczem do wygrania wyborów parlamentarnych jest właśnie wygrana w samorządach - oceniła z kolei w "Poglądach i Osądach" posłanka i wiceprzewodnicząca Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Dużego doświadczenia w samorządzie Nowoczesna na razie nie ma, ale energia i profesjonalne przygotowanie kandydatów zagwarantuje - zdaniem gościa Radia Opole - sprawne funkcjonowanie samorządu.

- Mamy kandydatów, którzy mają za sobą bogate doświadczenie jako przedsiębiorcy, ten powiew świeżości w samorządzie gwarantuje wybór kandydatów Nowoczesnej - dodała parlamentarzystka.

Pierwsza tura wyborów samorządowych, w których wybierzemy radnych i lokalnych włodarzy na pięcioletnią kadencję - 21 października.
Borys Budka 01
Borys Budka 02
Kamila Gasiuk-Pihowicz 01
Kamila Gasiuk -Pihowicz 02

Wiadomości z regionu

2018-12-19, godz. 08:22 Policja szuka świadków wypadku Opolska policja szuka świadków wypadku drogowego do którego doszło w ubiegły piątek (14.12) w Opolu na wysokości ulicy Prószkowskiej. » więcej 2018-12-19, godz. 06:45 Pięć nowych rodzin zastępczych dla dzieci z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Pięć nowych rodzin zastępczych podpisało umowy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu. Nowe rodziny przeszły odpowiednie szkolenia, są przy ... » więcej 2018-12-19, godz. 06:00 Prudnik: starostwo zataiło przed radnymi protokoły z kontroli RIO? Władze powiatu ukryły wyniki kontroli przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkowa - taki zarzut stawiają opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości. Spra ... » więcej 2018-12-19, godz. 06:00 Karta "Opolska Rodzina" i "Opolski Senior" także dla mieszkańców Komprachcic Ponad 5 tysięcy mieszkańców gminy Komprachcice będzie mogło skorzystać z Kart „Opolska Rodzina' oraz „Opolski Senior”. Karty uprawniają do korzystania z ulg i ... » więcej 2018-12-18, godz. 21:51 Dachowanie auta na DK 46 koło Ozimka, koło Leśnicy przewróciła się ciężarówka Duże utrudnienia w ruchu w miejscowości Schodnia na drodze krajowej numer 46 z Opola do Ozimka. » więcej 2018-12-18, godz. 21:00 Kombatancki opłatek w 10. Brygadzie Logistycznej w Opolu Weterani, kombatanci i żołnierze spotkali się przy tradycyjnym opłatku w jednostce 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. Spotkanie było okazją do wspomnień i od ... » więcej 2018-12-18, godz. 19:45 Mieszkańcy Zdzieszowic spisali się na medal. Zbiórka dla pogorzelców dała duże efekty Z bardzo dużym odzewem spotkał się apel o pomoc zdzieszowickim pogorzelcom. Przypomnijmy, w nocy z 27 na 28 listopada ogień wybuchł w budynku socjalnym przy u ... » więcej 2018-12-18, godz. 19:15 Centra przesiadkowe Opole Główne, Wschód i Zachód. Radni przyznali pieniądze na 2019 rok Po raz trzeci przesunięto termin otwarcia kopert z ofertami od firm, które chciałyby wybudować centrum przesiadkowe Opole Główne. Pierwszy przetarg w tej spra ... » więcej 2018-12-18, godz. 18:24 Ekspose Andrzeja Buły - w województwie opolskim rewolucji nie będzie Kontynuacja dotychczasowej polityki - to plan na najbliższą kadencję. Marszałek województwa wpolskiego Andrzej Buła w swoim ekspose wskazał, na co postawi pod ... » więcej 2018-12-18, godz. 18:15 Głuchołaska Polonia trafiła w ręce miasta. "Dotychczasowa właścicielka chyba nie wiedziała, że posiada taki budynek" Budynek dawnego hotelu Polonia w Głuchołazach ma nowego właściciela. Nieruchomość znajdująca się przy ulicy Jana Pawła II trafiła w ręce gminy, która nabyła j ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »