Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-22, 12:21 Autor: Jacek Rudnik

Koalicja Obywatelska liczy na utrzymanie władzy w sejmiku województwa

Borys Budka [fot. Marcin Skomudek]
Borys Budka [fot. Marcin Skomudek]
Kamila Gasiuk-Pihowicz [fot. Marcin Skomudek]
Kamila Gasiuk-Pihowicz [fot. Marcin Skomudek]
- Wierzę w to, że utrzymamy naszą przewagę w samorządzie i będziemy nadal rządzić, chcemy też dla samorządu większych kompetencji - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka.
Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej stwierdził, że jego ugrupowanie traktuje wybory samorządowe jak wstęp do tego, co będzie się działo za rok.

- Znamy problemy, wiemy jak dużo jeszcze przed nami do zrobienia, ale przede wszystkim rozumiemy samorząd i dlatego jesteśmy antytezą obozu rządzącego, który chce Polski centralistycznej - mówił na antenie RO wiceprzewodniczący PO Borys Budka. - My mówimy samorząd to przyszłość, samorząd to największe dokonanie Polski od 1989 roku - dodał gość rozmowy "W cztery oczy".

W sferze podstawowych potrzeb mieszkańców Koalicja Obywatelska stawia na sześć filarów.

- Między innymi na wspieranie ludzi młodych, a mówię o bezpłatnej komunikacji dla dzieci oraz uczącej się młodzieży, wspieraniu seniorów, osób opiekujących się seniorami, mówię o bonach i urlopach "wytchnieniowych". Są to również kwestie związane z edukacją, chcemy szkoły wolnej od ideologii, przyjaznej i takiej która pomaga organizować czas wolny - wyjaśniał wiceprzewodniczący PO.

W Opolu zdaniem Borysa Budki w wyborach na prezydenta będzie konieczna druga tura, do której - jak mocno wierzy - trafi kandydatka Koalicji Obywatelskiej Barbara Kamińska.

Dla wiceprzewodniczącej Nowoczesnej październikowe wybory są niezwykle ważne.
- To są nasze pierwsze wybory samorządowe, a kluczem do wygrania wyborów parlamentarnych jest właśnie wygrana w samorządach - oceniła z kolei w "Poglądach i Osądach" posłanka i wiceprzewodnicząca Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Dużego doświadczenia w samorządzie Nowoczesna na razie nie ma, ale energia i profesjonalne przygotowanie kandydatów zagwarantuje - zdaniem gościa Radia Opole - sprawne funkcjonowanie samorządu.

- Mamy kandydatów, którzy mają za sobą bogate doświadczenie jako przedsiębiorcy, ten powiew świeżości w samorządzie gwarantuje wybór kandydatów Nowoczesnej - dodała parlamentarzystka.

Pierwsza tura wyborów samorządowych, w których wybierzemy radnych i lokalnych włodarzy na pięcioletnią kadencję - 21 października.
Borys Budka 01
Borys Budka 02
Kamila Gasiuk-Pihowicz 01
Kamila Gasiuk -Pihowicz 02

Wiadomości z regionu

2018-10-18, godz. 21:30 Ugoda zawarta do grudnia. Nie będzie akcji protestacyjnej pielęgniarek w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku Nie będzie akcji protestacyjnej pielęgniarek i położnych Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Przedstawicielki związków zawodowych osiągnęły porozumienie ... » więcej 2018-10-18, godz. 20:49 Miniatura nyskiej bazyliki ma pozwolić niewidomym "zobaczyć" zabytek Przed nyską bazyliką stanęła odlana z brązu makieta, odwzorowująca kształt zabytku. Ma ona pomóc niewidomym w poznawaniu walorów kościoła oraz stojącej obok d ... » więcej 2018-10-18, godz. 20:45 Nowoczesna podsumowała kampanię w powiecie nyskim. "Nadchodzące wybory będą równie ważne, jak te w 1990 roku" - Nysa na naszej mapie wyborczej jest jednym z najważniejszych miejsc - zapewniał podczas konferencji prasowej zorganizowanej na miejscowym Rynku poseł Nowocz ... » więcej 2018-10-18, godz. 20:00 Budowa zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny już za półmetkiem. Ma być gotowy w styczniu 2020 roku [ZDJĘCIA] Ponad połowa zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny jest już wybudowana. Inwestor i wykonawca zapowiadają, że do 18 stycznia 2020 roku, całość będzie go ... » więcej 2018-10-18, godz. 19:40 Zofia Małas: Chcemy odwrócić negatywny trend postrzegania pielęgniarstwa Pensja podstawowa od 3 tysięcy złotych w górę i mniej pacjentów pod opieką na dyżurze - tak zmienić mają się warunki pracy i płacy pielęgniarek oraz położnych ... » więcej 2018-10-18, godz. 19:30 Nacisk na rozmowy, współpracę i złożone obietnice. Koalicja Obywatelska zrobiła bilans kampanii Koalicja Obywatelska podsumowała kampanię wyborczą w Opolu. Na konferencji prasowej samorządowcy i politycy Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej podkreśla ... » więcej 2018-10-18, godz. 19:30 Klub radnych Razem dla Opola podsumował działania w mijającej kadencji. "RdO zdało egzamin" Klub RdO liczył 4 radnych i jak podkreśla Krzysztof Drynda to nie są radni przypadkowi i bierni. - Wielokrotnie można było obserwować jaka jest aktywność nasz ... » więcej 2018-10-18, godz. 18:45 Nyski PiS podsumował kampanię wyborczą. "Mamy program spójny na każdym szczeblu" - Chcemy wykorzystać okazję, że rząd Prawa i Sprawiedliwości do tej pory pomagał Nysie i dalej zamierza pomagać - zapowiada Paweł Nakonieczny, który ubiega si ... » więcej 2018-10-18, godz. 18:30 Radni Opola znów nie uchwalili projektu miejskiego becikowego Inicjatywa klubu Prawa i Sprawiedliwości wróciła na sesję rady miasta Opola po raz trzeci. Przypomnijmy, 'becikowe' uchwalono w maju, ale już wtedy pojawiały ... » więcej 2018-10-18, godz. 18:00 Napad na sklep w Rudnikach. Sprzedawczyni spłoszyła napastnika Nieudany napad na sklep w Rudnikach w powiecie oleskim. Dziś (18.10) około 16.30 zamaskowany mężczyzna, z chustą na twarzy, wszedł do sklepu spożywczego i gro ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »