Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-12, 07:50 Autor: Katarzyna Zawadzka

Festiwal OpenOpole pełen artystycznych zdarzeń [FILM, ZDJĘCIA]

OpenOpole – Festiwal Zdarzeń Artystycznych
Teatr plenerowy, akrobacje cyrkowe czy muzyczne improwizacje - w stolicy regionu trwa Festiwal Zdarzeń Artystycznych OpenOPOLE. Przez dwa dni mieszkańcy miasta mają okazję spotkać 40 artystów i obejrzeć 11 przedstawień na świeżym powietrzu.
Za nami już pierwsze wydarzenia festiwalowe, a jednym z ich był interaktywny pokaz sztuczek cyrkowych. Publiczność chętnie brała udział w zabawie.

- Interesuje mnie to, lubię festiwale, różne wydarzenia uliczne. Nie jestem z Opola, przyjechałam tutaj do koleżanki i bardzo fajna atrakcja - mówi pani Iwona.

- Bardzo nam się podoba, dzieci są zadowolone. Widać, że publiczność też dopisała - mówi jedna z opolanek.

- Chcemy, aby jak najwięcej opolan włączyło się w nasze wspólne doświadczenia artystyczne - mówi Leszek Styś, dyrektor artystyczny OpenOPOLE. - Chcemy złapać opolan i gości, którzy są w Opolu na "gorącym uczynku". Chcemy, aby wspólnie złapać się na tym, że dzieje się dużo zdarzeń artystycznych, w których wspólnie bawimy się czy nabywamy pewną refleksję. Robimy to w różny sposób i w różnych językach czy stylistyce - dodaje.

Dziś (11.08) w programie m.in. "Dźwiękowiązałka" Sambora Dudzińskiego o godz. 20:00 na opolskim rynku. Następnie o godz. 21:30 na schodach przed kościołem "Na Górce" rozpoczął się spektakl Teatru A pt. "Exultet". Wydarzenie potrwa do niedzieli (12.08).
Uczestnicy festiwalu
Leszek Styś

Wiadomości z regionu

2018-10-16, godz. 12:00 Benzen zdominował kampanię wyborczą w Kędzierzynie Koźlu. Czy WIOŚ bagatelizuje sprawę? Kandydaci na prezydenta Kędzierzyna-Koźla obiecują zmniejszenie stężenia benzenu w powietrzu, a nawet całkowitą jego likwidację. Uważają też, że Wojewódzki In ... » więcej 2018-10-16, godz. 11:45 Kandydaci ruchu Kukiz'15 chcą w ratuszu bronić interesów mieszkańców i przedsiębiorców. "Dzisiaj tego nie ma" Czy władze Opola nie dbają o interesy mieszkańców? Podczas konferencji prasowej na Zaodrzu przekonywali o tym przedstawiciele ruchu Kukiz'15. » więcej 2018-10-16, godz. 11:30 Pijany kierowca miał zabrać dzieci na wycieczkę Policjanci z nyskiej drogówki skontrolowali autokar, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Auto było w odpowiednim stanie technicznym, jednak kierowca był p ... » więcej 2018-10-16, godz. 10:20 IPN wrócił w okolice Łambinowic. Wznowiono poszukiwania miejsca pochówku żołnierzy Bartka Biuro Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej wznowiło prace na terenie dawnego majątku Scharfenberg w gminie Łambinowice. Historycy poszukują ... » więcej 2018-10-16, godz. 10:20 Amator cudzej własności odjechał maszyną z placu budowy. Za pomoc w jego ujęciu wyznaczono nagrodę Głuchołaska policja poszukuje złodzieja, który dwa tygodnie temu ukradł maszynę budowlaną wartą 100 tysięcy złotych. Za pomoc w odnalezieniu sprzętu właścicie ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:57 Oszust w rękach policji. Na A4 handlował "fałszywym złotem" [FILM, ZDJĘCIA] Najpierw próbował sprzedać nic nie wartą biżuterię, potem poturbował mężczyznę, który chciał temu zapobiec. Teraz obywatelowi Rumunii zatrzymanemu w powiecie ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:30 Ruszyły zapisy na III Akademię Młodego Poligloty na Uniwersytecie Opolskim Ruszyły zapisy na III edycję Akademii Młodego Poligloty pod hasłem 'Z językami dookoła świata'. Zajęcia będą odbywać się w nowej formule, bo oprócz zapoznania ... » więcej 2018-10-16, godz. 08:30 Kanalizacja to nie śmietnik. Nyskie wodociągi apelują, by nie wrzucać wszystkiego do kanału Artykuły higieniczne, ubrania, gruz czy resztki jedzenia to tylko część rzeczy, które trafiają do kanalizacji w Nysie. » więcej 2018-10-16, godz. 08:00 Strażacy ze Sławięcic wygrali nowy sprzęt ratowniczy OSP w Sławięcicach wzbogaciło się o nowy sprzęt ratowniczy. To nagroda za udział w konkursie. » więcej 2018-10-16, godz. 07:00 W nocy na ulicach Strzelec Opolskich ma być jasno, jak w dzień Ponad 220 lamp w centrum Strzelec Opolskich zostanie wymienionych na nowe. Kilkadziesiąt innych otrzyma nowe oprawy. Wszystko po to, żeby było jaśniej, bezpie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »