Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-11, 09:00 Autor: Ewelina Laxy

Opolska Nike będzie oświetlona

Pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego [fot. Daria Placek]
Pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego [fot. Daria Placek]
Pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego zyska nowy blask po zakończeni rewitalizacji ul. Krakowskiej. Będzie on oświetlony jednokolorowym światłem, ale z dwóch stron. Pojawią się też lampy, które będą oświetlały teren, na którym stoi pomnik.
- Już dwa lata temu pytałem o oświetlenie monumentu. W końcu udało się uzyskać odpowiedź - mówi Marcin Gambiec, radny miejski. - Bardzo się cieszę, że udało się nie tylko na nowo doświetlić Krakowską, która jest przebudowywana, ale też takie miejsce. Szczególnie wieczorami, gdy turyści są w Opolu, zastanawiają się, co to tam stoi, pytają często, o co tutaj chodzi, co to jest za pomnik, bo w ciemnościach, niestety, nie było widać jego konkretnej bryły.

Pomnik zostanie wyeksponowany w ramach rewitalizacji głównego deptaku w centrum miasta.

- W ramach rewitalizacji ulicy Krakowskiej przewidziane jest oświetlenie wielu miejsc i wszystko musi ze sobą współgrać - zaznacza Dariusz Król z biura prasowego opolskiego urzędu miasta. - Raczej wszyscy sobie zdają sprawę, że do tego pomnika takie kolorowe oświetlenie wręcz nie pasuje. Przy okazji jakichś szczególnych uroczystości, jakichś happeningów, czego sobie tam fajnego nie wymyślimy, będzie potrzeba, aby jakoś inaczej oświetlić ten pomnik - tutaj sprawa jest otwarta.

Opolska Nike została odsłonięta w maju 1970 roku, w 25. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Autorem monumentu był Jan Borowczak.
Marcin Gambiec
Dariusz Król

Wiadomości z regionu

2020-02-21, godz. 21:30 Mleczarnia, gospodarstwo rolne, domowe ścieki, a może susza? Co truje ryby w starorzeczu Nysy Kłodzkiej? Wciąż nie wiadomo, co spowodowało śnięcie ryb w starorzeczu Nysy Kłodzkiej w okolicach Drogoszowa. To kolejna podobna sytuacja w tej części powiatu nyskiego w… » więcej 2020-02-21, godz. 19:20 Mieszkańcy Lubszy znów zablokowali drogę. Jeśli nie zostaną wysłuchani, zapowiadają zaostrzenie walki o obwodnicę Droga krajowa nr 39 w Lubszy była dziś (21.02) ponownie zablokowana przez dwie godziny. » więcej 2020-02-21, godz. 18:12 Bezpłatne porady dla mieszkańców regionu. Ruszył Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Mieszkańcy Opolszczyzny mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad prawnych w sądach, prokuraturach, komendach policji oraz w siedzibach organizacji po… » więcej 2020-02-21, godz. 17:30 Do końca maja kadra "wagonówki" w Opolu może spać spokojnie PKP Intercity Remtrak do maja ma przejąć Zakład Naprawczy Taboru Kolejowego 'Wagon' w Opolu. Przypomnijmy, naprawę pociągów w stolicy regionu realizował słowacki… » więcej 2020-02-21, godz. 17:25 Leśnicy wycinają drzewa pod budowę obwodnicy Olesna. W sumie chodzi o 100 hektarów Trwa wycinka drzew w związku z budową obwodnicy Olesna. Pierwsze prace rozpoczęły się w styczniu, natomiast obecne tempo wycinki jest wysokie, bo Nadleśnictwo… » więcej 2020-02-21, godz. 17:20 Kolejne zatrzymania zagranicznych kierowców na opolskich drogach Nieszczelne układy z wyciekającymi płynami oraz jazda na karcie kierowcy należącej do innej osoby. Funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego… » więcej 2020-02-21, godz. 15:30 Będzie generalny remont siedziby straży miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu Jeszcze przed wakacjami powinien rozpocząć się remont budynku, w którym siedzibę mają strażnicy miejscy z Kędzierzyna-Koźla. Prace potrwają około roku. W tym czasie… » więcej 2020-02-21, godz. 15:25 Czteroosobowa rodzina z Opola potrzebuje pomocy Trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny, która wczoraj (20.02) w pożarze straciła cały dobytek życia. Do zdarzenia doszło po godzinie 10.30 przy ulicy Waleckiego w… » więcej 2020-02-21, godz. 15:20 Głubczyce: Przedłużono zawieszenie oddziału pediatrii. Szpital czeka na zmianę przepisów, która ułatwi zatrudnienie lekarzy… Na kolejne dwa tygodnie, czyli do 7 marca utrzymane zostanie zawieszenie oddziału pediatrii w szpitalu w Głubczycach. W placówce nadal brakuje lekarzy specjalistów… » więcej 2020-02-21, godz. 13:35 W Krapkowicach kartą magnetyczną odliczają czas pobytu dziecka w przedszkolu Dzięki nowemu elektronicznemu systemowi, co do minuty wiadomo, ile czasu dziecko spędza w przedszkolu. We wszystkich placówkach gminy Krapkowice wprowadzono elektroniczny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »