Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-11, 09:00 Autor: Ewelina Laxy

Opolska Nike będzie oświetlona

Pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego [fot. Daria Placek]
Pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego [fot. Daria Placek]
Pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego zyska nowy blask po zakończeni rewitalizacji ul. Krakowskiej. Będzie on oświetlony jednokolorowym światłem, ale z dwóch stron. Pojawią się też lampy, które będą oświetlały teren, na którym stoi pomnik.
- Już dwa lata temu pytałem o oświetlenie monumentu. W końcu udało się uzyskać odpowiedź - mówi Marcin Gambiec, radny miejski. - Bardzo się cieszę, że udało się nie tylko na nowo doświetlić Krakowską, która jest przebudowywana, ale też takie miejsce. Szczególnie wieczorami, gdy turyści są w Opolu, zastanawiają się, co to tam stoi, pytają często, o co tutaj chodzi, co to jest za pomnik, bo w ciemnościach, niestety, nie było widać jego konkretnej bryły.

Pomnik zostanie wyeksponowany w ramach rewitalizacji głównego deptaku w centrum miasta.

- W ramach rewitalizacji ulicy Krakowskiej przewidziane jest oświetlenie wielu miejsc i wszystko musi ze sobą współgrać - zaznacza Dariusz Król z biura prasowego opolskiego urzędu miasta. - Raczej wszyscy sobie zdają sprawę, że do tego pomnika takie kolorowe oświetlenie wręcz nie pasuje. Przy okazji jakichś szczególnych uroczystości, jakichś happeningów, czego sobie tam fajnego nie wymyślimy, będzie potrzeba, aby jakoś inaczej oświetlić ten pomnik - tutaj sprawa jest otwarta.

Opolska Nike została odsłonięta w maju 1970 roku, w 25. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Autorem monumentu był Jan Borowczak.
Marcin Gambiec
Dariusz Król

Wiadomości z regionu

2019-02-15, godz. 20:30 Związkowcy z OPZZ protestowali przed Wojewódzkim Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Opolu Pracownicy drukarni 'Lega' zrzeszeni w zakładowej organizacji związkowej OPZZ protestowali przed Wojewódzkim Zakładem Doskonalenia Zawodowego. Chcieli w ten s ... » więcej 2019-02-15, godz. 20:30 Opolski Park Naukowo-Technologiczny ma jedną z najnowocześniejszych serwerowni w kraju Centrum Przetwarzania Danych Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu otrzymało certyfikat Rated 3. Oznacza to, że może być ono poddawane naprawom i konserwacji ... » więcej 2019-02-15, godz. 19:00 Nyska "trójka" od kilku dni ma własną kuchnię. "Wcześniej korzystaliśmy z cateringu" Kolejna z nyskich szkół doczekała się własnej kuchni. Od kilku dni, przyrządzane na miejscu posiłki mogą jeść uczniowie 'trójki'. » więcej 2019-02-15, godz. 18:53 Wiek i niepełnosprawność nie ogranicza. Integracja seniorów i osób z niepełnosprawnościami na Politechnice Opolskiej Aktywni seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami udowadniają, że wiek i dysfunkcje nie stanowią ograniczeń. Jak mówią - bariery są tylko w głowie. Dowodem na ... » więcej 2019-02-15, godz. 17:31 Więźniowie zamieszani w narkotyki w podgłubczyckiej firmie Dwóch osadzonych z Zakładu Karnego w Głubczycach jest podejrzanych w sprawie odkrycia znacznej ilości narkotyków na terenie jednej z firm działających w Gołus ... » więcej 2019-02-15, godz. 15:30 77 lat temu utworzono Armię Krajową. "Wspomnienia wciąż są żywe i bolesne" [FILM, ZDJĘCIA] 77. rocznicę uformowania Armii Krajowej upamiętniono dziś (15.02) w Opolu. Przed południem odprawiono mszę świętą. Później przed Pomnikiem Polskiego Państwa P ... » więcej 2019-02-15, godz. 15:10 Pracownik Odry Opole zaatakowany słownie przez kibica. Kibic stanowczo zaprzecza zarzutom Stowarzyszenie 'OKS ODRA' Opole na swojej stronie internetowej poinformowała o ataku na jednego z pracowników klubu. Zgodnie z treścią komunikatu jedna z osób ... » więcej 2019-02-15, godz. 14:44 Wyjątkowe święto Służby Więziennej. W tym roku obchodzono również 100-lecie istnienia formacji Przyznano 51 odznaczeń, a blisko 300 funkcjonariuszy otrzymało awans na wyższy stopień służbowy. W Opolu odbyły się obchody z okazji święta Służby Więziennej. » więcej 2019-02-15, godz. 13:13 W Dobrzeniu Wielkim odbędą się konsultacje w sprawie zmiany granic gminy 18 lutego rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic gminy Dobrzeń Wielki. W konsultacjach będzie mógł wziąć każdy mieszkaniec gminy, niezale ... » więcej 2019-02-15, godz. 11:00 "To były czasy, gdy trudno było podjąć istotne reformy w Polsce". Profesor Białokur i były lider MN Henryk Kroll wspom ... - Historia - zupełnie niesłusznie - zapamięta Jana Olszewskiego głównie z odwołania jego rządu w czerwcu 1992 roku - powiedział historyk Marek Białokur. Profe ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »