Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-29, 08:26 Autor: Joanna Matlak

Przy Krakowskiej w Opolu ruszyło wyburzanie. To trzeci etap rewitalizacji

Rozpoczęła się przebudowa podwórek na ul. Krakowskiej w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Rozpoczęła się przebudowa podwórek na ul. Krakowskiej w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Rozpoczęła się przebudowa podwórek na ul. Krakowskiej w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Rozpoczęła się przebudowa podwórek na ul. Krakowskiej w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Rozpoczął się trzeci etap rewitalizacji ul. Krakowskiej w Opolu. Między kanałem Młynówka a Krakowską rozpoczęło się wyburzanie starej infrastruktury, m.in. tzw. Graciarni, prowadzonej przez fundację KrakoFFska 36.
Rozbiórka umożliwi uporządkowanie podwórek.

- Dzisiaj to jest tak naprawdę dziki parking i nikt nie chce przechodzić tą przestrzenią. Mieszkańcy spacerują albo tuż przy Młynówce, albo poruszają się Krakowską, natomiast te podwórka w ogóle nie są wykorzystane i nie są atrakcyjne zarówno dla mieszkańców, którzy tam mieszkają, ale też dla tych, którzy chcieliby tamtędy się poruszać - mówi Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

Kolejnym etapem będzie wyburzenie „wystającej” kamienicy przy Krakowskiej 36.

Rozbiórkę kamienicy planuje się na koniec tego roku, co finalnie pozwoli na powstanie budynku Centrum Aktywizacji Społecznej i stworzenie deptaka łączącego ulicę Krakowską z kanałem Młynówka. Prace związane z trzecim etapem rewitalizacji mają się zakończyć w przyszłym roku po wakacjach.
Małgorzata Stelnicka

Wiadomości z regionu

2019-02-23, godz. 15:30 Wodzili niedźwiedzia w Sławicach. Mieszkańcy Sławic gościli barwny korowód z berem i księdzem na czele Od rana barwny korowód wędrował od domu do domu, życząc szczęścia mieszkańcom Sławic. Nie mogło oczywiście zabraknąć bera, księdza, muzykantów i Cyganki. » więcej 2019-02-23, godz. 13:31 W Domecku drzewo przygniotło mężczyznę. Poszkodowany trafił do szpitala W Domecku (gm.Komprachcice, pow.opolski) drzewo spadło na mężczyznę. Do zdarzenia doszło przy ul. Opolskiej, tuż przed godz. 12.00. » więcej 2019-02-23, godz. 13:01 Elewi złożyli przysięgę w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Teraz krótka przepustka i szkolenie specjalistyczne Uroczystą Przysięgę Wojskową w koszarach 10 Opolskiej Brygady Logistycznej złożyło dziś 56 elewów służby przygotowawczej. Chętni zostali wcieleni 7 stycznia i ... » więcej 2019-02-23, godz. 11:00 Dziś przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Na tę chorobę cierpi coraz więcej osób - Trzeba mówić o depresji, dane wskazują bowiem na to, że zachorowalność na tę chorobę rośnie - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' psychoterapeuta ... » więcej 2019-02-23, godz. 08:52 W najbliższym tygodniu będzie trudniej o wymianę dowodu osobistego w starej wersji Mniej czasu na złożenie wniosku o wymianę dowodu osobistego w starej formie. Utrudnienia, które wynikają z wprowadzenia e-dowodów, dotyczą nadchodzącego tygod ... » więcej 2019-02-23, godz. 08:30 Po 75 latach szukają śladów pradziadka w strzeleckim więzieniu Dwie studentki dziennikarstwa z Belgii - Linte Provost i Michelle Paas - odwiedziły Strzelce Opolskie. Kręcą film o poszukiwaniach śladów pradziadka jednej z ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »