Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-27, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Awanse, medale i wyróżnienia. Święto policji w Namysłowie z generałem i rzecznikiem KGP

Święto Policji w Namysłowie [fot. Maciej Stępień]
Święto Policji w Namysłowie [fot. Maciej Stępień]
Dziś o godzinie 12 rozpoczęły się uroczyste obchody corocznego święta funkcjonariuszy. Po okolicznym nabożeństwie w kościele św. Franciszka z Asyżu, mundurowi w asyście orkiestry dętej przemaszerowali na plac przed Namysłowskim Ośrodkiem Kultury. Tam wręczono nagrody dla najlepszych policjantów tamtejszej komendy.
- 20 funkcjonariuszy zostało wyróżnionych awansami na wyższe stopnie, cztery osoby zostały z kolei nagrodę za szczególne osiągnięcia. Podczas uroczystości pojawiła się kompania reprezentacyjna oddziałów prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Jako jednostka zostaliśmy zauważeni i docenieni - powiedział Radiu Opole Andrzej Ostrycharczyk, szef namysłowskiej policji.

Wśród zaproszonych gości na dzisiejszych obchodach pojawili się m.in. Jarosław Kaleta, komendant opolskiego garnizonu, jak również Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji.

- Każda miejscowość jest szczególnie bliska sercu policjanta, zwłaszcza policjanta, który służy lokalnie. W namysłowskiej komendzie, co mogliśmy dziś usłyszeć, pracuje naprawdę całe grono wspaniałych ludzi, policjantów i policjantek, a także pracowników cywilnych, którzy dbają o bezpieczeństwo. To miłe, że tak dobrze jesteśmy tutaj odbierani. Byliśmy świadkami dziś licznych podziękowań od lokalnej społeczności, począwszy od samorządowców, po dyrektorów różnych instytucji.

Zdaniem Ciarki, 70% wszystkich Polaków lubi i szanuje policję. Uroczyste obchody święta funkcjonariuszy odbyły się dziś także w Brzegu.
Andrzej Ostrycharczyk i Mariusz Ciarka

Wiadomości z regionu

2019-09-16, godz. 21:45 KWW Mniejszość Niemiecka ma pomysł na inwestycje przeciwpowodziowe w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Reaktywacja portu w Koźlu, budowa zbiornika retencyjnego Kotlarnia w gminie Bierawa i ukończenie innych inwestycji przeciwpowodziowych - to priorytety w powie ... » więcej 2019-09-16, godz. 21:00 Podwyższone piki benzenu niepokoją mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, ale do średniorocznej normy daleko Od kilku dni aktywiści z Kędzierzyna Koźla alarmują o niepokojących pikach benzenu. Stacja pomiarowa przy ul. Bolesława Śmiałego wskazywała przekroczenie norm ... » więcej 2019-09-16, godz. 20:00 Dyrektorzy szkół mogą wnioskować w NFZ o uruchomienie gabinetu dentystycznego Szkoły z całego województwa mogą zgłaszać chęć otwarcia nowego gabinetu stomatologicznego. Namawia do tego Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdro ... » więcej 2019-09-16, godz. 19:00 Zamiast 29 będzie 13. W październiku głosowanie do rad dzielnic w Opolu Za miesiąc ruszają wybory do rad dzielnic w Opolu. Od dzisiaj można zgłaszać kandydatów. W tym roku zachodzą dwie ważne zamiany; mieszkańcy będą głosowali int ... » więcej 2019-09-16, godz. 17:30 Kędzierzyn-Koźle ma pierwszy "zielony" przystanek. Wydarzenie zainaugurowało Europejski Tydzień Zrównoważonego Transpo ... Przystanek nr 181 przy ulicy Piastowskiej w Kędzierzynie-Koźlu zyskał nowy, zielony wygląd dzięki nasadzeniom. W ten sposób w Kędzierzynie-Koźlu zainaugurowan ... » więcej 2019-09-16, godz. 17:30 Wyremontowany Dom Harcerza w Oleśnie ma od dziś imię Janiny Kłopockiej. To autorka znaku Rodła Janina Kłopocka została patronką Domu Harcerza w Oleśnie. Urząd miejski kupił budynek przy ulicy Krasickiego i wyremontował go za około 600 tysięcy złotych. » więcej 2019-09-16, godz. 17:00 Opole: pierwsze egzaminy z wystąpień publicznych za nami Poprzez przystąpienie do egzaminów kwalifikacyjnych można było udowodnić swoje umiejętności i odebrać certyfikat. » więcej 2019-09-16, godz. 16:10 Kampania wyborcza. Antoni Duda: ważne, by PiS kontynuowało swoją misję. Tomasz Kotuś: Wszystko się może zdarzyć - Najważniejsze dla mnie jest to, aby Prawo i Sprawiedliwość po wyborach kontynuowało rządzenie - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł PiS Antoni Duda startując ... » więcej 2019-09-16, godz. 15:30 Kowalski wezwał Zembaczyńskiego do debaty. Lider opolskiej listy KO odpowiada, że kandydat PiS źle dobrał rywala Janusz Kowalski wezwał Witolda Zembaczyńskiego do debaty przedwyborczej. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu chce porównać, ile dla Opolszczyzny przez 8 ... » więcej 2019-09-16, godz. 15:00 Opolanie upamiętnią ofiary 80. rocznicy napaści wojsk sowieckich na Polskę Opolski Urząd Wojewódzki zaprasza mieszkańców Opolszczyzny na uroczystość uczczenia ofiar napaści Rosji na Polskę w 1939 roku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »