Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-06, 14:30 Autor: Roman Juranek

Kukiz'15 ma już kandydatów na prezydenta Opola i do rady miasta. Ale nazwisk jeszcze nie poznamy

Paweł Kukiz [fot. Monika Pawłowska]
Paweł Kukiz [fot. Monika Pawłowska]
Paweł Grabowski [fot. Barbara Więcek]
Paweł Grabowski [fot. Barbara Więcek]
Joanna Maksymowicz [fot.Paweł Grabek]
Joanna Maksymowicz [fot.Paweł Grabek]
Ugrupowanie chce przestrzegać litery prawa dotyczącej prowadzenia kampanii i prezentacji kandydatów. Poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski mówił w Radiu Opole, że pod uwagę było branych kilka osób. - W tym momencie decyzja jest w zasadzie podjęta, natomiast nie będziemy jej ogłaszać do momentu, kiedy to nie będzie legalne. Sędzia Wojciech Hermeliński, szef Państwowej Komisji Wyborczej upomniał już jakiś czas temu kandydatów, ministra Patryka Jakiego i posła Rafała Trzaskowskiego za to, że prowadzą kampanię wyborczą w czasie, kiedy jeszcze nie ma ogłoszonych wyborów samorządowych.
Natomiast w "Poglądach i osądach" Joanna Maksymowicz, komisarz Państwowej Komisji Wyborczej w Opolu powiedziała, że obecnie prezentowanie się jako kandydat jest niezgodne z prawem. - Jeżeli są to działania o charakterze publicznego nakłaniania lub zachęcania do głosowania w określony sposób, czyli ktoś publicznie nam powie: "Jestem kandydatem w wyborach, głosuj na mnie" - są to absolutnie działania niezgodne, które w obecnym stanie, kiedy nie mamy zarządzonych wyborów, nie mogą być w żaden sposób usankcjonowane.

Paweł Kukiz spotka się w niedzielę (08.07) z mieszkańcami Opola. Lider i założyciel ruchu Kukiz'15 otwartej rozmowie chce poruszyć między innymi tematy nowej ordynacji wyborczej, zamieszania wokół reformy sądownictwa oraz jesiennych wyborów samorządowych.
Paweł Grabowski
Joanna Maksymowicz

Wiadomości z regionu

2019-01-21, godz. 22:00 Wandale grasują w Brzegu. O pomoc w ich zatrzymaniu apelują policja i straż miejska Powyrywane znaki, przewrócone śmietniki, zniszczone tablice informacyjne - do takich powtarzających się aktów wandalizmu dochodzi ostatnio w Brzegu. » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Miał być nowy dom, jest konflikt o zadatek. Sąd pomoże w rozwiązaniu sprawy Pan Michał, marzył o kupnie domu za blisko 300 tysięcy złotych w Walidrogach koło Opola, podpisał umowę przedwstępną i wpłacił zadatek. Bank kredytu nie przyz ... » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Ubezpieczajmy dzieci! - apeluje NFZ Nawet 25 tysięcy dzieci w naszym województwie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego. » więcej 2019-01-21, godz. 20:00 Opolski ratusz rozważa zmiany w Budżecie Obywatelskim Opola Powstała koncepcja, aby przenieść zadania mikro do tzw. inicjatywy lokalnej. Ten pomysł był omawiany dziś (21.01) na debacie w Miejskiej Bibliotece Publicznej ... » więcej 2019-01-21, godz. 19:54 Kolejna ofiara zimy na Opolszczyźnie Kolejna ofiara ujemnych temperatur w naszym regionie. Około godziny 15 w Oleśnie przy ulicy Mostowej przechodnie zauważyli w wodzie przymarznięte ciało mężczy ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:00 Wnuki życzą spokoju i zdrowia. W Filharmonii Opolskiej obchodzono Opolskie Święto Babci i Dziadka To u nich znajdziemy przytulny kąt, pyszny posiłek, dobrą radę i wiele miłości oraz wyrozumiałości. Dziś i jutro babcie i dziadkowie mają swoje święto. To cza ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:15 Rośnie liczba chorych na odrę w regionie. Pediatria USK w Opolu trzyma w rezerwie kilkanaście łóżek Od początku roku na Opolszczyźnie odnotowano 10 przypadków zachorowań na odrę - to o dwa więcej niż w całym 2018 r. Chorzy w większości trafili do Szpitala Wo ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:00 Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Brzegu Z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać mieszkanki Brzegu. Zaproszenie jest kierowane do pań w wieku 50-69 lat. » więcej 2019-01-21, godz. 15:15 Prudnik: chciał być burmistrzem, stanie przed sądem za nieprawidłowości związane z listami poparcia dla swoich kandyda ... Za złamanie prawa w związku z wyborami samorządowymi odpowie Wojciech B., który chciał kandydować na burmistrza Prudnik. Zarzuca mu się m.in. przestępstwo prz ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:04 Gmina sfinansuje działalność szkoły dla tylko jednej klasy Po spotkaniu z rodzicami uczniów władze gminy Reńska Wieś podjęły decyzję w sprawie przenosin klasy ze szkoły w Komornie do placówki w Koźlu. Z powodu małego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »