Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-24, 15:11 Autor: Maciej Stępień

Brzeskie Centrum Kultury wypięknieje. Miliony na modernizację

Brzeskie Centrum Kultury [fot. Maciej Stępień]
Brzeskie Centrum Kultury [fot. Maciej Stępień]
Na gruntowny remont Brzeskie Centrum Kultury, największa w Brzegu placówka kulturalna, czekała kilkadziesiąt lat. Podpisano umowę z wykonawcą na gruntowną modernizację. Kosztować będzie ponad 10 mln złotych, a zakres prac jest na tyle duży, że inwestycja zakończy się dopiero pod koniec trzeciego kwartału przyszłego roku.
- Dostosujemy nasz obiekt do wymagań XXI wieku – cieszy się Jacek Ochmański, dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury. – To, co zmienia się u nas na co dzień w życiu, musi się zmienić w naszej placówce. Chodzi tutaj o wystrój, technikę, a nawet kinotechnikę. To wszystko będziemy już mieć w 2019 roku.

Spory zakres prac przewidziano na zewnątrz budynku. Elewacja ze wszystkich stron zyska nowy blask i kolor. W środku rozbudowana będzie m.in. główna sala teatralna.

- Sala zostanie powiększona o kilkadziesiąt miejsc, łącznie będzie ich 320. Sama scena zostanie nieco przebudowana, będzie skrócona o część orkiestrionu. Wszyscy artyści do tej pory grali u nas na proscenium i nie wykorzystywali głębi scenicznej, a to z kolei sprawiało sporo problemów dla widzów siedzących na drugim balkonie. Po modernizacji wszystko się zmieni i z każdego miejsca widowni będzie doskonały widok na główną scenę – dodaje Ochmański.

Placówka zyska również kino i kawiarnie z tarasem widokowym na główny miejski deptak. Inwestycja kosztować będzie ponad 10 mln złotych, z czego połowa to dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego. Brzeskie Centrum Kultury nie zamierza zawieszać swojej działalności. Placówka będzie funkcjonować w kilku miejscach na terenie miasta.
Jacek Ochmański

Wiadomości z regionu

2018-11-17, godz. 09:15 Konkurs "Pstryk Opole" rozstrzygnięty. Zdjęcia do miejskiego kalendarza wybrane Kreatywność, dobra kompozycja i ujęcie, które nie znuży przez cały miesiąc - decydowały o wyborze konkursowych zdjęć do miejskiego kalendarza na rok 2019. Spo ... » więcej 2018-11-16, godz. 21:30 W powiecie nyskim spada przestępczość i rośnie wykrywalność zdarzeń. "Świadczy to o dobrej pracy policjantów" Przestępczość w powiecie nyskim spada - tak wynika z policyjnych statystyk. Oprócz tego, większy odsetek zgłoszonych spraw kończy się ukaraniem sprawcy. » więcej 2018-11-16, godz. 20:30 Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu pełen atrakcji: Diabelski Młyn, Strefa Snow Parku i Marsz Mikołajów Na opolskim rynku trwa montaż pierwszych choinek i drewnianych stoisk. 1 grudnia w stolicy regionu ruszy Jarmark Bożonarodzeniowy, najdłuższy w historii, bo p ... » więcej 2018-11-16, godz. 19:00 Pracownicy więziennictwa i naukowcy podsumowali 100 lat pracy penitencjarnej w niepodległej Polsce Oddziaływanie poprzez pracę podstawą efektywnej resocjalizacji. Na ogólnopolskiej konferencji w Opolu praktycy i teoretycy związani ze służbą więzienną w Pols ... » więcej 2018-11-16, godz. 18:30 "Dołącz do nas" - mundurowi zachęcają do podjęcia służby w policji 'Dołącz do nas' - tym hasłem mundurowi z opolskiego garnizonu zachęcają do podjęcia służby w policji. Kampania ma prezentować, jak z punktu widzenia praktyka ... » więcej 2018-11-16, godz. 18:15 Mężczyzna, który pobił niemowlę aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa Sąd aresztował na 3 miesiące 36-latka, który wczoraj (15.11) pobił 10-miesięczne dziecko w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi. Prokuratura postawiła mężczyźnie ... » więcej 2018-11-16, godz. 18:00 Po raz ostatni oddali hołd Orlętom Lwowskim. Uroczystość w gimnazjum Wraz z galą upamiętniającą stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, jak co roku Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu oddało też hołd swoim pa ... » więcej 2018-11-16, godz. 16:15 Furiat zaatakował dwie kobiety, zanim pobił niemowlę. "Boga prosiłam, żeby tylko wyjść z tego auta" 36-latek, który wczoraj (15.11) w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi wtargnął do przypadkowego domu i pobił 10-miesięcznego chłopca, wcześniej zaatakował dwie ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:30 Jechała pod prąd i natrafiła na radiowóz. Próbowała uciekać, bo była nietrzeźwa 2 promile alkoholu w organizmie miała 58-letnia kobieta, która została zatrzymana przez brzeskich policjantów. Kierująca chryslerem na ulicy Trzech Kotwic jec ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:15 Miał przemycić 5 ton haszyszu. Prokurator chce 15 lat, obrona uniewinnienia. Oskarżony mówi o zemście białoruskich słu ... Kierowanie grupą przestępczą, pranie brudnych pieniędzy i przemyt 5 ton haszyszu z Hiszpanii przez Polskę na Białoruś - za te czyny przed opolskim sądem odpow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »