Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-24, 15:11 Autor: Maciej Stępień

Brzeskie Centrum Kultury wypięknieje. Miliony na modernizację

Brzeskie Centrum Kultury [fot. Maciej Stępień]
Brzeskie Centrum Kultury [fot. Maciej Stępień]
Na gruntowny remont Brzeskie Centrum Kultury, największa w Brzegu placówka kulturalna, czekała kilkadziesiąt lat. Podpisano umowę z wykonawcą na gruntowną modernizację. Kosztować będzie ponad 10 mln złotych, a zakres prac jest na tyle duży, że inwestycja zakończy się dopiero pod koniec trzeciego kwartału przyszłego roku.
- Dostosujemy nasz obiekt do wymagań XXI wieku – cieszy się Jacek Ochmański, dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury. – To, co zmienia się u nas na co dzień w życiu, musi się zmienić w naszej placówce. Chodzi tutaj o wystrój, technikę, a nawet kinotechnikę. To wszystko będziemy już mieć w 2019 roku.

Spory zakres prac przewidziano na zewnątrz budynku. Elewacja ze wszystkich stron zyska nowy blask i kolor. W środku rozbudowana będzie m.in. główna sala teatralna.

- Sala zostanie powiększona o kilkadziesiąt miejsc, łącznie będzie ich 320. Sama scena zostanie nieco przebudowana, będzie skrócona o część orkiestrionu. Wszyscy artyści do tej pory grali u nas na proscenium i nie wykorzystywali głębi scenicznej, a to z kolei sprawiało sporo problemów dla widzów siedzących na drugim balkonie. Po modernizacji wszystko się zmieni i z każdego miejsca widowni będzie doskonały widok na główną scenę – dodaje Ochmański.

Placówka zyska również kino i kawiarnie z tarasem widokowym na główny miejski deptak. Inwestycja kosztować będzie ponad 10 mln złotych, z czego połowa to dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego. Brzeskie Centrum Kultury nie zamierza zawieszać swojej działalności. Placówka będzie funkcjonować w kilku miejscach na terenie miasta.
Jacek Ochmański

Wiadomości z regionu

2018-09-21, godz. 14:15 Na podwójnym gazie wyprzedzał na autostradzie i uderzył w TIR-a Nawet dwa lata więzienia grożą 59-latkowi, który pod wpływem alkoholu jechał autostradą i uderzył w ciężarówkę. Do zdarzenia doszło w czwartek (20.09) po godz ... » więcej 2018-09-21, godz. 13:45 Opolszczyzna ma trzech nowych konsultantów w ochronie zdrowia. Powołania w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim Lista konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia powiększyła się. W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim zaprezentowano dziś (21.09) trzech nowych konsultantów w d ... » więcej 2018-09-21, godz. 12:30 Kogo proponuje do opolskiej rady miasta prezydent Arkadiusz Wiśniewski, a kogo Piotr Woźniak z SLD? Komentarz gości Ra ... - Stawiam na osobowości, ale jednocześnie na ludzi z dużym doświadczeniem - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewsk ... » więcej 2018-09-21, godz. 11:05 Zakończyła się rejestracja kandydatów na radnych gmin, powiatów i sejmiku woj. opolskiego Wojewódzka komisja zarejestrowała łącznie 368 kandydatów na radnych sejmiku w tym 168 kobiet i 200 mężczyzn. » więcej 2018-09-21, godz. 07:15 Grodkowska Straż Miejska potrzebuje strażnika. Poszukiwania trwają od ubiegłego roku Straż Miejska w Grodkowie boryka się z brakiem chętnych do służby. Od ubiegłego roku szuka kandydata do pracy w swoich szeregach. W międzyczasie strażnik - co ... » więcej 2018-09-20, godz. 21:30 Antyaborcyjne banery znów pojawiły się w Opolu Dwa banery przedstawiające poszarpany płód i hasło 'Kto się boi prawdy o aborcji?' - zawisły przy obwodnicy północnej Opola, w okolicy ul. Bierkowickiej. Na m ... » więcej 2018-09-20, godz. 21:00 O pomysłach na zmiany w komunikacji publicznej rozmawiali działacze Partii Razem w Pludrach Wygodny transport publiczny to jeden z postulatów kandydatów partii Razem w wyborach do Sejmiku Województwa Opolskiego. Mówili o tym na dworcu kolejowym w Plu ... » więcej 2018-09-20, godz. 20:30 Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydata na burmistrza Brzegu. Jacek Niesłuchowski ponownie staje do walki W iście amerykańskim stylu politycy Platformy Obywatelskiej oraz .Nowoczesnej zaprezentowali brzeskich kandydatów do rad gmin, miasta i powiatu. Przedstawiono ... » więcej 2018-09-20, godz. 20:00 Wzmożone kontrole policji na drogach powiatu nyskiego Trzydziestu policjantów z powiatu nyskiego wzięło udział we wczorajszej (19.09) 3. edycji programu EDWARD. » więcej 2018-09-20, godz. 19:12 Janusz Sanocki oskarża burmistrza Nysy. "To jest klasyczna korupcja" Poseł niezależny Janusz Sanocki złożył dziś (20.09) do nyskiej Prokuratury Rejonowej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez burmistrza Nysy Kordiana K ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »