Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-24, 15:11 Autor: Maciej Stępień

Brzeskie Centrum Kultury wypięknieje. Miliony na modernizację

Brzeskie Centrum Kultury [fot. Maciej Stępień]
Brzeskie Centrum Kultury [fot. Maciej Stępień]
Na gruntowny remont Brzeskie Centrum Kultury, największa w Brzegu placówka kulturalna, czekała kilkadziesiąt lat. Podpisano umowę z wykonawcą na gruntowną modernizację. Kosztować będzie ponad 10 mln złotych, a zakres prac jest na tyle duży, że inwestycja zakończy się dopiero pod koniec trzeciego kwartału przyszłego roku.
- Dostosujemy nasz obiekt do wymagań XXI wieku – cieszy się Jacek Ochmański, dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury. – To, co zmienia się u nas na co dzień w życiu, musi się zmienić w naszej placówce. Chodzi tutaj o wystrój, technikę, a nawet kinotechnikę. To wszystko będziemy już mieć w 2019 roku.

Spory zakres prac przewidziano na zewnątrz budynku. Elewacja ze wszystkich stron zyska nowy blask i kolor. W środku rozbudowana będzie m.in. główna sala teatralna.

- Sala zostanie powiększona o kilkadziesiąt miejsc, łącznie będzie ich 320. Sama scena zostanie nieco przebudowana, będzie skrócona o część orkiestrionu. Wszyscy artyści do tej pory grali u nas na proscenium i nie wykorzystywali głębi scenicznej, a to z kolei sprawiało sporo problemów dla widzów siedzących na drugim balkonie. Po modernizacji wszystko się zmieni i z każdego miejsca widowni będzie doskonały widok na główną scenę – dodaje Ochmański.

Placówka zyska również kino i kawiarnie z tarasem widokowym na główny miejski deptak. Inwestycja kosztować będzie ponad 10 mln złotych, z czego połowa to dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego. Brzeskie Centrum Kultury nie zamierza zawieszać swojej działalności. Placówka będzie funkcjonować w kilku miejscach na terenie miasta.
Jacek Ochmański

Wiadomości z regionu

2018-07-17, godz. 21:15 Pobili i obrabowali 80-latka, zostali zatrzymani przez policję 30-letnia kobieta i jej 38-letni partner usłyszeli już zarzuty a sprawa znajdzie finał w sądzie. Do zdarzenia doszło w Opolu na początku miesiąca. Według usta ... » więcej 2018-07-17, godz. 20:15 Spór ws. kosztów składowania śmieci w Domaszkowicach rozstrzygnie Temida. Gminy skarżą się do sądu na działanie burmis ... Cenowy spór dotyczący opłat za składowanie śmieci w Domaszkowicach rozstrzygnie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu. Skargę na zarządzenie burmistrza Nysy ... » więcej 2018-07-17, godz. 20:15 Młody mężczyzna zginął na przejeździe kolejowym w Głuchołazach W Głuchołazach na przejeździe kolejowym zginął rowerzysta uderzony przez pociąg. Według informacji straży pożarnej młody mężczyzna w wieku około dwudziestu la ... » więcej 2018-07-17, godz. 19:42 Otmuchów szykuje własną książkę kucharską. Będą receptury na lokalne specjały Otmuchów szykuje książkę kulinarną z lokalnymi daniami. Burmistrz Jan Woźniak zdradza, że znajdzie się tam m.in. najlepszy przepis na sandacza po otmuchowsku, ... » więcej 2018-07-17, godz. 18:45 Z deszczu pod rynnę. Mieszkańcy Nowej Cerekwi żądają podłączenia pod kanalizację remontowanej drogi Mieszkańcy Nowej Cerekwi w gminie Kietrz chcą zmiany w projekcie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 416. Obecnie obowiązujący - jak twierdzą - uniemożliwia przy ... » więcej 2018-07-17, godz. 18:45 Przyjeżdżają do Opola niemal z całego świata. Wystartował Letni Uniwersytet Opolski 60 studentów z Chin, Indonezji, Ukrainy i Kazachstanu oficjalnie rozpoczęło dziś (17.07) naukę na Uniwersytecie Opolskim. Przez trzy tygodnie zagraniczni żacy ... » więcej 2018-07-17, godz. 18:30 Nyscy WOPR-owcy mają na stanie kradzione auto. "Trefny" wóz pochodzi z Hiszpanii Samochód nyskich wodniaków pochodzi z... kradzieży. Z ustaleń jakich dokonała nyska prokuratura wynika, że auto, które wodniacy kupili od prywatnej osoby poch ... » więcej 2018-07-17, godz. 17:30 Brzeski MOPS ma nową siedzibę. Zyskali petenci oraz sami urzędnicy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu po wielu latach oczekiwań doczekał się nowej bazy. Placówka oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w budynku przy ... » więcej 2018-07-17, godz. 16:09 Karambol z udziałem 7 aut na DK 40. Nie ma osób poszkodowanych 5 aut osobowych, ciężarówka i bus dostawczy zderzyły się na DK 40, między miejscowościami Mochów i Wierzch. » więcej 2018-07-17, godz. 15:38 Na programie Dostępność Plus ma skorzystać 12 milionów Polaków - Zmiany prawa na pewno poprawią jakość życia, nie tylko osób niepełnosprawnych - powiedział w Loży Radiowej Zdzisław Markiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »