Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-05, 07:30 Autor: Katarzyna Doros

Fundacja Fioletowy Pies szuka domów stałych i tymczasowych dla 11 kotów od zbieraczki

Koty, które szukają domu [fot. Fundacja Fioletowy Pies]
Koty, które szukają domu [fot. Fundacja Fioletowy Pies]
Koty, które szukają domu [fot. Fundacja Fioletowy Pies]
Koty, które szukają domu [fot. Fundacja Fioletowy Pies]
Koty, które szukają domu [fot. Fundacja Fioletowy Pies]
Koty, które szukają domu [fot. Fundacja Fioletowy Pies]
Koty, które szukają domu [fot. Fundacja Fioletowy Pies]
Koty, które szukają domu [fot. Fundacja Fioletowy Pies]
Koty, które szukają domu [fot. Fundacja Fioletowy Pies]
Koty, które szukają domu [fot. Fundacja Fioletowy Pies]
Chciała pomagać bezdomnym kotom, ale zgotowała im okropny los. Zbieraczka kotów z Opola nie mając pieniędzy na leczenie i odpowiednie żywienie zwierząt, doprowadziła koty do fatalnego stanu zdrowia, a swoje mieszkanie do ruiny. Kobieta przebywa w szpitalu w ciężkim stanie. W zapuszczonym mieszkaniu zostało 12 kotów, jednego z nich, nie udało się uratować. Teraz Fundacja Fioletowy Pies szuka domów stałych lub tymczasowych dla pozostałej jedenastki.
- Ta pani nie jest już w stanie się zająć tymi kotami. Sytuacja jest gardłowa, ponieważ mieszkanie, w którym znajdują się koty i mają naszą dochodzącą opiekę, jest zadłużone. Zwierzęta w każdej chwili mogą trafić na ulicę - mówi Magdalena Stefańska, prezes Fundacji Fioletowy Pies. - Tak naprawdę jest to dla nas bardzo trudna sprawa, bo koty są z reguły starsze, ośmio i dziewięcioletnie. Jest też kilka młodszych, takich około pięcioletnich. Bardzo się boimy, że nie uda nam się znaleźć domów dla tej jedenastki, a schronisko będzie dla nich bardzo ciężkim przeżyciem, ale też niebezpieczeństwem. Te koty nigdy nie były szczepione, mają słabą odporność, liche zdrowie, więc może się to po prostu dla nich nieciekawie skończyć.

Fundacji można pomóc także doraźnie. - Potrzebny jest drewniany żwirek typu pellet, w każdych ilościach i jedzenie szczególnie mokre w saszetkach i puszkach - dodaje Magdalena Stefańska. - Zajęliśmy się nimi gruntownie pod kątem weterynaryjnym. Wszystkie koty miały świerzbowiec uszny, wszystkie trzeba odrobaczyć, niektórym trzeba było szybko zrobić badanie krwi, bo były w złej kondycji. Część kotów musiała mieć usunięte zęby równie szybko, bo nie mogły się normalnie odżywiać, także koszty też ponieśliśmy do tej pory duże i mamy fakturę do zapłacenia u weterynarza.

Fundacja Fioletowy Pies prowadzi zbiórkę pieniędzy na leczenie kotów, natomiast potrzebne rzeczy można przynosić do sklepów zoologicznych: "Chart" oraz "Kot i Pies" w Opolu. Dla wszystkich zwierząt przebywających w domach tymczasowych fundacja pokrywa koszty wyżywienia i zapewnia opiekę weterynaryjną.
Magdalena Stefańska cz.1
Magdalena Stefańska cz.2

Wiadomości z regionu

2019-10-17, godz. 15:00 Kędzierzyn-Koźle: w centrum miasta pojawią się figlarne koziołki. Będzie też "siatkarz" Pierwsze rzeźby koziołków, nawiązujące do herbu Kędzierzyna-Koźla, zostaną odsłonięte jutro (18.10) na kozielskim rynku oraz przed halą sportową na osiedlu Az ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:30 Namysłów: kurier zostawił saszetkę z pieniędzmi, ale znalazca był uczciwy We wtorek (15.10) późnym wieczorem do Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie zgłosił się mężczyzna z saszetką pełną pieniędzy, którą znalazł w centrum miasta ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:10 Opole: wjechał skuterem w śmieciarkę Do zdarzenia doszło około godz. 12.20 na ulicy Prószkowskiej. Okoliczności wypadku na miejscu ustalali policjanci ruchu drogowego. » więcej 2019-10-17, godz. 13:30 Trwa Tydzień Mediacji. "Warto wybrać tę drogę, jest ona krótsza i tańsza" Do soboty w sądach rejonowych i okręgowym w Opolu prowadzone są dyżury mediatorów, z których bezpłatnie mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy województwa opolski ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:00 Niwki wychodzą z mroku. Gmina postawi tam latarnie W Niwkach będzie niebawem zdecydowanie jaśniej. Gmina Chrząstowice zamontuje w tej miejscowości 14 latarni. Będzie to oświetlenie nowoczesnego typu - LED. » więcej 2019-10-17, godz. 13:00 Grożąc siekierą okradł siostrę? Oskarżony przed sądem zaprzecza Zdaniem prokuratury oskarżony Andrzej P. wyciągnął siekierę, przyłożył do głowy swojej siostry i zabrał jej 100 złotych. Miał również podpalić stodołę i grozi ... » więcej 2019-10-17, godz. 12:15 Trwają poszukiwania więźnia, który wczoraj uciekł podczas badań Trwają poszukiwania mężczyzny, który wczoraj (16.10) po godzinie 12.00 podczas badania wyskoczył przez okno pracowni radiologicznej w Uniwersyteckim Szpitalu ... » więcej 2019-10-17, godz. 11:30 Polski senat ma wpływ na proces legislacyjny, amerykański kontroluje prezydenta. Poranni goście o różnicach w kompeten ... - Senat nie jest graczem, który mógłby cokolwiek blokować - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' prof. Krzysztof Zuba, politolog z Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-10-17, godz. 10:45 Policja publikuje wizerunek Piotra Klemczaka podejrzanego o szereg oszustw. Mężczyzna często zmieniał wizerunek. To on ... Decyzją Prokuratury Rejonowej w Opolu opolska policja publikuje wizerunek Piotra Klemczaka podejrzanego o szereg oszustw m.in. na terenie Dolnego Śląska i Opo ... » więcej 2019-10-17, godz. 09:30 Utrudnienia w centrum Opola. Drogowcy zamykają skrzyżowanie Katedralnej z Książąt Opolskich Miejski Zarząd Dróg w Opolu wprowadza tymczasową organizację ruchu w pobliżu katedry w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »