Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-22, 15:15 Autor: Katarzyna Zawadzka

Potrzebne są "fioletowe domy" - apel fundacji Fioletowy Pies

Pies [fot. Pixabaya]
Pies [fot. Pixabaya]
Fundacja Fioletowy Pies w Opolu szuka wolontariuszy oraz osób, które chciałby założyć "fioletowy dom". Są to miejsca tymczasowej adopcji dla czworonogów. Do organizacji trafiają psy i koty po przejściach, ale także takie, których właściciel zmarł lub z jakichś powodów nie może się nimi zajmować.
Fundacja gwarantuje wsparcie trenerów i behawiorystów. Jak mówi Beata Raczyńska-Szumigaj z fundacji, na chwilę obecną potrzeba co najmniej 20 takich domów.

- Takim domom tymczasowym oferujemy też pomoc w leczeniu weterynaryjnym, jak również zakupujemy karmę - mówi Raczyńska-Szumigaj. - Trzeba kochać takiego psiaka. Czasem kończy się tak, że te domy tymczasowe stają się stałymi. W związku z tym mamy też taki apel naszej fundacji, bardzo chcemy, aby jak najwięcej tych tymczasowych domów powstało, żeby ludzie się nie obawiali, naprawdę z naszej strony jest wielka pomoc.

Z organizacją można kontaktować się za pośrednictwem strony internetowej fioletowypies.pl Fundacja ma status organizacji pożytku publicznego i działa na Opolszczyźnie od prawie 10 lat.
Beata Raczyńska-Szumigaj

Wiadomości z regionu

2018-12-10, godz. 23:20 Pożar w budynku mieszkalnym w Lewinie Brzeskim Pięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru , a następnie oddymianiu pomieszczeń budynku mieszkalnego przy ul. Kościuszki w Lewinie Brz ... » więcej 2018-12-10, godz. 23:10 Osobówka uderzyła w obmurowanie mostu na ul. Luboszyckiej w Kępie Policja ustala , kto prowadził samochód , który uderzył w jeden ze słupków obmurowania mostu przy ul. Luboszyckiej w Kępie. » więcej 2018-12-10, godz. 20:15 Biała wstążka jest gestem solidarności z kobietami, które doświadczyły agresji Z białą wstążką przeciwko przemocy wobec kobiet - pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie i wolontariusze uświadamiali ora ... » więcej 2018-12-10, godz. 19:00 O wyzwaniach dla mniejszości niemieckiej z pełnomocnikiem rządu RFN Mniejszość niemiecka potrzebuje konkretnych działań i ciągłego otwierania się na młodych - Opolszczyznę odwiedził pełnomocnik rządu Republiki Federalnej Niemi ... » więcej 2018-12-10, godz. 18:15 Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska chce zamknąć fermę świń w Domaszkowicach Ferma świń w Domaszkowicach zostanie zamknięta do 3 marca 2019 roku. Tak orzekł Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Hodowla na 6,5 tysiąca sztuk działa b ... » więcej 2018-12-10, godz. 17:30 Solidarność w Opolu nie ufa już minister edukacji Solidarność żąda odwołania ze stanowiska minister edukacji Anny Zalewskiej z powodu - utraty zaufania. Piotr Pakosz, szef sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowa ... » więcej 2018-12-10, godz. 17:15 Sąd: antyaborcyjne plakaty nie są "nieprzyzwoite". Działacze fundacji PRO uniewinnieni Sąd odwoławczy w Opolu uniewinnił sześciu działaczy fundacji PRO Prawo do Życia, ukaranych w czerwcu za wywieszenie antyaborcyjnych plakatów przed szpitalem g ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:30 Pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Opolu nie przyszli do pracy. W ten sposób protestują przeciw niskim płacom Pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Opolu nie przyszli do pracy. Jedni wysłali zwolnienia chorobowe a inni poszli oddać krew. W ten sposób kadra prot ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:11 Kamil Bortniczuk dołączył do Opolskiego Zespołu Parlamentarnego Opolski Zespół Parlamentarny zyskał nowego członka. Wstąpił do niego poseł Kamil Bortniczuk, który po wyborach samorządowych mandat w parlamencie objął po Bar ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:01 Wstrzyknęła mężowi insulinę, gdy ten spał. Tragedia w Lewinie Brzeskim Do zdarzenia doszło w sobotę w jednym z budynków na terenie miasta. 53-letnia kobieta będąc pod znacznym działaniem alkoholu, podała swojemu mężowi insulinę. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »