Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-09, 20:00 Autor: Maciej Stępień

Czekali ponad 10 lat na remont. W Pokoju ruszyła modernizacja DW 454

Ruszyła modernizacja DW 454 w Pokoju [fot. Maciej Stępień]
Ruszyła modernizacja DW 454 w Pokoju [fot. Maciej Stępień]
Ruszyła modernizacja DW 454 w Pokoju [fot. Maciej Stępień]
Ruszyła modernizacja DW 454 w Pokoju [fot. Maciej Stępień]
Ruszyła modernizacja DW 454 w Pokoju [fot. Maciej Stępień]
Ruszyła modernizacja DW 454 w Pokoju [fot. Maciej Stępień]
Nowa konstrukcja jezdni, ścieżka pieszo-rowerowa, zatoki autobusowe i zjazdy do posesji – to tylko niektóre elementy wartej ponad 6 mln złotych inwestycji. Dziś oficjalnie ruszyła rozbudowa kolejnego namysłowskiego odcinka drogi wojewódzkiej 454. W ubiegłym roku wykonano budowę nowego mostu i części nawierzchni na wysokości Krzywej Góry. Teraz prace będą realizowane na ulicy Opolskiej do ronda.
Wójt Pokoju Barbara Zając w rozmowie z naszym reporterem mówi o wieloletnich oczekiwaniach na realizację tego zadania.

- Od 12 lat staraliśmy się o remont tej drogi i żeby znalazła się w jakichkolwiek planach wojewódzkich. W 2011 roku sami wykonaliśmy oświetlenie i kanalizację sanitarną. Dziś idealnie ta inwestycja się zamyka – tłumaczy Zając.

- Powstanie ponad 0,5 km chodnika po stronie, gdzie są zabudowania i ponad kilometr ścieżki pieszo-rowerowej, wzdłuż Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Wydaje się to szczególnie ważne, kiedy coraz częściej stawiamy na turystykę rowerową – dodaje Arkadiusz Branicki, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Niebawem mają ruszyć kolejne inwestycje na DW 454.

- W tym roku ruszamy również z modernizacją od strony Namysłowa. Najpierw w Jastrzębiu, a później w Biestrzykowicach. To będą dwie miejscowości, które również czeka gruntowna przebudowa, czyli remont nawierzchni, chodników i pełnej infrastruktury – wyjaśnia wicemarszałek województwa Szymon Ogłaza.

Prace w Pokoju mają zakończyć się w listopadzie 2018 roku. Wartość inwestycji wynosi 6,2 mln. Według zapowiedzi ZDW, droga Opole-Namysłów w ciągu najbliższych lat ma zostać w pełni zmodernizowana.
Barbara Zając, Arkadiusz Branicki oraz Szymon Ogłaza

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 21:43 Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Kluczborku. Nie żyje 33-letni mężczyzna Do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla doszło dzisiaj (23.01) w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w dzielnicy Podwale w Kluczborku. 33-letniego mężcz ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:30 Spór o podwyżki w DPS w Sławięcicach. W sprawę włączył się ministerialny mediator W ubiegłym roku pracownicy trzech jednostek w Kędzierzynie-Koźlu weszli w spór zbiorowy z prowadzącymi je organami. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społe ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:00 Z Komprachcic do Opola autobusem za złotówkę. Mieszkańcy gminy przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać zniżek w rama ... Mieszkańcy Komprachcic przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać z Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Władze gminy podpisały w tej sprawie porozumienie z wład ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:30 "Bardzo dobrze, że Polska wykazała inicjatywę w sprawie brexitu". Sławomir Kłosowski dla Radia Opole prosto z Brukseli Do tej pory było tak, że wszystkie 27 państw członkowskich scedowało negocjacje z Wielką Brytanią na Michela Barniera i Donalda Tuska a rozwój sytuacji pokazu ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Miała być kilkumilionowa dotacja, została negatywna rekomendacja. Chodzi o unijny program dotyczący jakości powietrza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska nie przyzna opolskiemu urzędowi marszałkowskiemu 4,5 miliona złotych. Chodzi o projekt związany z monitorowaniem i ochroną ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Opolskie szkoły dostały laptopy dla punktów informacji i kariery 51 szkół zawodowych z Opolszczyzny otrzymało laptopy, które trafią do Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (tzw. SzPIK-ów), służących rozwijaniu współpracy ... » więcej 2019-01-23, godz. 18:00 100 mln dotacji na budowę centrum przesiadkowego Opole Wschód zagrożone? Ekolodzy wysłali skargę do Komisji Europejski ... Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA wysłało skargę do Komisji Europejskiej o odebranie 100 milionów złotych dotacji przyznanych na budowę centrum ... » więcej 2019-01-23, godz. 17:15 We wrześniu nie będzie mniej szkół podstawowych w gminie Olesno. Powstają za to oddziały przedszkolne Osiem szkół podstawowych nadal będzie funkcjonować w gminie Olesno. Podczas przygotowań do nowego roku szkolnego zapadła decyzja, wedle której samorząd nie zl ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:30 Nielegalne składowisko pod Niemodlinem. WIOŚ: zagrożenia dla środowiska nie stwierdzono. 3 osoby zatrzymane Na tym etapie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie stwierdził zagrożenia dla środowiska - chodzi o odkrycie składowiska nielegalnych odpadów ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:00 Nielegalne składowisko w Brzęczkowicach nie było pierwsze Prokuratury okręgu opolskiego prowadziły już kilka innych postępowań w tym samym zakresie. Przede wszystkim chodzi o składowiska w Brzegu, Domaniowie i Pogorz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »