Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-18, 19:30 Autor: Ewelina Laxy

Mała Yasmin zobaczy się z ojcem, ale na razie nie wraca do Włoch. Ciąg dalszy walki o dziecko pomiędzy Polką a ojcem Marokańczykiem

Protest przed nyskim sądem [fot. Ewelina Laxy]
Protest przed nyskim sądem [fot. Ewelina Laxy]
Akta sądowe (fot. Daria Placek)
Akta sądowe (fot. Daria Placek)
W Sądzie Okręgowym w Opolu odbyła się rozprawa odwoławcza. Na razie sąd nie wydał postanowienia. Dzisiaj (18.04) zdecydowano o powołaniu biegłych i ponownym zbadaniu 7-latki. Sąd postanowił też, że ojciec dziewczynki będzie mógł odbyć z nią widzenie bez nadzoru matki. Rozprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami.
- Mimo wszystkich moich obaw Yasmin ma mieć kontakt z ojcem - mówi matka dziewczynki, Katarzyna Nowak. - Po naszej ucieczce z Włoch Yasmin tylko dwukrotnie widziała ojca. Jeszcze nie zostało wydane żadne postanowienie. To jest ogromny stres, to jest życie mojego dziecka. To nie jest jakaś tam rozgrywka o głupi przedmiot, o samochód, o zniszczony rower. To jest moje dziecko, moja córka i jej dobro, dobro, o które walczę.

Sąd w Opolu oddalił wnioski dowodowe, zgłoszone przez matkę dziecka, dotyczące sprawy karnej, która miała toczyć się przeciwko jej byłemu partnerowi we Włoszech.

- Postanowienie widzenia wskazało na to, że mojemu klientowi przysługuje prawo do kontaktu z córką - mówi adwokat Michał Wyjatek, pełnomocnik Mohammeda Sandada. - Nie nazwałbym tego jakimkolwiek rezultatem na chwilę obecną. Na pewno, co jest ważne dla mojego klienta, jest to, że będzie mógł zobaczyć się z córką. Musimy poczekać na opinie biegłych. Na ten moment sąd nie wydał prawomocnego orzeczenia, także do momentu uprawomocnienia się postanowienia, tudzież jego zmiany, Yasmin zostaje w Polsce. To badanie, zgodnie z intencją sądu, powinno być przeprowadzone bardzo szybko. Także liczymy, że rozmawiamy tutaj o dniach, tygodniach, a nie o dłuższym okresie.

7-letnia Yasmin zostanie przebadana przez specjalistów psychologów, którzy stwierdzą jaka relacja łączy ją z ojcem. Termin kolejnej rozprawy nie został jeszcze wytyczony.

Przypomnijmy: Katarzyna Nowak wraz z córkami uciekła w Włoch, bo jak twierdzi, jej były partner jest zagrożeniem dla niej i jej dzieci. Ojciec 7-letniej Yasmin wniósł do Sądu Rejonowego w Nysie wniosek, w którym powoływał się na zapisy art. 13 Konwencji Haskiej, według którego dziecko miałoby wrócić do miejsca urodzenia. Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku, ale matka dziewczynki wniosła jego apelację.
Katarzyna Nowak
Michał Wyjatek

Wiadomości z regionu

2019-01-16, godz. 17:11 Bus przygniótł mężczyznę. Do zdarzenia doszło podczas wymiany kół Cztery zastępy straży pożarnej pomagały w wyciągnięciu mężczyzny, który został przygnieciony przez busa. Do zdarzenia doszło na ulicy Szczęśliwej w Opolu tuż ... » więcej 2019-01-16, godz. 17:00 Bartosz Kurek honorowym obywatelem Nysy. "Na dzisiaj tytuł nie mógł trafić do nikogo innego" Mistrz Europy i świata w siatkówce, a także dwukrotny olimpijczyk, Bartosz Kurek, został honorowym obywatelem Nysy. Decyzję o przyznaniu tytułu podjęli podcza ... » więcej 2019-01-16, godz. 16:43 I Ekumeniczne Polsko-Rumuńskie Sympozjum Liturgiczne w Opolu Za nami I Ekumeniczne Opolskie Sympozjum Liturgiczne pod hasłem 'Duch Święty w misteriach Kościoła'. Odbyło się ono na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-01-16, godz. 15:10 Lekarze USK w Opolu ratują 50-latka z głębokiej hipotermii. Dzisiaj odłączają go od aparatury Mężczyzna trafił na OIOM Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w poniedziałek, gdy temperatura jego ciała spadła do 22 stopni, a serce pracowało tylko pod spe ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:31 Okradli kiosk i salonik prasowy. Dwóm mężczyznom grozi do 10 lat więzienia Prudniccy policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy podejrzani są o napad na kiosk i salonik prasowy w Prudnik ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:00 Czwartek dniem żałoby w Opolu. Opolanie wstrząśnięci wydarzeniami w Gdańsku Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wydał stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Początkowo żałoba miała obowiązywać w środę, ale data została zmieniona. » więcej 2019-01-16, godz. 13:43 Nysanin, który w Internecie namawiał do przestępstw i nienawiści, usłyszał zarzuty Publiczne pochwalanie i nawoływanie do popełnienia przestępstw oraz stosowanie gróźb wobec grupy osób, z uwagi na ich przynależność polityczną. Takie zarzuty ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:01 Materiał wybuchowy zniszczył bankomat w Tułowicach. Trwa policyjne dochodzenie W nocy włamano się do jednego z bankomatów w Tułowicach. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z dyskontów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcy z ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:00 47 milionów złotych na ścieżki rowerowe w powiecie opolskim Za 47 milionów złotych powstaną w powiecie opolskim ścieżki rowerowe. Inwestycję prowadzi powiat opolski, a znaczną część pieniędzy - prawie 39 mln złotych - ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:23 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przejmuje ratownictwo medyczne. Trzeba będzie kupić lub pożyczyć karetki Od 1 kwietnia to szpital, a nie prywatna firma, będzie odpowiadać za organizację ratownictwa medycznego. Oznacza to, że lecznice będą musiały wynająć lub kupi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »