Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-18, 19:30 Autor: Ewelina Laxy

Mała Yasmin zobaczy się z ojcem, ale na razie nie wraca do Włoch. Ciąg dalszy walki o dziecko pomiędzy Polką a ojcem Marokańczykiem

Protest przed nyskim sądem [fot. Ewelina Laxy]
Protest przed nyskim sądem [fot. Ewelina Laxy]
Akta sądowe (fot. Daria Placek)
Akta sądowe (fot. Daria Placek)
W Sądzie Okręgowym w Opolu odbyła się rozprawa odwoławcza. Na razie sąd nie wydał postanowienia. Dzisiaj (18.04) zdecydowano o powołaniu biegłych i ponownym zbadaniu 7-latki. Sąd postanowił też, że ojciec dziewczynki będzie mógł odbyć z nią widzenie bez nadzoru matki. Rozprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami.
- Mimo wszystkich moich obaw Yasmin ma mieć kontakt z ojcem - mówi matka dziewczynki, Katarzyna Nowak. - Po naszej ucieczce z Włoch Yasmin tylko dwukrotnie widziała ojca. Jeszcze nie zostało wydane żadne postanowienie. To jest ogromny stres, to jest życie mojego dziecka. To nie jest jakaś tam rozgrywka o głupi przedmiot, o samochód, o zniszczony rower. To jest moje dziecko, moja córka i jej dobro, dobro, o które walczę.

Sąd w Opolu oddalił wnioski dowodowe, zgłoszone przez matkę dziecka, dotyczące sprawy karnej, która miała toczyć się przeciwko jej byłemu partnerowi we Włoszech.

- Postanowienie widzenia wskazało na to, że mojemu klientowi przysługuje prawo do kontaktu z córką - mówi adwokat Michał Wyjatek, pełnomocnik Mohammeda Sandada. - Nie nazwałbym tego jakimkolwiek rezultatem na chwilę obecną. Na pewno, co jest ważne dla mojego klienta, jest to, że będzie mógł zobaczyć się z córką. Musimy poczekać na opinie biegłych. Na ten moment sąd nie wydał prawomocnego orzeczenia, także do momentu uprawomocnienia się postanowienia, tudzież jego zmiany, Yasmin zostaje w Polsce. To badanie, zgodnie z intencją sądu, powinno być przeprowadzone bardzo szybko. Także liczymy, że rozmawiamy tutaj o dniach, tygodniach, a nie o dłuższym okresie.

7-letnia Yasmin zostanie przebadana przez specjalistów psychologów, którzy stwierdzą jaka relacja łączy ją z ojcem. Termin kolejnej rozprawy nie został jeszcze wytyczony.

Przypomnijmy: Katarzyna Nowak wraz z córkami uciekła w Włoch, bo jak twierdzi, jej były partner jest zagrożeniem dla niej i jej dzieci. Ojciec 7-letniej Yasmin wniósł do Sądu Rejonowego w Nysie wniosek, w którym powoływał się na zapisy art. 13 Konwencji Haskiej, według którego dziecko miałoby wrócić do miejsca urodzenia. Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku, ale matka dziewczynki wniosła jego apelację.
Katarzyna Nowak
Michał Wyjatek

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 14:21 Pijani postanowili pobić bezdomnego. Mieli też włamać się do hotelu pracowniczego. W sądzie ruszył proces Według prokuratury 27-letni Kamil K. oraz jego o rok starszy kolega Piotr J., po imprezie w jednym z barów w Ozimku, włamali się do hotelu pracowniczego, w kt ... » więcej 2019-10-23, godz. 13:19 Specjalistyczna opieka nad wcześniakami i ciężko chorymi dziećmi w opolskim szpitalu ginekologicznym Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim będzie prowadziło Dziecięcą Opiekę Koordynowaną. W tym r ... » więcej 2019-10-23, godz. 13:03 Miał gwałcić swoje siostry. Dominik I. stanął dzisiaj przed sądem Prokuratura twierdzi, że 24-letni Dominik I. przez blisko 10 lat wykorzystywał seksualnie swoje dwie biologiczne siostry. Pierwszych tzw. innych czynności sek ... » więcej 2019-10-23, godz. 12:01 Prudnik: za pobicie i kradzież grożą im wieloletnie kary więzienia Pod zarzutem pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia zatrzymani zostali w Prudniku osiemnastolatek oraz jego 28-letni kompan. Po tym, jak namierzyła ich p ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:50 Będzie nowy sprzęt dla oddziału kardiologii USK. Pieniądze na zakup przekazało Opole Ten sprzęt ma być kolejnym krokiem, który pozwoli na przeprowadzanie specjalistycznych zabiegów. Na oddział kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:35 Dzielnicobus w trasie. Trwa głosowanie na kandydatów do rad dzielnic Opola Do 28 października trwa głosowanie do rad dzielnic Opola. W tym roku głosy oddajemy przez stronę internetową wybory.dzielnice.opole.pl. Dla osób starszych lub ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:30 Ostatni dzwonek, by wziąć udział w "Ławce Go". Dziś mija termin nadsyłania zgłoszeń Długie rozmowy, poznanie nowych ludzi, modlitwa i uwielbienie - m.in. na to składa się tegoroczna 'Ławka Go'. Przez trzy dni uczniowie szkół średnich oraz stu ... » więcej 2019-10-23, godz. 10:15 "Jest mnóstwo przedsięwzięć mających poprawić czytelnictwo w Polsce". Gość porannej rozmowy w Radiu Opole - Ostatnio ruszyła potężna machina naprawcza w zakresie poziomu czytelnictwa Polaków. Przez tę machinę rozumiem całe mnóstwo różnych projektów i przedsięwzięć ... » więcej 2019-10-23, godz. 09:25 Niebezpieczny poranek na opolskich drogach. Kolizja w Opolu, wypadek w Goświnowicach Dwa samochody zderzyły się na obwodnicy Opola tuż za rondem Szczakiela. Nikt nie został poszkodowany, ale były utrudnienia w ruchu. » więcej 2019-10-22, godz. 20:15 Kędzierzyn-Koźle: Alkoholowa libacja zakończona śmiercią Do dramatycznych wydarzeń doszło w Kędzierzynie-Koźlu w miniony weekend. W sobotę wieczór (19.10) w jednym z bloków na osiedlu Śródmieście, w czasie suto zakr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »