Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-09, 21:00 Autor: Ewelina Laxy

Batalia o 7-letnią Yasmin trwa. Odwołano skład sędziowski, a ojcu pozwolono na regularny kontakt z córką

Akta sądowe [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Akta sądowe [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Przed opolskim Sądem Okręgowym toczy się postępowanie, które ma rozstrzygnąć, gdzie i z kim powinna zamieszkać dziewczynka. Ojciec 7-latki - obywatel Maroka - powołując się na art. 13 Konwencji Haskiej, wnosił o powrót dziecka do miejsca urodzenia, czyli do Włoch. Sąd pierwszej instancji wydał postanowienie korzystne dla Marokańczyka. Od niego odwołała się matka. Dzisiaj (09.07) odbyła się rozprawa, na której, na wniosek matki dziewczynki, zmieniono skład sędziowski.
- Wnioskowaliśmy o to, bo skład był stronniczy - mówi Katarzyna Nowak, matka Yasmin. - Nie dopuszczono odroczenia terminu rozprawy. Mój pełnomocnik nie miał czasu na zapoznanie się z pełną dokumentacją. Użyto sformułowania "uprowadzenie dziecka" przed wydaniem postanowienia. Oddalono wniosek z opinii ze szkoły, który stwierdzał przystosowanie Yasmin do tutejszych warunków życia. Moja córeczka musi wypocząć, cieszyć się zasłużonymi wakacjami. Musimy się cieszyć każdym dniem, który spędzamy razem - dodaje Nowak.

Matka dziewczynki i jej pełnomocnik wnieśli też o przesłuchanie osób, które wydały opinie psychologiczną dotyczącą Yasmin.

Ojciec dziewczynki, który był obecny na rozprawie, nie mógł się z nią zobaczyć. Dziecko przebywa na wakacjach. - Cieszymy się z zabezpieczenia kontaktów ojca z córką - zaznacza Michał Wyjatek, pełnomocnik Mohammeda Sandada, ojca dziewczynki. - Wniosku o wyłączenie składu sędziowskiego się nie spodziewaliśmy. Wszystkie strony przedstawiają swoje argumenty, jakie mają w tej sprawie. Mamy zabezpieczone kontakty ojca z córką na ten czas. Kontakt telefoniczny z Yasmin nie istnieje. To jest uciążliwość dla mojego klienta. Każdego dnia ojciec dziecka próbuje się kontaktować, natomiast tego kontaktu na chwilę obecną nie ma - dodaje Wyjatek.

Kolejna rozprawa odbędzie się we wrześniu.
Katarzyna Nowak
Michał Wyjatek

Wiadomości z regionu

2019-01-16, godz. 17:11 Bus przygniótł mężczyznę. Do zdarzenia doszło podczas wymiany kół Cztery zastępy straży pożarnej pomagały w wyciągnięciu mężczyzny, który został przygnieciony przez busa. Do zdarzenia doszło na ulicy Szczęśliwej w Opolu tuż ... » więcej 2019-01-16, godz. 17:00 Bartosz Kurek honorowym obywatelem Nysy. "Na dzisiaj tytuł nie mógł trafić do nikogo innego" Mistrz Europy i świata w siatkówce, a także dwukrotny olimpijczyk, Bartosz Kurek, został honorowym obywatelem Nysy. Decyzję o przyznaniu tytułu podjęli podcza ... » więcej 2019-01-16, godz. 16:43 I Ekumeniczne Polsko-Rumuńskie Sympozjum Liturgiczne w Opolu Za nami I Ekumeniczne Opolskie Sympozjum Liturgiczne pod hasłem 'Duch Święty w misteriach Kościoła'. Odbyło się ono na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-01-16, godz. 15:10 Lekarze USK w Opolu ratują 50-latka z głębokiej hipotermii. Dzisiaj odłączają go od aparatury Mężczyzna trafił na OIOM Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w poniedziałek, gdy temperatura jego ciała spadła do 22 stopni, a serce pracowało tylko pod spe ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:31 Okradli kiosk i salonik prasowy. Dwóm mężczyznom grozi do 10 lat więzienia Prudniccy policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy podejrzani są o napad na kiosk i salonik prasowy w Prudnik ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:00 Czwartek dniem żałoby w Opolu. Opolanie wstrząśnięci wydarzeniami w Gdańsku Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wydał stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Początkowo żałoba miała obowiązywać w środę, ale data została zmieniona. » więcej 2019-01-16, godz. 13:43 Nysanin, który w Internecie namawiał do przestępstw i nienawiści, usłyszał zarzuty Publiczne pochwalanie i nawoływanie do popełnienia przestępstw oraz stosowanie gróźb wobec grupy osób, z uwagi na ich przynależność polityczną. Takie zarzuty ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:01 Materiał wybuchowy zniszczył bankomat w Tułowicach. Trwa policyjne dochodzenie W nocy włamano się do jednego z bankomatów w Tułowicach. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z dyskontów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcy z ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:00 47 milionów złotych na ścieżki rowerowe w powiecie opolskim Za 47 milionów złotych powstaną w powiecie opolskim ścieżki rowerowe. Inwestycję prowadzi powiat opolski, a znaczną część pieniędzy - prawie 39 mln złotych - ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:23 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przejmuje ratownictwo medyczne. Trzeba będzie kupić lub pożyczyć karetki Od 1 kwietnia to szpital, a nie prywatna firma, będzie odpowiadać za organizację ratownictwa medycznego. Oznacza to, że lecznice będą musiały wynająć lub kupi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »