Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-09, 21:00 Autor: Ewelina Laxy

Batalia o 7-letnią Yasmin trwa. Odwołano skład sędziowski, a ojcu pozwolono na regularny kontakt z córką

Akta sądowe [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Akta sądowe [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Przed opolskim Sądem Okręgowym toczy się postępowanie, które ma rozstrzygnąć, gdzie i z kim powinna zamieszkać dziewczynka. Ojciec 7-latki - obywatel Maroka - powołując się na art. 13 Konwencji Haskiej, wnosił o powrót dziecka do miejsca urodzenia, czyli do Włoch. Sąd pierwszej instancji wydał postanowienie korzystne dla Marokańczyka. Od niego odwołała się matka. Dzisiaj (09.07) odbyła się rozprawa, na której, na wniosek matki dziewczynki, zmieniono skład sędziowski.
- Wnioskowaliśmy o to, bo skład był stronniczy - mówi Katarzyna Nowak, matka Yasmin. - Nie dopuszczono odroczenia terminu rozprawy. Mój pełnomocnik nie miał czasu na zapoznanie się z pełną dokumentacją. Użyto sformułowania "uprowadzenie dziecka" przed wydaniem postanowienia. Oddalono wniosek z opinii ze szkoły, który stwierdzał przystosowanie Yasmin do tutejszych warunków życia. Moja córeczka musi wypocząć, cieszyć się zasłużonymi wakacjami. Musimy się cieszyć każdym dniem, który spędzamy razem - dodaje Nowak.

Matka dziewczynki i jej pełnomocnik wnieśli też o przesłuchanie osób, które wydały opinie psychologiczną dotyczącą Yasmin.

Ojciec dziewczynki, który był obecny na rozprawie, nie mógł się z nią zobaczyć. Dziecko przebywa na wakacjach. - Cieszymy się z zabezpieczenia kontaktów ojca z córką - zaznacza Michał Wyjatek, pełnomocnik Mohammeda Sandada, ojca dziewczynki. - Wniosku o wyłączenie składu sędziowskiego się nie spodziewaliśmy. Wszystkie strony przedstawiają swoje argumenty, jakie mają w tej sprawie. Mamy zabezpieczone kontakty ojca z córką na ten czas. Kontakt telefoniczny z Yasmin nie istnieje. To jest uciążliwość dla mojego klienta. Każdego dnia ojciec dziecka próbuje się kontaktować, natomiast tego kontaktu na chwilę obecną nie ma - dodaje Wyjatek.

Kolejna rozprawa odbędzie się we wrześniu.
Katarzyna Nowak
Michał Wyjatek

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 15:00 Uczniowie PSP nr 2 w Opolu poszli na wybory. Nad głosowaniem na przewodniczącego szkoły czuwała komisja i mąż zaufania Była prawdziwa - zaplombowana - urna wyborcza, czteroosobowa komisja, mąż zaufania i kabiny do głosowania. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 2 im. ... » więcej 2019-10-23, godz. 15:00 Przedstawiciele Mniejszości Niemieckiej przeciwni cięciu funduszy na mniejszości W przyszłym roku ma być mniej pieniędzy na ochronę, zachowanie i rozwój tożsamości kulturowej mniejszości. W projekcie budżetu kraju na 2020 mowa o spadku fin ... » więcej 2019-10-23, godz. 14:21 Pijani postanowili pobić bezdomnego. Mieli też włamać się do hotelu pracowniczego. W sądzie ruszył proces Według prokuratury 27-letni Kamil K. oraz jego o rok starszy kolega Piotr J., po imprezie w jednym z barów w Ozimku, włamali się do hotelu pracowniczego, w kt ... » więcej 2019-10-23, godz. 13:19 Specjalistyczna opieka nad wcześniakami i ciężko chorymi dziećmi w opolskim szpitalu ginekologicznym Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim będzie prowadziło Dziecięcą Opiekę Koordynowaną. W tym r ... » więcej 2019-10-23, godz. 13:03 Miał gwałcić swoje siostry. Dominik I. stanął dzisiaj przed sądem Prokuratura twierdzi, że 24-letni Dominik I. przez blisko 10 lat wykorzystywał seksualnie swoje dwie biologiczne siostry. Pierwszych tzw. innych czynności sek ... » więcej 2019-10-23, godz. 12:01 Prudnik: za pobicie i kradzież grożą im wieloletnie kary więzienia Pod zarzutem pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia zatrzymani zostali w Prudniku osiemnastolatek oraz jego 28-letni kompan. Po tym, jak namierzyła ich p ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:50 Będzie nowy sprzęt dla oddziału kardiologii USK. Pieniądze na zakup przekazało Opole Ten sprzęt ma być kolejnym krokiem, który pozwoli na przeprowadzanie specjalistycznych zabiegów. Na oddział kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:35 Dzielnicobus w trasie. Trwa głosowanie na kandydatów do rad dzielnic Opola Do 28 października trwa głosowanie do rad dzielnic Opola. W tym roku głosy oddajemy przez stronę internetową wybory.dzielnice.opole.pl. Dla osób starszych lub ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:30 Ostatni dzwonek, by wziąć udział w "Ławce Go". Dziś mija termin nadsyłania zgłoszeń Długie rozmowy, poznanie nowych ludzi, modlitwa i uwielbienie - m.in. na to składa się tegoroczna 'Ławka Go'. Przez trzy dni uczniowie szkół średnich oraz stu ... » więcej 2019-10-23, godz. 10:15 "Jest mnóstwo przedsięwzięć mających poprawić czytelnictwo w Polsce". Gość porannej rozmowy w Radiu Opole - Ostatnio ruszyła potężna machina naprawcza w zakresie poziomu czytelnictwa Polaków. Przez tę machinę rozumiem całe mnóstwo różnych projektów i przedsięwzięć ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »