Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-11, 17:00 Autor: Mariusz Chałupnik

250 tysięcy wsparcia dla kluczborskich domów dziecka

Domy Dziecka w powiecie kluczborskim otrzymają 250 tysięcy złotcyh © (fot. sxc.hu)
Domy Dziecka w powiecie kluczborskim otrzymają 250 tysięcy złotcyh © (fot. sxc.hu)
Dodatkowe 250 tysięcy złotych trafi do kluczborskich domów dziecka. Wsparcie otrzymają trzy placówki, które działają na terenie powiatu.
O pieniądze do śląskiej fundacji Złombol wystąpiła w ramach konkursu dyrektorka placówek. Wniosek został oceniony wysoko i dlatego też udało się pozyskać ćwierć miliona złotych.

- To znacznie poprawi komfort funkcjonowania wychowanków naszych domów dziecka - mówi Piotr Pośpiech, starosta kluczborski. - To nie są elementy, które mają służyć normalnemu funkcjonowaniu, to jest taka wartość dodana. To są komputery, meble, siłownia zewnętrzna, elementy boiska do uprawiania sportu. Nasze dzieciaki dzięki temu będą miały naprawdę masę nowych możliwości do spędzania czasu. Tu też jest element poprawy jakości życia i zagospodarowania ich czasu wolnego, aby temu się poświęcały, a nie jakimś niepożądanym rzeczom.

W trzech domach dziecka na terenie powiatu kluczborskiego mieszka 56 osób. Na ich utrzymanie starostwo przeznacza ponad 2 miliony złotych.
Piotr Pośpiech

Wiadomości z regionu

2018-11-18, godz. 19:00 Zimowe przytulisko "Stajenka" już działa. "Aby ci ludzie stali się potrzebnymi" W Kaczorowni pod Strzelcami Opolskimi zaczęła działać „Stajenka”, zimowe przytulisko dla bezdomnych. Zlokalizowane jest w jednym z budynków Wspólnoty Pomocy W ... » więcej 2018-11-18, godz. 17:25 Stanisław Rakoczy kandydatem PSL do Zarządu Województwa Opolskiego, choć nie zdobył mandatu radnego Stanisław Rakoczy został kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do Zarządu Województwa Opolskiego. Prezes opolskich struktur ludowców zyskał jednogłośną re ... » więcej 2018-11-18, godz. 15:45 Ubodzy i potrzebujący spotkali się na Rynku w Opolu. "Można porozmawiać i zjeść coś ciepłego" Ciepły posiłek, wymiana doświadczeń, występy sceniczne i serdeczna atmosfera. Tak wyglądają obchody Światowego Dnia Ubogich na Rynku w Opolu. Do ogrzewanego n ... » więcej 2018-11-18, godz. 14:30 O młodych w Kościele rozmawiają na Górze św. Anny Na Górze św. Anny trwa XVI Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Udział w nim biorą przedstawiciele wszystkich diecezji, co jest nowością, nie tylko są to k ... » więcej 2018-11-18, godz. 13:00 Grodków stawia na basen i rozbudowę kanalizacji. Czas na najważniejsze inwestycje w gminie Samorząd Grodkowa w nowej kadencji chce postawić na kilka ważnych inwestycji, które będą miały wpływ na dalszy rozwój samorządu. Burmistrz Marek Antoniewicz, ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Wybory uzupełniające w Turawie i Głogówku w styczniu i lutym przyszłego roku Wybory uzupełniające, odbędą się w dwóch okręgach w gminie Turawa. Zainteresowane komitety wyborcze muszą się więc zarejestrować do 26 listopada. Ruszy wtedy ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Centrum przesiadkowe w Lewinie Brzeskim powstanie, ale dopiero za kilka miesięcy Na początku 2018 roku gmina otrzymała 1,5 mln złotych wsparcia z Aglomeracji Opolskiej na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego. Rok wcześniej samorząd p ... » więcej 2018-11-18, godz. 08:30 W Niemodlinie wręczono nagrody Karpika. Satyra wiecznie żywa Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego „Karpik” zachęcił do udziału rysowników z 22 krajów na świecie w tym z Japonii, Czech i z Tajlandii. Podczas urocz ... » więcej 2018-11-18, godz. 06:30 Dobroczyńcy bawili się na balu Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym Kilkadziesiąt par uczestniczyło w IV balu charytatywnym Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu. Nie zabrakło koncertów, auk ... » więcej 2018-11-17, godz. 22:43 Biegali świecąc przykładem. Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [ZDJĘCIA] Biegacze uzbrojeni w żółtopomarańczowe kamizelki, latarki i opaski przekonywali opolan, że posiadanie elementów odblaskowych jest konieczne także podczas akty ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »