Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-01, 20:00 Autor: Maciej Stępień

Namysłowscy dzielnicowi monitorują bezdomnych

Namysłowscy policjanci pomagają bezdomnym przetrwać mrozy [fot. KPP Namysłów]
Namysłowscy policjanci pomagają bezdomnym przetrwać mrozy [fot. KPP Namysłów]
Namysłowscy policjanci pomagają bezdomnym przetrwać mrozy [fot. KPP Namysłów]
Namysłowscy policjanci pomagają bezdomnym przetrwać mrozy [fot. KPP Namysłów]
Od początku zimy mundurowi z Namysłowa wraz ze strażnikami miejskimi i pracownikami MOPS-u sprawdzają miejsca, w których mogą znajdować się osoby narażone na wychłodzenie. W ostatnich dniach te patrole stały się częstsze, ze względu na kilkunastostopniowe mrozy. Cztery osoby udało się namówić do noclegu w schronisku.
- Codziennie dzielnicowi na swoim terenie odwiedzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Część z nich odmawia przewiezienia do różnych placówek lub schronisk, dlatego monitorujemy ich sytuację na bieżąco, sprawdzamy stan zdrowia i pytamy, czego potrzebują - mówi Radiu Opole Paweł Chmielewski, rzecznik namysłowskiej policji.

Mundurowi najczęściej sprawdzają opuszczone budynki, garaże, altany, a także piwnice w budynkach wielorodzinnych. Kilkunastostopniowe mrozy mają utrzymać się do weekendu. Dodajmy, że w ostatnich dniach w Kluczborku z wychłodzenia zmarła jedna osoba.
Paweł Chmielewski

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 21:43 Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Kluczborku. Nie żyje 33-letni mężczyzna Do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla doszło dzisiaj (23.01) w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w dzielnicy Podwale w Kluczborku. 33-letniego mężcz ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:30 Spór o podwyżki w DPS w Sławięcicach. W sprawę włączył się ministerialny mediator W ubiegłym roku pracownicy trzech jednostek w Kędzierzynie-Koźlu weszli w spór zbiorowy z prowadzącymi je organami. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społe ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:00 Z Komprachcic do Opola autobusem za złotówkę. Mieszkańcy gminy przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać zniżek w rama ... Mieszkańcy Komprachcic przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać z Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Władze gminy podpisały w tej sprawie porozumienie z wład ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:30 "Bardzo dobrze, że Polska wykazała inicjatywę w sprawie brexitu". Sławomir Kłosowski dla Radia Opole prosto z Brukseli Do tej pory było tak, że wszystkie 27 państw członkowskich scedowało negocjacje z Wielką Brytanią na Michela Barniera i Donalda Tuska a rozwój sytuacji pokazu ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Miała być kilkumilionowa dotacja, została negatywna rekomendacja. Chodzi o unijny program dotyczący jakości powietrza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska nie przyzna opolskiemu urzędowi marszałkowskiemu 4,5 miliona złotych. Chodzi o projekt związany z monitorowaniem i ochroną ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Opolskie szkoły dostały laptopy dla punktów informacji i kariery 51 szkół zawodowych z Opolszczyzny otrzymało laptopy, które trafią do Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (tzw. SzPIK-ów), służących rozwijaniu współpracy ... » więcej 2019-01-23, godz. 18:00 100 mln dotacji na budowę centrum przesiadkowego Opole Wschód zagrożone? Ekolodzy wysłali skargę do Komisji Europejski ... Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA wysłało skargę do Komisji Europejskiej o odebranie 100 milionów złotych dotacji przyznanych na budowę centrum ... » więcej 2019-01-23, godz. 17:15 We wrześniu nie będzie mniej szkół podstawowych w gminie Olesno. Powstają za to oddziały przedszkolne Osiem szkół podstawowych nadal będzie funkcjonować w gminie Olesno. Podczas przygotowań do nowego roku szkolnego zapadła decyzja, wedle której samorząd nie zl ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:30 Nielegalne składowisko pod Niemodlinem. WIOŚ: zagrożenia dla środowiska nie stwierdzono. 3 osoby zatrzymane Na tym etapie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie stwierdził zagrożenia dla środowiska - chodzi o odkrycie składowiska nielegalnych odpadów ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:00 Nielegalne składowisko w Brzęczkowicach nie było pierwsze Prokuratury okręgu opolskiego prowadziły już kilka innych postępowań w tym samym zakresie. Przede wszystkim chodzi o składowiska w Brzegu, Domaniowie i Pogorz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »