Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-23, 08:15 Autor: Witold Wośtak

Publiczny wieszak w Oleśnie sprawdza się, więc akcja będzie kontynuowana

Wieszak przed OPS w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Wieszak przed OPS w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Marlena Szulc [fot. Witold Wośtak]
Marlena Szulc [fot. Witold Wośtak]
Będą kolejne odsłony akcji "Wymiana ciepła" w Oleśnie. Chodzi o publiczny wieszak stojący przed Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
Mieszkańcy mogą pozostawić tam czyste, ciepłe i niezniszczone ubrania, a osoby w trudnej sytuacji materialnej, czy bezdomni mogą bezpłatnie zabrać coś dla siebie.

Jak mówi Marlena Szulc, kierownik oleskiego OPS-u, na początku były obawy, co do takiej formy wsparcia, ale akcja sprawdziła się i jest pomocna, bo widać rotację ubrań.

- To jest szlachetna akcja, skoro mieszkańcy nie muszą wyrzucać ubrań, tylko mogą spokojnie przyjść i odwiesić je. Podjęliśmy jednak decyzję, że wieszak będzie udostępniany tylko w godzinach naszej pracy. Chodzi o bezpieczeństwo i temperaturę, bo mróz mógłby skomplikować sprawę. W godzinach pracy jesteśmy na miejscu, więc zawsze mamy tę sytuację pod kontrolą.

Dodajmy, że czapki, szaliki czy rękawiczki można pozostawić w pudełku stojącym obok wieszaka.
Marlena Szulc

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 13:03 Miał gwałcić swoje siostry. Dominik I. stanął dzisiaj przed sądem Prokuratura twierdzi, że 24-letni Dominik I. przez blisko 10 lat wykorzystywał seksualnie swoje dwie biologiczne siostry. Pierwszych tzw. innych czynności sek ... » więcej 2019-10-23, godz. 12:01 Prudnik: za pobicie i kradzież grożą im wieloletnie kary więzienia Pod zarzutem pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia zatrzymani zostali w Prudniku osiemnastolatek oraz jego 28-letni kompan. Po tym, jak namierzyła ich p ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:50 Będzie nowy sprzęt dla oddziału kardiologii USK. Pieniądze na zakup przekazało Opole Ten sprzęt ma być kolejnym krokiem, który pozwoli na przeprowadzanie specjalistycznych zabiegów. Na oddział kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:35 Dzielnicobus w trasie. Trwa głosowanie na kandydatów do rad dzielnic Opola Do 28 października trwa głosowanie do rad dzielnic Opola. W tym roku głosy oddajemy przez stronę internetową wybory.dzielnice.opole.pl. Dla osób starszych lub ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:30 Ostatni dzwonek, by wziąć udział w "Ławce Go". Dziś mija termin nadsyłania zgłoszeń Długie rozmowy, poznanie nowych ludzi, modlitwa i uwielbienie - m.in. na to składa się tegoroczna 'Ławka Go'. Przez trzy dni uczniowie szkół średnich oraz stu ... » więcej 2019-10-23, godz. 10:15 "Jest mnóstwo przedsięwzięć mających poprawić czytelnictwo w Polsce". Gość porannej rozmowy w Radiu Opole - Ostatnio ruszyła potężna machina naprawcza w zakresie poziomu czytelnictwa Polaków. Przez tę machinę rozumiem całe mnóstwo różnych projektów i przedsięwzięć ... » więcej 2019-10-23, godz. 09:25 Niebezpieczny poranek na opolskich drogach. Kolizja w Opolu, wypadek w Goświnowicach Dwa samochody zderzyły się na obwodnicy Opola tuż za rondem Szczakiela. Nikt nie został poszkodowany, ale były utrudnienia w ruchu. » więcej 2019-10-22, godz. 20:15 Kędzierzyn-Koźle: Alkoholowa libacja zakończona śmiercią Do dramatycznych wydarzeń doszło w Kędzierzynie-Koźlu w miniony weekend. W sobotę wieczór (19.10) w jednym z bloków na osiedlu Śródmieście, w czasie suto zakr ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:45 Kwiatki, chwasty i zdrowa żywność. Za nami I Festiwal Bioróżnorodności Proste sposoby na zdrowe żywienie rodziny, zielony balkon urządzony z lokalnego kwiatka i chwasty na talerzu - to tylko niektóre z zagadnień, jakie poruszono ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:00 Prawie tysiąc mieszkańców regionu dostało 500 plus dla osób niesamodzielnych od ZUS Opolski ZUS wydał ponad 940 decyzji o przyznaniu dodatku uzupełniającego dla osób niesamodzielnych w ramach programu 500 plus. Z wyliczeń Zakładu Ubezpieczeń ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »