Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-16, 20:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Burmistrz Wrębiak odpowiada posłowi Grabowskiemu. Procedura referendalna jest niezgodna z ustawą

Konferencja prasowa Jerzego Wrębiaka [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja prasowa Jerzego Wrębiaka [fot. Mariusz Chałupnik]
Troska o dane osobowe mieszkańców i niezgodne z ustawą zbieranie podpisów pod wnioskiem o organizację referendum w sprawie budowy nowego więzienia. Tymi argumentami na konferencji Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu, odpowiedział na wczorajsze (15.02) zarzuty posła Kukiz 15' Pawła Grabowskiego.
Przypomnijmy, że brzeski parlamentarzysta stwierdził, iż burmistrz kłamie, że zbiórka podpisów może być prowadzona przez osoby nieuprawnione. W dodatku mieszkańcy opowiadający się za referendum są zastraszani, a ich dane nie są należycie chronione.

- Nie jest prawdą, że boję się referendum - przekonuje Wrębiak. - Wręcz przeciwnie. Szanuję głos mieszkańców. Nie będę sprzeciwiał się lokalnej inicjatywie. W sytuacji, gdy dojdzie do wdrożenia procedury przewidzianej przepisami ustawy będę postępować zgodnie z literą prawa. Jeżeli pojawia się publicznie zarzut co do mojej osoby, to chciałbym go zdementować. Tylko chodzi o działanie zgodnie z prawem.

Wrębiak odniósł się również do stanowiska władz Prawa i Sprawiedliwości w regionie, że nowe więzienie nie może powstać w Brzegu przy negatywnym stosunku mieszkańców i w bliskim sąsiedztwie osiedla domów.

- Jestem gotowy na rozmowy, ale uważam, że ta inwestycja spowoduje rozwój naszego miasta - dodaje Wrębiak. - Nie jest to inwestycja samorządowa, ale rządowa. Jeżeli pan minister i inni słyszą, że jest taki opór społeczny, to może się to skończyć na tym, że po wielkiej burzy ta inwestycja zostanie zlokalizowana w innym miejscu i też to uszanuję. Znaleźliśmy pewne źródło finansowania. Wyprowadzamy zakład karny z centrum na peryferie, a dodatkowo mamy z tego jako miasto korzyść.

Według burmistrza Wrębiaka dzięki nowemu więzieniu miasto mogłoby liczyć na przychód w wysokości 2 milionów złotych. Skorzystaliby na tym również lokalni przedsiębiorcy.
Jerzy Wrębiak
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2018-06-22, godz. 21:30 Szef rządu uczcił pamięć walczących o niepodległość i podsumował opolską wizytę [FILM, ZDJĘCIA] - To była bardzo owocna wizyta - stwierdził na koniec pobytu w Opolu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się z opolanami w Centrum Wystawienniczo-K ... » więcej 2018-06-22, godz. 20:30 Prudnik: organizują prozdrowotną imprezę z możliwością przebadania się bez kolejek Badania i konsultacje lekarskie oraz nauka udzielania pierwszej pomocy to tylko niektóre z punktów programu „Prudnickiego Dnia Zdrowia”. Sobotnia impreza ma c ... » więcej 2018-06-22, godz. 20:15 Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z mieszkańcami Opola. Mówił o planach rządu i odpowiadał na pytania [FILM, DUŻO Z ... Spotkanie w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym odbyło się w ramach akcji „Polska jest Jedna”. Na spotkaniu pojawiło się kilka transparentów, m.in. podziękowan ... » więcej 2018-06-22, godz. 19:30 Kolejny polityk PiS z wizytą na Opolszczyźnie Kolejna wizyta w ramach akcji 'Polska jest jedna'. » więcej 2018-06-22, godz. 18:15 Zatrzymali sygnalizację świetlną, żeby... rywalizować w konkursie 11 policjantów z całego województwa wzięło udział w finale XXI edycji konkursu Policjant Roku Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze musieli wykazać się m.in. umiej ... » więcej 2018-06-22, godz. 18:15 Premier Mateusz Morawiecki jest już w Opolu. Na początek spotkanie w CWK Szef rządu przyjechał do Opola w ramach akcji 'Polska jest jedna'. Wizyta rozpoczęła się od spotkania w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. » więcej 2018-06-22, godz. 18:10 Prudnik: seniorzy rozpoczęli swoje doroczne święto Seniorzy objęli we władanie Prudnik. Symboliczne klucze do miasta przekazał im burmistrz. Tym samym rozpoczęły się drugie Prudnickie Senioralia. Przez trzy dn ... » więcej 2018-06-22, godz. 18:00 Integracja, różańce i uliczny teatr. Boży Weekend w Opolu Opolskie rodziny pokazują, że miejska przestrzeń może być miejscem spotkań i integracji. W Opolu trwa Boży Weekend. To okazja także do spowiedzi i rozmów z ks ... » więcej 2018-06-22, godz. 16:00 Niezwykły prezent z okazji urodzin. 55 Batalion Remontowy w Opolu będzie remontować kontenery 55. Batalion Remontowy w Opolu obchodzi 51. urodziny. Na urodziny żołnierze otrzymali niezwykły prezent. Dzisiaj (22.06) otwarty został warsztat remontowy kon ... » więcej 2018-06-22, godz. 16:00 Kuratorium Oświaty w Opolu kontroluje ośrodki wypoczynkowe Wraz z rozpoczęciem wakacji inspektorzy kuratorium oświaty ruszają w teren. Przez całe wakacje będą kontrolować miejsca letniego wypoczynku dla dzieci w regio ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »