Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-16, 20:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Burmistrz Wrębiak odpowiada posłowi Grabowskiemu. Procedura referendalna jest niezgodna z ustawą

Konferencja prasowa Jerzego Wrębiaka [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja prasowa Jerzego Wrębiaka [fot. Mariusz Chałupnik]
Troska o dane osobowe mieszkańców i niezgodne z ustawą zbieranie podpisów pod wnioskiem o organizację referendum w sprawie budowy nowego więzienia. Tymi argumentami na konferencji Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu, odpowiedział na wczorajsze (15.02) zarzuty posła Kukiz 15' Pawła Grabowskiego.
Przypomnijmy, że brzeski parlamentarzysta stwierdził, iż burmistrz kłamie, że zbiórka podpisów może być prowadzona przez osoby nieuprawnione. W dodatku mieszkańcy opowiadający się za referendum są zastraszani, a ich dane nie są należycie chronione.

- Nie jest prawdą, że boję się referendum - przekonuje Wrębiak. - Wręcz przeciwnie. Szanuję głos mieszkańców. Nie będę sprzeciwiał się lokalnej inicjatywie. W sytuacji, gdy dojdzie do wdrożenia procedury przewidzianej przepisami ustawy będę postępować zgodnie z literą prawa. Jeżeli pojawia się publicznie zarzut co do mojej osoby, to chciałbym go zdementować. Tylko chodzi o działanie zgodnie z prawem.

Wrębiak odniósł się również do stanowiska władz Prawa i Sprawiedliwości w regionie, że nowe więzienie nie może powstać w Brzegu przy negatywnym stosunku mieszkańców i w bliskim sąsiedztwie osiedla domów.

- Jestem gotowy na rozmowy, ale uważam, że ta inwestycja spowoduje rozwój naszego miasta - dodaje Wrębiak. - Nie jest to inwestycja samorządowa, ale rządowa. Jeżeli pan minister i inni słyszą, że jest taki opór społeczny, to może się to skończyć na tym, że po wielkiej burzy ta inwestycja zostanie zlokalizowana w innym miejscu i też to uszanuję. Znaleźliśmy pewne źródło finansowania. Wyprowadzamy zakład karny z centrum na peryferie, a dodatkowo mamy z tego jako miasto korzyść.

Według burmistrza Wrębiaka dzięki nowemu więzieniu miasto mogłoby liczyć na przychód w wysokości 2 milionów złotych. Skorzystaliby na tym również lokalni przedsiębiorcy.
Jerzy Wrębiak
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2018-03-24, godz. 13:00 Są pieniądze, dlatego będzie lifting rynku Ujazd znalazł się na liście miast, które otrzymają unijne pieniądze na rewitalizacje. Lifting przejść na rynek miejski. Plac i budynki wokoło prawie całkowici ... » więcej 2018-03-24, godz. 11:30 Ostatnie przygotowania do budowy 5 kilometrów ścieżki rowerowej w gminie Praszka 1 milion 200 tysięcy złotych będzie kosztować ponad 5-kilometrowy odcinek ścieżki rowerowej z Praszki do Aleksandrowa. 2/3 trzecie tego wydatku uda się pokryć ... » więcej 2018-03-24, godz. 10:45 Kilka interwencji tygodniowo. Nie zawsze dbamy o swoje zwierzaki, ale Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami czuwa - Takich spraw mamy trzy, cztery w ciągu tygodnia i dotyczą najczęściej wsi wokół Opola - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Aleksandra Czechowsk ... » więcej 2018-03-24, godz. 07:20 "Dobra, zdrowa, tania". W Opolu woda prosto z kranu! WiK zaprasza na Światowy Dzień Wody - Przygotowaliśmy całą gamę różnych przedsięwzięć praktycznie dla wszystkich - powiedział w piątek w porannej rozmowie 'W cztery oczy' prezes spółki Wodociągi ... » więcej 2018-03-23, godz. 20:00 Nowy rentgen w głubczyckim szpitalu. Będzie bezpieczniej i komfortowo Jest nowoczesny, mało inwazyjny oraz sam podjedzie do pacjenta. Głubczycki Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej otrzymał przewoźny aparat rentgenows ... » więcej 2018-03-23, godz. 19:30 Inwestycje na os. Armii Krajowej. Radni dzielnicy mają sporo planów Rewitalizacja placu zabaw, montaż oświetlenia i przebudowa ścieżki prowadzącej do parku od strony ul. Pużaka - to plany rady dzielnicy os. Armii Krajowej w Op ... » więcej 2018-03-23, godz. 18:30 W Kietrzu seniorzy będą mieli swój klub Kietrzańscy seniorzy niebawem doczekają się własnej siedziby. Gmina pozyskała 80 tysięcy złotych z rządowego programu 'Senior+'. » więcej 2018-03-23, godz. 17:30 "Absolutnie nie czuję się winny, walczyłem o tego psa". Właściciel Dino zabiera głos Owczarek Dino ma przejść zabieg wycięcia ropnej tkanki nad oczami. Pies został odebrany właścicielom ze wsi Kały w gminie Murów przez Towarzystwo Opieki nad Z ... » więcej 2018-03-23, godz. 17:00 Likwidacja aresztu w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie oddział Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich Jeszcze tylko kilka dni istnieć będzie Areszt Śledczy w Kędzierzynie-Koźlu. Od 1 kwietnia w budynku przy ul. Racławickiej 10 będzie funkcjonował oddział półot ... » więcej 2018-03-23, godz. 17:00 Sporo planów inwestycyjnych w dzielnicy Chabry Budowa wybiegu dla psów, modyfikacja tras niektórych linii MZK i remont ulic w dzielnicy Kwiatów - to trzy najważniejsze postulaty opolskiej dzielnicy Chabry. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »