Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-03, 17:00 Autor: Ewelina Laxy

Opieka, aktywność i rówieśnicy. Nowy DDP rozpoczyna działalność w Prószkowie

DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
20 osób powyżej 60 roku życia będzie mogło skorzystać z zajęć i infrastruktury w nowym Domu Dziennego Pobytu w Prószkowie. Obiekt został dzisiaj (03.01) otwarty.
- To miejsce dla osób nieaktywnych zawodowo, którzy chcą spędzić dzień z ludźmi i swoimi rówieśnikami - mówi Ryszard Ciupek, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie. - Najważniejsze są w tym wszystkim zajęcia terapeutyczne, jakie będziemy tu oferowali. Chcemy zaoferować różne formy dostępne znane i nieznane, eksperymentalne. Chcemy usprawnić ruchowo uczestników naszych zajęć. Tutaj są ludzie przywiązani do domów, tę barierę trzeba będzie przełamać, zachęcić ich.

W ośrodku przygotowano też cztery miejsca całodobowego pobytu okresowego. Przeznaczone są dla seniorów, których opiekunowie przez jakiś czas nie będą mogli się nimi zająć.

Jak dodaje starosta opolski Henryk Lakwa, takie miejsca są coraz bardziej potrzebne w naszym regionie. - Procedura jest taka, jak podczas przyjęcia do Domu Pomocy Społecznej - dodaje starosta. - Dzisiaj otwieramy, więc miejsc nie mamy zajętych, więc jest wszystko jeszcze przed naszymi mieszkańcami. Przede wszystkim chodzi o to, żeby ci ludzie starzeli się wolniej, żeby jeszcze na te swoje ostatnie dziesięciolecia mieli możliwość rozmawiania się, spotykania się, wspólnego przeżywania, bo to odmładza.

Osoba zainteresowana wzięciem udziału w zajęciach DDP w Prószkowie powinna zgłosić się do ośrodka pomocy społecznej w swojej gminie, potem zostaje wydane skierowanie, które umożliwi udział w warsztatach. DDP zajmuje trzy kondygnacje. Inwestycja kosztowała ponad milion złotych.
Ryszard Ciupek
Henryk Lakwa

Wiadomości z regionu

2021-01-23, godz. 21:20 Raport dnia: w regionie ponad 2 razy więcej ozdrowieńców niż nowych zachorowań. Koronawirus przyczynił się do śmierci… 95 nowych zakażeń, 6 ofiar śmiertelnych i 231 ozdrowieńców to bilans ostatniej doby w regionie. 6 322 - o tyle w ciągu ostatniej doby wzrosła liczba zachorowań… » więcej 2021-01-23, godz. 19:40 W Opolu modlono się o jedność chrześcijan. "Dziś więcej nas łączy niż dzieli, jednak nie zawsze tak było" W opolskim kościele seminaryjnym odbyło się dziś (23.01) nabożeństwo ekumeniczne. To centralne wydarzenie tegorocznych opolskich obchodów Tygodnia Modlitw… » więcej 2021-01-23, godz. 18:30 Nyski WOPR będzie produkował prąd z promieni słonecznych. W zakupie instalacji pomoże finansowo starostwo Na stanicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Nysie pojawią się wkrótce panele słoneczne. W ten sposób instytucja chce przyczynić się do promocji… » więcej 2021-01-23, godz. 18:15 Chciała pomóc psu i weszła na lód. Chwilę potem wpadła do lodowatej wody Nietypowa interwencja funkcjonariuszy kędzierzyńsko-kozielskiej policji. Dzisiejszego (23.01) popołudnia ratowali oni kobietę, pod którą załamał się … » więcej 2021-01-23, godz. 18:00 Opolski ZUS wysyła deklaracje podatkowe PIT za 2020 rok Opolski ZUS rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowej PIT za 2020 rok do blisko 270 tysięcy osób, głównie emerytów i rencistów. Taką korespondencję do… » więcej 2021-01-23, godz. 17:45 Z otmuchowskiego dworca zniknęła nieestetyczna zabudowa. Wkrótce teren zamieni się w nowoczesne centrum przesiadko… Jeszcze w tym roku na mapie Otmuchowa pojawi się nowoczesne centrum przesiadkowe. Trwające od kilku miesięcy prace przebiegają zgodnie z planem i już widać… » więcej 2021-01-23, godz. 17:30 Druhowie ze Ścinawy Małej zamienili stara na MAN-a. 34-letni wóz nie trafi jednak na złom Strażacy-ochotnicy ze Ścinawy Małej doczekali się nowoczesnego wozu bojowego. Jednostka zastąpiła ponad 30-letniego stara , który swą dalszą służbę… » więcej 2021-01-23, godz. 16:30 "Jest kolorowo i nowocześnie". Najmłodsi czytelnicy z PSP nr 2 w Opolu mogą już korzystać z odnowionej biblioteki Nowoczesna, przejrzysta i z mnóstwem nowych książek - tak wygląda po remoncie bibliotek w Publicznej Szkole numer 2 im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu. Uczniowie… » więcej 2021-01-23, godz. 15:57 Wyciek gazu w Kędzierzynie-Koźlu. Z budynku trzeba było ewakuować mieszkańców Wyciek gazu w kamienicy przy ulicy Paderewskiego w Kędzierzynie-Koźlu spowodował interwencję służb ratunkowych. Konieczna okazała się także tymczasowa… » więcej 2021-01-23, godz. 15:30 Kwalifikacja wojskowa w tym roku przesunięta z powodu pandemii. Odbędzie się w dwóch terminach Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna kwalifikacja wojskowa nie rozpocznie się 25 stycznia. Zostanie przeprowadzona w dwóch turach wiosną i latem. Przed… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »