Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-03, 17:00 Autor: Ewelina Laxy

Opieka, aktywność i rówieśnicy. Nowy DDP rozpoczyna działalność w Prószkowie

DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
DDP w Prószkowie [fot. Ewelina Laxy]
20 osób powyżej 60 roku życia będzie mogło skorzystać z zajęć i infrastruktury w nowym Domu Dziennego Pobytu w Prószkowie. Obiekt został dzisiaj (03.01) otwarty.
- To miejsce dla osób nieaktywnych zawodowo, którzy chcą spędzić dzień z ludźmi i swoimi rówieśnikami - mówi Ryszard Ciupek, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie. - Najważniejsze są w tym wszystkim zajęcia terapeutyczne, jakie będziemy tu oferowali. Chcemy zaoferować różne formy dostępne znane i nieznane, eksperymentalne. Chcemy usprawnić ruchowo uczestników naszych zajęć. Tutaj są ludzie przywiązani do domów, tę barierę trzeba będzie przełamać, zachęcić ich.

W ośrodku przygotowano też cztery miejsca całodobowego pobytu okresowego. Przeznaczone są dla seniorów, których opiekunowie przez jakiś czas nie będą mogli się nimi zająć.

Jak dodaje starosta opolski Henryk Lakwa, takie miejsca są coraz bardziej potrzebne w naszym regionie. - Procedura jest taka, jak podczas przyjęcia do Domu Pomocy Społecznej - dodaje starosta. - Dzisiaj otwieramy, więc miejsc nie mamy zajętych, więc jest wszystko jeszcze przed naszymi mieszkańcami. Przede wszystkim chodzi o to, żeby ci ludzie starzeli się wolniej, żeby jeszcze na te swoje ostatnie dziesięciolecia mieli możliwość rozmawiania się, spotykania się, wspólnego przeżywania, bo to odmładza.

Osoba zainteresowana wzięciem udziału w zajęciach DDP w Prószkowie powinna zgłosić się do ośrodka pomocy społecznej w swojej gminie, potem zostaje wydane skierowanie, które umożliwi udział w warsztatach. DDP zajmuje trzy kondygnacje. Inwestycja kosztowała ponad milion złotych.
Ryszard Ciupek
Henryk Lakwa

Wiadomości z regionu

2020-05-24, godz. 21:00 Raport dnia: jedna ofiara śmiertelna, trzy nowe przypadki COVID-19 i 7 ozdrowieńców Jedna ofiara śmiertelna i 3 zachorowania na COVID-19 - tak przedstawiają się dane dotyczące koronawirusa dzisiaj (24.05) w województwie opolskim. Mamy też kolejnych… » więcej 2020-05-24, godz. 20:20 Dachowanie auta na DK 40 w Pokrzywnicy. Jedna osoba ciężko ranna [AKTUALIZACJA] W miejscowości Pokrzywnica w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim na drodze krajowej nr 40 samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Podróżowały nim 2 osoby, które… » więcej 2020-05-24, godz. 20:10 Na Jeziorze Dużym w Turawie przewróciła się żaglówka z czwórką osób. Nikomu nic się nie stało Niebezpieczne zdarzenie na akwenie w naszym regionie. Na Jeziorze Dużym w Turawie wywróciła się żaglówka z pasażerami na pokładzie. Do zdarzenia doszło dzisiaj… » więcej 2020-05-24, godz. 20:00 Gminny autobus znów będzie kursować w Kluczborku. Pasażerowie muszą dostosować się do nowych zasad Autobusowa komunikacja gminna w Kluczborku wznowi kursowanie 1 czerwca. Przypomnijmy, wszystkie połączenie zostały zawieszone w marcu przez pandemię koronawir… » więcej 2020-05-24, godz. 17:53 Popołudniowy raport resortu zdrowia: odnotowano 1 zgon na Opolszczyźnie. Nie ma nowych przypadków COVID-19. Jest jeden… W popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 90 nowych zachorowaniach. Dodatkowo resort powiadomił o jednym śmiertelnym przypadku, który zanotowano… » więcej 2020-05-24, godz. 17:30 Od poniedziałku będą mogły być reaktywowane zajęcia dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami Placówki wsparcia dziennego, kluby seniora i warsztaty terapii zajęciowej od jutra (25.05) będą mogły wznowić swoją działalność. Jednak ich otwarcie będzie uzależnione… » więcej 2020-05-24, godz. 17:00 Za tydzień powróci kluczborska strefa płatnego parkowania. Każdy będzie musiał dezynfekować dłonie Znów trzeba będzie zapłacić za samochód zaparkowany w centrum Kluczborka. Władze gminy podjęły decyzję o przywróceniu strefy płatnej od 1 czerwca. » więcej 2020-05-24, godz. 16:45 Niespokojnie na drogach w regionie. Ciąg dalszy zdarzeń, do których były wzywane służby Po 14.00 informowaliśmy o trzech osobach, które zostały ranne w wypadku na DK 40 w miejscowości Blachownia Śląska w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Jak wstępnie… » więcej 2020-05-24, godz. 16:15 PolRegio Opole przywraca wraz z nowym tygodniem pociągi na wybranych trasach Pasażerowie pociągów regionalnych od jutra (25.05) będą mogli korzystać z większej liczby kursów. Spółka PolRegio Opole w porozumieniu z urzędem marszałkowskim… » więcej 2020-05-24, godz. 15:45 Kolejna pomoc finansowa trafi do opolskich placówek medycznych Trzy placówki medyczne na Opolszczyźnie otrzymają pomoc finansową od grupy Warta. Wśród nich jest Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego, Stobrawskie Centrum… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »