Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-12, 14:10 Autor: Kacper Śnigórski

Afera dębowa: oskarżony Michał A. wyszedł za kaucją w wysokości miliona złotych

Oskarżony w aferze dębowej Michał A. wyszedł z aresztu po wpłaceniu miliona złotych kaucji [fot. Kacper Śnigórski]
Oskarżony w aferze dębowej Michał A. wyszedł z aresztu po wpłaceniu miliona złotych kaucji [fot. Kacper Śnigórski]
Michał A., właściciel fabryki mebli pod Kępnem, który jest oskarżony w tzw. aferze dębowej o zlecenie kilku podpaleń, w tym domu ekologa Adama Ulbrycha, wyszedł z aresztu. Sąd zgodził się na poręczenie majątkowe w wysokości miliona złotych. Pieniądze zostały wpłacone do sądu po dwóch dniach od ustalenia kwoty kaucji.
Jeżeli oskarżony będzie kontaktował się ze świadkami i współoskarżonymi lub nie będzie stawiał się na policję, pieniądze trafią do Skarbu Państwa, a on wróci do aresztu.

- Michał A. spędził w areszcie blisko 11 miesięcy - mówi Aneta Rempalska z Sądu Okręgowego w Opolu. - Sąd Okręgowy w Opolu postanowieniem z 20 listopada uwzględnił wniosek obrońcy oskarżonego Michała A. o uchylenie stosowania aresztu. Pod warunkiem złożenia w kasie Sądu Okręgowego w Opolu poręczenia majątkowego w kwocie miliona złotych. Dwa dni później pieniądze zostały wpłacone. W związku z tym Michał A. został zwolniony z aresztu - dodaje Aneta Rempalska.

Podobny wniosek złożył Daniel R., który na zlecenia Michała A. miał dokonywać podpaleń. Sąd jednak odrzucił ten wniosek. Daniela R. prokuratura oskarża ponadto o nakłanianie świadków do składania fałszywych zeznań i spowodowanie zdarzenia, które zagrażało życiu wielu osób. Dotychczas w tym procesie odbyło się 8 rozpraw. Następna odbędzie się 18 grudnia.
Aneta Rempalska

Wiadomości z regionu

2018-07-17, godz. 21:15 Pobili i obrabowali 80-latka, zostali zatrzymani przez policję 30-letnia kobieta i jej 38-letni partner usłyszeli już zarzuty a sprawa znajdzie finał w sądzie. Do zdarzenia doszło w Opolu na początku miesiąca. Według usta ... » więcej 2018-07-17, godz. 20:15 Spór ws. kosztów składowania śmieci w Domaszkowicach rozstrzygnie Temida. Gminy skarżą się do sądu na działanie burmis ... Cenowy spór dotyczący opłat za składowanie śmieci w Domaszkowicach rozstrzygnie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu. Skargę na zarządzenie burmistrza Nysy ... » więcej 2018-07-17, godz. 20:15 Młody mężczyzna zginął na przejeździe kolejowym w Głuchołazach W Głuchołazach na przejeździe kolejowym zginął rowerzysta uderzony przez pociąg. Według informacji straży pożarnej młody mężczyzna w wieku około dwudziestu la ... » więcej 2018-07-17, godz. 19:42 Otmuchów szykuje własną książkę kucharską. Będą receptury na lokalne specjały Otmuchów szykuje książkę kulinarną z lokalnymi daniami. Burmistrz Jan Woźniak zdradza, że znajdzie się tam m.in. najlepszy przepis na sandacza po otmuchowsku, ... » więcej 2018-07-17, godz. 18:45 Z deszczu pod rynnę. Mieszkańcy Nowej Cerekwi żądają podłączenia pod kanalizację remontowanej drogi Mieszkańcy Nowej Cerekwi w gminie Kietrz chcą zmiany w projekcie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 416. Obecnie obowiązujący - jak twierdzą - uniemożliwia przy ... » więcej 2018-07-17, godz. 18:45 Przyjeżdżają do Opola niemal z całego świata. Wystartował Letni Uniwersytet Opolski 60 studentów z Chin, Indonezji, Ukrainy i Kazachstanu oficjalnie rozpoczęło dziś (17.07) naukę na Uniwersytecie Opolskim. Przez trzy tygodnie zagraniczni żacy ... » więcej 2018-07-17, godz. 18:30 Nyscy WOPR-owcy mają na stanie kradzione auto. "Trefny" wóz pochodzi z Hiszpanii Samochód nyskich wodniaków pochodzi z... kradzieży. Z ustaleń jakich dokonała nyska prokuratura wynika, że auto, które wodniacy kupili od prywatnej osoby poch ... » więcej 2018-07-17, godz. 17:30 Brzeski MOPS ma nową siedzibę. Zyskali petenci oraz sami urzędnicy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu po wielu latach oczekiwań doczekał się nowej bazy. Placówka oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w budynku przy ... » więcej 2018-07-17, godz. 16:09 Karambol z udziałem 7 aut na DK 40. Nie ma osób poszkodowanych 5 aut osobowych, ciężarówka i bus dostawczy zderzyły się na DK 40, między miejscowościami Mochów i Wierzch. » więcej 2018-07-17, godz. 15:38 Na programie Dostępność Plus ma skorzystać 12 milionów Polaków - Zmiany prawa na pewno poprawią jakość życia, nie tylko osób niepełnosprawnych - powiedział w Loży Radiowej Zdzisław Markiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »