Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-12, 14:10 Autor: Kacper Śnigórski

Afera dębowa: oskarżony Michał A. wyszedł za kaucją w wysokości miliona złotych

Oskarżony w aferze dębowej Michał A. wyszedł z aresztu po wpłaceniu miliona złotych kaucji [fot. Kacper Śnigórski]
Oskarżony w aferze dębowej Michał A. wyszedł z aresztu po wpłaceniu miliona złotych kaucji [fot. Kacper Śnigórski]
Michał A., właściciel fabryki mebli pod Kępnem, który jest oskarżony w tzw. aferze dębowej o zlecenie kilku podpaleń, w tym domu ekologa Adama Ulbrycha, wyszedł z aresztu. Sąd zgodził się na poręczenie majątkowe w wysokości miliona złotych. Pieniądze zostały wpłacone do sądu po dwóch dniach od ustalenia kwoty kaucji.
Jeżeli oskarżony będzie kontaktował się ze świadkami i współoskarżonymi lub nie będzie stawiał się na policję, pieniądze trafią do Skarbu Państwa, a on wróci do aresztu.

- Michał A. spędził w areszcie blisko 11 miesięcy - mówi Aneta Rempalska z Sądu Okręgowego w Opolu. - Sąd Okręgowy w Opolu postanowieniem z 20 listopada uwzględnił wniosek obrońcy oskarżonego Michała A. o uchylenie stosowania aresztu. Pod warunkiem złożenia w kasie Sądu Okręgowego w Opolu poręczenia majątkowego w kwocie miliona złotych. Dwa dni później pieniądze zostały wpłacone. W związku z tym Michał A. został zwolniony z aresztu - dodaje Aneta Rempalska.

Podobny wniosek złożył Daniel R., który na zlecenia Michała A. miał dokonywać podpaleń. Sąd jednak odrzucił ten wniosek. Daniela R. prokuratura oskarża ponadto o nakłanianie świadków do składania fałszywych zeznań i spowodowanie zdarzenia, które zagrażało życiu wielu osób. Dotychczas w tym procesie odbyło się 8 rozpraw. Następna odbędzie się 18 grudnia.
Aneta Rempalska

Wiadomości z regionu

2018-01-19, godz. 19:00 Kolejne śnięte ryby w Nysie. Odnaleziono 200 kilogramów w rzece, ale przyczyna jest nieznana Około dwustu kilogramów śniętych ryb odnaleziono w Nysie Kłodzkiej na wysokości Nysy. Martwe ryby to przede wszystkim sandacze, a do tego dochodzi kilkanaście ... » więcej 2018-01-19, godz. 18:20 Być może topór nie dosięgnie gogolińskiego Karlika. Jest wniosek do Zakładu Linii Kolejowych w Opolu Wycinka gogolińskiego dębu Karlik nie jest jeszcze przesądzona? Burmistrz zawnioskował do Zakładu Linii Kolejowych w Opolu o więcej czasu. » więcej 2018-01-19, godz. 15:15 Antoni Piechniczek honorowym obywatelem Opola? Wniosek trafił do magistratu Opolski Związek Piłki Nożnej złożył wniosek do opolskiego ratusza o nadanie honorowego obywatelstwa miasta Opola Antoniemu Piechniczkowi. » więcej 2018-01-19, godz. 15:00 Prudnik: recydywista skazany na więzienie za atak na dziennikarza Na pół roku więzienia skazał sąd sprawcę napaści na dziennikarza prasowego w Prudniku. 16 stycznia dziennikarz został zaatakowany przez Bogusława Z. przed bud ... » więcej 2018-01-19, godz. 15:00 Interny w szpitalach w Oleśnie i Kluczborku nadal zawieszone. Wznowią działalność z początkiem lutego Oddziały wewnętrzne szpitali powiatowych w Oleśnie i Kluczborku nadal pozostaną zawieszone. Do wniosków dyrektorów placówek w tej sprawie przychylił się wojew ... » więcej 2018-01-19, godz. 14:15 W Namysłowie ktoś kolportuje materiały informujące o gigantycznym długu gminy. Burmistrz oburzony „Twoje dzieci i wnuki będą spłacały długi Kruszyńskiego” - m.in. takie hasła pojawiły się w małych ulotkach, które zostały rozesłane do mieszkańców. Autor tyc ... » więcej 2018-01-19, godz. 14:00 Nowoczesna proponuje swoje rozwiązania w zakresie przepisów aborcyjnych Posłowie chcą zachowania dotychczasowych trzech kryteriów pozwalających na przerywanie ciąży, ale dodatkowo proponują m.in. aby kobieta mogła dokonać aborcji ... » więcej 2018-01-19, godz. 13:00 Z końcem roku wzrosła liczba bezrobotnych w regionie O ponad 1000 osób wzrosła liczba bezrobotnych w regionie w grudniu 2017 roku. Stopa procentowa bezrobocia wyniosła 7,2 i podniosła się o 0,3 punktu procentowe ... » więcej 2018-01-19, godz. 13:00 Zniknął buspas na ulicy Spychalskiego w Opolu Na ulicy Spychalskiego w Opolu drogowcy zlikwidowali buspas. To duże ułatwienie dla kierowców, którzy dotychczas narzekali, że muszą stać w korku do świateł i ... » więcej 2018-01-19, godz. 12:20 Głubczyce przygotowują ambitny program obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Blisko 50 już zaplanowanych, a ma być jeszcze więcej. Głubczyce szykują całoroczny program imprez związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »