Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-10, 01:00 Autor: Maciej Stępień

Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu. Dziś pierwszy przystanek dla pendolino

Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Pendolino od nowego rozkładu jazdy zatrzyma się w Brzegu [fot. Monika Pawłowska]
Pendolino od nowego rozkładu jazdy zatrzyma się w Brzegu [fot. Monika Pawłowska]
Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Mieszkańcy Brzegu i pobliskich gmin zyskują bezpośrednie połączenie ze stolicą. Dziś po raz pierwszy nowoczesny pociąg relacji Jelenia Góra – Warszawa zatrzyma się na stacji w Brzegu. To efekt kilkumiesięcznych starań władz powiatu brzeskiego i władz wojewódzkich. Od 10 grudnia codziennie składy Expres Inter City Premium będą mieć na brzeskim dworcu kolejowym planowy przystanek.
Dla Brzegu i mieszkańców to historyczny moment, ponieważ do tej pory te superszybkie pociągi wręcz przelatywały przez brzeską stację, mknąc ponad 100 km/h godzinę. Podróż do Warszawy nowoczesną koleją była możliwa wyłącznie z większych miast, jak Opole, czy Wrocław. Od dziś to wszystko się zmienia. Pendolino już za kilkanaście minut zatrzyma się w Brzegu, a przejażdżka do stolicy potrwa tylko 3 godziny. W zależności od tego, na której stacji zatrzyma się pociąg, wewnątrz składu wyświetlane są specjalne filmy promujący dany region. Nie inaczej będzie tutaj.

- Jak tylko pociąg przekroczy granicę naszego powiatu, od razu na monitorach wewnątrz składu będą wyświetlały się filmiki i informacje o naszym regionie, o naszej ziemi - mówi starosta brzeski Maciej Stefański. - Będzie o zabytkach, o najpiękniejszych miejscach miasta i powiatu. Nie trzeba będzie wysiadać z pociągu, część naszej bogatej zobaczymy w pendolino – dodaje brzeski samorządowiec.

Przypomnijmy, że dziś zmienia się rozkład jazdy pociągów. Nowością jest właśnie drugi przystanek nowoczesnej kolei w województwie.
Posłuchaj relacji naszego reportera

Wiadomości z regionu

2018-01-21, godz. 20:41 Przedstawiciele trzech odłamów chrześcijaństwa wspólnie modlili się podczas nabożeństwa W parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu odbyło się nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Powszechnej Modlitwy o jedność chrześcijan. » więcej 2018-01-21, godz. 18:41 Zaśpiewali kolędy dla babć i dziadków Z okazji Dania Babci i Dziadka w kościele św. Anny Opolu odbył się noworoczny koncert kolęd podczas którego wystąpiły dzieci z opolskiej dzielnicy Wróblin, a ... » więcej 2018-01-21, godz. 17:00 Dla babci najlepsza laurka - dzisiaj obchodzimy Dzień Babci Kwiaty, bombonierki i oczywiście laurki - to najczęstsze prezenty jakie otrzymają dziś babcie a jutro dziadkowie. Jak zaznaczają jednak, najważniejsza jest pa ... » więcej 2018-01-21, godz. 15:34 Radni Brzezia zdecydowali o najbliższych inwestycjach w dzielnicy Mała dzielnica, ale sporo inwestycji. Radni Brzezia w Opolu na ostatnim spotkaniu podjęli kilka uchwał inwestycyjnych i stawiają przede wszystkim na bezpiecze ... » więcej 2018-01-21, godz. 13:00 Zbadają pamięć babć i dziadków. Bezpłatne badania przesiewowe na chorobę Alzheimera Mieszkańcy z całego regionu mogą skorzystać z bezpłatnych badań przesiewowych na chorobę Alzheimera organizowanych z okazji dnia babci i dziadka. Uczestnicy m ... » więcej 2018-01-21, godz. 05:00 Miś, cyganka, ksiądz i lekarz. W Dębiu tradycyjnie wodzili niedźwiedzia [GALERIA] Kolorowy orszak przeszedł przez całą wieś, żeby wieczorem spotkać się na zabawie karnawałowej , podczas której niedźwiedź symbolicznie został zabity. » więcej 2018-01-20, godz. 20:00 Mężczyzna wszedł pod koła fiata na Niemodlińskiej w Opolu. Prawdopodobnie uciekał po kradzieży Pieszy został potrącony przez osobowego fiata na ulicy Niemodlińskiej w Opolu nieopodal osiedla Dambonia. » więcej 2018-01-20, godz. 18:35 Policja poszukuje świadków wypadku w Zakrzowie Turawskim Policjanci z Opola poszukują świadków wypadku do jakiego doszło 16 listopada ubiegłego roku w Zakrzowie Turawskim. » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Pomnik Historii w Brzegu? Piastowski zamek walczy o ten zaszczytny tytuł Muzeum Piastów Śląskich odwiedziła kilkunastoosobowa grupa przedstawicieli Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Delegacja przyglądała się ostatniej siedzibie ksi ... » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Sztuczny śnieg na Górce Śmierci w Opolu? MOSiR z pomysłu nie rezygnuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu szacuje koszty związane z możliwością naśnieżenia Górki Śmierci na os. Armii Krajowej. Przypomnijmy, taka inicjatyw ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »