Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-10, 01:00 Autor: Maciej Stępień

Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu. Dziś pierwszy przystanek dla pendolino

Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Pendolino od nowego rozkładu jazdy zatrzyma się w Brzegu [fot. Monika Pawłowska]
Pendolino od nowego rozkładu jazdy zatrzyma się w Brzegu [fot. Monika Pawłowska]
Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Mieszkańcy Brzegu i pobliskich gmin zyskują bezpośrednie połączenie ze stolicą. Dziś po raz pierwszy nowoczesny pociąg relacji Jelenia Góra – Warszawa zatrzyma się na stacji w Brzegu. To efekt kilkumiesięcznych starań władz powiatu brzeskiego i władz wojewódzkich. Od 10 grudnia codziennie składy Expres Inter City Premium będą mieć na brzeskim dworcu kolejowym planowy przystanek.
Dla Brzegu i mieszkańców to historyczny moment, ponieważ do tej pory te superszybkie pociągi wręcz przelatywały przez brzeską stację, mknąc ponad 100 km/h godzinę. Podróż do Warszawy nowoczesną koleją była możliwa wyłącznie z większych miast, jak Opole, czy Wrocław. Od dziś to wszystko się zmienia. Pendolino już za kilkanaście minut zatrzyma się w Brzegu, a przejażdżka do stolicy potrwa tylko 3 godziny. W zależności od tego, na której stacji zatrzyma się pociąg, wewnątrz składu wyświetlane są specjalne filmy promujący dany region. Nie inaczej będzie tutaj.

- Jak tylko pociąg przekroczy granicę naszego powiatu, od razu na monitorach wewnątrz składu będą wyświetlały się filmiki i informacje o naszym regionie, o naszej ziemi - mówi starosta brzeski Maciej Stefański. - Będzie o zabytkach, o najpiękniejszych miejscach miasta i powiatu. Nie trzeba będzie wysiadać z pociągu, część naszej bogatej zobaczymy w pendolino – dodaje brzeski samorządowiec.

Przypomnijmy, że dziś zmienia się rozkład jazdy pociągów. Nowością jest właśnie drugi przystanek nowoczesnej kolei w województwie.
Posłuchaj relacji naszego reportera

Wiadomości z regionu

2018-04-26, godz. 00:19 Pożar infrastruktury letniskowej w Turawie 6 zastępów straży pożarnej gasiło dziś (25.04) wieczorem ok. godz. 22:00 pożar w Turawie. Nadpalony został między innymi murowany dom letniskowy. » więcej 2018-04-25, godz. 21:30 Blisko 150 maturzystów z LO nr 3 w Opolu oficjalnie zakończyło naukę [ZDJĘCIA] W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu uroczyście podsumowano osiągnięcia naukowe, a także działalność opolskich licealistów na rzecz szkoły i regionu. » więcej 2018-04-25, godz. 20:30 Starosta o kłopotach kadrowych oddziału internistycznego szpitala w Kluczborku - Proces jest trudny, zostaliśmy zaskoczeni decyzją zespołu, który zabezpieczał oddział - przyznał w Loży Radiowej starosta kluczborski Piotr Pośpiech, pytany ... » więcej 2018-04-25, godz. 20:00 Na wycieczce do oleskiego lasu można zobaczyć wilka. "Bez prowokacji nie zaatakuje" Wilki pojawiły się w oleskich lasach. Zwierzęta zostały nagrane między innymi przez fotopułapki zawieszone wśród drzew. » więcej 2018-04-25, godz. 19:35 Przebił barierki i zawisł nad Odrą Nietypowa kolizja w Kędzierzynie-Koźlu. Audi zjechało na przeciwległy pas drogi, staranowało barierki mostu nad Odrą i zawisło nad krawędzią. » więcej 2018-04-25, godz. 19:00 Prezydent Opola przekazał 55 tysięcy złotych na Fundusz Wsparcia Policji Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podpisał dziś (25.04) porozumienie z komendantem wojewódzkim policji w Opolu insp. Jarosławem Kaletą. Umowa dotyczyła prz ... » więcej 2018-04-25, godz. 18:30 Protestowali w biurze poselskim Patryka Jakiego. Sąd umorzył śledztwo Sąd Rejonowy w Opolu umorzył postępowanie w sprawie dziewięciu osób, które 30 listopada 2016 roku protestowały przeciwko włączeniu 12 sołectw do granic Opola ... » więcej 2018-04-25, godz. 18:15 Remont 14-kilometrowego opolskiego odcinka autostrady A4 ruszy po majówce Od jutra (26.04) rozpocznie się rozkładanie oznakowania przy drogach, co jeszcze nie spowoduje utrudnień, natomiast od 8 maja będą ustawiane bariery separacyj ... » więcej 2018-04-25, godz. 18:00 Upamiętnili zastrzelonych w Katyniu policjanta i żołnierza. "To są bohaterowie tamtych i dzisiejszych czasów" W Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu odbyły się uroczystości 'Katyń... ocalić od zapomnienia', w czasie których odsłonięto tablice przypominające ... » więcej 2018-04-25, godz. 18:00 Uwaga na fałszywe strony urzędów skarbowych i maile w imieniu Ministerstwa Finansów Opolski Urząd Skarbowy przestrzega przed fałszywą stroną internetową, która oferuje bezpłatny program do wypełnienia PIT. Program sugeruje podatnikowi przekaz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »