Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-10, 01:00 Autor: Maciej Stępień

Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu. Dziś pierwszy przystanek dla pendolino

Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Pendolino od nowego rozkładu jazdy zatrzyma się w Brzegu [fot. Monika Pawłowska]
Pendolino od nowego rozkładu jazdy zatrzyma się w Brzegu [fot. Monika Pawłowska]
Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Mieszkańcy Brzegu i pobliskich gmin zyskują bezpośrednie połączenie ze stolicą. Dziś po raz pierwszy nowoczesny pociąg relacji Jelenia Góra – Warszawa zatrzyma się na stacji w Brzegu. To efekt kilkumiesięcznych starań władz powiatu brzeskiego i władz wojewódzkich. Od 10 grudnia codziennie składy Expres Inter City Premium będą mieć na brzeskim dworcu kolejowym planowy przystanek.
Dla Brzegu i mieszkańców to historyczny moment, ponieważ do tej pory te superszybkie pociągi wręcz przelatywały przez brzeską stację, mknąc ponad 100 km/h godzinę. Podróż do Warszawy nowoczesną koleją była możliwa wyłącznie z większych miast, jak Opole, czy Wrocław. Od dziś to wszystko się zmienia. Pendolino już za kilkanaście minut zatrzyma się w Brzegu, a przejażdżka do stolicy potrwa tylko 3 godziny. W zależności od tego, na której stacji zatrzyma się pociąg, wewnątrz składu wyświetlane są specjalne filmy promujący dany region. Nie inaczej będzie tutaj.

- Jak tylko pociąg przekroczy granicę naszego powiatu, od razu na monitorach wewnątrz składu będą wyświetlały się filmiki i informacje o naszym regionie, o naszej ziemi - mówi starosta brzeski Maciej Stefański. - Będzie o zabytkach, o najpiękniejszych miejscach miasta i powiatu. Nie trzeba będzie wysiadać z pociągu, część naszej bogatej zobaczymy w pendolino – dodaje brzeski samorządowiec.

Przypomnijmy, że dziś zmienia się rozkład jazdy pociągów. Nowością jest właśnie drugi przystanek nowoczesnej kolei w województwie.
Posłuchaj relacji naszego reportera

Wiadomości z regionu

2018-07-18, godz. 20:15 Woda z ujęcia przy ulicy Częstochowskiej w Ozimku jest niezdatna do picia i kąpieli Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu po pobraniu próbek cieczy stwierdził, że przekroczyła ona parametry mikrobiologiczne. Woda z ujęcia przy ulicy ... » więcej 2018-07-18, godz. 19:30 Prudnik: budżet obywatelski czeka na propozycje wnioskodawców Mieszkańcy gminy Prudnik mogą zdecydować, na co wydać pieniądze z Budżetu Obywatelskiego 2019. Do końca lipca można składać wnioski zawierające pomysły przeds ... » więcej 2018-07-18, godz. 19:30 Stawy i aleja lipowa w Izbicku mają wypięknieć Mieszkańcy Izbicka nie mają zielonego terenu rekreacyjnego w swojej miejscowości. Zabytkowy park i pałac są w rękach prywatnych. Zabytkowa aleja lipowa od daw ... » więcej 2018-07-18, godz. 19:00 Polska jest jedna: Jacek Sasin odwiedzi Otmuchów i Praszkę Jacek Sasin, minister kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego, odwiedzi w sobotę (21.07) Opolszczyznę. » więcej 2018-07-18, godz. 18:30 Opolski Alarm Smogowy: miasto powinno kupić przedszkolakom oczyszczacze powietrza Jakość powietrza w Opolu zamiast się poprawiać - pogarsza się - tak twierdzą działacze Opolskiego Alarmu Smogowego. Opinię podpierają wynikami dotyczącymi zaw ... » więcej 2018-07-18, godz. 17:45 Rozszczelniona butla z gazem nielegalnie podłączona w mieszkaniu w Lewinie Brzeskim Interwencja w mieszkaniu przy ul. Kościuszki w Lewinie Brzeskim. Po 16.00 strażacy otrzymali zgłoszenie z pogotowia gazowego o wyczuwalnym w budynku gazie. Sł ... » więcej 2018-07-18, godz. 17:30 "System działa sprawnie". W Pępicach z powodzeniem wyłapują kierowców, którzy łamią przepisy tonażowe Na początku czerwca informowaliśmy o nowoczesnym systemie działającym w Pępicach pod Brzegiem. Specjalne urządzenia wyłapują kierowców dużych aut, którzy łami ... » więcej 2018-07-18, godz. 17:00 Nowe aparaty RTG i USG w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie lepsza diagnostyka pacjentów Prawie dwa miliony złotych kosztowały urządzenia, o które wzbogacił się szpital powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu. Maszyny do prześwietleń i USG nie tylko ułatwi ... » więcej 2018-07-18, godz. 16:45 Kolizja przy rondzie Szczakiela w Opolu. Kierowca miał ponad 3 promile alkoholu we krwi Do kolizji trzech aut doszło przy rondzie Szczakiela w Opolu. Zdarzenie drogowe miało miejsce tuż po godzinie 14.00 na krajowej drodze nr 94. W zdarzeniu nikt ... » więcej 2018-07-18, godz. 15:15 Zatrzymano drugiego podejrzanego w sprawie składowania skażonych chemikaliów w Dąbrowie Kolejne zatrzymanie ws. składowania niebezpiecznych chemikaliów na prywatnej posesji w Dąbrowie. Opolska policja zatrzymała 38-letniego Pawła T., który jak wy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »