Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-10, 01:00 Autor: Maciej Stępień

Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu. Dziś pierwszy przystanek dla pendolino

Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Pendolino od nowego rozkładu jazdy zatrzyma się w Brzegu [fot. Monika Pawłowska]
Pendolino od nowego rozkładu jazdy zatrzyma się w Brzegu [fot. Monika Pawłowska]
Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Superszybki pociąg nareszcie zatrzyma się w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Mieszkańcy Brzegu i pobliskich gmin zyskują bezpośrednie połączenie ze stolicą. Dziś po raz pierwszy nowoczesny pociąg relacji Jelenia Góra – Warszawa zatrzyma się na stacji w Brzegu. To efekt kilkumiesięcznych starań władz powiatu brzeskiego i władz wojewódzkich. Od 10 grudnia codziennie składy Expres Inter City Premium będą mieć na brzeskim dworcu kolejowym planowy przystanek.
Dla Brzegu i mieszkańców to historyczny moment, ponieważ do tej pory te superszybkie pociągi wręcz przelatywały przez brzeską stację, mknąc ponad 100 km/h godzinę. Podróż do Warszawy nowoczesną koleją była możliwa wyłącznie z większych miast, jak Opole, czy Wrocław. Od dziś to wszystko się zmienia. Pendolino już za kilkanaście minut zatrzyma się w Brzegu, a przejażdżka do stolicy potrwa tylko 3 godziny. W zależności od tego, na której stacji zatrzyma się pociąg, wewnątrz składu wyświetlane są specjalne filmy promujący dany region. Nie inaczej będzie tutaj.

- Jak tylko pociąg przekroczy granicę naszego powiatu, od razu na monitorach wewnątrz składu będą wyświetlały się filmiki i informacje o naszym regionie, o naszej ziemi - mówi starosta brzeski Maciej Stefański. - Będzie o zabytkach, o najpiękniejszych miejscach miasta i powiatu. Nie trzeba będzie wysiadać z pociągu, część naszej bogatej zobaczymy w pendolino – dodaje brzeski samorządowiec.

Przypomnijmy, że dziś zmienia się rozkład jazdy pociągów. Nowością jest właśnie drugi przystanek nowoczesnej kolei w województwie.
Posłuchaj relacji naszego reportera

Wiadomości z regionu

2018-10-23, godz. 21:00 Nowe ścieżki i woliera australijska w opolskim ZOO W opolskim ogrodzie zoologicznym rozpoczęły się pierwsze prace porządkowe i modernizacyjne. Powstaną nowe ścieżki spacerowe oraz woliera australijska. Nowa na ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:30 Róża Malik nie będzie już burmistrzem. Burmistrz elekt: zmiany są potrzebne. Mieszkańcy podzieleni Zmiany powyborcze w powiecie opolskim. Prószków będzie miał nowego burmistrza. Róża Malik po kilkunastu latach żegna się z funkcją włodarza gminy. Zastąpi ją ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 Zadecydowało osiem głosów. Łukasz Dymek wyprzedził byłego wiceministra Tadeusza Jarmuziewicza Osiem głosów zdecydowało o zwycięstwie w wyborach do sejmiku województwa opolskiego. Taką różnicą Łukasz Dymek z Nowoczesnej, który startował w ramach Koalicj ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 W Pępicach chcą powalczyć z piratami drogowymi. Mogą w tym pomóc nowoczesne rozwiązania Mieszkańcy sołectwa w ubiegłym tygodniu złożyli stosowną petycję do władz Skarbimierza, aby w Pępicach uruchomić nowy system, który skutecznie „wyhamuje” pira ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 Ziemia Strzelecka może rządzić sama, ale chce szukać partnerów Stowarzyszenie Ziemia Strzelecka ma większość w radzie miasta, ale zapowiada koalicję z innymi ugrupowaniami, żeby działać dla dobra wszystkich mieszkańców St ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:30 PiS wysoko w Nysie i powiecie nyskim. Słaby wynik Ligi Nyskiej Prawo i Sprawiedliwość z największą liczbą reprezentantów w nowej radzie powiatu nyskiego. Partia będzie miała także sporą reprezentację w nyskiej radzie mias ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:00 PSL w sejmiku regionu straciło sześciu radnych. Wybory przegrał lider partii w regionie Polskie Stronnictwo Ludowe w sejmiku województwa będzie miało tylko dwóch radnych. Ponadto lider tego ugrupowania na Opolszczyźnie Stanisław Rakoczy przegrał ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:00 Chcieli budowy zakładu karnego w Brzegu, polegli w wyborach Z dwunastu radnych, którzy kilka miesięcy temu zgodzili się na przekazanie gruntów pod budowę nowoczesnej placówki penitencjarnej w Brzegu, tylko dwóch ponown ... » więcej 2018-10-23, godz. 18:30 Zmiany w gminie Turawa. Kampa rozstaje się ze stołkiem. Zastąpi go Pikos Waldemar Kampa nie będzie już wójtem Turawy. W wyborach urzędujący gospodarz gminy przegrał z obecnym sołtysem Zawady Dominikiem Pikosem. Na Kampę zagłosowało ... » więcej 2018-10-23, godz. 18:15 Pijany awanturował się w mieszkaniu siostry i szwagra. Spędzi 4,5 roku za kratkami Na 4,5 roku więzienia Sąd Okręgowy w Opolu skazał Ryszarda K. za uderzenie siostry siekierą, znęcanie się, groźby i zniszczenie mienia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »