Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-16, 16:00 Autor: Maciej Stępień

Brzeg: Ewakuowali przedszkole. Zapaliła się winda do transportu żywności

Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Do zdarzenia doszło w Brzegu przy ulicy Ofiar Katynia kilkanaście minut po godzinie 13. Z ostatniego piętra budynku zaczął wydobywać się dym. Personel Publicznego Przedszkola nr 2 w ekspresowym tempie ewakuował wszystkie dzieci. Blisko sześćdziesięcioro maluchów w kilka minut opuściło budynek i w bezpiecznym miejscu przyglądało się działaniom strażaków. Na miejscu pracowały cztery zastępy. Wiadomo, że przyczyną pożaru i zadymiania było zwarcie instalacji elektrycznej w małej windzie.
- Po przybyciu pogotowia energetycznego ustaliliśmy przyczynę pożaru – mówi Sławomir Jakubik z JRG Brzeg.

- Było to zwarcie instalacji elektrycznej w szybie windy, która służy do transportu posiłków. Stąd pożar instalacji i widoczne zadymienie – dodaje strażak.

Ewakuacja przedszkola odbyła się w ekspresowym tempie. Nikomu nic się nie stało.
- Wszystkie dzieci zostały bezpiecznie wyprowadzone i przeliczone, zostały ubrane i stały w bezpiecznym miejscu na zewnątrz – wyjaśnia Radiu Opole dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu Elżbieta Prorok-Zdyb.

- Dzieci nie były wystraszone i nie panikowały. Maluchy nawet nie wiedziały, co się dzieje, bo niektóre grupy dopiero, co wstały po drzemce. Część dzieci myślała po prostu, że zmienia salę zabaw. Zadymienie było widoczne w jednej sali, na szczęście korytarze były bezpieczne. Dzieci, jak mówię, szybko zostały wyprowadzone na zewnątrz, teraz dzwonimy do rodziców, by odbierały maluchy nieco szybciej.

Na chwilę obecną placówka została zamknięta. Nie wiadomo, czy przedszkole będzie funkcjonować jutro. Obiekt musi dokładnie zostać sprawdzony m.in. przez sanepid. Na miejscu wciąż pracują strażacy.
Sławomir Jakubik i Elżbieta Prorok-Zdyb

Wiadomości z regionu

2017-12-16, godz. 09:45 Madera: Braki kadrowe w USK mogą być odczuwalne już od stycznia - Będziemy musieli odwołać część zabiegów operacyjnych, trzeba się też spodziewać dłuższych kolejek do lekarzy specjalistów - powiedział w porannej rozmowie ' ... » więcej 2017-12-16, godz. 09:45 Mieszkańcy gminy Gogolin mogą sprawdzić, czy oddychają zanieczyszczonym powietrzem Czujniki jakości powietrza pozwolą na stały monitoring poziomu zanieczyszczeń w gminie Gogolin. » więcej 2017-12-16, godz. 09:45 Doktorzy Clowni charytatywnie na rzecz szpitala w Ozimku „Magia Świąt czy iluzja?” - wydarzenie pod takim tytułem organizuje Fundacja dr Clowna w Opolu. Spotkanie ma charakter charytatywny. Wolontariusze z czerwonym ... » więcej 2017-12-16, godz. 08:30 Susły zadomowiły się w Kamieniu Śląskim i przeprowadzka im nie w smak Populacja nie maleje, ale też nie ekspanduje. Tak najkrócej podsumować można akcję reintrodukcji susła moręgowanego realizowaną na terenie Kamienia Śląskiego. ... » więcej 2017-12-16, godz. 08:30 Ratownicy i morsy razem na kamionce Bolko. Będą konkursy i warsztaty Pokaz sprzętu ratowniczego lodowego, konkursy, wykład o morsowaniu i warsztaty dla zawodników na fantomach - to tylko kilka atrakcji jakie będzie można zobacz ... » więcej 2017-12-16, godz. 07:00 Utrudnienia na ulicach Strzelec Opolskich w związku z biegiem Ferta Utrudnienia w ruchu czekają kierowców w sobotę (16.12) w Strzelcach Opolskich. W związku z organizacją Biegu Ulicznego im. Euzebiusza Ferta od wczesnych godzi ... » więcej 2017-12-15, godz. 22:41 Karambol na trasie Opole - Prudnik z powodu dzików na drodze Uwaga na leśną zwierzynę. Na trasie Opole - Prudnik, w Ligocie Prószkowskiej doszło do mini karambolu z powodu dzików na drodze. » więcej 2017-12-15, godz. 22:00 Dr Witold Potwora o tym, czy wizerunek premiera Morawieckiego może ocieplić stosunki z Unią Europejską - Mateusz Morawiecki nie byłby tyle lat prezesem banku, gdyby nie miał określonych cech charakteru, albo gdyby nie posiadał określonych umiejętności. Wydaje m ... » więcej 2017-12-15, godz. 21:30 Młodzież modelowe obrady ONZ w Opolu ocenia jako bardzo udane Zakończył się Śląskie Modelowe Obrady ONZ zorganizowane przez III Liceum Ogólnokształcące w Opolu. W spotkaniu udział brały młode osoby z całej Polski, a takż ... » więcej 2017-12-15, godz. 21:29 Prawo wyborcze w Konstytucji. W Opolu odbyła się debata zorganizowana przez kancelarię Prezydenta RP W Opolu dyskutowali o systemie wyborczym. W Studenckim Centrum Kultury odbyła się debata 'Wady i zalety systemu wyborczego w świetle Konstytucji'. Podczas spo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »