Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-16, 16:00 Autor: Maciej Stępień

Brzeg: Ewakuowali przedszkole. Zapaliła się winda do transportu żywności

Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Do zdarzenia doszło w Brzegu przy ulicy Ofiar Katynia kilkanaście minut po godzinie 13. Z ostatniego piętra budynku zaczął wydobywać się dym. Personel Publicznego Przedszkola nr 2 w ekspresowym tempie ewakuował wszystkie dzieci. Blisko sześćdziesięcioro maluchów w kilka minut opuściło budynek i w bezpiecznym miejscu przyglądało się działaniom strażaków. Na miejscu pracowały cztery zastępy. Wiadomo, że przyczyną pożaru i zadymiania było zwarcie instalacji elektrycznej w małej windzie.
- Po przybyciu pogotowia energetycznego ustaliliśmy przyczynę pożaru – mówi Sławomir Jakubik z JRG Brzeg.

- Było to zwarcie instalacji elektrycznej w szybie windy, która służy do transportu posiłków. Stąd pożar instalacji i widoczne zadymienie – dodaje strażak.

Ewakuacja przedszkola odbyła się w ekspresowym tempie. Nikomu nic się nie stało.
- Wszystkie dzieci zostały bezpiecznie wyprowadzone i przeliczone, zostały ubrane i stały w bezpiecznym miejscu na zewnątrz – wyjaśnia Radiu Opole dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu Elżbieta Prorok-Zdyb.

- Dzieci nie były wystraszone i nie panikowały. Maluchy nawet nie wiedziały, co się dzieje, bo niektóre grupy dopiero, co wstały po drzemce. Część dzieci myślała po prostu, że zmienia salę zabaw. Zadymienie było widoczne w jednej sali, na szczęście korytarze były bezpieczne. Dzieci, jak mówię, szybko zostały wyprowadzone na zewnątrz, teraz dzwonimy do rodziców, by odbierały maluchy nieco szybciej.

Na chwilę obecną placówka została zamknięta. Nie wiadomo, czy przedszkole będzie funkcjonować jutro. Obiekt musi dokładnie zostać sprawdzony m.in. przez sanepid. Na miejscu wciąż pracują strażacy.
Sławomir Jakubik i Elżbieta Prorok-Zdyb

Wiadomości z regionu

2018-03-24, godz. 19:00 Międzynarodowe zawody psich zaprzęgów po raz 17. w Lubieszowie Dwunożni i czworonożni zawodnicy z Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Rosji czy Franci stawili się na starcie XVII Lubieszowskiego Crossu. Impreza ... » więcej 2018-03-24, godz. 19:00 Kadłubiec i Łąki Kozielskie będą miały place rekreacyjne Dwa nowe tereny rekreacyjne przybędą w gminie Leśnica. Lada moment mają rozpocząć się prace przy zagospodarowaniu placów, na których pojawią się altany, ławec ... » więcej 2018-03-24, godz. 18:00 Doświadczenia z wodą, koncerty i prelekcje. WiK świętuje Dzień Wody W stolicy regionu obchodzony jest Dzień Wody. Z tej okazji spółka Wodociągi i Kanalizacja zorganizowała szereg prelekcji na temat wody, warsztaty, koncerty i ... » więcej 2018-03-24, godz. 17:40 Konwencja Nowoczesnej z liderami w wyborach w tle O depopulacji i polityce senioralnej, ale z myślą o nadchodzących wyborach samorządowych. Nowoczesna zorganizowała w Opolu panel dyskusyjny. Podczas konwencji ... » więcej 2018-03-24, godz. 17:00 Chcą, by głos mniejszości był słyszalny w Europie. Seminarium Wielkanocne Mniejszości Niemieckiej Wykształcenie ambasadorów Mniejszości Niemieckiej było tematem tegorocznego seminarium wielkanocnego w Opolu. W urzędzie marszałkowskim spotkali się przedstaw ... » więcej 2018-03-24, godz. 16:20 Odkrywali tajemnice jazu. Światowy Dzień Wody w Opolu Pokaźna grupa mieszkańców odwiedziła dziś (24.03) opolski jaz w okolicach zielonego mostku prowadzącego na Wyspę Bolko w Opolu. » więcej 2018-03-24, godz. 16:00 Polityka historyczna ważna dla SLD. Włodzimierz Czarzasty na Opolszczyźnie Działacze opolskiego SLD z liderem partii Włodzimierzem Czarzastym na czele złożyli dziś (24.03) kwiaty przy pomniku Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego w ... » więcej 2018-03-24, godz. 16:00 Nie ma chętnych na dworek w Komornie. Gmina obniża cenę Gmina Reńska Wieś od dłuższego czasu próbuje sprzedać zabytkowy dworek w Komornie. Jak do tej pory nie było chętnych. Samorządowcy obniżyli więc cenę i próbuj ... » więcej 2018-03-24, godz. 14:30 Nowy dom kultury na mapie Opola? Grotowice chcą mieć swoje centrum integracji Dzielnicowy Dom Kultury chcą mieć u siebie Grotowice. Projekt obiektu jest już gotowy. Zyskał aprobatę przyszłych użytkowników, teraz trafił pod ocenę ratusza. » więcej 2018-03-24, godz. 13:15 Także w Opolu trwają diecezjalne Światowe Dni Młodzieży Młodzież w całej diecezji opolskiej zjechała dziś do stolicy regionu, by uczestniczyć w 33. Światowym Dniu Młodzieży. To coroczne spotkanie, które zainicjował ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »