Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-16, 16:00 Autor: Maciej Stępień

Brzeg: Ewakuowali przedszkole. Zapaliła się winda do transportu żywności

Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Do zdarzenia doszło w Brzegu przy ulicy Ofiar Katynia kilkanaście minut po godzinie 13. Z ostatniego piętra budynku zaczął wydobywać się dym. Personel Publicznego Przedszkola nr 2 w ekspresowym tempie ewakuował wszystkie dzieci. Blisko sześćdziesięcioro maluchów w kilka minut opuściło budynek i w bezpiecznym miejscu przyglądało się działaniom strażaków. Na miejscu pracowały cztery zastępy. Wiadomo, że przyczyną pożaru i zadymiania było zwarcie instalacji elektrycznej w małej windzie.
- Po przybyciu pogotowia energetycznego ustaliliśmy przyczynę pożaru – mówi Sławomir Jakubik z JRG Brzeg.

- Było to zwarcie instalacji elektrycznej w szybie windy, która służy do transportu posiłków. Stąd pożar instalacji i widoczne zadymienie – dodaje strażak.

Ewakuacja przedszkola odbyła się w ekspresowym tempie. Nikomu nic się nie stało.
- Wszystkie dzieci zostały bezpiecznie wyprowadzone i przeliczone, zostały ubrane i stały w bezpiecznym miejscu na zewnątrz – wyjaśnia Radiu Opole dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu Elżbieta Prorok-Zdyb.

- Dzieci nie były wystraszone i nie panikowały. Maluchy nawet nie wiedziały, co się dzieje, bo niektóre grupy dopiero, co wstały po drzemce. Część dzieci myślała po prostu, że zmienia salę zabaw. Zadymienie było widoczne w jednej sali, na szczęście korytarze były bezpieczne. Dzieci, jak mówię, szybko zostały wyprowadzone na zewnątrz, teraz dzwonimy do rodziców, by odbierały maluchy nieco szybciej.

Na chwilę obecną placówka została zamknięta. Nie wiadomo, czy przedszkole będzie funkcjonować jutro. Obiekt musi dokładnie zostać sprawdzony m.in. przez sanepid. Na miejscu wciąż pracują strażacy.
Sławomir Jakubik i Elżbieta Prorok-Zdyb

Wiadomości z regionu

2018-10-23, godz. 21:00 Nowe ścieżki i woliera australijska w opolskim ZOO W opolskim ogrodzie zoologicznym rozpoczęły się pierwsze prace porządkowe i modernizacyjne. Powstaną nowe ścieżki spacerowe oraz woliera australijska. Nowa na ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:30 Róża Malik nie będzie już burmistrzem. Burmistrz elekt: zmiany są potrzebne. Mieszkańcy podzieleni Zmiany powyborcze w powiecie opolskim. Prószków będzie miał nowego burmistrza. Róża Malik po kilkunastu latach żegna się z funkcją włodarza gminy. Zastąpi ją ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 Zadecydowało osiem głosów. Łukasz Dymek wyprzedził byłego wiceministra Tadeusza Jarmuziewicza Osiem głosów zdecydowało o zwycięstwie w wyborach do sejmiku województwa opolskiego. Taką różnicą Łukasz Dymek z Nowoczesnej, który startował w ramach Koalicj ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 W Pępicach chcą powalczyć z piratami drogowymi. Mogą w tym pomóc nowoczesne rozwiązania Mieszkańcy sołectwa w ubiegłym tygodniu złożyli stosowną petycję do władz Skarbimierza, aby w Pępicach uruchomić nowy system, który skutecznie „wyhamuje” pira ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 Ziemia Strzelecka może rządzić sama, ale chce szukać partnerów Stowarzyszenie Ziemia Strzelecka ma większość w radzie miasta, ale zapowiada koalicję z innymi ugrupowaniami, żeby działać dla dobra wszystkich mieszkańców St ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:30 PiS wysoko w Nysie i powiecie nyskim. Słaby wynik Ligi Nyskiej Prawo i Sprawiedliwość z największą liczbą reprezentantów w nowej radzie powiatu nyskiego. Partia będzie miała także sporą reprezentację w nyskiej radzie mias ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:00 PSL w sejmiku regionu straciło sześciu radnych. Wybory przegrał lider partii w regionie Polskie Stronnictwo Ludowe w sejmiku województwa będzie miało tylko dwóch radnych. Ponadto lider tego ugrupowania na Opolszczyźnie Stanisław Rakoczy przegrał ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:00 Chcieli budowy zakładu karnego w Brzegu, polegli w wyborach Z dwunastu radnych, którzy kilka miesięcy temu zgodzili się na przekazanie gruntów pod budowę nowoczesnej placówki penitencjarnej w Brzegu, tylko dwóch ponown ... » więcej 2018-10-23, godz. 18:30 Zmiany w gminie Turawa. Kampa rozstaje się ze stołkiem. Zastąpi go Pikos Waldemar Kampa nie będzie już wójtem Turawy. W wyborach urzędujący gospodarz gminy przegrał z obecnym sołtysem Zawady Dominikiem Pikosem. Na Kampę zagłosowało ... » więcej 2018-10-23, godz. 18:15 Pijany awanturował się w mieszkaniu siostry i szwagra. Spędzi 4,5 roku za kratkami Na 4,5 roku więzienia Sąd Okręgowy w Opolu skazał Ryszarda K. za uderzenie siostry siekierą, znęcanie się, groźby i zniszczenie mienia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »