Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-16, 16:00 Autor: Maciej Stępień

Brzeg: Ewakuowali przedszkole. Zapaliła się winda do transportu żywności

Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Do zdarzenia doszło w Brzegu przy ulicy Ofiar Katynia kilkanaście minut po godzinie 13. Z ostatniego piętra budynku zaczął wydobywać się dym. Personel Publicznego Przedszkola nr 2 w ekspresowym tempie ewakuował wszystkie dzieci. Blisko sześćdziesięcioro maluchów w kilka minut opuściło budynek i w bezpiecznym miejscu przyglądało się działaniom strażaków. Na miejscu pracowały cztery zastępy. Wiadomo, że przyczyną pożaru i zadymiania było zwarcie instalacji elektrycznej w małej windzie.
- Po przybyciu pogotowia energetycznego ustaliliśmy przyczynę pożaru – mówi Sławomir Jakubik z JRG Brzeg.

- Było to zwarcie instalacji elektrycznej w szybie windy, która służy do transportu posiłków. Stąd pożar instalacji i widoczne zadymienie – dodaje strażak.

Ewakuacja przedszkola odbyła się w ekspresowym tempie. Nikomu nic się nie stało.
- Wszystkie dzieci zostały bezpiecznie wyprowadzone i przeliczone, zostały ubrane i stały w bezpiecznym miejscu na zewnątrz – wyjaśnia Radiu Opole dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu Elżbieta Prorok-Zdyb.

- Dzieci nie były wystraszone i nie panikowały. Maluchy nawet nie wiedziały, co się dzieje, bo niektóre grupy dopiero, co wstały po drzemce. Część dzieci myślała po prostu, że zmienia salę zabaw. Zadymienie było widoczne w jednej sali, na szczęście korytarze były bezpieczne. Dzieci, jak mówię, szybko zostały wyprowadzone na zewnątrz, teraz dzwonimy do rodziców, by odbierały maluchy nieco szybciej.

Na chwilę obecną placówka została zamknięta. Nie wiadomo, czy przedszkole będzie funkcjonować jutro. Obiekt musi dokładnie zostać sprawdzony m.in. przez sanepid. Na miejscu wciąż pracują strażacy.
Sławomir Jakubik i Elżbieta Prorok-Zdyb

Wiadomości z regionu

2018-07-22, godz. 22:00 Wypadek motocyklisty w Raszowej Do wypadku motocyklisty doszło w miejscowości Raszowa w gminie Tarnów Opolski. Jak informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, ... » więcej 2018-07-22, godz. 21:15 Za nami 14. edycja Master Truck. DAF X-men firmy Gosped najpiękniejszy Blisko tysiąc ciężarówek przyjechało w ten weekend na lotnisko do Polskiej Nowej Wsi na zlot Master Truck. Impreza, jedna z największych tego typu w Europie, ... » więcej 2018-07-22, godz. 20:00 Przyjechali mu pomóc, a ten „odwdzięczył” się agresją. Kolejny napad na ratowników medycznych w regionie Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Brzegu. Służby medyczne zostały poinformowane o młodym mężczyźnie leżącym na chodniku. Gdy na miejscu pojawił ... » więcej 2018-07-22, godz. 20:00 Kpt. Marian Markiewicz odznaczony Krzyżem Walecznych i Brązowym Krzyżem Zasługi [ZDJĘCIA] Kpt. Marian Markiewicz, mieszkający w Głubczycach weteran Armii Krajowej, Żołnierz Wyklęty, uczestnik 'Burzy' w Wilnie otrzymał zaległe odznaczenia państwowe ... » więcej 2018-07-22, godz. 18:05 Opolscy politycy rozmawiali o zmianach, jakie zachodzą w przestrzeni dyskusji w polskim parlamentaryzmie i społeczeńst ... Ewolucja polskiej debaty politycznej, na przykładzie ostatnich protestów związanych z wprowadzanymi zmianami w sądownictwie oraz zamieszek, do których doszło ... » więcej 2018-07-22, godz. 17:22 Korek na A4 w kierunku Wrocławia. Przyczyną utrudnień zderzenie dwóch osobówek i przyczepy kempingowej Utrudnieniach na opolskim odcinku autostrady A4. Tuż po godzinie 14:00 między węzłami Opole Zachód i Brzeg, na wysokości miejscowości Sarny Wielkie w kierunku ... » więcej 2018-07-22, godz. 16:02 Dwóch mężczyzn nie żyje, trzeci jest w szpitalu. Zatrucie w powiecie strzeleckim. To mogły być dopalacze Dwaj młodzi mężczyźni ze Strzelec Opolskich i Jemielnicy nie żyją. Są podejrzenia, że zażyli oni jakiś nowy rodzaj dopalacza lub narkotyków. Trzeci mężczyzna ... » więcej 2018-07-22, godz. 15:45 Regularne wycieczki Klubu Turystyki Rowerowej "Rajder". Cel podróży to niespodzianka - Nigdy nie wiemy gdzie pojedziemy i to jest zaleta naszej grupy - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Ewa Trojok z Opolskiego Klubu Turystyki Row ... » więcej 2018-07-22, godz. 15:39 Zatrucie dopalaczami w Strzelcach Opolskich? Nie żyje dwóch mężczyzn, trzeci jest w szpitalu Dwóch młodych mężczyzn nie żyje, a trzeci - z objawami zatrucia - trafił do szpitala. Do zatrucia najprawdopodobniej dopalaczami doszło w Strzelcach Opolskich. » więcej 2018-07-22, godz. 14:43 Opolanie nie regulują opłat za odbiór śmieci. Problem ma m.in. Biała W gospodarstwach domowych przybywa śmieci, rosną również koszty ich odbioru od mieszkańców. Niektóre samorządy lokalne mają problemy z niepłacącymi za te usłu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »