Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-17, 13:30 Autor: Maciej Stępień

Pomimo stresu ewakuowały sześćdziesięcioro dzieci. Strażacy chwalą zachowanie brzeskich przedszkolanek

Pomimo stresu ewakuowały sześćdziesięcioro dzieci. Strażacy chwalą zachowanie brzeskich przedszkolanek [fot. Maciej Stępień]
Pomimo stresu ewakuowały sześćdziesięcioro dzieci. Strażacy chwalą zachowanie brzeskich przedszkolanek [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Wracamy do wydarzeń, jakie rozegrały się wczoraj w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Brzegu. W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej w szybie windy dostarczającej posiłki, na drugim piętrze placówki pojawiło się spore zadymienie. Personel stanął na wysokości zadania. W ciągu kilku minut ewakuowano wszystkie maluchy. Przedszkolanki zdążyły je ubrać i bezpiecznie wyprowadzić z budynku. Takie zachowanie chwalą służby ratownicze.
Sławomir Jakubik z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Brzegu wspomina, że gdy przyjechał na miejsce wraz z pozostałymi strażakami ewakuacja już trwała i przeprowadzana była sprawnie.

- Tam gdzie było największe zagrożenie z wyższej kondygnacji, wszystkie dzieci zostały sprowadzone na dół, część dzieciaków była już na podwórku. Grupa maluchów dopiero wstała, były zaspane, także tutaj było kolejne utrudnienie, także panie spisały się wzorowo. Ponadto dzieci nawet nie wiedziały, że jest jakieś zadymienie, po prostu były przekonane to są jakieś ćwiczenia, a może spotkanie ze strażakami, także w kwestii pedagogicznej naprawdę piątka się należy – podkreśla Jakubik.

Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu Elżbieta Prorok-Zdyb wyjaśnia w rozmowie z Radiem Opole, jak to jest ewakuować grupę sześćdziesięciorga dzieci w tak krótkim czasie.

- Mamy oczywiście opracowaną procedurę ewakuacji, która w tym przypadku została zastosowana i zadziałała. To wszystko naprawdę szybko przebiegło. Panie wyprowadziły dzieci ubrane, część ubranek zakładaliśmy na dworze, maluchy stały w bezpiecznej odległości na dworze, pogoda nam sprzyjała, także udało się. Pomogli nam też sami strażacy, którzy w pewnym momencie zaczęli rozdawać maskotki dla dzieci – dodaje szefowa placówki.

Dziś przedszkole jest nieczynne, ale w poniedziałek znów pojawią się w nim maluchy. Winda do transportu żywności zostanie na razie wyłączona.
Sławomir Jakubik i Elżbieta Prorok-Zdyb

Wiadomości z regionu

2017-12-15, godz. 09:45 Arkadiusz Wiśniewski o rekordowo wysokim budżecie Opola: wchodzimy do elity samorządów w Polsce - W ciągu trzech lat wysokość budżetu miasta wzrosła o 100 procent, wchodzimy do elity samorządów w Polsce, miast, których budżet przekracza miliard - stwierd ... » więcej 2017-12-15, godz. 06:45 Opolscy dłużnicy ZUS-u spłacają należności. Pomaga doradca do spraw ulg i umorzeń Ponad 2,5 tysiąca wniosków o oddłużenie trafiło w tym roku do opolskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Łączna suma długów opolan to ponad 6 milionów 400 ty ... » więcej 2017-12-14, godz. 20:50 Popłynęły jazzowe kolędy. "Koncert Bożonarodzeniowy" PWSZ w Nysie Tłumy nysan przyciągnął do Nyskiego Domu Kultury „Koncert Bożonarodzeniowy” w wykonaniu studentów i wykładowców Instytutu Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawo ... » więcej 2017-12-14, godz. 20:30 Policja apeluje o większą ostrożność na drogach. "Często jest ślisko i słabo widać" Niedostosowanie prędkości do warunków i nieudzielenie pierwszeństwa to dwie główne przyczyny wypadków drogowych na Opolszczyźnie. Policja przypomina i szczegó ... » więcej 2017-12-14, godz. 20:15 Opolscy uczniowie poznają kulturę i zwyczaje Czechów Historia Skody, Brna, czy bohatera kreskówki Krecika. To między innymi tematy prezentacji, które uczniowie z Opolszczyzny przygotowali na konkurs 'Znam histor ... » więcej 2017-12-14, godz. 19:00 Głogówek: nie zapominają o naszych rodach żyjących na Litwie Przedświąteczne wsparcie dla Polaków z litewskich Solecznik organizuje Głogówek. Dary zbierane będą podczas sobotniego 916.12) jarmarku na tamtejszym rynku. O ... » więcej 2017-12-14, godz. 18:45 Książkowa abolicja do 100 zł w Strzelcach Opolskich tylko do piątku Jeszcze tylko do piątku (15.12) można bezkarnie oddać książki wypożyczone z bibliotek na terenie gminy Strzelce Opolskie, które przetrzymywało się w domu dłuż ... » więcej 2017-12-14, godz. 17:10 Strzelecki jarmark bożonarodzeniowy połączony z akcją "Wymiana ciepła" Mnóstwo świątecznych atrakcji można znaleźć na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Strzelcach Opolskich. Na rynku przed ratuszem oprócz ogromnej choinki, żywej szopk ... » więcej 2017-12-14, godz. 16:48 Echa skandalu w toalecie NDK. Głos zabiera burmistrz Nysy Echa skandalu w Nyskim Domu Kultury nie słabną. Z powodu zainteresowania opinii publicznej bulwersującą sprawą ukrytej w atrapie czujnika dymu kamery w męskie ... » więcej 2017-12-14, godz. 16:00 Pora na finał. W niedzielę startuje Świąteczny Puchar Forda W niedziele startuje ostatnia w tym roku runda Kierowcy Roku Opolszczyzny. Po raz 21. rusza Świąteczny Puchar Forda. W tegorocznym cyklu udało się przeszkolić ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »