Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-17, 13:30 Autor: Maciej Stępień

Pomimo stresu ewakuowały sześćdziesięcioro dzieci. Strażacy chwalą zachowanie brzeskich przedszkolanek

Pomimo stresu ewakuowały sześćdziesięcioro dzieci. Strażacy chwalą zachowanie brzeskich przedszkolanek [fot. Maciej Stępień]
Pomimo stresu ewakuowały sześćdziesięcioro dzieci. Strażacy chwalą zachowanie brzeskich przedszkolanek [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Wracamy do wydarzeń, jakie rozegrały się wczoraj w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Brzegu. W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej w szybie windy dostarczającej posiłki, na drugim piętrze placówki pojawiło się spore zadymienie. Personel stanął na wysokości zadania. W ciągu kilku minut ewakuowano wszystkie maluchy. Przedszkolanki zdążyły je ubrać i bezpiecznie wyprowadzić z budynku. Takie zachowanie chwalą służby ratownicze.
Sławomir Jakubik z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Brzegu wspomina, że gdy przyjechał na miejsce wraz z pozostałymi strażakami ewakuacja już trwała i przeprowadzana była sprawnie.

- Tam gdzie było największe zagrożenie z wyższej kondygnacji, wszystkie dzieci zostały sprowadzone na dół, część dzieciaków była już na podwórku. Grupa maluchów dopiero wstała, były zaspane, także tutaj było kolejne utrudnienie, także panie spisały się wzorowo. Ponadto dzieci nawet nie wiedziały, że jest jakieś zadymienie, po prostu były przekonane to są jakieś ćwiczenia, a może spotkanie ze strażakami, także w kwestii pedagogicznej naprawdę piątka się należy – podkreśla Jakubik.

Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu Elżbieta Prorok-Zdyb wyjaśnia w rozmowie z Radiem Opole, jak to jest ewakuować grupę sześćdziesięciorga dzieci w tak krótkim czasie.

- Mamy oczywiście opracowaną procedurę ewakuacji, która w tym przypadku została zastosowana i zadziałała. To wszystko naprawdę szybko przebiegło. Panie wyprowadziły dzieci ubrane, część ubranek zakładaliśmy na dworze, maluchy stały w bezpiecznej odległości na dworze, pogoda nam sprzyjała, także udało się. Pomogli nam też sami strażacy, którzy w pewnym momencie zaczęli rozdawać maskotki dla dzieci – dodaje szefowa placówki.

Dziś przedszkole jest nieczynne, ale w poniedziałek znów pojawią się w nim maluchy. Winda do transportu żywności zostanie na razie wyłączona.
Sławomir Jakubik i Elżbieta Prorok-Zdyb

Wiadomości z regionu

2018-07-16, godz. 06:15 Pożar w piekarni w Głuchołazach. Konieczna była ewakuacja Pożar budynku mieszkalno-usługowego w Głuchołazach. Strażacy wezwanie otrzymali około godziny czwartej. » więcej 2018-07-15, godz. 20:30 Francja mistrzem świata! I co powie Piechniczek? Ostatnie spotkanie z trenerem na antenie Radia Opole Reprezentacja Francji wygrała piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji. Francuzi w meczu finałowym pokonali Chorwatów 4:2. Jak spotkanie finałowe i cały mundial ... » więcej 2018-07-15, godz. 18:45 Ma być bezpiecznie i komfortowo. W powiecie kluczborskim powstają nowe ścieżki rowerowe W powiecie kluczborskim powstają trzy nowe ścieżki rowerowe. W ramach programu niskiej emisji subregionu północnego, z takich tras niebawem będą mogli skorzys ... » więcej 2018-07-15, godz. 18:00 Krośnica będzie miała plac rekreacyjny. Będzie gotowy jeszcze w tym roku Miejsce do zabawy i rekreacji w centrum wsi będą niedługo mieli mieszkańcy Krośnicy. Choć jest to duża wioska, to do tej pory brakowało placu, na którym rodzi ... » więcej 2018-07-15, godz. 16:50 Dwa wypadki drogowe w regionie. Wśród poszkodowanych dzieci Przed południem na DK nr 11 w Kluczborku kobieta najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą. Samochód wypadł z trasy i dachował. Kierująca z dwójką dzieci trafi ... » więcej 2018-07-15, godz. 16:15 Opolscy politycy widzą wiele aspektów ewentualnej zmiany ordynacji wyborczej do Europarlamentu Wybory do Europarlamentu były tematem Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy rozmawiali o propozycji nowej ordynacji wyborczej i przyczynach niewysokiej ... » więcej 2018-07-15, godz. 15:30 Czarodziejskie zioła i beskidzkie hyrkawki. Blisko 50 atrakcji na wakacje w Kolonowskiem Najmłodsi mieszkańcy gminy Kolonowskie nie mogą narzekać na nudę w czasie wakacji. Nawet jeśli nie jadą na wczasy czy kolonie, na miejscu czeka na nich szerok ... » więcej 2018-07-15, godz. 15:00 Strażacki plac zabaw powstaje w Kielczy. Wspólna inicjatywa strażaków, sołectwa i gminy 'Mały strażak' - tak ma się nazywać nowy plac zabaw i rekreacji, który powstaje w Kielczy w gminie Zawadzkie. Urządzany jest w bezpośrednim sąsiedztwie remizy ... » więcej 2018-07-15, godz. 13:45 Rusza Krapkowicki Budżet Obywatelski 2019. Do 10 sierpnia magistrat czeka na propozycje Można już zgłaszać projekty do Krapkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Propozycje mieszkańców będą przyjmowane do 10 sierpnia. » więcej 2018-07-15, godz. 13:00 W regionie na razie nie brakuje krwi, jednak RCKiK zachęca do odwiedzania punktów poboru Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu posiada aktualnie wystarczające zapasy tego życiodajnego płynu. W poprzednich latach - zwłaszcza pod ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »