Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-17, 13:30 Autor: Maciej Stępień

Pomimo stresu ewakuowały sześćdziesięcioro dzieci. Strażacy chwalą zachowanie brzeskich przedszkolanek

Pomimo stresu ewakuowały sześćdziesięcioro dzieci. Strażacy chwalą zachowanie brzeskich przedszkolanek [fot. Maciej Stępień]
Pomimo stresu ewakuowały sześćdziesięcioro dzieci. Strażacy chwalą zachowanie brzeskich przedszkolanek [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Wracamy do wydarzeń, jakie rozegrały się wczoraj w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Brzegu. W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej w szybie windy dostarczającej posiłki, na drugim piętrze placówki pojawiło się spore zadymienie. Personel stanął na wysokości zadania. W ciągu kilku minut ewakuowano wszystkie maluchy. Przedszkolanki zdążyły je ubrać i bezpiecznie wyprowadzić z budynku. Takie zachowanie chwalą służby ratownicze.
Sławomir Jakubik z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Brzegu wspomina, że gdy przyjechał na miejsce wraz z pozostałymi strażakami ewakuacja już trwała i przeprowadzana była sprawnie.

- Tam gdzie było największe zagrożenie z wyższej kondygnacji, wszystkie dzieci zostały sprowadzone na dół, część dzieciaków była już na podwórku. Grupa maluchów dopiero wstała, były zaspane, także tutaj było kolejne utrudnienie, także panie spisały się wzorowo. Ponadto dzieci nawet nie wiedziały, że jest jakieś zadymienie, po prostu były przekonane to są jakieś ćwiczenia, a może spotkanie ze strażakami, także w kwestii pedagogicznej naprawdę piątka się należy – podkreśla Jakubik.

Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu Elżbieta Prorok-Zdyb wyjaśnia w rozmowie z Radiem Opole, jak to jest ewakuować grupę sześćdziesięciorga dzieci w tak krótkim czasie.

- Mamy oczywiście opracowaną procedurę ewakuacji, która w tym przypadku została zastosowana i zadziałała. To wszystko naprawdę szybko przebiegło. Panie wyprowadziły dzieci ubrane, część ubranek zakładaliśmy na dworze, maluchy stały w bezpiecznej odległości na dworze, pogoda nam sprzyjała, także udało się. Pomogli nam też sami strażacy, którzy w pewnym momencie zaczęli rozdawać maskotki dla dzieci – dodaje szefowa placówki.

Dziś przedszkole jest nieczynne, ale w poniedziałek znów pojawią się w nim maluchy. Winda do transportu żywności zostanie na razie wyłączona.
Sławomir Jakubik i Elżbieta Prorok-Zdyb

Wiadomości z regionu

2018-10-23, godz. 13:30 Włamanie do kiosku, "zniknął" towar za 3 tysiące złotych. Złodziej jest już w rękach policji Towar wart w sumie trzy tysiące złotych miał paść łupem złodzieja zatrzymanego przez prudnickich policjantów. 20-latek połakomił się na papierosy oraz artykuł ... » więcej 2018-10-23, godz. 13:00 Mniejszość Niemiecka ma najwięcej miejsc w Radzie Powiatu Oleskiego, ale potrzebna będzie koalicja Sześć mandatów w Radzie Powiatu Oleskiego zdobył Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka. Po trzy miejsca wywalczyły Koalicja Obywatelska, Prawo i Spra ... » więcej 2018-10-23, godz. 12:30 Rafał Bartek: nie uważam wyników Mniejszości Niemieckiej za porażkę - W wyborach do sejmiku województwa opolskiego zagłosowało na Mniejszość Niemiecką o 12 tysięcy osób więcej niż cztery lata temu - powiedział w porannej rozmo ... » więcej 2018-10-23, godz. 12:30 KWW Macieja Sonika zgarnął największą część tortu w Radzie Powiatu Krapkowickiego Dziewięć miejsc w Radzie Powiatu Krapkowickiego zdobył Komitet Wyborczy Wyborców Macieja Sonika. » więcej 2018-10-23, godz. 12:00 Narkotyki warte pół miliona złotych zarekwirowała byczyńska policja. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn [ZDJĘCIA] Za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków staną przed sądem dwaj mieszkańcy Byczyny. 24 i 26-latek wspólnie prowadzili plantację konopi. » więcej 2018-10-23, godz. 11:30 Znamy radnych powiatowych w Kluczborku. Najwięcej mandatów ma KWW Ziemia Kluczborska Komitet Wyborczy Wyborców Ziemia Kluczborska zdobył najwięcej - siedem - mandatów w Radzie Powiatu Kluczborskiego. » więcej 2018-10-23, godz. 11:20 Potrącenie na przejściu dla pieszych w Opolu Do zdarzenia doszło przed godziną 9:00 w Opolu na Kołłątaja. Kierująca osobowym peugeotem potrąciła na przejściu 27-letniego mężczyznę. » więcej 2018-10-23, godz. 10:45 Opolska rada miasta bez Mniejszości Niemieckiej [KOMENTARZE] - Trochę jest smutno, nie udało nam się wprowadzić ani jednego radnego do Rady Miasta Opola - powiedział w porannej rozmowie 'Poglądy i osądy' Marcin Gambiec, ... » więcej 2018-10-23, godz. 10:15 Razem dla Opola bez mandatów w radzie miasta Stowarzyszenie Razem dla Opola nie dostało się do opolskiej rady miasta. Komitet, który walczył o reelekcję w radzie i był reprezentowany m.in. przez Krzyszto ... » więcej 2018-10-23, godz. 09:30 Rada powiatu opolskiego wybrana. Najwięcej głosów dla MN W wyborach do rady powiatu opolskiego najwięcej głosów zdobył komitet Mniejszości Niemieckiej, zagłosowało na niego 15 871 osób (37,10% poparcia). Spośród 23 ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »