Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-17, 13:30 Autor: Maciej Stępień

Pomimo stresu ewakuowały sześćdziesięcioro dzieci. Strażacy chwalą zachowanie brzeskich przedszkolanek

Pomimo stresu ewakuowały sześćdziesięcioro dzieci. Strażacy chwalą zachowanie brzeskich przedszkolanek [fot. Maciej Stępień]
Pomimo stresu ewakuowały sześćdziesięcioro dzieci. Strażacy chwalą zachowanie brzeskich przedszkolanek [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ewakuacja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Wracamy do wydarzeń, jakie rozegrały się wczoraj w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Brzegu. W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej w szybie windy dostarczającej posiłki, na drugim piętrze placówki pojawiło się spore zadymienie. Personel stanął na wysokości zadania. W ciągu kilku minut ewakuowano wszystkie maluchy. Przedszkolanki zdążyły je ubrać i bezpiecznie wyprowadzić z budynku. Takie zachowanie chwalą służby ratownicze.
Sławomir Jakubik z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Brzegu wspomina, że gdy przyjechał na miejsce wraz z pozostałymi strażakami ewakuacja już trwała i przeprowadzana była sprawnie.

- Tam gdzie było największe zagrożenie z wyższej kondygnacji, wszystkie dzieci zostały sprowadzone na dół, część dzieciaków była już na podwórku. Grupa maluchów dopiero wstała, były zaspane, także tutaj było kolejne utrudnienie, także panie spisały się wzorowo. Ponadto dzieci nawet nie wiedziały, że jest jakieś zadymienie, po prostu były przekonane to są jakieś ćwiczenia, a może spotkanie ze strażakami, także w kwestii pedagogicznej naprawdę piątka się należy – podkreśla Jakubik.

Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu Elżbieta Prorok-Zdyb wyjaśnia w rozmowie z Radiem Opole, jak to jest ewakuować grupę sześćdziesięciorga dzieci w tak krótkim czasie.

- Mamy oczywiście opracowaną procedurę ewakuacji, która w tym przypadku została zastosowana i zadziałała. To wszystko naprawdę szybko przebiegło. Panie wyprowadziły dzieci ubrane, część ubranek zakładaliśmy na dworze, maluchy stały w bezpiecznej odległości na dworze, pogoda nam sprzyjała, także udało się. Pomogli nam też sami strażacy, którzy w pewnym momencie zaczęli rozdawać maskotki dla dzieci – dodaje szefowa placówki.

Dziś przedszkole jest nieczynne, ale w poniedziałek znów pojawią się w nim maluchy. Winda do transportu żywności zostanie na razie wyłączona.
Sławomir Jakubik i Elżbieta Prorok-Zdyb

Wiadomości z regionu

2018-03-19, godz. 07:00 Inwestycje na drogach wojewódzkich. Będą utrudnienia Rozpoczyna się budowa obwodnicy Malni i Choruli w ciągu drogi wojewódzkiej 423. To oznacza pierwsze utrudnienia dla kierowców i objazdy. » więcej 2018-03-19, godz. 06:00 Problemy ścisłego centrum Opola były tematem spotkania STE SILESIA z mieszkańcami Spotkanie z mieszkańcami ścisłego centrum Opola zorganizowali wczoraj (18.03) działacze Stowarzyszenia Technologii Ekologicznych SILESIA. » więcej 2018-03-18, godz. 22:00 Opolscy klerycy pokazali umiejętności aktorskie Klerycy Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu wystawili Misterium Męki Pańskiej. Za pomocą spektaklu postanowili pokazać to, co dzieje si ... » więcej 2018-03-18, godz. 21:15 O przygotowaniach do wyborów samorządowych dyskutowali politycy w Niedzielnej Loży Radiowej Jesienne wybory samorządowe były tematem Niedzielnej Loży Radiowej. Choć pozostaje do nich więcej niż pół roku, pojawia się wiele spekulacji odnośnie ewentual ... » więcej 2018-03-18, godz. 19:30 Jaja wielkanocne można zdobić na wiele sposobów. Pokazali to w Tułowicach Konkurs zdobienia jaj wielkanocnych, kurs robienia tradycyjnych palm wielkanocnych, warsztaty i występy artystyczne na scenie. Tułowicki Ośrodek Kultury zorga ... » więcej 2018-03-18, godz. 19:20 Śmigłowiec zabrał 16-letniego rowerzystę do szpitala po potrąceniu przez samochód 16-letni rowerzysta został potrącony na ulicy Strzeleckiej w Kluczborku przez osobowego seata. Nastolatek doznał urazu głowy i płuc - stracił przytomność. » więcej 2018-03-18, godz. 19:20 Kolejny raz pokazali najnowsze trendy dotyczące budowy domu i wyposażenia wnętrz Dobiegły końca VIII Śląskie Targi Budowlane w domEXPO. Od piątku (16.03) do dzisiejszego popołudnia prezentowało się około stu firm pod hasłem przewodnim 'Czy ... » więcej 2018-03-18, godz. 19:00 "Nasza OSP, moja MDP". Młodzi strażacy na ekrany Trwa konkurs skierowany do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Opolskiego, które poprzez prezentacje multimedialną lub film przedstawią swoją działalnoś ... » więcej 2018-03-18, godz. 15:00 Nowe pracownie laboratoryjne w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Będzie można wykonać "progresję wiekową" Komenda Wojewódzka Policji w Opolu ma dwie nowe pracownie laboratoryjne. Pomieszczenia zostały wyposażone w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt do szybkiej id ... » więcej 2018-03-18, godz. 14:30 W Lubszy mieli kupić własną śmieciarkę, ale na razie gmina unieważnia przetargi Na początku roku władze Lubszy postanowiły unieważnić dwa przetargi na wywóz odpadów komunalnych z terenu gminy. Powodem takiej decyzji były zbyt wysokie kosz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »