Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-10-30, 05:00 Autor: Klaudia Pokładek

Pierwszy nyski Hackathon zakończony. Znamy zwycięzców

Zwycięzcy Hackathonu [Fot. Klaudia Pokładek]
Zwycięzcy Hackathonu [Fot. Klaudia Pokładek]
Fot. Klaudia Pokładek
Fot. Klaudia Pokładek
Po czterdziestu godzinach komputerowych zmagań zakończył się w Nysie Hackathon, czyli pierwszy maraton programistyczny. Zwyciężyli młodzi nysanie, którzy stworzyli aplikację, dzięki której mieszkańcy będą mogli m.in. sprawniej korzystać z rozkładów jazdy komunikacji miejskiej.
- Pierwsze miejsce zajęła drużyna, która prezentowała się jako siódma. My ten projekt nazwaliśmy Dreams Soft - Nysa Otwartych Danych - mówi Marek Rymarz, wiceburmistrz Nysy.

- To otwarty interfejs danych, który udostępnia wszelkie możliwe przydatne mieszkańcom informacje. Chodzi o to, że dzięki niemu mieszkańcy będą mogli na bieżąco sprawdzać, co robi gmina, na co idą ich, podatników pieniądze. Dane są otwarte, a jeżeli są dostępne dla wszystkich, to wszyscy na tym korzystamy - tłumaczą zwycięzcy, czyli trio w składzie: Mariusz Olszewski, Rafał Chramęga i Dawid Hawryluk.

Organizatorzy są zdania, że młodzi nysanie wykonali kawał świetnej roboty. Do zadania podeszli niekonwencjonalnie, a efekty ich pracy wpisują się w najnowsze światowe trendy.
- Talentów było tutaj bardzo dużo. Uczestnicy zdolni, zaangażowani i z pasją. Rozmawialiśmy już z kilkoma osobami, które teraz w naszej firmie przejdą proces rekrutacyjny. Niewykluczone zatem, że ktoś zostanie zatrudniony - mówi Tomasz Szadkowski, prezes firmy, która była współorganizatorem Hackathonu. Firma na początku przyszłego roku planuje w Nysie otworzyć swój oddział. Docelowo chce zatrudnić nawet 300 osób.

Zdaniem fachowców od programowania, nowa aplikacja, a właściwie interfejs, wymaga jeszcze kilku tygodni na doszlifowanie. Później zostanie on udostępniony korzystającym z urządzeń mobilnych mieszkańcom i odwiedzającym miasto turystom.
Marek Rymarz, zwycięzcy, Tomasz Szadkowski

Wiadomości z regionu

2019-03-24, godz. 21:11 Opolscy politycy o szansach swoich kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego i ogólnej szansie na europosła z ... Czy mamy szansę na własnego opolskiego europosła i co zrobić, żeby te szanse zwiększyć? Z odpowiedzią na to pytanie mierzyli się opolscy politycy, goście Nied ... » więcej 2019-03-24, godz. 19:15 Po raz dziesiąty podzielili się miłością. W Dębskiej Kuźni zagrali dla Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z P ... Po raz dziesiąty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębskiej Kuźni zorganizowano wyjątkowy koncert charytatywny - “Dzielmy się miłością”. Nie zabrakło licytacj ... » więcej 2019-03-24, godz. 16:57 Opolskie morsy oficjalnie zakończyły sezon na lodowate kąpiele. Do morsowania wrócą w listopadzie Chociaż kąpieli w przeręblu nie było dużo, dla opolskich morsów sezon był bardzo udany. To za sprawią wielu nowych osób, które dołączyły do grona amatorów kąp ... » więcej 2019-03-24, godz. 16:31 Marcin Ociepa zaprezentował "Strategię dla rozwoju" dla województwa opolskiego. Towarzyszył mu wicepremier Jarosław Go ... Silna rodzina, nowoczesna gospodarka, udrożnienie Odry - to niektóre z pięciu priorytetów Marcina Ociepy, który dziś (24.03) podczas konwencji programowej zap ... » więcej 2019-03-24, godz. 15:00 Centrum Opola bez samochodów, ale z ogródkami letnimi? Do poniedziałku można wypełniać specjalne ankiety Azyl dla pieszych i rowerzystów oraz wprowadzenie strefy zamieszkania z ograniczonym ruchem samochodów w obszarze ulic: Koraszewskiego, Rynek, Książąt Opolski ... » więcej 2019-03-24, godz. 11:54 Ratownicy testowali karetki na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim Karetki zakupione przez Krapkowickie Centrum Zdrowia w Krapkowicach przeszły testy na torze wyścigowym Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. » więcej 2019-03-24, godz. 11:52 Dystrybutor substancji zalegającej na polach w Strzelcach Opolskich wyjaśniał mieszkańcom czym są tajemnicze hałdy W związku z doniesieniami o szkodliwości pryzm znajdujących się w Strzelcach Opolskich na polach za Osiedlem Piastów Śląskich, wytwórcy carbotery (produktu ub ... » więcej 2019-03-24, godz. 10:23 Dobrzeń Wielki chce odzyskać utracone sołectwa. Będzie wniosek do MSWiA Radni Dobrzenia Wielkiego na najbliższej sesji (28.03) po raz trzeci podejmą uchwałę i będą wnioskować do MSWiA za pośrednictwem wojewody opolskiego o odwróce ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:25 Co czwarte pozwolenie na pracę w naszym regionie jest uchylane. Cudzoziemcy rezygnują z przyjazdu lub z pracy 1/4 pozwoleń na pracę dla cudzoziemców spoza Unii Europejskiej wydanych przez Opolski Urząd Wojewódzki w ciągu roku jest uchylanych. Dzieje się tak w przypadk ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:23 Dziś po raz drugi obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów - Data nie jest przypadkowa - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Janusz Oszytko z Delegatury IPN w Opolu. W tym roku przypada 75. rocznica zamordo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »