Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-10-19, 17:48 Autor: Witold Wośtak

Noworodki z krapkowickiego szpitala dostaną maskotki pachnące ich mamą

[fot. Witold Wośtak]
[fot. Witold Wośtak]
[fot. Witold Wośtak]
[fot. Witold Wośtak]
150 maskotek trafiło na oddział noworodków Krapkowickiego Centrum Zdrowia. Świeżo upieczone mamy będą trzymać maskotki blisko ciała, żeby pluszaki pachniały tak samo jak one.
Pluszaki ręcznie wykonane przez członków krapkowickiego stowarzyszenia Pasja mają towarzyszyć nowo narodzonym dzieciom w chwilach rozłąki z matką.

- To bardzo dobre rozwiązanie - ocenia Halina Droń, położna oddziałowa oddziału noworodków KCZ. - Sam pomysł jest trafiony, bo zdarza się, że dzieci muszą być daleko od mamy. Czasami noworodek wymaga fototerapii lub podłączenia do kroplówki i tęskni za mamą. Przypuszczam, że każda matka chciałaby dostać maskotkę dla swojego dziecka. To dobra przytulanka i zarazem prezent dla noworodka.

Najpierw stowarzyszenie Pasja zaprezentowało się na konkursie, pt. "Krąg darczyńców", organizowanym przez stowarzyszenie Kraina świętej Anny. - Oni byli przekonujący i zebrali 3400 złotych na realizację pomysłu - mówi Ewa Maria Piłat, prezes Krainy świętej Anny. - Za zgromadzone pieniądze kupili włóczkę i wypełnienie z odpowiednimi atestami, skoro pluszaki miały trafić do szpitala. Wtedy panie i panowie rozpoczęli pracę na szydełku, sukcesywnie przekazując pajacyki dyrektorowi szpitala.

Personel szpitala pozostawi oczywiście rodzicom decyzję o korzystaniu z pluszaków.
Halina Droń
Ewa Maria Piłat

Wiadomości z regionu

2019-06-25, godz. 19:30 Od stu lat kontrolują funkcjonowanie państwa i wskazują nieprawidłowości. NIK świętuje 100 lat Najwyższy organ kontroli w Polsce od 100 lat ocenia gospodarowanie publicznymi pieniędzmi i funkcjonowanie państwa. Opolska delegatura była ostatnią na mapie, ... » więcej 2019-06-25, godz. 19:15 Opolscy strażacy przez godzinę szukali topielca w kamionce Bolko. Pijany mężczyzna spał na brzegu w trawie [ZDJĘCIA] Opolscy strażacy przez godzinę szukali mężczyzny, który miał się topić w kamionce Bolko w Opolu. Wcześniej na brzegu widziano tylko jego ubranie. Pijanego męż ... » więcej 2019-06-25, godz. 19:15 Rekrutacja napawa optymizmem, w Głuchołazach powstanie stowarzyszeniowe liceum Niemal pewna jest reaktywacja Liceum Ogólnokształcącego im. Chrobrego w Głuchołazach. Kiedy w 2002 roku szkole tej groziła likwidacja jej prowadzenie przejęła ... » więcej 2019-06-25, godz. 19:00 Ciekawa oferta aktywnego wypoczynku wakacyjnego w Głuchołazach Bogaty program sportowo-rekreacyjny w mieście oraz imprezy wyjazdowe przygotowano dla spędzających wakacje w Głuchołazach. Do ich dyspozycji są wszystkie obie ... » więcej 2019-06-25, godz. 18:00 Mogą dać przykład i podzielić się doświadczeniem. W Opolu odznaczono małżeństwa z przynajmniej półwiecznym stażem Przeżyli ze sobą wiele dobrych, ale też i trudnych chwil, a swoim doświadczeniem mogą obdarować niejedno pokolenie. Pary, które świętują Złote i Diamentowe Go ... » więcej 2019-06-25, godz. 17:30 Uniwersytet Opolski: senat podjął decyzję o utworzeniu wydziału lekarskiego Na Uniwersytecie Opolskim powstał wydział lekarski. Taką decyzję podjął senat uczelni. rektor Marek Masnyk na konferencji prasowej tłumaczył, że wydział utwor ... » więcej 2019-06-25, godz. 17:15 Radni w czwartek podzielą Opole na dwie strefy taryfowe Opole zostanie podzielone na dwie strefy taryfowe dla taksówek. W czwartek (27.06) radni zagłosują nad zróżnicowaniem cen za korzystanie z tego środka transpo ... » więcej 2019-06-25, godz. 15:45 Narodziny w opolskim zoo. Rodzina uchatek kalifornijskich powiększyła się o dwa młode osobniki W opolskim zoo na świat przyszły dwie uchatki kalifornijskie. Młode pozostają pod opieką pielęgniarza, ich dokładną płeć i wagę poznamy za kilka dni. Ojcem ma ... » więcej 2019-06-25, godz. 15:30 Ścieżka rowerowa pod Grodkowem w remoncie. Kilka miesięcy po oddaniu do użytku, na jezdni pojawiły się nierówności Choć nie ma jeszcze roku, to już wymaga naprawy. Mowa o ścieżce rowerowej prowadzącej do Sulisławia i Gałązczyc w gminie Grodków. » więcej 2019-06-25, godz. 15:15 OCO: wstrzymują operacje z powodu upałów Opolskie Centrum Onkologi z powodu upałów wstrzymało przyjęcia pacjentów na oddziałach chirurgii onkologicznej i ginekologii onkologicznej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »