Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-11, 17:15 Autor: Jan Poniatyszyn

Hydrant będzie dowodem w sprawie pożaru w Szybowicach

Hydrant [zdj. Jan Poniatyszyn]
Hydrant [zdj. Jan Poniatyszyn]
Dla celów procesowych zabezpieczono feralny hydrant z Szybowic. Problemy z jego uruchomieniem mieli strażacy na początku pożaru tartaku i domu tamtejszego przedsiębiorcy. Hydrant znajdował się najbliżej tych zabudowań. Uruchomiono go dopiero wówczas, gdy już doszczętnie spłonęły. Do tragedii doszło w miniona sobotę.
- Po akcji gaśniczej ten hydrant nie był w pełni sprawny - mówi Paweł Kawecki, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Prudniku. – Na miejscu były służby działające w imieniu prokuratury. Ten hydrant ma być dowodem w sprawie. Został zdemontowany i przekazany prokuraturze. W to miejsce pojawił się nowy hydrant. Będziemy chcieli pomóc pogorzelcom. Wykonamy jeszcze studnię wodomierzową, która co do zasady jest kosztem właściciela posesji. My natomiast zrobimy to na własny koszt.

Hydrant przeszedł okresową kontrolę w sierpniu ubiegłego roku i wówczas był sprawny. Prezes prudnickich wodociągów twierdzi, że jest to prywatny hydrant, gdyż znajdował się na przyłączu do sieci wodociągowej. Właściciel spalonego domu i tartaku w Szybowicach wycenia straty na dwa miliony złotych. Śledztwo w sprawie sprowadzenia pożaru prowadzi Prokuratura Rejonowa w Prudniku.

Do tematu pożaru w Szybowicach wracamy w Niedzielnej Loży Radiowej (13.08) po godzinie 11:00.
Paweł Kawecki

Wiadomości z regionu

2019-04-26, godz. 13:15 Śmiertelne pobicie pod marketem budowlanym w Nysie. Ruszył proces Do 10 lat więzienia grozi czterem mężczyznom, których prokuratura oskarżyła o śmiertelne pobicie nastolatka na parkingu pod marketem budowlanym w Nysie. W lis ... » więcej 2019-04-26, godz. 12:00 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym koło Głogówka Do śmiertelnego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w okolicach Głogówka w powiecie prudnickim. - Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy około ... » więcej 2019-04-26, godz. 11:45 Kolejny rok wzrasta zanieczyszczenie powietrza. Opolski Alarm Smogowy podsumował stan powietrza w 2018 roku Dwukrotnie więcej dni z przekroczoną dopuszczalną normą pyłów, wzrost liczby zgonów oraz zachorowań na nowotwory, choroby układu oddechowego i krążenia. Opols ... » więcej 2019-04-26, godz. 11:30 "Po strajku jesteśmy poobijani psychicznie". Kuratorium: młodzież może spokojnie czekać na matury - Zawieszenie strajku było dla nas zaskoczeniem - przyznał w rozmowie 'W cztery oczy' Krzysztof Sobków, nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opolu, p ... » więcej 2019-04-26, godz. 10:00 Prokuratura umorzy śledztwo ws. strzelaniny przed opolskim komisariatem? Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze po trzykrotnym przedłużaniu śledztwa dotyczącego strzelaniny przed komisariatem policji w Opolu zakończyła je. Jak nieof ... » więcej 2019-04-26, godz. 08:45 Wylosowano troje członków do prac w zespole ds. Budżetu Obywatelskiego Opola. Zainteresowanie mieszkańców znikome Wyboru wielkiego nie było, bo do naboru zgłosiła się zaledwie 6 mieszkańców miasta. Do zadań zespołu będzie należeć m.in. nadzór nad prawidłowym zgłaszaniem p ... » więcej 2019-04-26, godz. 07:15 50-lecie kędzierzyńskiego MZK i akcja pomocy dla schroniska 1 maja Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie-Koźlu będzie świętował 50-lecie działalności. Z tej okazji przygotowywany jest piknik dla mieszkańców, zlot ... » więcej 2019-04-26, godz. 07:00 Drzew powinno wystarczyć dla każdego. Rusza akcja "Sadzimy las" Kilka tysięcy sadzonek drzew rozdadzą dziś (26.04) opolskie nadleśnictwa. To w ramach ogólnopolskiej akcji 'Sadzimy las'. » więcej 2019-04-25, godz. 21:30 Pieniądze potrącone za strajk nauczycieli w Opolu pozostaną w planach finansowych szkół - Pieniądze, które zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, zostały potrącone z pensji strajkujących nauczycieli, pozostaną w planach finansowych s ... » więcej 2019-04-25, godz. 20:30 Co dała nam Unia? W tym roku mija 15 lat od wejścia Polski do wspólnoty Od 2004 roku Opolszczyzna otrzymała z Unii Europejskiej 22 miliardy złotych. Pieniądze zostały przeznaczone na budowę dróg, remonty obiektów użyteczności publ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »