Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-08, 15:45 Autor: Justyna Maćkowiak

Za poprawne działanie hydrantu odpowiada właściciel sieci przeciwpożarowej

Hydrant © (fot. sxc.hu)
Hydrant © (fot. sxc.hu)
Pożar tartaku w Szybowicach [Fot.Dorota Kłonowska]
Pożar tartaku w Szybowicach [Fot.Dorota Kłonowska]
- Właściciel sieci przeciwpożarowej ma obowiązek konserwacji i przeglądu technicznego hydrantów raz do roku - powiedział w Loży Radiowej kapitan Piotr Bibulowicz, zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej PSP w Opolu.
- Badanie hydrantu odbywa się zgodnie z polskimi normami. Sprawdza się przede wszystkim wydajność oraz ciśnienie. Wyniki z kontroli powinny się znaleźć w protokole pokontrolnym - dodaje.

Podczas sobotniego pożaru tartaku w Szybowicach były problemy z hydrantem. Według strażaków - ciśnienie wody było zbyt małe, aby skutecznie pomóc w akcji gaśniczej.

- Rzeczywiście może dojść do przypadków, w których coś, co ma służyć strażakom i mieszkańcom może w pewnym momencie zawieść technicznie. Natomiast my jesteśmy służbą, która musi sobie poradzić. Szukamy zawsze alternatywnego rozwiązania czyli przepinamy się do innego hydrantu, sprawdzamy, czy jest w pobliżu jakiś zbiornik wodny. Oczywiście dysponujemy także dodatkowymi samochodami gaśniczymi z odpowiednią ilością wody - wyjaśnia gość Radia Opole.

Przypomnijmy, w akcji gaszenia tartaku w Szybowicach brało udział około 20 zastępów straży pożarnej, a także samoloty Lasów Państwowych. Spaleniu uległ tartak, magazyn i dom. Właściciel wycenił straty na 2 mln zł.
Piotr Bibulowicz cz. 1
Piotr Bibulowicz cz. 2

Wiadomości z regionu

2018-03-21, godz. 13:15 Nie pomógł psu, bo... chciał kupić nowego. W Kałach odebrano owczarka właścicielowi Rażących zaniedbań dopuścił się właściciel czteroletniego owczarka o imieniu Dino we wsi Kały w gminie Murów - donoszą przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad ... » więcej 2018-03-21, godz. 12:45 Ciało mężczyzny znalezione w Nysie. Policja potwierdza: to poszukiwany Bartosz Niziński W Nysie znaleziono ciało mężczyzny. Policja potwierdza, że jest to poszukiwany od kilku dni Bartosz Niziński. Ciało znaleziono w okolicach mostu przy ul. Bema. » więcej 2018-03-21, godz. 12:40 W pracy szukają przede wszystkim rozwoju. Akademickie Targi na PO Rozwój, pasja, stabilność i kreatywność - na takie wartości stawiają dziś młode osoby szukające zatrudnienia. Na Politechnice Opolskiej trwają Akademickie Tar ... » więcej 2018-03-21, godz. 11:45 Zderzenie dwóch samochodów na DK 46 za Niemodlinem. Są duże utrudnienia [AKTUALIZACJA] Dwa samochody zderzyły się na trasie z Opola do Nysy. Do zdarzenia doszło w Jaczowicach za Niemodlinem. Droga jest zablokowana. » więcej 2018-03-21, godz. 11:00 - To przerażające, że nic nie wiemy - Rafał Bartek o śledztwie ws. zabójstwa Dietera Przewdzinga - Obawialiśmy się tego od dawna - tak Rafał Bartek, szef Mniejszości Niemieckiej mówi o zamknięciu śledztwa w sprawie morderstwa burmistrza Zdzieszowic Dieter ... » więcej 2018-03-21, godz. 10:16 Zamiana gruntów w Opolu - radni domagają się dokładnego sprawdzenia tematu - To burza w szklance wody. Widać, że ruszyła kampania wyborcza, choć kandydaci jeszcze się nie ujawnili - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' wice ... » więcej 2018-03-21, godz. 09:20 Mieszkańcy Opola mogą przekazać komunikat dla potomnych. W ratuszu trwają prace nad kapsułą czasu Każdy mieszkaniec Opola może zostawić wiadomość dla następnych pokoleń. Od wczoraj (20.03) do środy 28 marca w ratuszu wystawione będą karty, które później tr ... » więcej 2018-03-21, godz. 09:01 Śledztwo w sprawie morderstwa burmistrza Zdzieszowic zostaje zamknięte [NOWE FAKTY] Prokuratura Okręgowa w Opolu zamknęła śledztwo w sprawie morderstwa Dietera Przewdzinga, burmistrza Zdzieszowic. W lutym 2014 roku został on zabity we własnym ... » więcej 2018-03-21, godz. 08:00 Dziś (21.03) rusza III Opolska Wiosna Psychologiczna Już po raz trzeci Koło Naukowe Studentów Psychologii Uniwersytetu Opolskiego organizuje Opolską Wiosnę Psychologiczną. Celem wydarzenia jest popularyzacja wie ... » więcej 2018-03-20, godz. 23:00 Trzy koncepcje lokalizacji krytej pływalni w Głuchołazach. Zdania radnych wciąż są podzielone Wielomilionowa inwestycja budowy krytej pływalni, którą chce rozpocząć włodarz miasta, budzi zastrzeżenia niektórych radnych. Spotkanie burmistrza z rajcami m ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »