Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-08, 15:45 Autor: Justyna Maćkowiak

Za poprawne działanie hydrantu odpowiada właściciel sieci przeciwpożarowej

Hydrant © (fot. sxc.hu)
Hydrant © (fot. sxc.hu)
Pożar tartaku w Szybowicach [Fot.Dorota Kłonowska]
Pożar tartaku w Szybowicach [Fot.Dorota Kłonowska]
- Właściciel sieci przeciwpożarowej ma obowiązek konserwacji i przeglądu technicznego hydrantów raz do roku - powiedział w Loży Radiowej kapitan Piotr Bibulowicz, zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej PSP w Opolu.
- Badanie hydrantu odbywa się zgodnie z polskimi normami. Sprawdza się przede wszystkim wydajność oraz ciśnienie. Wyniki z kontroli powinny się znaleźć w protokole pokontrolnym - dodaje.

Podczas sobotniego pożaru tartaku w Szybowicach były problemy z hydrantem. Według strażaków - ciśnienie wody było zbyt małe, aby skutecznie pomóc w akcji gaśniczej.

- Rzeczywiście może dojść do przypadków, w których coś, co ma służyć strażakom i mieszkańcom może w pewnym momencie zawieść technicznie. Natomiast my jesteśmy służbą, która musi sobie poradzić. Szukamy zawsze alternatywnego rozwiązania czyli przepinamy się do innego hydrantu, sprawdzamy, czy jest w pobliżu jakiś zbiornik wodny. Oczywiście dysponujemy także dodatkowymi samochodami gaśniczymi z odpowiednią ilością wody - wyjaśnia gość Radia Opole.

Przypomnijmy, w akcji gaszenia tartaku w Szybowicach brało udział około 20 zastępów straży pożarnej, a także samoloty Lasów Państwowych. Spaleniu uległ tartak, magazyn i dom. Właściciel wycenił straty na 2 mln zł.
Piotr Bibulowicz cz. 1
Piotr Bibulowicz cz. 2

Wiadomości z regionu

2018-07-19, godz. 20:47 Czy głubczyckiemu PKS-owi grozi bankructwo? Powiatowi radni PiS mają wątpliwości co do zarządzania spółką Zbyt niskie płace pracowników, a wysokie rady nadzorczej. Utrzymywanie nierentownych kursów i sprzedaż w 2017 dwóch autokarów za 3.300 złotych netto. Powiatow ... » więcej 2018-07-19, godz. 20:30 Stracił dolary i portfel. Zguby odzyskał dzięki uczciwości mieszkanek Namysłowa 600 dolarów amerykańskich, karty kredytowe, portfel oraz paszport stracił 46-letni rockman z Ukrainy, który w miniony weekend bawił się w Namysłowie na jednej ... » więcej 2018-07-19, godz. 20:00 Prudnik: rosną szeregi związku Solidarność Lucyna Mastyga została wybrana nową szefową prudnickiej Solidarności. Przez 16 lat tamtejszym strukturom tego związku zawodowego przewodziła Waleria Dąbrowska ... » więcej 2018-07-19, godz. 19:25 Wspólna akcja policji i KAS. W powiecie brzeskim zamknięto dwa nielegalne salony gier Dziewięć nielegalnych automatów w dwóch salonach gier zabezpieczyli funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego i Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Po eksperym ... » więcej 2018-07-19, godz. 18:15 Wybór dyrektorki przedszkola w Kędzierzynie-Koźlu nieważny - tak stwierdził wojewoda Konkurs na stanowisko dyrektorki przedszkola numer 17 w Kędzierzynie-Koźlu jest nieważny. Tak stwierdził wojewoda opolski wydając rozstrzygnięcie nadzorcze. » więcej 2018-07-19, godz. 17:34 Poważny wypadek w fabryce pod Strzelcami Opolskimi Po godzinie 14:00 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku, do którego doszło na terenie zakładów Kronospan. Kobieta spadła z podestu z wysokości około ... » więcej 2018-07-19, godz. 16:45 Bakterie coli w wodzie w Ozimku. Na miejscu jest beczkowóz, sytuacja może potrwać nawet do soboty Woda z ujęcia przy ulicy Częstochowskiej w Ozimku jest niezdatna do picia i kąpieli. Jak wykazały badania Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w w ... » więcej 2018-07-19, godz. 16:30 Kolejne miliony dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Ponad 9 milionów złotych z pieniędzy unijnych przez Regionalny Program Operacyjny otrzyma szpital w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki temu wyremontowane i doposażone ... » więcej 2018-07-19, godz. 15:37 Młody bocian wypadł z gniazda w Zubrzycach. Trafi do Leśnego Pogotowia Młody bocian wypadł z gniazda w Zubrzycach w powiecie głubczyckim. Na miejsce z interwencją przyjechali strażacy oraz straż miejska z Głubczyc. » więcej 2018-07-19, godz. 14:29 Prudnik: sprawca miał znaczne ilości środków odurzających Do 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi Prudnika. 27-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. W jego mieszkani ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »