Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-08, 15:45 Autor: Justyna Maćkowiak

Za poprawne działanie hydrantu odpowiada właściciel sieci przeciwpożarowej

Hydrant © (fot. sxc.hu)
Hydrant © (fot. sxc.hu)
Pożar tartaku w Szybowicach [Fot.Dorota Kłonowska]
Pożar tartaku w Szybowicach [Fot.Dorota Kłonowska]
- Właściciel sieci przeciwpożarowej ma obowiązek konserwacji i przeglądu technicznego hydrantów raz do roku - powiedział w Loży Radiowej kapitan Piotr Bibulowicz, zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej PSP w Opolu.
- Badanie hydrantu odbywa się zgodnie z polskimi normami. Sprawdza się przede wszystkim wydajność oraz ciśnienie. Wyniki z kontroli powinny się znaleźć w protokole pokontrolnym - dodaje.

Podczas sobotniego pożaru tartaku w Szybowicach były problemy z hydrantem. Według strażaków - ciśnienie wody było zbyt małe, aby skutecznie pomóc w akcji gaśniczej.

- Rzeczywiście może dojść do przypadków, w których coś, co ma służyć strażakom i mieszkańcom może w pewnym momencie zawieść technicznie. Natomiast my jesteśmy służbą, która musi sobie poradzić. Szukamy zawsze alternatywnego rozwiązania czyli przepinamy się do innego hydrantu, sprawdzamy, czy jest w pobliżu jakiś zbiornik wodny. Oczywiście dysponujemy także dodatkowymi samochodami gaśniczymi z odpowiednią ilością wody - wyjaśnia gość Radia Opole.

Przypomnijmy, w akcji gaszenia tartaku w Szybowicach brało udział około 20 zastępów straży pożarnej, a także samoloty Lasów Państwowych. Spaleniu uległ tartak, magazyn i dom. Właściciel wycenił straty na 2 mln zł.
Piotr Bibulowicz cz. 1
Piotr Bibulowicz cz. 2

Wiadomości z regionu

2017-12-14, godz. 20:50 Popłynęły jazzowe kolędy. "Koncert Bożonarodzeniowy" PWSZ w Nysie Tłumy nysan przyciągnął do Nyskiego Domu Kultury „Koncert Bożonarodzeniowy” w wykonaniu studentów i wykładowców Instytutu Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawo ... » więcej 2017-12-14, godz. 20:30 Policja apeluje o większą ostrożność na drogach. "Często jest ślisko i słabo widać" Niedostosowanie prędkości do warunków i nieudzielenie pierwszeństwa to dwie główne przyczyny wypadków drogowych na Opolszczyźnie. Policja przypomina i szczegó ... » więcej 2017-12-14, godz. 20:15 Opolscy uczniowie poznają kulturę i zwyczaje Czechów Historia Skody, Brna, czy bohatera kreskówki Krecika. To między innymi tematy prezentacji, które uczniowie z Opolszczyzny przygotowali na konkurs 'Znam histor ... » więcej 2017-12-14, godz. 19:00 Głogówek: nie zapominają o naszych rodach żyjących na Litwie Przedświąteczne wsparcie dla Polaków z litewskich Solecznik organizuje Głogówek. Dary zbierane będą podczas sobotniego 916.12) jarmarku na tamtejszym rynku. O ... » więcej 2017-12-14, godz. 18:45 Książkowa abolicja do 100 zł w Strzelcach Opolskich tylko do piątku Jeszcze tylko do piątku (15.12) można bezkarnie oddać książki wypożyczone z bibliotek na terenie gminy Strzelce Opolskie, które przetrzymywało się w domu dłuż ... » więcej 2017-12-14, godz. 17:10 Strzelecki jarmark bożonarodzeniowy połączony z akcją "Wymiana ciepła" Mnóstwo świątecznych atrakcji można znaleźć na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Strzelcach Opolskich. Na rynku przed ratuszem oprócz ogromnej choinki, żywej szopk ... » więcej 2017-12-14, godz. 16:48 Echa skandalu w toalecie NDK. Głos zabiera burmistrz Nysy Echa skandalu w Nyskim Domu Kultury nie słabną. Z powodu zainteresowania opinii publicznej bulwersującą sprawą ukrytej w atrapie czujnika dymu kamery w męskie ... » więcej 2017-12-14, godz. 16:00 Pora na finał. W niedzielę startuje Świąteczny Puchar Forda W niedziele startuje ostatnia w tym roku runda Kierowcy Roku Opolszczyzny. Po raz 21. rusza Świąteczny Puchar Forda. W tegorocznym cyklu udało się przeszkolić ... » więcej 2017-12-14, godz. 16:00 Znamy program styczniowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu Finał odbędzie się w drugą niedzielę stycznia (14.01), a pieniądze będą zbierane na „wyrównanie szans w leczeniu noworodków.” Organizatorzy na finał przygotow ... » więcej 2017-12-14, godz. 15:30 Wszedł do baru z kebabem, zanieczyścił ściany, uderzył pracownika i wyszedł. Odpowie za to przed sądem 31-letni Krzysztof P. stanął dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Opolu, po tym jak prokuratura oskarżyła go o użycie przemocy wobec obywatela Turcji z powodu jego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »