Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-04-07, 19:03 Autor: Witold Wośtak

ECO przekazała 200 tysięcy złotych na uniwersytecki kierunek lekarski

[fot. Maciej Kochański]
[fot. Maciej Kochański]
200 tysięcy złotych przekazał zarząd Energetyki Cieplnej Opolszczyzny na utworzenie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim.
Uczelnia zebrała do tej pory ponad 3 miliony złotych wkładu własnego, a brakuje jeszcze 6 milionów.

- To fantastyczne, że nasza spółka może zainwestować w naukę - mówi Paweł Krawczyk, prezes ECO. - Możemy zainwestować w rozwój Opola i całego regionu, budując przy tym nowe relacje z mieszkańcami. Uważamy, że te 200 tysięcy złotych to jedna z lepszych tegorocznych inwestycji w Energetyce Cieplnej Opolszczyzny.

Profesor Marek Masnyk, rektor uniwersytetu, przekonuje o bardzo dobrym tempie budowy Collegium Medicum.

- Właśnie wczoraj (06.04) zalaliśmy stropy na drugim poziomie. Powoli będziemy spinać to, przystępując do prac wewnętrznych. Jednocześnie trwają roboty na pierwszym i drugim poziomie starego budynku. Wszystko zostało tam wyczyszczone oraz wyburzone, a zerwano również stare instalacje – informuje.

Z kolei Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, przypomina, że na początku powątpiewano w pomysł uruchomienia kierunku lekarskiego.

- Niektórzy pukali się w czoło. Mówili, że to nie może się udać, a jednak właśnie spełnia się. Na początku niektóre rzeczy wydawały się nie do przeskoczenia, na przykład szpital kliniczny, a udało się zamknąć je pozytywnie. Nie bałbym się więc o pozostałą część kwoty i o dalsze wydarzenia. Jeżeli będzie trzeba coś zrobić, nie będziemy wahać się - zapewnia.

Profesor Masnyk dodaje, że jeszcze przed Wielkanocą dojdzie do przekazania dwóch darowizn. Jedna kwota będzie zbliżona do 200 tysięcy złotych, a druga może dać mniejsze wsparcie.
Paweł Krawczyk
Prof. Marek Masnyk
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2019-04-24, godz. 05:30 Trwa przebudowa ulicy Chrobrego w Brzegu. Prace na części drogi będą odbywały się bez wyłączania ruchu Trwa przebudowa jednej z najważniejszych ulic w Brzegu. Dzięki rządowej dotacji oraz współpracy z władzami gminy, brzeskie starostwo wyremontuje w tym roku po ... » więcej 2019-04-23, godz. 22:30 Fundacja Pro prawo do życia pikietowała w Opolu Chcą bronić dzieci przed - jak twierdzą - „agresywną seksualizacją dzieci w szkołach”. Opolski oddział fundacji Pro prawo do życia we współpracy ze środowiska ... » więcej 2019-04-23, godz. 20:00 Opolscy logistycy otworzą swoje bramy. Przed nami Dni Otwartych Koszar 10. Opolska Brygada Logistyczna w Opolu otworzy koszary dla zwiedzających. Przez dwa dni (25-26.04) wszyscy zainteresowani będą mogli poznać kulisy życia żołn ... » więcej 2019-04-23, godz. 19:30 Pokój relaksacji w opolskim szpitalu położniczym zyskał nowe wnętrze. Pacjentki mogą poczuć się jak w domu Sofa, fotele, poduszki, koce i nowy sprzęt nagłaśniający z kompletem płyt z wyciszającą muzyką to nowe wyposażenie pokoju relaksacyjnego w Klinicznym Centrum ... » więcej 2019-04-23, godz. 18:30 Obcokrajowcy chętnie wybierają nyską PWSZ. Na współpracy uczelni korzystają też uczniowie szkół średnich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie intensywnie współpracuje z placówkami edukacyjnymi nie tylko w naszym regionie czy kraju, ale także tymi, które leżą ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:30 Nagonka radnych powodem rezygnacji prezesa spółki zarządzającej prudnickim szpitalem? Trzech kandydatów ubiega się o fotel prezesa Prudnickiego Centrum Medycznego. Spółka należy do powiatu i zarządza miejscowym szpitalem. Rezygnację złożyła jej ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:00 Protestowali przeciw... protestowi nauczycieli. "Chcecie rząd szantażować naszymi dziećmi". Nauczyciele: propozycje rz ... 'Daliście nam skrzydła, nie pozbawiajcie nas szansy, którą wy dostaliście'. Z takim transparentem przeciw strajkowi nauczycieli protestowali maturzyści Public ... » więcej 2019-04-23, godz. 16:30 Siłownie pod chmurą mogą być przyjazne także dla seniorów. W Opolu ruszył projekt skierowany do osób 60+ Chcą aktywnie spędzać czas i zadbać o własną kondycję. Ćwiczeniami na siłowni 'pod chmurką' w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu opolscy seniorzy rozpocz ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:30 Maturzyści czekają na oceny i rady pedagogiczne. W większości szkół jeszcze tego nie zrobiono Do piątku (26.04) szkoły mają czas na wystawienie i zatwierdzenie ocen maturzystów. W naszym regionie większość placówek tego jeszcze nie zrobiła. » więcej 2019-04-23, godz. 12:30 Głogówek: gmina wchodzi do spółki PKS w Głubczycach, zapewni to przewozy pasażerskie na jej terenie Komunikację publiczną w gminie Głogówek zabezpieczą autobusy PKS z Głubczyc. Ma to związek z decyzją firmy Arriva. Z końcem czerwca likwiduje ona przewozy pas ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »