Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-04-07, 19:03 Autor: Witold Wośtak

ECO przekazała 200 tysięcy złotych na uniwersytecki kierunek lekarski

[fot. Maciej Kochański]
[fot. Maciej Kochański]
200 tysięcy złotych przekazał zarząd Energetyki Cieplnej Opolszczyzny na utworzenie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim.
Uczelnia zebrała do tej pory ponad 3 miliony złotych wkładu własnego, a brakuje jeszcze 6 milionów.

- To fantastyczne, że nasza spółka może zainwestować w naukę - mówi Paweł Krawczyk, prezes ECO. - Możemy zainwestować w rozwój Opola i całego regionu, budując przy tym nowe relacje z mieszkańcami. Uważamy, że te 200 tysięcy złotych to jedna z lepszych tegorocznych inwestycji w Energetyce Cieplnej Opolszczyzny.

Profesor Marek Masnyk, rektor uniwersytetu, przekonuje o bardzo dobrym tempie budowy Collegium Medicum.

- Właśnie wczoraj (06.04) zalaliśmy stropy na drugim poziomie. Powoli będziemy spinać to, przystępując do prac wewnętrznych. Jednocześnie trwają roboty na pierwszym i drugim poziomie starego budynku. Wszystko zostało tam wyczyszczone oraz wyburzone, a zerwano również stare instalacje – informuje.

Z kolei Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, przypomina, że na początku powątpiewano w pomysł uruchomienia kierunku lekarskiego.

- Niektórzy pukali się w czoło. Mówili, że to nie może się udać, a jednak właśnie spełnia się. Na początku niektóre rzeczy wydawały się nie do przeskoczenia, na przykład szpital kliniczny, a udało się zamknąć je pozytywnie. Nie bałbym się więc o pozostałą część kwoty i o dalsze wydarzenia. Jeżeli będzie trzeba coś zrobić, nie będziemy wahać się - zapewnia.

Profesor Masnyk dodaje, że jeszcze przed Wielkanocą dojdzie do przekazania dwóch darowizn. Jedna kwota będzie zbliżona do 200 tysięcy złotych, a druga może dać mniejsze wsparcie.
Paweł Krawczyk
Prof. Marek Masnyk
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2019-11-12, godz. 20:15 Studenci mają "Zdrowie pod kontrolą". Akcja w najbliższą sobotę 'Zdrowie pod kontrolą' to hasło akcji, którą dla mieszkańców Opolszczyzny przygotowali studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego. W najbliższą sobotę… » więcej 2019-11-12, godz. 20:15 Brzeg czeka na propozycje nazwy dla nowego parku. Pomysły można zgłaszać do 8 grudnia Brzeżanie zdecydują o tym, jaką nazwę będzie nosił nowy park utworzony w miejscu dawnej fosy miejskiej. Magistrat ogłosił w tej sprawie konkurs. Propozycje może… » więcej 2019-11-12, godz. 18:10 W miejscu spalonej synagogi stanęła tablica upamiętniająca kozielskich Żydów Dzięki staraniom członków stowarzyszenia Blechhammer - 1944 w Kędzierzynie-Koźlu odsłonięto tablicę upamiętniającą społeczność żydowską, która do II Wojny Światowej… » więcej 2019-11-12, godz. 17:50 Upamiętnili setną rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego. Szkoła ma nowy sztandar, filateliści przygotowali swoje wyda… Dwie okazje - 101. rocznica odzyskania niepodległości i 100. rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego - były przyczynkiem do uroczystego spotkania, które miało miejsce… » więcej 2019-11-12, godz. 17:33 Wójt Kamiennika jak szeryf - złapał mężczyzn nielegalnie wysypujących odpady. W ziemi może być ponad tysiąc ton śmieci W Kamienniku ujawniono nielegalne wysypisko. Na gorącym uczynku złapane zostały osoby, które chciały zakopać około 25 ton odpadów komunalnych. » więcej 2019-11-12, godz. 16:45 Zmiana organizacji linii autobusów MZK Opole Zmienia się organizacja kursów autobusów MZK w Opolu. Wydłużona została linia numer 17 do Chmielowic i linia numer 18, która będzie kursowała do strefy ekonomicznej… » więcej 2019-11-12, godz. 16:15 Nyskie serca już pełne nakrętek. Instalacjami zainteresowane są inne miasta w kraju Ogromnym zainteresowaniem cieszy się inicjatywa władz Nysy, które postanowiły pomóc mieszkańcom w zbieraniu plastikowych nakrętek na cele charytatywne. Wystarczyło… » więcej 2019-11-12, godz. 15:07 Dwóch nastolatków poparzonych. Wypadek w warsztacie w Brzegu Wypadek podczas praktyk zawodowych w Brzegu. Jak informuje rzeczniczka miejscowej policji przed godziną 13.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o dwóch nastolatkach… » więcej 2019-11-12, godz. 14:44 Intensywne opady deszczu na zachodzie i południu regionu Ostrzeżenie meteo dla trzech powiatów regionu wydało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Według prognoz IMiGW przed nami deszczowe 2 dni. » więcej 2019-11-12, godz. 14:30 Strażak na quadzie czasem dojedzie szybciej, niż dużym wozem bojowym To najmniejszy z „wozów”, którymi dysponują strażacy z Kędzierzyna-Koźla. Flota pojazdów wzbogaciła się o nowego quada. Maszyna jest warta niespełna 100 tysięcy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »