Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-03-20, 16:45 Autor: Ewelina Laxy

Namysłów wspiera powstanie wydziału lekarskiego

Przekazanie środków przez powiat namysłowski na budowę Collegium Medicum [fot. Ewelina Laxy]
Przekazanie środków przez powiat namysłowski na budowę Collegium Medicum [fot. Ewelina Laxy]
Przekazanie środków przez powiat namysłowski na budowę Collegium Medicum [fot. Ewelina Laxy]
Przekazanie środków przez powiat namysłowski na budowę Collegium Medicum [fot. Ewelina Laxy]
Przekazanie środków przez powiat namysłowski na budowę Collegium Medicum [fot. Ewelina Laxy]
Przekazanie środków przez powiat namysłowski na budowę Collegium Medicum [fot. Ewelina Laxy]
Powiat namysłowski jako kolejny samorząd przekazał środki na budowę Collegium Medicum.
- Młodych specjalistów brakuje w całym kraju. Ten nowy kierunek jest nadzieją dla małych ośrodków miejskich, gdzie szpitale są bardzo potrzebne - mówi burmistrz Namysłowa Julian Kruszyński. - Cała nadzieja w tej młodej kadrze lekarskiej. Oczywiście, że oni muszą zdobyć doświadczenie ucząc się przy "starych" lekarzach, którzy mają doświadczenie, którzy mają ogromną wiedzę. No, ale właśnie, ponieważ ta stara kadra powoli odchodzi, trzeba się spieszyć, żeby miał kto przygotować młodych lekarzy do wejścia w życie zawodowe.

Przedstawiciele Uniwersytetu Opolskiego z rąk burmistrza otrzymali czek w wysokości 50 tysięcy złotych.

- Bardzo się cieszę, że mamy wsparcie opolskich powiatów i jednostek samorządowych. To pokazuje, że nasze działania są odpowiednie - dodaje rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. Marek Masnyk. - Każda taka cegiełka po 50 tys. złotych pozwoli uzbierać tyle tych cegiełek, żeby ten gmach był duży, piękny i spełniał nasze i państwa oczekiwania. Ten poziom 50 tysięcy złotych, od małego miasta, które ma swoje problemy, także ze służbą zdrowa, wcale nie uważam, że to jest mała kwota.

Opolska uczelnia w ciągu trzech lat zamierza wybudować kompleks medyczny, który będzie mieścił się na kampusie uniwersyteckim przy ul. Czaplaka.
Julian Kruszyński
rektor Marek Masnyk

Wiadomości z regionu

2017-03-30, godz. 22:00 Zakończyła się likwidacja nielegalnego składowiska odpadów w Brzegu Dziś (30.03) po godzinie 13 z placu przy dawnych magazynach zbożowych wyjechał ostatni transport z chemikaliami. Beczki i pojemniki z odpadami chemicznymi poj ... » więcej 2017-03-30, godz. 22:00 Opolskie samorządy są prawie gotowe do reformy edukacji 66 gmin i 11 powiatów województwa opolskiego podjęło już ostateczne uchwały odnośnie nowej sieci szkół w związku z wdrażaną reformą oświaty. » więcej 2017-03-30, godz. 22:00 Przed nami kolejna edycja Collegium Nobilium Opoliense Collegium Nobilium Opoliense ruszy po raz VI. Jutro (31.03) będzie miała miejsce uroczysta inauguracja nauki w jednej z najlepszych szkół liderów w Polsce. Śl ... » więcej 2017-03-30, godz. 22:00 Pałacyk po FSO dla nyskich seniorów? Miasto ma taki plan, przygotowuje remont W nyskim magistracie jest przygotowywana dokumentacja remontowa tzw. pałacyku, czyli okazałej willi obok rzeki Nysa Kłodzka, która niegdyś należała do FSO. Mi ... » więcej 2017-03-30, godz. 20:10 Starostwo powiatowe wsparło finansowo projekt Pomologii na UO 1,5 miliona złotych na rzecz powrotu do dawnej świetności prószkowskiej Pomologii przekazał Uniwersytetowi Opolskiemu powiat opolski. » więcej 2017-03-30, godz. 20:10 Nie wiadomo, czy Dobrzeń Wielki przyjmie pieniądze od Opola. Wnioskuje za to o zmianę granic Rada Gminy Dobrzeń Wielki nie zagłosowała w sprawie przyjęcia wsparcia finansowego od miasta Opola. » więcej 2017-03-30, godz. 20:00 Na nic zdały się protesty rodziców. Nowo powstałe podstawówki w Namysłowie zasilą uczniowie z innych szkół Decyzję w tej sprawie podjęli dziś na sesji tamtejsi radni. Część dzieci kończących szóstą klasę w dotychczasowej placówce od września będzie uczęszczać do no ... » więcej 2017-03-30, godz. 19:40 Mieszkańcy i radni Kędzierzyna-Koźla przeciwni przyjęciu rodziny z Syrii Prawie trzysta osób podpisało się pod petycją do rady miasta sprzeciwiając się pomysłowi przyjęcia do miasta rodziny z Syrii. Taki wniosek złożyła na początku ... » więcej 2017-03-30, godz. 19:30 Szkoły zapewnią opiekę nad uczniami podczas strajku. "Pomoże reszta nauczycieli" - Nauczyciele, którzy nie wezmą udziału w strajku, poprowadzą zajęcia zastępcze - mówi Alicja Trojak, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 15 w Opolu. » więcej 2017-03-30, godz. 18:45 Znów piki benzenu. Kędzierzyn-Koźle domaga się kontroli Kędzierzyn-Koźle domaga się od Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska kolejnych kontroli, żeby dowiedzieć się, dlaczego znów pojawiają się piki benzenu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »