Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-03-20, 12:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Po "Marszu w obronie samorządności" Opole zerwało mediacje z gminą Dobrzeń Wielki

Marsz w obronie samorządności [fot. Piotr Wójtowicz]
Marsz w obronie samorządności [fot. Piotr Wójtowicz]
Marsz w obronie samorządności [fot. Piotr Wójtowicz]
Marsz w obronie samorządności [fot. Piotr Wójtowicz]
Marsz w obronie samorządności [fot. Piotr Wójtowicz]
Marsz w obronie samorządności [fot. Piotr Wójtowicz]
Opole odstępuje od mediacji z przeciwnikami powiększenia Opola. Taka jest decyzja prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego po niedzielnej (19.03) manifestacji, której uczestnikami - zdaniem władz miasta - byli członkowie komitetu mediacyjnego.
W oświadczeniu czytamy: "Rozmowy i próba porozumienia, gdy jedna z jej stron równocześnie prowadzi walkę o podważenie dotychczasowych i kolejnych ustaleń, muszą wyglądać komicznie i skazane są na porażkę". Takie stanowisko dotarło do Radia Opole tuż po kolejnym marszu w obronie samorządności.

Jeszcze przed decyzją prezydenta Rafała Kampę z Komitetu Tak dla Samorządności, pytaliśmy, czy nie obawia się, że protest przyczyni się do zerwania rozmów z ratuszem.

- Owszem, może się pojawić taki zarzut, ale z naszej strony także może się pojawić wiele zarzutów w kierunku pana prezydenta czy osób z nim współpracujących o łamaniu ciszy mediacyjnej. Jeżeli tak mamy o sobie mówić, to możemy się "potykać" na argumenty, ale chyba nie na tym to polega - podkreślił Rafał Kampa.

Ratusz - oprócz wydania komunikatu - nie komentuje sprawy, podobnie jak przedstawiciele Komitetu Tak dla Samorządności. Od Rafała Kampy usłyszeliśmy, że dzisiaj (20.03) poznamy oficjalne stanowisko komitetu.

W oświadczeniu prezydenta czytamy ponadto, że władze Opola nadal pozostają otwarte na ewentualne rozmowy o współpracy finansowej i rzeczowej pomiędzy samorządami: "Gotowi jesteśmy wydłużyć o kolejne lata współpracę finansową. Rozmowy na temat wsparcia nadal są możliwe, nie mogą się one jednak odbywać pod naciskiem gróźb i protestów bez żadnej gwarancji trwałości porozumienia" - napisał prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.
Rafał Kampa

Wiadomości z regionu

2017-03-26, godz. 22:00 Politycy o zerwanych mediacjach: Źle się stało, konieczne są dalsze rozmowy Koniec mediacji pomiędzy Opolem a Dobrzeniem Wielkim wzbudził wiele kontrowersji nie tylko pośród mieszkańców gminy, ale również wśród opolskich polityków. » więcej 2017-03-26, godz. 20:33 Koniec utrudnień na autostradzie A4 w kierunku Katowic. Po godz. 19:00 na wysokości Michałowa, to 205 km A4, doszło do dwóch wypadków z udziałem trzech samochodów osobowych. Na miejsce wzywano śmigłowiec Lotniczego ... » więcej 2017-03-26, godz. 20:00 Z pieniędzy budżetowych powstanie kanalizacja na kolejnych ulicach Tułowic Gmina Tułowice z własnego budżetu postanowiła zrealizować niewielką, ale służącą mieszkańcom i firmom inwestycję. » więcej 2017-03-26, godz. 19:15 Bank Żywności zachęca do przyłączenia się do przedświątecznej zbiórki żywności - Chcemy pomóc osobom potrzebującym szczególnie w tym przedświątecznym czasie - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' Jan Burniak z Banku Żywności w Opolu pyt ... » więcej 2017-03-26, godz. 18:30 Lewin Brzeski wciąż czeka na inwestorów Nie ma chętnych do zainwestowania w Lewinie Brzeskim.Dwa lata temu ponad 30 hektarów położonych w północnej części miasta zostało wpisanych do Wałbrzyskiej Sp ... » więcej 2017-03-26, godz. 17:21 Łapią i sterylizują dzikie koty żyjące w mieście 66,6 tys zł przeznacza gmina Strzelce Opolskie na bezdomne zwierzęta. Spora część tych pieniędzy pokryje koszty sterylizacji i kastracji psów oraz kotów. W wy ... » więcej 2017-03-26, godz. 15:20 Wypadek motoru w okolicach Ligoty Turawskiej Do wypadku z udziałem motocykla doszło na drodze wojewódzkiej 463 na wysokości Ligoty Turawskiej. Kierujący maszyną z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi ... » więcej 2017-03-26, godz. 14:00 Nowa kanalizacja dla Dziećmarowa? Baborów stara się o pieniądze z PROW Gmina Baborów chce zbudować w sołectwie Dziećmarów kanalizację sanitarną wraz z ekologiczną oczyszczalnią ścieków. Do sieci ma zostać przyłączonych 200 gospod ... » więcej 2017-03-26, godz. 13:00 Znamy gwiazdy Lata Kwiatów. Tegoroczna impreza potrwa cztery dni Doda, Rafał Brzozowski, zespół Boys, kabaret Nowaki i inni znani artyści uświetnią wyjątkowe w tym roku, bo jubileuszowe Lato Kwiatów. Impreza jest organizowa ... » więcej 2017-03-26, godz. 12:10 Dom dziennego pobytu powstaje w Ujeździe W Ujeździe ma powstać dom dziennego pobytu, w który opiekę znajdą osoby starsze, a ich rodziny czy opiekunowie, będą mogli uzyskać fachową wiedzę i pomoc. Dom ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »