Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-02-20, 15:00 Autor: Daria Placek

Duże Opole: mimo niedzielnej manifestacji mediacje będą kontynuowane

Mecenas Aneta Gibek-Wiśniewska [fot. Daria Placek]
Mecenas Aneta Gibek-Wiśniewska [fot. Daria Placek]
Mediacje w sprawie powiększonego Opola nie zostaną zerwane mimo wczorajszego protestu grupy mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki, które niektórzy uznali za złamanie tzw. ciszy mediacyjnej. Mediator Aneta Gibek-Wiśniewska spotkała się dziś z przedstawicielami stron i jak poinformowała, obie zadeklarowały chęć dalszych rozmów.
- To jest ważna informacja dla nas wszystkich, a szczególnie tych, którzy pozostali w domu, ufając, że ta mediacja może przynieść rezultat i za to dziękuję tym osobom, które nie wzięły udziału w manifestacji, szanując ciszę mediacyjną, tak ważną dla tych rozmów - wyjaśnia mediator.

Gibek-Wiśniewska tłumaczy, że podczas porannych rozmów podano w wątpliwość, czy reprezentacja mieszkańców powinna uczestniczyć w mediacjach, skoro pomimo próśb o zaprzestanie protestów, znów są one organizowane. Do ratusza dotarły dokumenty przygotowane przez gminę Dobrzeń Wielki.

- Zarówno ich opracowanie jak i zapoznanie się z nimi wymaga czasu - dajmy go stronom - podkreśla mediator. - Powstało bardzo kompromisowe rozwiązanie, ono jest dzisiaj na stole prezydenta i dlatego potrzeba chwili, myślę, że w tak dużej mediacji te kilka dni to niewiele, żeby można było może nanieść swoje poprawki, może zawrzeć swoje propozycje. Dajmy szansę tym razem miastu - zaznacza.

W piątek mediator spotka się z grupą z ratusza, by poznać jej stanowisko w sprawie dokumentów. W następnym tygodniu planowane jest spotkanie wspólne wszystkich stron.
Aneta Gibek-Wiśniewska
Aneta Gibek-Wiśniewska

Wiadomości z regionu

2020-02-20, godz. 21:30 Sądowy ławnik potrzebny od zaraz. Wakatów więcej niż kandydatów Opolskie sądy potrzebują ławników. W Wydziale Karnym Sądu Okręgowego, gdzie rozpatrywane są sprawy o zabójstwa, brakuje połowy składu. Aby poprawić sytuację, na… » więcej 2020-02-20, godz. 20:00 Rumuński kierowca oszukiwał na czasie pracy i emisji spalin. Zatrzymał go opolski patrol ITD 3 200 złotych na mandaty wyda kierowca ciężarówki z Rumunii po kontroli funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu. » więcej 2020-02-20, godz. 18:00 Wygrał konkurs, ale dyrektorem PCPR nie został. "Za małe doświadczenie" Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu, mimo rozstrzygniętego konkursu na dyrektora, nadal nie ma szefa. Zarząd powiatu nie zdecydował się powierzyć… » więcej 2020-02-20, godz. 17:58 1% ma moc - przekonywali uczestnicy barwnego korowodu Fundacji DOM w Opolu [ZDJĘCIA] Przedszkolaki, terapeuci i podopieczni Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym przekonywali, że 1% ma moc i warto go przekazać na rzecz… » więcej 2020-02-20, godz. 17:20 Nie tylko z cukierni. Pączki robimy także w domach Pączki z różą, marmoladą, serem czy czekoladą, a także faworki - to te słodkości dziś (20.02) kupujemy najczęściej. Z okazji Tłustego Czwartku od samego rana w… » więcej 2020-02-20, godz. 15:30 W Kędzierzynie-Koźlu nie wywożą odpadów wielkogabarytowych. Prawie połowa załogi jest na chorobowym Związek Międzygminny 'Czysty Region' ma problemy z wywozem odpadów wielkogabarytowych w Kędzierzynie-Koźlu. Powodem jest bardzo duża liczba pracowników na zwolnieniach… » więcej 2020-02-20, godz. 15:25 "Kto nie zje pączka, nie będzie szczęśliwy". Kolejki chętnych po słodkości z nadzieniem Mieszkańcy regionu od rana ustawiają się w kolejkach po pączki. Najwytrwalsi na okrągłe, smażone słodkości z nadzieniem musieli czekać nawet godzinę. Najczęściej… » więcej 2020-02-20, godz. 15:19 Wiceminister rodziny przekonywał opolskich samorządowców do idei Centrum Usług Społecznych O idei Centrów Usług Społecznych rozmawiano dziś (20.02) w urzędzie wojewódzkim w Opolu. Od początku roku samorządy mogą tworzyć struktury skupiające świadczenia… » więcej 2020-02-20, godz. 14:24 Pijany kierowca tira tak szybko uciekał przed policjantami, że nie zdążył włożyć butów Nietrzeźwy kierowca samochodu ciężarowego próbował uciekać przed policjantami w samych skarpetkach. Ale nawet wbiegnięcie na teren szkoły nie uchroniło go przed… » więcej 2020-02-20, godz. 13:33 7,5 roku więzienia grozi recydywiście za kradzież metalowej kratownicy ze szpitala w Ozimku Recydywista ukradł szpitalne kraty i sprzedał je na złomie. Do takiej sytuacji doszło w Ozimku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »