Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-11-08, 15:40 Autor: Daria Placek

Wokół Okrąglaka powstanie Opolski Park Sportu

Wizualizacja Opolskiego Parku Sportu [archiwum Urzędu Miasta Opola]
Wizualizacja Opolskiego Parku Sportu [archiwum Urzędu Miasta Opola]
Konferencja prasowa w opolskim ratuszu. Na zdjęciu od lewej: Przemysław Zych, Honorata Krysiewicz, Arkadiusz Wiśniewski i Marcin Rol. [fot. Daria Placek]
Konferencja prasowa w opolskim ratuszu. Na zdjęciu od lewej: Przemysław Zych, Honorata Krysiewicz, Arkadiusz Wiśniewski i Marcin Rol. [fot. Daria Placek]
Wizualizacja Opolskiego Parku Sportu [archiwum Urzędu Miasta Opola]
Wizualizacja Opolskiego Parku Sportu [archiwum Urzędu Miasta Opola]
"Orlik", betonowe boisko multifunkcyjne, które zimą będzie się zamieniało na lodowisko i pumptrack - wszystko to tworzyć ma Opolski Park Sportu wokół Hali Widowiskowo-Sportowej Okrąglak. Urząd Miasta Opola chce zagospodarować także Cieplaka, który ma stać się halą wielofunkcyjną, w której znajdą się boiska, ścianka wspinaczkowa, podwieszana bieżnia czy sale do treningów sztuk walki.
- Nastawiamy się na remont Cieplaka, ale przewidujemy też ewentualny drugi wariant, czyli budowę w tym miejscu nowej hali. Jednak przy kosztach, które chcielibyśmy ponieść byłaby ona, w stosunku do tego co zaplanowaliśmy na terenie obecnie stojącego obiektu, mniej funkcjonalna - mówi wiceprezydent Marcin Rol.

Koncepcja parku powstała w porozumieniu z opolskimi klubami sportowymi. Urząd Miasta Opola chce zagospodarować także teren Publicznego Gimnazjum nr 7, gdzie mają znaleźć się boiska - trawiaste i do siatkówki oraz strefa lekkoatletyczna i plac zabaw. Jak podkreśla prezydent Arkadiusz Wiśniewski, dobre skomunikowanie terenu obok Okrąglaka i bliskość osiedli sprawiają, że opolanie będą mieli łatwy dostęp do infrastruktury sportowej.

- Nie sposób nie zauważyć, że hala widowiskowo-sportowa to będzie obiekt, który będzie wykorzystany przede wszystkim na wydarzenia, natomiast brakuje w Opolu miejsc, w których można uprawiać sport - nie tylko żyć jakimiś meczami i uczestniczyć w takich wydarzeniach, ale również chodzi o takie codzienne uprawianie rekreacyjne sportów, a mamy w mieście sympatyków różnych dyscyplin - wyjaśnia prezydent.

Inwestycja ma zostać podzielona na etapy - pierwszy z nich zakłada sporządzenie ekspertyzy technicznej i dokumentacji projektowej Cieplaka. Realizacja tego zadania, jeśli zaakceptują to radni, realizowana będzie z budżetu miasta na 2017 rok. Koszt stworzenia parku ma wynieść od 15 do 20 mln zł, byłby oddany do użytku w 2019 roku.
Marcin Rol
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2019-04-18, godz. 22:00 Autobusy MZK w Opolu pojadą inaczej. Rozkład jazdy na Wielkanoc Małe zmiany w rozkładzie jazdy MZK w Opolu w związku ze świętami.W niedzielę (21.04) nie będą kursowały linie nr 7, 9,18, 28 i 80. Pozostałe linie pojadą zgod ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Radni Opola dali zielone światło prezydentowi ws. sprzedaży części udziałów spółki WiK Prezydent Opola pod gradobiciem pytań - tak można określić dyskusję na sesji rady miasta w sprawie sprzedaży części udziałów Wodociągów i Kanalizacji. Przypom ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Gogolin: przez wandali centrum przesiadkowe będzie w nocy zamknięte Nowo wyremontowane centrum przesiadkowe w Gogolinie będzie zamykane na noc. Podróżni na pociąg czekać będą „pod chmurką”. To wina wandali, którzy wzięli na ce ... » więcej 2019-04-18, godz. 19:00 Będzie tablica upamiętniająca wybory z 1989 roku. Radni Opola jednomyślni Radni Opola jednogłośnie zgodzili się na umieszczenia na pl. Wolności tablicy upamiętniającej ludzi pierwszej Solidarności. Tablica zostanie odsłonięta 4 czer ... » więcej 2019-04-18, godz. 18:31 Protestujący nauczyciele powołali Opolski Komitet Strajkowy Pracownicy placówek oświatowych i nauczyciele z Opolszczyzny powołali dziś (18.04) Opolski Komitet Strajkowy, który zrzesza wszystkie placówki z regionu, któr ... » więcej 2019-04-18, godz. 18:00 Schronisko dla bezdomnych w Pępicach przygotowuje się do Wielkanocy. "Chcemy by nasi podopieczni czuli się tu dobrze" Schronisko dla bezdomnych w podbrzeskich Pępicach przygotowuje się do świąt wielkanocnych. W ramach wielkiego tygodnia, podopieczni placówki biorą udział w re ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:15 Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem. Nie żyje jeden z przysypanych robotników Do tragicznego wypadku doszło podczas budowy kanalizacji przy drodze powiatowej w miejscowości Schodnia, w gminie Ozimek. Podczas prowadzenia prac ziemnych do ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:00 Opole szuka firmy, która zburzy Cieplak i wybuduje tam nową halę sportową Najpierw rozbiórka Cieplaka, a potem budowa hali i Opolskiego Parku Sportu. Urząd Miasta w Opolu ogłosił przetarg i szuka wykonawcy inwestycji. » więcej 2019-04-18, godz. 17:00 USK w Opolu: lekarze wszczepili najnowszy model zastawki aortalnej. Wcześniej zrobiono to jedynie w Katowicach Najnowocześniejszą zastawkę aortalną przy użyciu metody mało inwazyjnej wszczepili 85-letniej pacjentce lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:25 Wielkanoc: świąteczne życzenia od wojewody i wicewojewody Życzymy pięknych świąt Wielkiejnocy. W ten wspaniały wiosenny okres, życzymy Państwu dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i oczywiście wspaniałych świąt. Życz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »