Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-07-04, 18:00 Autor: Monika Pawłowska

Sprzeciwiają się budowie trasy średnicowej. Zorganizowali akcję [ZDJĘCIA]

Protest przeciwko budowie trasy średnicowej w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Protest przeciwko budowie trasy średnicowej w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Protest przeciwko budowie trasy średnicowej w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Protest przeciwko budowie trasy średnicowej w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Przeciwnicy powstania trasy średnicowej w Opolu znów wyrazili swój sprzeciw.
W Parku Nadodrzańskim przygotowali transparenty, opasali drzewa, które ich zdaniem mają zostać wycięte oraz zbierali podpisy pod petycją.

- Przygotowaliśmy nie tylko hasła, ale także postacie decydentów i kartonowe ciężarówki - mówi Elżbieta Flisak z Komitetu Obrony Pasieki.

- Podobna akcja była zorganizowana w zeszłym tygodniu i powtórzymy ją tyle razy, ile razy będzie trzeba, żeby uświadomić jak największą część społeczeństwa. Przygotowaliśmy ulotki i znajdujemy zainteresowanie tak dużej liczby osób, że liczba zebranych podpisów będzie zależeć tylko od tego, ile czasu będziemy tak stali - tłumaczy.

Protestujący uważają, że podczas budowy trasy zniknie 1/3 powierzchni parku, a hałas uniemożliwi wypoczynek w tym miejscu.

Wiceprezydent Opola Mirosław Pietrucha podkreśla z kolei, że dopiero decyzja środowiskowa, która powinna zostać wydana jeszcze w tym miesiącu pozwoli oszacować czy będzie potrzeba wycinki drzew. Przypomina także o przeprowadzonych w ubiegłym roku konsultacjach społecznych.

- W wyniku tych konsultacji ponad 60% mieszkańców Opola uznało, że należy budować trasę średnicową. Więc my, jako osoby odpowiadające za inwestycję, czyli pan prezydent Wiśniewski, ja, a także dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, działamy z dosyć silnym mandatem społecznym. Rozumiem, że ta inwestycja ma swoich przeciwników, natomiast większość opolan chce realizacji tej inwestycji - podkreśla.

Protesty zostały zorganizowane wczoraj (03.07) w miejscu, w którym ma przebiegać tzw. średnicówka.
Elżbieta Flisak
Mirosław Pietrucha

Wiadomości z regionu

2019-09-19, godz. 22:30 Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni. O funkcję ubiegać się będą prorektor ds. studenckich i inwestycji pr ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Benzen i brak wałów - o tym mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla rozmawiali z kandydatami na parlamentarzystów Kwestie poprawy jakości powietrza, budowy obwodnicy i transportu, a także szkolnictwo i wsparcie dla przedsiębiorców - między innymi o tym rozmawiali dzisiaj ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:45 Uniwersytet Opolski oficjalnie współpracuje z Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych Oficjalną umowę o współpracy podpisał dzisiaj (19.09) rektor Uniwersytetu Opolskiego z dyrektorem Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. » więcej 2019-09-19, godz. 20:30 Opole: opóźnia się remont ulicy Oleskiej. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość Kończy się remont pierwszego odcinka ulicy Oleskiej Opolu. Jutro (20.09) drogowcy mają rozpocząć układanie nawierzchni asfaltowej między rondem Rotmistrza Wit ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:00 W gminie Izbicko powstaje pierwsza świetlica dla seniorów Pierwsza świetlica dla seniorów ma powstać w gminie Izbicko. Jedno popołudnie w tygodniu najstarsi mieszkańcy będą mogli spędzić w swoim gronie i uczestniczyć ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:30 Pod okiem strażaków młodzież uczyła się jak ratować życie i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy [ZDJĘCIA] Usztywniali kończyny, bandażowali rany i reanimowali ofiary wypadków. 17 drużyn ze szkół podstawowych w Opolu pod okiem opolskich strażaków szlifowało umiejęt ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:00 Na Opolszczyźnie skróciły się kolejki do tomografu, rezonansu i usunięcia zaćmy. To jeden z lepszych wyników w kraju Najlepiej w kraju wypada województwo opolskie pod względem skrócenia kolejek na badanie tomografem oraz rezonansem magnetycznym. Niewiele gorzej jest z oczeki ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Krajowi liderzy Lewicy w Opolu przekonywali do "Paktu dla kobiet" Lewicobus z Adrianem Zandbergiem, liderem partii Razem i Włodzimierzem Czarzastym szefem SLD, odwiedził Opolszczyznę. Na placu Wolności w Opolu krajowi liderz ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Kompleks mieszkań treningowych dla osób niepełnosprawnych powstanie w Prudniku W budynku szkoły zawodowej w Prudniku mają znajdować się mieszkania treningowe. Starostwo stara się o rządowe dofinansowanie i liczy na pozytywną decyzję, co ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:00 Cisek: w Łanach centrum miejscowości ma się zazielenić Na razie centrum miejscowości Łany w gminie Cisek szpeci brzydki, pusty plac, ale już niedługo to miejsce ma zyskać zupełnie nowe oblicze. Spory teren ma stać ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »