Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-05-10, 09:10 Autor: Daria Placek

Największe święto studenckie w regionie. Wkrótce Piastonalia 2016 pod patronatem Radia Opole

Tegoroczne opolskie juwenalia będą najdłuższymi w Polsce 12.05 - 21.05.2016 [fot. Daria Placek]
Tegoroczne opolskie juwenalia będą najdłuższymi w Polsce 12.05 - 21.05.2016 [fot. Daria Placek]
Tegoroczna opolska Wiosna Studencka będzie najdłuższą w Polsce i potrwa aż 10 dni. Piastonalia otworzy gala wyborów Miss Uniwersytetu Opolskiego, a następnie planowane jest biwakowanie w Turawie i zmagania akademików w Regatach Piastowskich na Odrze.
- Będzie także dużo dobrej muzyki. Zapraszamy na hip-hopowe wydanie piastonaliowe, koncerty: VNM , Te-Tris, BISZ, KAEN czy Peja, a także piękne, delikatne i subtelne kobiety: Gaba Kulka, Ania Rusowicz, Natalia Przybysz i gwiazda - Ania Dąbrowska - zapowiada Szymon Wolf z samorządu studenckiego UO.

Pojawi się tradycyjny korowód studentów w przebraniach, czyli żakinada i przekazanie kluczy do miasta społeczności akademickiej. Miłośnicy aktywności fizycznej znajdą coś dla siebie również podczas dnia sportu.

- Zaprosiliśmy kluby sportowe, które grają w najwyższych ligach. Postawiliśmy na dwa walory: rekreację i sport. Rekreacja, czyli uczestnictwo w warsztatach (m.in. hokej, sztuki walki), a sport to oglądanie rywalizacji - finał Akademickiej Ligi Mistrzów, rozgrywki władz Urzędu Miasta, Uniwersytetu i Mediów - wymienia Tomasz Marek z AZS UO.

- Druga scena i ciekawe atrakcje czekają także na błoniach Politechniki. Zaczynamy festiwalem kolorów - świetna impreza, która doskonale integruje, towarzyszyć nam będzie muzyka klubowa. To także wielkie grillowanie, bitwa akademików, koncerty na scenie głównej - wystąpią dla nas Brand New Cadillacs, zespoły Kabanos, Jelonek i Big Cyc, a także Dźwięki Kolorów Retro, Bovska, TABU, Strachy na Lachy - opowiada Dominika Świerczyńska z samorządu PO.

- Będą także wydarzenia towarzyszące - Piastogranie, piastonaliowy turniej siatkówki plażowej - mówi Mateusz Nowak.

Juwenalia zakończy długo wyczekiwany przez społeczność akademicką dzień klubowy.

- Wystąpią znani polscy didżeje m.in. Dee Push czy Max Farenthide - dodaje Maciej Kochański z samorządu UO.

Piastonalia rozpoczną się 12 maja i - jak podkreślają studenci - jest to impreza dla wszystkich mieszkańców Opola.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Dominika Świerczyńska
Szymon Wolf
Maciej Kochański
Mateusz Nowak
Tomasz Marek

Wiadomości z regionu

2019-03-21, godz. 10:30 Fałszywy gazownik wpadł w ręce opolskiej policji Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali mężczyznę podającego się za inspektora dozoru technicznego. Fałszywy pracownik gazowni sprawdzał szc ... » więcej 2019-03-21, godz. 10:21 Za mundurem panny sznurem. Większość ochotników w wojsku to panie Trwa kwalifikacja wojskowa. Dotyczy mężczyzn, którzy w tym roku kończą 19 lat (urodzili się w roku 2000 r.), a także urodzonych w latach 1995-1999, którzy do ... » więcej 2019-03-21, godz. 10:00 Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku ma trzy nowe karetki. Kosztowały 1,3 miliona złotych Powiat kluczborski ma trzy nowe karetki za 1,3 miliona złotych. Ambulansy będą używane od pierwszego kwietnia, kiedy w życie wejdzie system Państwowego Ratown ... » więcej 2019-03-21, godz. 08:00 Opolskie dworce kolejowe pod lupą NIK. Dostępność dla osób z niepełnosprawnością się poprawiła, ale barier nie brakuje Winda niewyposażona w system informacji głosowej, brak poręczy czy brak oznakowania miejsca zbiórki do ewakuacji - to tylko niektóre z uchybień, jakie na dwor ... » więcej 2019-03-21, godz. 06:30 Koparki na placu, praca wre. Czy uda się wybudować 42 metry kładki w Ligocie Górnej do czerwca? Ruszyła długo oczekiwana budowa kładki na zbiorniku retencyjnym w Ligocie Górnej. Przypomnijmy, że dopiero dzięki trzeciemu przetargowi udało się wyłonić wyko ... » więcej 2019-03-21, godz. 06:00 Najzdolniejsi młodzi artyści z Nysy odebrali stypendia Czterdzieścioro zdolnych młodych ludzi z gminy Nysa odebrało stypendia artystyczne. » więcej 2019-03-20, godz. 21:30 Wypadek w Kluczborku. Nie żyje młody motocyklista Na ulicy Jagiellońskiej w Kluczborku doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Kierujący jednośladem doznał bardzo poważnych obrażeń i zmarł na mie ... » więcej 2019-03-20, godz. 21:20 Program naprawczy przyjęty. Jest rok na decyzję o losach Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku Co dalej z Młodzieżowym Domem Kultury w Kluczborku? Rada Powiatu Kluczborskiego przyjęła uchwałę dotyczącą programu naprawczego, a jeden z punktów mówi o likw ... » więcej 2019-03-20, godz. 21:00 Mieszkańcy protestują. Nie chcą pasażu Vera Park pomiędzy blokami Ponad czterdziestu mieszkańców osiedla Zachód w Kędzierzynie-Koźlu protestowało przeciw budowie pomiędzy blokami pasażu handlowego Vera Park. Na niezagospodar ... » więcej 2019-03-20, godz. 20:56 W czasie zakupów czy spaceru mogli dowiedzieć się, co wprowadza "NowaPiątka" Mieszkańcy Zdzieszowic, Gogolina i Krapkowic mieli dzisiaj (20.03) okazję porozmawiać z urzędnikami na temat nowych propozycji rządu na najbliższy rok. Na uli ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »