Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-04-28, 13:45 Autor: Piotr Wójtowicz

Inteligentne Opole chce wiedzieć czym oddychamy

Przedstawiciele stowarzyszenia Inteligentne Opole na konferencji [fot. P. Wójtowicz]
Przedstawiciele stowarzyszenia Inteligentne Opole na konferencji [fot. P. Wójtowicz]
W Opolu jest smog - tak twierdzą przedstawiciele stowarzyszenia Inteligentne Opole i zapowiadają, że zmienią tę sytuację. Jednym ze sposobów ma być montaż tablic informacyjnych o stanie powietrza.
Dr Krystyna Słodczyk uważa, iż problem jest pomijany a mieszkańcy Opola powinni wiedzieć jakim powietrzem oddychają. Dlatego władze miasta powinny zainwestować w takie urządzenia. - Wiadomości o stanie powietrza powinny być dostępne zawsze i w każdej chwili - podkreśla.

Tablice miałyby się pojawić w centrum Opola, czyli tam gdzie ruch samochodów jest największy. Zdaniem Krystyny Słodczyk obecnie stacje pomiarowe znajdują się w miejscach, które nie oddają stanu faktycznego, czyli w okolicy Minorytów i Osiedlu AK.
Zdaniem przedstawicieli stowarzyszenia, skoro na niektórych tablicach elektronicznych podawany jest stan alergenów, to władze także powinny zadbać o lepszy monitoring i szersze informowanie o stanie powietrza.

Na konferencji prasowej zorganizowanej na rogu ulic Ozimskiej i Reymonta wskazywali, że nie można dopuścić do tego, aby z jednej strony bać się dymu papierosowego a oddychać powietrzem, które równoważy ponad 2 tysiące wypalonych papierosów w roku, a z taką sytuacją mamy do czynienia w Opolu, przypomniała dr Słodczyk.

Współorganizator konferencji Jarosław Pilc zapewnia, że stowarzyszenie powoła Think Tank na rzecz Czystego Powietrza w Opolu, który będzie odpowiedzią na jeden z głównych problemów naszego miasta.

Przypomnijmy, że w Opolu działa już tablica informacyjna o stanie powietrza na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Ozimskiej a zamontował je Opolski Alarm Smogowy.
Krystyna Słodczyk
Krystyna Słodczyk 2

Wiadomości z regionu

2019-04-20, godz. 12:11 Rodzinny obiad, wierzbowe gałązki i dzień bez marudzenia, czyli Wielkanoc u Czechów W Polsce polewamy się wodą, a w Czechach mężczyźni biją kobiety wierzbowymi gałązkami - to największa różnica między nami, a południowymi sąsiadami podczas ce ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:09 MOSiR w Opolu przygotował świąteczną ofertę dla mieszkańców. Czekają pływalnia, lodowisko i stadion lekkoatletyczny. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu z okazji świąt przygotował specjalną ofertę dla mieszkańców Opola. Wyjątkiem będzie niedziela, kiedy wszystkie obie ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:05 W kościołach trwa tradycyjne święcenie pokarmów, które trafią na świąteczny stół Zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę święcone są pokarmy, które później znajdą się na wielkanocnym stole. W wielu miejscach kultywowane są tradycyjne sposoby zd ... » więcej 2019-04-20, godz. 11:00 Wielka Sobota, to czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa. Kapłani poświęcą pokarmy - Nie chodzi o to, aby się najeść, ale aby być ze sobą. Najważniejsze jest dobro oczu nad stołem, a nie to, co na stole - powiedział w porannej rozmowie 'W cz ... » więcej 2019-04-20, godz. 10:00 Sąsiad, jak najlepsze zabezpieczenie. Nie stwarzajmy okazji złodziejom wyjeżdżając na święta z domu Przed świątecznym wyjazdem zabezpieczmy domy i trzymane w nich kosztowności - apeluje policja. Funkcjonariusze zwracają uwagę na fakt, że złodzieje w tym okre ... » więcej 2019-04-20, godz. 09:24 Opolskie będzie mieć kadrę w sportach konnych? Na Opolszczyźnie powstanie regionalna kadra w sportach konnych. To plany nowego zarządu Opolskiego Związku Jeździeckiego, którego prezesem został Sebastian Gr ... » więcej 2019-04-20, godz. 08:02 Pomoc medyczna w okresie Świąt Wielkanocnych Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, gdzie szukać pomocy lekarskiej w okresie Świąt Wielkanocnych. W razie nagłego zachorowania lub pogorsz ... » więcej 2019-04-20, godz. 07:22 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 Uważajmy na kieszonkowców, jedźmy ostrożnie - apeluje przed świętami policja Tłumy w sklepach, na bazarach, czy środkach komunikacji miejskiej. To idealne warunki dla złodziei. Ich aktywność zwiększa się zwłaszcza przed świętami. » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 To tradycja kultywowana od wieków. Na opolskich polach znów pojawiły się krzyżyki Powstają w intencji pomyślnych i obfitych zbiorów. Mają chronić przed powodzią, suszą i innymi klęskami żywiołowymi, a rolników zabezpieczyć dodatkowo przed n ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »