Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-03-16, 18:00 Autor: Aneta Skomorowska

Zieloni apelują do prezydenta Opola o spotkania z mieszkańcami dzielnic

Adam Pieszczuk i Bogna Bednarz [fot. Aneta Skomorowska]
Adam Pieszczuk i Bogna Bednarz [fot. Aneta Skomorowska]
Partia Zielonych w Opolu chce, aby prezydent spotykał się z mieszkańcami dzielnic i rozmawiał o planie powiększenia miasta. Powodem jest niska frekwencja w konsultacjach społecznych - przypomnijmy, wyniosła ona 6 %, a także jak twierdzą Adam Pieszczuk i Bogna Bednarz, jest też duża liczba niemających zdania na ten temat.
- Mówimy tutaj o liczbie blisko 28 procent, powołuję się na dane z badań przedstawionych przez NTO - mówi Adam Pieszczuk. - To znaczy, że blisko jedna trzecia osób, które wzięły udział w badaniu nie wie o co chodzi - dodaje.

- Prosimy więc, aby pan prezydent organizował spotkania w ramach rad dzielnic. Mieszańcy mogą mieć konkretne pytania dotyczące tej sprawy - uważa Bogna Bednarz.

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski odpowiada, że chętnie spotyka się z mieszkańcami dzielnic.

- Kontakt z radami dzielnic jest duży. Były też rady dzielnic, które w czasie tego procesu opowiedziały się pozytywnie za powiększeniem miasta - mówi prezydent Wiśniewski - To były te rady dzielnic, które były atakowane przez sołectwa ościenne. Moja dostępność dla mieszkańców jest 24 godzinna, jeżeli chodzi o możliwość kontaktu ze mną, albo przez media społecznościowe albo przez telefon albo spotkanie tu w ratuszu - dodaje.

Partia Zielonych chce także spotkań z mieszkańcami tych części miasta, które nie mają swoich rad dzielnic.
Adam Pieszczuk i Bogna Bednarz
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2019-09-21, godz. 13:03 Kontrole przewożonych odpadów na pograniczu polsko – czeskim. Nie stwierdzono nieprawidłowości W całym kraju trwa akcja DEMETER V. Policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili w jej ramach, na pogra ... » więcej 2019-09-21, godz. 12:55 Sobota pod znakiem szukania ptaków. Ornitologiczny spacer w dzielnicy Chabry w Opolu Opolanie, wyposażeni w aparaty i lornetki, sobotnie przedpołudnie wykorzystali na ornitologiczny spacer alejami dzielnicy Chabry w stolicy regionu. W towarzys ... » więcej 2019-09-21, godz. 11:43 Dwie osoby ranne w wypadku w Gwoździcach Na trasie Opole - Racibórz (DK45) zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2019-09-21, godz. 10:35 Niebo na wyciągnięcie ręki. Mobilny Planetobus zaparkował w Głogówku Mobilne 'laboratorium astronomiczne' odwiedziło Zespół Szkół w Głogówku. Planetobus, dzięki któremu dzieci i dorośli mogą odkrywać tajniki kosmosu, to wspólny ... » więcej 2019-09-21, godz. 09:00 W poszukiwaniu przodków. 6 Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna w Brzegu W brzeskiej konferencji genealogicznej uczestniczą m.in. genealodzy, szukający przodków profesjonalnie. » więcej 2019-09-21, godz. 08:00 Panie z Koła Gospodyń Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu reprezentowały Opolszczyznę na forum pod patronatem Agaty Kornhau ... My, kobiety, nie lubimy być bierne - mówiła pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda w czasie otwarcia I Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Na spotkaniu ty ... » więcej 2019-09-20, godz. 22:00 "Teraz nie mówię nawet pracodawcom, że jestem osobą niedowidzącą". Jubileusz fundacji "Szansa dla niewidomych" [ZDJĘCI ... Pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, nie wszystkie przejścia dla pieszych są dla nich dostosowane, brakuje informacji w języku Braille'a - to niektóre tylko pr ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:30 Opole: 50-lecie Ochotniczego Ratownictwa Wodnego. Mają swój sztandar Ochotnicze Ratownictwo Wodne ma od dziś (20.09) swój własny sztandar. Mieszkańcy Opola podziękowali ratownikom za pełnioną służbę. » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 Komarzyński: będę walczył o prawdę. "Ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić w tej kampanii to sąd" Kampania uczciwa i oparta na fair play - taki postulat przedstawił dziś (20.09) Wojciech Komarzyński przed Sądem Okręgowym w Opolu. Kandydat z list PiS do sej ... » więcej 2019-09-20, godz. 18:30 Grzegorz Schetyna odwiedził Opole. Lider Platformy Obywatelskiej prezentował kandydatów do parlamentu Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś (20.09) Opole. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów z opolskiej listy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »