Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-03-27, 17:52 Autor: Radio Opole

Kolejny "człowiek Ociepy" dostał pracę w opolskim ratuszu

Krzysztof Ciecióra będzie doradcą prezydenta Opola do spraw współpracy miasta ze środowiskiem akademickim. To kolejny współpracownik Marcina Ociepy, który dostał pracę w urzędzie miasta.

Od lewej: Tomasz Gabor, Marcin Ociepa, Krzysztof Ciecióra głosują w prawyborach RdOWcześniej została zatrudniona Marzena Sedlaczek na stanowisku naczelnika Centrum Dialogu Obywatelskiego. Zarówno Ciecióra jak i Sedlaczek kandydowali do rady miasta z list Razem dla Opola, ugrupowania Marcina Ociepy. RdO jest nieoficjalnym koalicjantem prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego.

Krzysztof Ciecióra został zatrudniony bez konkursu, bo stanowisko, które otrzymał, należy do tzw. korpusu doradców prezydenta.

- Chciałem, aby kontaktami ze środowiskiem akademickim zajmowała się osoba, która wprost z tego środowiska wychodzi - wyjaśnia swoją decyzję prezydent Wiśniewski. - Dał się poznać jako osoba aktywna już wcześniej ze swojej działalności. To osoba, która ma należyte kwalifikacje do pełnienia funkcji reprezentacyjnych. Osoba młoda, więc rozwojowa, myślę, że zostanie przyjęta przez środowisko studenckie jako osoba wiarygodna - dodaje.

Krzysztof Ciecióra był przewodniczącym samorządu studenckiego Uniwersytetu Opolskiego. Należy do Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych Horyzonty, które założył Marcin Ociepa. Z Ociepą konkurował o nominację RdO na kandydata na prezydenta Opola, później z list tego ugrupowania ubiegał się o mandat radnego.

- To, że kandydował w wyborach samorządowych, świadczy o tym, że chce się zaangażować w sprawy miasta - skomentował Marcin Ociepa przewodniczący rady miasta i szef Razem dla Opola.

Dodajmy, że na kandydowaniu do rady miasta z list RdO zyskała także Anna Koska. Została wyznaczona przez władze miasta na członka rady nadzorczej Energetyki Cieplnej Opolszczyzny.

Posłuchaj:

Aneta Skomorowska

Wiadomości z regionu

2019-04-23, godz. 22:30 Fundacja Pro prawo do życia pikietowała w Opolu Chcą bronić dzieci przed - jak twierdzą - „agresywną seksualizacją dzieci w szkołach”. Opolski oddział fundacji Pro prawo do życia we współpracy ze środowiska ... » więcej 2019-04-23, godz. 20:00 Opolscy logistycy otworzą swoje bramy. Przed nami Dni Otwartych Koszar 10. Opolska Brygada Logistyczna w Opolu otworzy koszary dla zwiedzających. Przez dwa dni (25-26.04) wszyscy zainteresowani będą mogli poznać kulisy życia żołn ... » więcej 2019-04-23, godz. 19:30 Pokój relaksacji w opolskim szpitalu położniczym zyskał nowe wnętrze. Pacjentki mogą poczuć się jak w domu Sofa, fotele, poduszki, koce i nowy sprzęt nagłaśniający z kompletem płyt z wyciszającą muzyką to nowe wyposażenie pokoju relaksacyjnego w Klinicznym Centrum ... » więcej 2019-04-23, godz. 18:30 Obcokrajowcy chętnie wybierają nyską PWSZ. Na współpracy uczelni korzystają też uczniowie szkół średnich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie intensywnie współpracuje z placówkami edukacyjnymi nie tylko w naszym regionie czy kraju, ale także tymi, które leżą ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:30 Nagonka radnych powodem rezygnacji prezesa spółki zarządzającej prudnickim szpitalem? Trzech kandydatów ubiega się o fotel prezesa Prudnickiego Centrum Medycznego. Spółka należy do powiatu i zarządza miejscowym szpitalem. Rezygnację złożyła jej ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:00 Protestowali przeciw... protestowi nauczycieli. "Chcecie rząd szantażować naszymi dziećmi". Nauczyciele: propozycje rz ... 'Daliście nam skrzydła, nie pozbawiajcie nas szansy, którą wy dostaliście'. Z takim transparentem przeciw strajkowi nauczycieli protestowali maturzyści Public ... » więcej 2019-04-23, godz. 16:30 Siłownie pod chmurą mogą być przyjazne także dla seniorów. W Opolu ruszył projekt skierowany do osób 60+ Chcą aktywnie spędzać czas i zadbać o własną kondycję. Ćwiczeniami na siłowni 'pod chmurką' w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu opolscy seniorzy rozpocz ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:30 Maturzyści czekają na oceny i rady pedagogiczne. W większości szkół jeszcze tego nie zrobiono Do piątku (26.04) szkoły mają czas na wystawienie i zatwierdzenie ocen maturzystów. W naszym regionie większość placówek tego jeszcze nie zrobiła. » więcej 2019-04-23, godz. 12:30 Głogówek: gmina wchodzi do spółki PKS w Głubczycach, zapewni to przewozy pasażerskie na jej terenie Komunikację publiczną w gminie Głogówek zabezpieczą autobusy PKS z Głubczyc. Ma to związek z decyzją firmy Arriva. Z końcem czerwca likwiduje ona przewozy pas ... » więcej 2019-04-23, godz. 10:30 Ponad rok trwa spór o formę nauki języka niemieckiego w szkołach podstawowych - Spór o formę nauki języka niemieckiego trawa od ponad roku - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społecz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »