Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-10-11, 13:55 Autor: Marzena Śmierciak

PSG zakończyła przywracanie gazu na terenach dotkniętych powodzią na Opolszczyźnie

Brygada PSG [fot. PSG - biuro prasowe]
Brygada PSG [fot. PSG - biuro prasowe]
"Pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa przywrócili dostęp do gazu wszystkim klientom poszkodowanym przez powódź w województwie opolskim" - poinformowało biuro prasowe spółki.
Tereny Opolszczyzny były jednymi z najbardziej dotkniętych przez wrześniowy kataklizm. Fala powodziowa spowodowała poważne zniszczenia m.in. w miejscowościach takich jak Głuchołazy, Bodzanów czy Lewin Brzeski, uszkadzając również infrastrukturę gazową.

Brygady Polskiej Spółki Gazownictwa ruszyły w teren zaraz po przejściu żywiołu. Ze względu na skalę zniszczeń na Opolszczyznę przyjechały dodatkowe ekipy z innych województw. Obok monterów z Opola pracowali także specjaliści z oddziałów w Kielcach, Lublinie, Olsztynie i Zabrzu. Prace realizowane były siedem dni w tygodniu, a tam gdzie było to możliwe, także nocą.

- Wyzwaniem była skala zniszczeń w Głuchołazach, gdzie dostęp do gazu straciło aż 1680 odbiorców. W Bodzanowie natomiast udało nam się odbudować prawie 5 km gazociągu w ciągu zaledwie trzech dni. To imponujące tempo prac wymagało zsynchronizowania działań wielu ekip - mówi Mirosław Kozioł, zastępca dyrektora Oddziału Zakładu Gazowniczego w Opolu.

To jednak nie koniec prac gazowników na Opolszczyźnie. Pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa wciąż oczekują na potwierdzenie przeglądów instalacji gazowych i urządzeń wewnątrz budynków od 58 odbiorców. Klienci, którzy uzyskali takie zaświadczenie, mogą skontaktować się z infolinią Polskiej Spółki Gazownictwa pod numerem 22 444 33 33, aby umówić się na wznowienie dostaw.

Zobacz także

2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej 2024-09-27, godz. 17:37, Wiadomości z regionu Jakie były zrzuty wody, kiedy zalało Lewin Brzeski? Burmistrz Lewina Brzeskiego twierdzi, że wody, która przepływała przez gminę, kiedy doszło do zalania gminy, musiało być więcej niż podawały to Wody Polskie. » więcej
34353637383940
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »