Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-19, 16:11 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

Budowa ruszyła. Za dwa tygodnie mieszkańcy Głuchołaz będą mieli tymczasowy most

Głuchołazy po powodzi (19.09) [fot. Sławomir Mielnik]
Głuchołazy po powodzi (19.09) [fot. Sławomir Mielnik]
Głuchołazy po powodzi (19.09) [fot. Sławomir Mielnik]
Głuchołazy po powodzi (19.09) [fot. Sławomir Mielnik]
Głuchołazy po powodzi (19.09) [fot. Sławomir Mielnik]
Głuchołazy po powodzi (19.09) [fot. Sławomir Mielnik]
Za 14, a maksymalnie za 16 dni w Głuchołazach powstanie przeprawa przez Białą Głuchołaską. Mieszkańcy czekają na nią z niecierpliwością. Obecnie przedostanie się samochodem z jednej strony miasta na drugą jest niemożliwe. Dziś (19.09) na teren budowy wjechał ciężki sprzęt, który zaczął go porządkować. W pracy pomagają wojska inżynieryjne.
- Budowa już się zaczęła i choć mieszkańcy jeszcze tego nie widzą, to pierwsze elementy już są. Podstawą jest oczyszczenie koryta rzeki - mówi Paweł Szymkowicz, burmistrz Głuchołaz.

- To w tej chwili już się dzieje. Wojsko z ciężkim sprzętem usuwa konary, wielkogabarytowe śmieci, które tam osiadły, bo bez oczyszczenia tego koryta, budowa nie będzie mogła postępować. Następnym etapem będzie sprawdzenie przyczółków i jak one już będą gotowe, to wtedy wojsko przygotowane z jednym lub dwoma przęsłami na tych przyczółkach osadzą taki most. Myślę, że nie więcej jak 3 tygodnie głuchołazianie już będą mogli korzystać z tego mostu.

Przypomnijmy, na miejscu pracuje łącznie 160 żołnierzy wojsk inżynieryjnych i WOT.
Paweł Szymkowicz

Zobacz także

2024-09-28, godz. 10:30, Wiadomości z regionu Uczniowie z Głubczyc od początku powodzi pomagają poszkodowanym. "Nie trzeba ich zmuszać" Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach od kilku dni pomagają w tamtejszych punktach dystrybucji darów. Sortują przywożone rzeczy, w tym jedzenie oraz ubrania, ale również pakują i zawożą je do powodzian. Młodzież… » więcej 2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej
34353637383940
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »